Zabudowa na Nowym Rynku

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 sie 2017, o 15:30

Gawronik, powrzucaj te fotki do prezydentów na fanpage czy powysyłaj je w naszym imieniu na ich maile. Może nie mają świadomości jak ten teren wygląda? Wszak poruszają się swoimi autami więc niekoniecznie zaglądają w okolice Nowego Rynku.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 2 sie 2017, o 15:34

Nasz Nowy Rynek widziałbym w stylu katowickim.
Tj:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 wrz 2017, o 16:05

Handlujący wysuwają się coraz bardziej w stronę Plant. Grzyby, dywany... przejście z pasów do przystanku wąskie że trzeba iść gęsiego.
Niedosyt ze budy z tym zadaszeniem i tuż obok tandetne namioty z tandetnym towarem wyglądają jak gówno to jeszcze do tego ludzie handlujący wszystkim co mają obok przystanku jak na wiejskim odpuście ...
Kto wydaje na to zgodę? Gdyby tak ktoś zaczął sprzedawać np na Parczewskiego obok przystanku od razu byłby mandat itp. A na rynku? Pan pobierze opłatę, kasa wpłynie i każdy zadowolony... no prawie każdy, bo człowiek choć z odrobiną gustu i smaku patrzy na ten cały plac z obrzydzeniem. Wstyd mi i żal władzy ze kolejny rok musimy patrzeć na ten syf, burdel, Sodomę...
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 wrz 2017, o 05:39

Piszesz prawdę, choć z tą Sodomą trochę pojechałeś. Choć moge nie wiedzieć o wszystkim co tam się dzieje. :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 gru 2017, o 15:08

Dlaczego oni wszystko robią w ukryciu? I dlaczego Z PLACEM HANDLOWYM do cholery!
Jest też już gotowa koncepcja zagospodarowania Nowego Rynku wraz z placem handlowym i podziemnym parkingiem.
http://zyciekalisza.pl/?str=229&id=211497
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 gru 2017, o 15:15

gawronik13kalisz pisze:
6 gru 2017, o 15:08
Dlaczego oni wszystko robią w ukryciu? I dlaczego Z PLACEM HANDLOWYM do cholery!
Jest też już gotowa koncepcja zagospodarowania Nowego Rynku wraz z placem handlowym i podziemnym parkingiem.
http://zyciekalisza.pl/?str=229&id=211497
Może dlatego, że te koncepcje są identycznie udane jak te związane z Głównym Rynkiem?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 gru 2017, o 16:31

Czyli handlowcy zostają? :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 sty 2018, o 18:00

Obrazek

Zdjęcie sprzed 4 lat. Szkoda słów. W temacie nic nie drgnęło, plac straszy i zostanie pewnie tak jeszcze dłuuuugo :( :cry:
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 sty 2018, o 21:34

Pozwoliłem sobie zrobić "projekt" podobnej jakości co ratuszowy na Główny Rynek :P :P :P z tym, że ja nie korzystałem z profesjonalnych programów ;)
I tak propozycja zmieszczenia targowiska na placu i części rekreacyjnej. W budkach, które były by wyglądem zbliżone do XXI wieku ;) pierwszeństwo na wynajem mieliby handlujący warzywami, owocami - typowo owocowo-warzywny ryneczek. Bez spodni i chińskich podróbek na to jest miejsce na 3 Maja. Być może liczba budek i tak jest tutaj zbyt duża.
Jest istniejąca fontanna i dwa klomby z kwiatami, ławki i leżaki (coś takiego jak przy fontannie Noce i Dnie).

Obrazek

Druga opcja bez budek targowych. Jedynie kioski/budki na małą gastronomię - lodziarnie, ciastkarnie, kawa, hot dog ;) , jeden okazały klomb kwiatowy przy końcu placu, a z drugiej strony podwyższenie wykonane z tego materiału co podłoże całego placu, które może służyć jako scena, a gdy nic się nie dzieje jako miejsce do siedzenia. Na placu mile widziane ogródki sezonowe.

