Zabudowa na Nowym Rynku

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 21 paź 2011, o 00:22

Kefas, zgadzam się z Twoim końcowym efektem (promuję wolny przestrzennie NR), ale, Chłopie, hamuj z tymi armatkami - po drugiej stronie są tez ludzie, płacą podatki, ryzykują własnym majątkiem, nie dostaną emerytury, na którą, jak najbardziej i solidnie zapracowali. Każdy ma swój koniec kija i o swoje dba, ale żeby tak zaraz z wodnej armatki? Wiedz, że na pensje bandy leniwych urzędasów, na emerytury prokuratorów (średnio 14 tys zł miesięcznie), to właśnie drobni przedsiębiorcy, pozbawieni jakichkolwiek ulg i dotacji, muszą zapracować. I, żeby nie było, nie mam stoiska na NR, ani nigdzie indziej, bo sam robolem jestem :)
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

bob88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2010, o 17:16
Lokalizacja: Srodmiescie

Nieprzeczytany post autor: bob88 » 21 paź 2011, o 12:51

Wrzuce troche niepewnosci w wasze zamiary i projekty co ma byc na rynku.
Dowiedziałem sie wczoraj jak to jasnie nam panujacy na jednym z wykladów wygadał sie co ma byc na miejscu po naszym rynku.Zapewne nie spodziewał sie ze wsrod studentów moze byc ktos kogo ojciec badz matka moze byc kupcem z NR.
Rozmowa zaczeła sie niewinnie od pytania o multikino a skonczyła na tym ze zadano pytanie Pecherzowi co z kupcami z NR na co ten zmieszany odpowiedział ze czy tak czy tak beda musieli sie stamtad wyniesc w inne miejsce a na tym miejscu bedzie parking.......naziemny.

I co wy na to?

Nie bede nic odpisywał na kolejne wpisy.Ja tez chce zeby Kalisz był piekny i pewnie gdyby to było te 15 lat temu byłbym po drugiej stronie barykady bo wtedy gdy miałem isc na rynek to mnie szlag trafiał ale zycie w rozny sposob sie toczy i teraz jestem za tym by rynek był wciaz tam gdzie jest.Jak bedzie zobaczymy.Miano z nami rozmawiac we wrzesniu mamy koniec pazdziernika nikt z nami nie rozmawial.Teraz gadaja ze w listopadzie otrzymamy jakies informacie po czym delegacja kupców ma rozmawiac z wladzami.Zobaczymy czy to znowu pierdu pierdu czy prawda.
Mieszkam tu od urodzenia.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 21 paź 2011, o 13:31

bob88 pisze:Wrzuce troche niepewnosci w wasze zamiary i projekty co ma byc na rynku.
Dowiedziałem sie wczoraj jak to jasnie nam panujacy na jednym z wykladów wygadał sie co ma byc na miejscu po naszym rynku.Zapewne nie spodziewał sie ze wsrod studentów moze byc ktos kogo ojciec badz matka moze byc kupcem z NR.
Rozmowa zaczeła sie niewinnie od pytania o multikino a skonczyła na tym ze zadano pytanie Pecherzowi co z kupcami z NR na co ten zmieszany odpowiedział ze czy tak czy tak beda musieli sie stamtad wyniesc w inne miejsce a na tym miejscu bedzie parking.......naziemny.

I co wy na to?
Chyba żarty sobie robisz, ale to nie jest śmieszne. Nie wierzę, po prostu nie wierzę. Może zle zrozumiałeś?

bob88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2010, o 17:16
Lokalizacja: Srodmiescie

Nieprzeczytany post autor: bob88 » 21 paź 2011, o 13:36

Niestety ale dobrze zrozumiałem i jesli nas stamtad wywala a na tym miejscu naprawde powstanie parking naziemny to bede bardzo wkurwiony.
Mieszkam tu od urodzenia.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 paź 2011, o 13:56

A może po prostu wielce nam panujący się rypnął lub nie wie co oznacza na i pod :lol: Miejmy nadzieję że nie zrobi on z tego CARPARK
g13k

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 21 paź 2011, o 15:22

bob88 pisze:Niestety ale dobrze zrozumiałem i jesli nas stamtad wywala a na tym miejscu naprawde powstanie parking naziemny to bede bardzo wkurwiony.
Chyba jednak coś zle usłyszałeś/zrozumiałeś. Sorry @bob88 ale dla mnie bardziej wiarygodna jest treść sprawozdania prezydenta:
Oto fragment tego sprawozdania:

..."Jutro nastąpi oficjalne otwarcie Galerii Tęcza, a w ciągu weekendu ten największy obiekt handlowy w mieście i regionie oddany zostanie do użytku. Mówię o tym dzisiaj z tego miejsca z dwóch powodów: po pierwsze, żeby wyrazić zadowolenie, że taka galeria w mieście powstała i że w sposób właściwy zagospodarowuje centrum miasta i w zasadniczy sposób zmienia jego wygląd i charakter; po drugie, przez jakiś czas będziemy mieli czynienia ze wzmożonym ruchem samochodowym w tym rejonie, aż do wybudowania podziemnego parkingu na Nowym Rynku. Podziemny parking pod galerią posiada 250 miejsc, a drugie tyle ma znależć się pod płytą obecnego targowiska. W tej sprawie toczą się rozmowy z inwestorem, które powinny zakończyć się z chwilą podpisania porozumienia, obwarowanego gwarancjami udzielonymi mu przez inwestora, że parking zostanie wybudowany."

