S12

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Połączenie Kalisza z drogą ekspresową z Sieradza do Ostrowa

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 25 wrz 2006, o 21:04

W załączniku przedstawiam mapę sieci dróg w Polsce po 2013 roku.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... c7bd0f0da1
Niestety sytuacja Kalisza wygląda tutaj bardzo żle, powiedziałbym ze wręcz tragicznie!!!!, po prostu szybkie drogi a już tym bardziej autostrady omijają Kalisz. Sytuacja taka może wpłynąć w przyszłości na małe zainteresowanie inwestorów chcących budować firmy w Kaliszu. Jak widać według przedstawionego projektu droga szybkiego ruchu najbliżej będzie przebiegać przez Ostrów oraz Sieradz. Uważam że przyszłe władze miasta powinny zając się ta kwestią i walczyć o odcinek drogi ekspresowej o długości ok. 70 km przebiegającej przez nasze miasto. Odcinek ten powinien prowadzić od Sieradza do Kalisza a następnie w dwóch rozgałęzieniach na pleszew oraz Ostrów. Powstał by w ten sposób charakterystyczny trójkąt, który umożliwił by lepsze połączenie w tym regionie między tymi trzema miastami dalej już prowadząc na Poznań i Śląsk. Trójkąty takie występują już w projekcie łączące miasta pow. 100 tyś mieszkańców (zaznaczyłem je w kółkach). Niestety siec dróg ekspresowych i autostrad omija praktycznie jedno miasto ponad 100 tyś a jest nim niestety Kalisz!!!!. Niebieską linią zaznaczyłem odcinek, o który już teraz powinny zacząć interesować się władze miasta, do póki nie jest jeszcze za póżno. Nie wiem jak można w ogóle było pominąć tak ważną dla nas inwestycję!!!!!!!.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 25 wrz 2006, o 22:37

zgadzam sie i to bardzo! nie mozna tego tak zostawic!

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 26 wrz 2006, o 10:20

^^^ powołaj komitet

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 27 wrz 2006, o 09:11

i tym sposobem Kalisz będzie spadał do coraz to niższych lig

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 27 wrz 2006, o 09:56

i wcale nie bedzie jedynym :

Wałbrzych też nie ma :)

Pozatym trzeba brac pod uwage ze te plany zminią sie jeszcze wielokrotnie tym bardziej ze nasz "piekny i dumy" rząd idzie własnie do piachu :D:D:D:d

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 2 paź 2006, o 14:23

czasami mam wrażenie, że ludzie nie widzą czerwonej plamki z nazwą KALISZ na mapach Polski... i nie sprawdzają, czy warto byłoby coś zrobić też dla Kalisza a nie tylko uwzględniać wielkie miasta, ta droga S11 to porażka, powinna przebiegać przez Skalmierzyce, tak byłoby sprawedliwe i korzystne dla 2 miast

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 9 kwie 2007, o 19:39

Racja!Jeśli władze się nie zaczną zastanawiać nad takimi projektami to prędzej czy póżniej nasze maisto zacznie podupadać!!!Do roboty, Panie Prezydencie:)
*All Rights Reserved*

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 10 kwie 2007, o 14:20

Widziałem mapkę z 2001 z planami budowania dróg ekspresowych/
Na mapce było, że 12 i 25 będą ekspresowymi (4 pasy), natomiast droga nr 450 ekspresową (2 pasy). Szkoda, że plany się zmieniły

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 10 kwie 2007, o 15:32

no tak ale 2001 rok to bylo daawno temu... :cry: a teraz i tak nie wezma nas pod uwage budowy jakis wazniejszych drog, bo kalisz jest stosunkowo bliziutko do innych miast-metropolii.....I tu jest problemmm... :oops: Najlepiej jak najpierw wyremontujemy pobliskie drogi krajowe i wojewódzkie i wtedy trzeba bedzie sie zastanowic co poczac.....
*All Rights Reserved*

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 10 kwie 2007, o 21:42

Co począć? Spocząć (na laurach, to takie poczywanie w typie kaliskim).
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 11 kwie 2007, o 16:44

ok, ok, ok....Spoczac....Poczac=zrobic:)
*All Rights Reserved*

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lip 2008, o 10:33

Odświeżę ten wątek:
wg. statystyk Kalisz to jedyne miasto będące na prawach powiatu z liczbą mieszkańców przekraczającą 100000 mieszkańców oddalone o miasta wojewódzkiego o ponad 100 km bez żadnej projektowanej drogi ekspresowej lub autostrady. Gdybym jeszcze dopisał, że do najbliższej drogi ekspresowej dzieli nas ponad 20 kim, to musiałbym zaznaczyć wyżej wspominany Wałbrzych. Poczekajmy do 2010, gdy będą mierzyć ruch na drogach.
Trasa.........................SRD 2005:..........SRD 2010
Kalisz-Ostrów...............15150.................19500
Kalisz - Pleszew...........9150..................12500
Kalisz - Stawiszyn........6700...................8500
Kalisz - Opatówek........14400.................16000