Obrazek

Pod każdym parking podziemny, wjazdu nie uwzględniłem, byc moze udałoby się zrobić ten sam wjazd co jest do parkingu pod Tęczę.
Wiata przystankowa, to normalne ;) w miejscu Straży Ogniowej zarys jej budynku wyłożony innym kolorem kostki.
To tak na szybko, zrobione w godzine ;)
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 6 lut 2018, o 13:05

Co Miasto ma zamiar zrobić z placem 1 Maja i czy są tam potrzebną te nieestetyczne „budy”?
Odp. (p. Grześkiewicz): Targowisko pod Tęczą generuje jednak spory ruch w centrum miasta. Jeśli
zlikwiduje się je całkowicie, to nie ma pewności, czy to miejsce nie stanie się pustym placem.
W Gminnym Programie Rewitalizacji zostało zapisane zadanie pt. „Rewaloryzacja Nowego
Rynku”, gdzie planuje się pozostawienie funkcji targowej wraz z budową parkingu podziemnego.
Realizacja zadania ma zostać poprzedzona przeprowadzeniem konkursu architektonicznego na
opracowanie koncepcji zagospodarowania placu. Takie stanowisko poparli Radni Rady Miejskiej
Kalisza na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej Kalisza przed uchwaleniem GPR
w 2017 r. Przedsięwzięcie to jest zapisane w podstawowych przedsięwzięciach rewitalizacyjnych,
13
gdyż jest to przestrzeń szalenie ważna dla Miasta. Jednakże w pierwszej kolejności będą
realizowane: Główny Rynek, woonerf i działania społeczne, które wcześniej zostały wspomniane.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 6 lut 2018, o 22:05

Tylko ilu straganiarzy nie mylić z kupcami będzie stać na dzierżawę boksów. Ceny wynajmu powierzchni na pewno sporo wyższe niż na placu pod chmurką. W związku z tym ceny towarów też będą wyższe co może odbić się na ilości klientów.
Ostatnio zwiedziłem halę targową Pod zegarem . Byłem zszokowany cenami warzyw. Ogórek długi 10zł gdzie w pobliskich marketach od 5 w promocji do 7zł , czy papryka czerwona 13zł market do 9zł . Chyba tylko desperaci to kupują.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 21 lut 2018, o 01:14

projekt niezly. Widzial bym w tym miejscu niska zabudowe i plac w srodku na ogrodki piwne takie jak sa w Lodzi na OFF piotrkowska. Budynek strazy ogniowej mozna bylo by odbudowac jako remize strazacka a w niej zajefajna restauracje lub pub z elementami detali strazy pozarnej. ZObaczcie sobie jak to zrobiono w USA. Knajpa nazywa sie Fenton Fire hall w stanie MIchigan.

Awatar użytkownika
kary
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 16 paź 2014, o 06:54

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: kary » 22 lut 2018, o 14:26

Projekt jest całkiem niezły.Jedyne co mi sie nie podoba to te leżaki. Po pierwsze zajmują dużo przestrzeni, po drugie nie sądzę aby ktoś z nich tak naprawdę chętnie korzystał i się tam kładł nie wiedząć kto wcześniej na tych leżakach leżał....
Lepiej sprawdziłyby sie proste ławki tego typu
Obrazek
Ewentualnie po prostu proste bez oparcia.
http://tioman.pl/pl/podkategorie/lawki-drewniane
Ostatnio zmieniony 15 mar 2018, o 13:33 przez kary, łącznie zmieniany 1 raz.
I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać.dddd

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 mar 2018, o 12:14

Obrazek
Zaje😠isty widok...
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 14 mar 2018, o 12:20

Panie, po ile te dywany? :lol:
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 mar 2018, o 13:38

Hahah Gawronik wczoraj tam byłem jak ten gość to rozkładał. Miałem wspomnieć na forum, ale zapomniałem. Kiedyś napisałem, że ten targ wygląda jak w Azji środkowej, a te dywany tylko to potwierdziły. Wstyd wstyd. To czułem jak tam stałem i oglądałem ten cały burdel. A oni boją się to ruszyć.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 22 mar 2018, o 15:38

"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 mar 2018, o 15:43

Właśnie też dostalismy te zdjęcia od Adriana, który jest oburzony tym co zastał...
Jedno to co wstawił jasiek drugie takie. Wyślę zapytanie do urzędu odno śnie tego co tam się dzieje
Załączniki
29472959_1593634460731995_7997545163205378048_o.jpg
29472959_1593634460731995_7997545163205378048_o.jpg (543.29 KiB) Przejrzano 5605 razy
g13k

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 22 mar 2018, o 19:33

gawronik13kalisz pisze:
22 mar 2018, o 15:43
Właśnie też dostalismy te zdjęcia od Adriana, który jest oburzony tym co zastał...
Jedno to co wstawił jasiek drugie takie. Wyślę zapytanie do urzędu odno śnie tego co tam się dzieje
Dzisiaj Straż Miejska wręczała manaty w tym miejscu, chyba właśnie za te dywany :D

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 24 sie 2018, o 10:00

A tak to wygląda z góry
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