Parkingi przy cmentarzach

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Parkingi przy cmentarzach

Nieprzeczytany post autor: anj » 18 sty 2009, o 12:19

Temat ruchu w okolicach cmentarzy wraca co roku 1-szego listopada przy okazji Święta Zmarłych. Oglądałem sobie ostatnio mapki zumi.pl i tak zastanawiałem się nad tym gdzie można umieścić ew miejsca parkingowe i wykonałem dwa schematy.
Cmentarz przy ul Częstochowskiej: tereny za cmentarzem to zdaje się nieużytki

Obrazek

Cmentarz na Tyńcu: zazwyczaj ul. Łódzka staje się jednym wielkim parkingiem, może warto zainteresować się terenami przy byłej cegielni lub zastanowić nad odkupieniem któregoś z przyległych terenów

Obrazek

PS: zaznaczam że nie znam statusu zaznaczonych terenów pod ew. parking, to tylko lużny pomysł
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 sty 2009, o 13:03

Co do pierwszego zdjęcia to tam jest dość wysoka skarpa za ogrodzeniem cmentarza a dalej są tylko pola,wydaje Mi się że dałoby się coś zrobić sensownego.
Na drugim zdjęciu no to nie jestem pewien czy byłoby to opłacalne ze względu na koszt inwestycji,trzeba by było zasypać tą wielką dziure po wyrobisku co zaś do samych budynków po cegielni ale chyba tam ktoś mieszka.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 18 sty 2009, o 22:44

Anj z tego co nam zaprezentowałeś dużo miejsca jest przy cmentarzu przy Łódzkiej (teren zaznaczony na niebiesko). Nie ma tam żadnego porządnego parkingu, poza miejscami postojowymi wzdłuż ulicy. Jakby parking umieścić od strony ulicy Braci Niemojowskich pewnie wzrosłoby bezpieczeństwo przy Łódzkiej.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 sty 2009, o 22:53

A ja przy tych cmentarzach bym nic nie zmieniał.Obecne rozwiązanie czyli przeznaczenie jednego pasa na parking jest najtanszym a przy okazji dobrze spełniającym swoją rolę.Szkoda że nie ma 4 pasmówki na Poznańskiej bo to równiez by rozwiązało problem.Ładować kase w budowę wielkich parkingów na 3 dni w roku to strata pieniedzy.
Mamy naprawde pilniejsze rzeczy.Parkingi są bardziej potrzebne ale w mieście a dokładnie przed strefą Śródmieście.

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 19 sty 2009, o 14:45

Za cmentarzem na Częstochowskiej zaczynają się piękne tereny doliny Prosny. Parking w tamtym miejscu nie wchodzi w grę. Powinno się zakazać budowania domów i ingerencji w ten jakże piękny teren.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

ODPOWIEDZ