Zoo Safari w Kaliszu.

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 6 paź 2008, o 23:11

Zoo safari może w okolicach Szałego. Jest tam spory las. Jednak utrzymanie takiego obiektu wymaga ogromnych środków.

Wydaje mi się, że duża palmiarnia z parkiem botanicznym to bardzo doby pomysł. Może w parku nad Krępicą na osiedlu Korczak.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 paź 2008, o 23:17

Oj ja zamiast parku nad Krępicą wolałbym żeby taka palmiarnia powstała na terenie parku na Majkowie. Z dworku przenieść konserwatora w inne miejsc park ogrodzić tak jak to było dawniej. Oczyścić staw i zabrać się za tworzenie ogrodu na terenie biegnącym w stronę szkoły (kilka domków działkowych).

Takie moje małe marzenie. Niestety rzeczywistość jest inna zepsute ławki, zaśmiecony staw pełno młodzieży pijącej alkohol no i wandalizm który widać koło dworku :(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 6 paź 2008, o 23:26

Adi bardzo interesujący pomysł. Faktycznie to miejsce świetnie nadaje się na palmiarnie i ogród. Przekonałeś mnie do swojego pomysłu :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 paź 2008, o 11:14

Ale czy tam jest dużo miejsca.Malutki ogród botaniczny poza kaliszanami nikogo nie przyciągnie.Jak juz pisałem ogród powinien robić wrażenie nie tylko bogactwem flory, ale przedewszystkim wielkością.Czemu nie rzeczka Piwonka, w planach te tereny mają byc przeznaczone pod park. A miejsca w Sulisławicach nie brakuje.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 maja 2009, o 14:43

Osobiście jestem z Ogrodem Dendrologicznym w początkowej fazie i z możliwością powiększenia do wielohektarowego Ogrodu Botanicznego . To pewnie wiązało by się z koniecznością powołania stosownej katedry na którejś z kaliskiech uczelni ( może na ...Wielkopolskim Uniwerytecie Kaliskim :)? ). UW(rocław) ma swój ogród min. w Wojsławicach k.Niemczy , wrocławski OB w samym Wrocku. UŁ((ódzki) ma w Łodzi i Rogowie. A lokalizacja kaliskiego OB to - pewnie na Lisie- Wolicy, może Swędrnia - Winiary? W każdym razie nie na granicy z Rezerwatem Zawodzie, bo nie może z Rezerwatem Piastów konkurować. To musi być w ofercie dla turysty, że to+to, a nie na zasadzie alternatywy - albo to, albo tamto!

Co do ZooSafarii - najblizsze mamy ca 85 km od Kalisza w Borysewie( na S od Poddębic) :

http://www.zoosafari.com.pl/flash.html

Stanowi ono ,,odskocznię'' po uniejowskich basenach termalnych. Z dwojga :) dobrego głosuję na Dendrologię i Botanikę!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 maja 2009, o 19:43

mnie ciekawi to ze ktos napisal ze w Kaliszu bylo kiedys ZOO, moglby ktos szerzej o tym napisac?

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 28 maja 2009, o 19:58

Podejrzewam że to ja napisałem ;) Z powodu narodzin córki nie jestem dzisiaj w stanie pisać o zoo ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 28 maja 2009, o 19:59

Adi pisze:Podejrzewam że to ja napisałem ;) Z powodu narodzin córki nie jestem dzisiaj w stanie pisać o zoo ;)
GRATULACJE tatusku! :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 maja 2009, o 20:12

Też Gratuluje :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 maja 2009, o 20:20

Jako Dziadek też gratuluję. Ucałuj Majstrze :) od forumowiczów Mamę malucha, bo to ona jest bohaterką.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 28 maja 2009, o 20:27