zródło: http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... 0095fc6c49

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 paź 2011, o 16:09

Widzę,że na zdjęciu jest Nasz kolega forumowy-niechaj on napisze co było powiedziane.....
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 lis 2011, o 21:46

W MM p.Sztandera mówił że nic się nie ruszy przez kolejny rok. Rozmowy mają być w tym miesiącu ale widać że droga jest długa, wąska i kręta. Ciekawe czy w ogóle czegokolwiek się doczekamy.
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 lis 2011, o 21:56

Biorąc pod uwagę gust pana Sz. jest mozliwość, że nawet mu się podoba zabudowa NR.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 lis 2011, o 22:07

Apropo gustu. Dało się usłyszeć że Nowy Rynek jest pod ścisłą kontrolą konserwatora, i kupcy nie mogą wymienić nawet bruku ( który wiemy jak wygląda) bo jest zabytkowy! To konserwator widzi stary bruk a nie widzi zepsutego placu zaśmieconego budami i "daszkiem"?! Który w ogóle nie pasuje do otoczenia. I to nie targowisko wyróżnia się w okolicy tylko galeria :lol:
Jedna babka spod targowiska się też wypowiadała "To miejsce byłoby o wiele przyjemne (czy jakoś tak) gdyby usunąć pijaczków i panie z psami" ŚMIECH NA SALI :lol: Mam rozumieć że ci nietrzeżwi panowie i właściciele psów zostawiają codziennie kilogramy śmieci, papierów, kartonów i zepsutych warzyw oraz owoców w okręgu targowiska.
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 lis 2011, o 12:26

Słyszałem wczoraj fragment rozmowy dwóch "sprzedawczyni" z NR:
-Pisma mieli przysłać i do tej pory nie przysłali!
-Na RC też ciągle o tym piszą, że nas przeniosą, a to wszystko to ... to nie prawda jest!
No i tak sobie panie plotkowały:lol:
g13k

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 13 lis 2011, o 22:09

Gumiś pisze:Widzę,że na zdjęciu jest Nasz kolega forumowy-niechaj on napisze co było powiedziane.....
Może nie jestem w temacie, ale który to nasz kolega forumowy jest na zdjęciu i na którym? Czyżby Gawronik? :-)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 14 lis 2011, o 06:50

~Kefas pisze:
Gumiś pisze:Widzę,że na zdjęciu jest Nasz kolega forumowy-niechaj on napisze co było powiedziane.....
Może nie jestem w temacie, ale który to nasz kolega forumowy jest na zdjęciu i na którym? Czyżby Gawronik? :-)
Nie :lol: Na trzecim zdjęciu od góry-pierwszy z prawej Artur Kijewski to jest Nasz forumowy kolega 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 14 lis 2011, o 11:57

~Kefas pisze:
Gumiś pisze:Widzę,że na zdjęciu jest Nasz kolega forumowy-niechaj on napisze co było powiedziane.....
Może nie jestem w temacie, ale który to nasz kolega forumowy jest na zdjęciu i na którym? Czyżby Gawronik? :-)
Haha :lol: ja w ratuszu :D dobry żart ;)
g13k

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 14 lis 2011, o 16:53

Oj tam oj. ;-) Nie wiedziałem, dzięki za info.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 12 kwie 2012, o 15:27

http://www.propertynews.pl/hotele/black ... ,8587.html
Dobry pomysł, pod warunkiem, że hotel zająłby część placu na której stał kiedyś budynek straży ogniowej. Może zająć nawet nieco więcej miejsca niż dawny budynek remizy.
Nowy Rynek od lat czeka na zamknięcie pierzei od strony plant. Uporządkowania wymaga także zach. pierzeja NR(narożnik NR i ul.Ciasnej)

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 13 kwie 2012, o 08:56

Jeszcze na temat HOTELU NA NOWYM RYNKU

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 kwie 2012, o 14:37

Zacytuję, wg mnie najważniejszą i jakby nie patrzeć najlepszą informację z artykułu:
Sztandera uważa, że na placu może powstać jakiś budynek - kiedyś swoją siedzibę miała tam straż pożarna - ale plac musi pozostać placem, więc o całkowitej zabudowie nie ma mowy.
Bardzo dobra wiadomość. Dobrze że pomyśleli aby nie sknocić całego placu. Ciekawe czy ten pomysł sam im się nasunął czy przeczytali Wasze wypowiedzi ? ;)
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3660
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 13 kwie 2012, o 16:05

Jest jeszcze jedna, przy tym niekoniecznie alternatywna tylko dodatkowa możliwość. Inwestor mógłby kupić kamienicę na rogu Babinej i Nowego Rynku w zamian za zbudowanie w innym miejscu nowej dla obecnych lokatorów. Następnie mógłby ją zaadaptować na cele hotelowe zabudowując jednocześnie lukę pomiędzy "Tęczą" a kamienicą i wykorzystując plombę jako część hotelu albo jako dodatkową przestrzeń galerii. Całość można połączyć poprzez podziemne garaże i zaplecze z gmachem w miejscu dawnej remizy, dzięki czemu hotel byłby całkiem sporych rozmiarów i mógłby funkcjonować także jako centrum kongresowe. Byłoby miejsce na szkolenia, kursy, zjazdy, konferencje itp. Ciekawe tylko czy jest u nas rynek na coś takiego.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9017
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 13 kwie 2012, o 16:07

Pomysł ciekawy, ale nie ma co liczyć na jego realizację. No bo zadajmy sobie pytanie: Czy w naszym mieście jest to możliwe, czy graniczy z cudem?
g13k

ODPOWIEDZ