I teraz:
S12 Piotrków - Radom...5825.................7980
S11 Koszalin - Piła........5100.................7500

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

S12

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 lis 2008, o 08:31

Szybka kolei kiedy była o niej mowa Kalisz spał, to że będzie przechodziła przez Kalisz lub w jego pobliżu zawdzięczmy w dużej mierze Łodzi i Wrocławiowi.Teraz historia się powtarza z S12 powstało nawet stowarzyszenie samorządowców mające na celu walkę o budowę tej drogi.Jestem pewien, że nasze władze nic o tym nie wiedzą, bo i po co ma przez Kalisz przebiegać tak ważna droga łącząca wschód z zachodem.Wiem, że to dla rządu nie jest najważniejsza sprawa, ale już teraz Kalisz powinien przyłączyć j\się do tego stowarzyszenia i lobbować.W tym linku są ogólne widomości na temat S12 z wikipedii nie pamiętam, czy jest tam link to tego stowarzyszenia http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_eksp ... 2_(Polska)

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 28 lis 2008, o 09:32

W tym stowarzyszeniu są tylko samorządu przez które przebiega krajowa 12 na odcinku od Dorohusku do Piotrkowa. Nie wiem dlaczego w planach S12 nikt nie ujął dalszego przebiegu tej trasy. Lobbowanie jest potrzebne, ale to słowo mi się teraz żle kojarzy. Jeszcze włączy się w nie aglomeracja i S12 pobiegnie przez inne miasto ;)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 lis 2008, o 09:37

A czego się dziwisz, że jest tylko do Piotrkowa skoro woj. wielkoposlkie ma to gdzieś, bo przecież mają A2(tzn.kawałeczek)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 28 lis 2008, o 10:06

Też prawda. Potrzeba lobbowania przez te miasta: Łęknica, Żary, Żagań, Szprotawa, Przemków, Drożów, Głogów, Szlichtyngowa, Wschowa, Leszno, Krzemieniewo, Gostyń, Borek Wielkopolski, Jarocin, Pleszew, Kalisz, Błaszki, Sieradz, Zduńska Wola, Łask.

Kalisz siedzi cicho, a z oddali słychać tylko głosy, że jest to jedyne miasto tej wielkości przez, które nie przechodzi żadna droga ekspresowa. Trzeba się postarać, aby coś osiągnąć, a nie czekać na mannę z nieba! KDP też pewnie stracimy właśnie przez nieudolność osób rządzących tym miastem ;( Smutne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 wrz 2009, o 17:14

Wiem, że wikipedia to dość ryzykowne żródło.Ale i tak wrzucę tu pewien fragment, który mnie zaintrygował.
Warto też dodać, że droga S12 budowana jest tylko i wyłącznie jako droga łacząca Lublin i Radom z Wrocławiem.Według badań SRD w 2005 roku wynika, że ruch na tym odcinku jest duzo niższy, niż na odcinku Sieradz-Kalisz-Pleszew, a jednak ten nie doczeka się podwyższenia parametrów.Jednak miasto Kalisz mimo przeciwności losu(dobry tekst, taki literacki) przygotowało projekt budowy Zew.Obwodnicy.
Daję słowo dla mnie to jakiś przekręt.Panie Rogacki działaj.Coś mi się wydaję, że Kalisz jeszcze długo bedzie białą plamą, jesli idzie o ważne inwestycje drogowe.Dzieki braku lobbowania.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 22 wrz 2009, o 18:16

Masz rację, jak długo musi Kalisz pokutować za to, że przez przypadek został na zachodnim krańcu ,,Imperii''. Co, aliszanie mieli wtedy7 zasypać Prosnę, by nie stała się granicą? Nie życzę by nas wyzwalali ruskie jak Zachodnią Białoruś czy Ukraine, ale może ,,nasi'' wreszcie nas wyzwolą :)?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 wrz 2009, o 19:05

jak myślisz?? Kto n czau temu to napisał??

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 wrz 2009, o 20:32

To pytanie do mnie.A więc zgaduje kaliszanin177, ewentualnie Ty.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