Gratulację dla Tatusia :D
Jeśli chodzi o ZOO to z mojego dzieciństwa pamiętam coś takiego, ale było ono bardzo skromne parę małpek i jakieś niedżwiedzie może było tam coś więcej z tym, że moja pamięć jest dobra, ale krótka.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 maja 2009, o 20:37

kaczorkalisz pisze:mnie ciekawi to ze ktos napisal ze w Kaliszu bylo kiedys ZOO, moglby ktos szerzej o tym napisac?
Tak, miniZOO było w Parku Miejskim, gdzieś na przełomie lat 60/70-tych. Nie wiem kiedy powstało, bo nie mieszkałem wtedy w Kaliszu. Ale gdzie było dokładnie zlokalizowane pamiętam jak przez mgłę. Gdzieś niedaleko Flory i Oranżerii, a może bliżej Kogutka? Miśków brunatnych pamiętam - nawet trzy, małpy jakieś tez były i ze 3-4 lamy. No i oczywiście kilka pawi chodzących po parku swobodnie i chyba bażanty we wojlerze. Zarządzane było to ZOO przez Miasto czyli Zarząd Zieleni Miejskiej. Potem ten nięszczęśliwy wypadek, pewnie z winy opiekunów, bo chłopak wszedł poza barierę i włożył rączkę przez kratę. Powinna pewnie być jeszcze siatka na dole klatki, skoro można było przedostać się dziecku do kraty. Chłopak przeżył i wyrósł na dorodnego mężczyznę. Teraz pewnie ma ok 50 lat, a może mniej?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 maja 2009, o 21:10

gratuluje :) bedzie mial kto robic na moja emeryture ;p

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 28 maja 2009, o 21:12

gratuluję tatulu... :D

mik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: mik » 28 maja 2009, o 21:13

Było to mini ZOO, z kilkoma zwierzakami i specyficznym hmmm.. zapaszkiem. Dobrze, że zniknęło bo warunki jego mieszkańców były nieciekawe - mówiąc delikatnie. Miśki miały niską barierkę, która nie pozwalała podchodzić do wybiegów, ale sam wybieg był otoczony pionowymi prętami z dość dużym prześwitem, żadnej siatki, no i doszło do tragedii. Z tamtych czasów żal mi okrutnie pawi, które swobodnie chodziły po trawnikach, a ich krzyki niosły się daleko. Palmiarnia dosłownie pękała w szwach, bo niektóre rośliny nie uwzględniały w swoim rośnięciu wysokości budowli :) a przez okno można było oglądać węże drzemiące w terrarium.
Jesteśmy historią dla tych co po nas nadejdą :)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 28 maja 2009, o 21:15

Adi pisze:Podejrzewam że to ja napisałem ;) Z powodu narodzin córki nie jestem dzisiaj w stanie pisać o zoo ;)
Gratuluję najukochańszej inwestycji :)

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 28 maja 2009, o 21:23

jp pisze:
Adi pisze:Podejrzewam że to ja napisałem ;) Z powodu narodzin córki nie jestem dzisiaj w stanie pisać o zoo ;)
Gratuluję najukochańszej inwestycji :)
przeniesmy do zrealizowanych ;)

mik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: mik » 28 maja 2009, o 21:28

kaczorkalisz pisze:
jp pisze:
Adi pisze:Podejrzewam że to ja napisałem ;) Z powodu narodzin córki nie jestem dzisiaj w stanie pisać o zoo ;)
Gratuluję najukochańszej inwestycji :)
przeniesmy do zrealizowanych ;)



Adi. Gratulacje dla Mamy i Taty. A do zrealizowanych nie ma co przenosić. Ta inwestycja dopiero się zaczyna :)
Jesteśmy historią dla tych co po nas nadejdą :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 maja 2009, o 21:30

Adi pisze:Podejrzewam że to ja napisałem ;) Z powodu narodzin córki nie jestem dzisiaj w stanie pisać o zoo ;)
Adi wszystkiego naj naj naj.Gratulacje.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 28 maja 2009, o 22:35

Gratulacje i zdróweczka dla maleństwa.

ODPOWIEDZ