Zabudowa na Nowym Rynku

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 paź 2014, o 22:51

Co roku mają się wynieść... i na gadaniu tylko się kończy :?
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 gru 2014, o 09:37

No zaczyna się, wydaniu gazetowym artykuł jest znacznie większy.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=181733" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 gru 2014, o 10:37

Haha dobre, dobre. Troche sie posmialismy, a teraz na powaznie. Mam nadzieje, ze skonczy sie czas tych obskornych bud zasmiecajacych jeden z wazniejszych ongis placow Kalisza i skonczy sie czas impotencji wladz w tej sprawie. Co to ma byc, ze za przeniesieniem opowiada sie wiekszosc ludzi, za pozostawieniem garstka, ktora ma w tym interes (nie wiadomo jaki do konca), a i tak ta garstka dyktuje warunki. Wierze, GS postawi na swoim i bedzie mial odwage przeciwstawic sie tej sytuacji.

bjornekleksten
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 5 sty 2015, o 12:52

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: bjornekleksten » 5 sty 2015, o 13:16

Zgadzam się z przedmówcą. Nie oszukujmy się, ten targ jest szpetny, a do tego w położony w newralgicznej lokalizacji. Po co remontować, skoro zza bud niczego nie widać? Większość moich sąsiadów ma takie samo zdanie i z tego co widzę forumowicze też.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 sty 2015, o 17:29

Na rogu Nowego Rynku, naprzeciw Tęczy przy przejściu dla pieszych, przy skrzyżowaniu z 3 Maja zamontowano słupki takie jak na wyremontowanej części Parczewskiego. Pewnie będzie to blokada dla wjeżdżających na tę wysepkę aut. Czy nie mogliby zastosować wszędzie takich stylizowanych słupków zamiast tych paskudnych biało-czerwonych barierek?
Wiem, że wiązałyby się z tym dodatkowe koszty, ale wyglądały by one 100 razy lepiej
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 sty 2015, o 17:31

gawronik13kalisz pisze:Na rogu Nowego Rynku, naprzeciw Tęczy przy przejściu dla pieszych, przy skrzyżowaniu z 3 Maja zamontowano słupki takie jak na wyremontowanej części Parczewskiego. Pewnie będzie to blokada dla wjeżdżających na tę wysepkę aut. Czy nie mogliby zastosować wszędzie takich stylizowanych słupków zamiast tych paskudnych biało-czerwonych barierek?
Wiem, że wiązałyby się z tym dodatkowe koszty, ale wyglądały by one 100 razy lepiej
Jakieś zdjęcie? :)

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 25 sty 2015, o 15:36

<Przemek> pisze:
gawronik13kalisz pisze:Na rogu Nowego Rynku, naprzeciw Tęczy przy przejściu dla pieszych, przy skrzyżowaniu z 3 Maja zamontowano słupki takie jak na wyremontowanej części Parczewskiego. Pewnie będzie to blokada dla wjeżdżających na tę wysepkę aut. Czy nie mogliby zastosować wszędzie takich stylizowanych słupków zamiast tych paskudnych biało-czerwonych barierek?
Wiem, że wiązałyby się z tym dodatkowe koszty, ale wyglądały by one 100 razy lepiej
Jakieś zdjęcie? :)
Coś takiego:

Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 sty 2015, o 19:03

No takie slupki sa bez dwoch zdan o wiele ladniejsze, bardziej estetyczne niz wspomniane przez gawronika czerwono-biale. Niby nic, a jednak juz dane miejsce wyglada troszke ciekawiej. Brakuje w Kaliszu obiektow malej architektury, nawet tak najmniejszych jak proste slupki drogowe. W takim Poznaniu troche wiecej zaczyna sie na to zwracac uwage, nawet glupie hydranty maja eleganckie, stylizowane, z herbem miasta. U nas herbu w ogole sie nie eksponuje, brakuje go w przestrzeni publicznej. Nowa wladza ma pole do popisu w tej sprawie :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 sty 2015, o 21:29

<Przemek> pisze:U nas herbu w ogole sie nie eksponuje, brakuje go w przestrzeni publicznej.
A co z herbem na ratuszy? Wystarczająco wyeksponowany :twisted: :lol:
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 25 sty 2015, o 21:44

gawronik13kalisz pisze:
<Przemek> pisze:U nas herbu w ogole sie nie eksponuje, brakuje go w przestrzeni publicznej.
A co z herbem na ratuszy? Wystarczająco wyeksponowany :twisted: :lol:
No tak, aż daje po oczach :) Oczywiście chodziło mi o nieco inne eksponowanie herbu w przestrzeni miejskiej, np. właśnie na wspomnianych hydrantach, latarniach, etc. No i myślałem nie o pozłacanych, ale raczej o kolorowych herbach, oczywiście przy zachowaniu oryginalnych kolorów :D

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 sty 2015, o 22:07

Pociągnę dalej ten OT, ale zdaje się, że gdzieś takową lampę czy hydrant z herbem widziałem. Nie wiem też czy właśnie na wspomnianej już Parczewskiego, na latarni nie widnieje warszawska Syrenka?
g13k

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: Anto » 27 kwie 2015, o 10:22

http://wkaliszu.pl/8040289/BLACHOWICZ_C ... Tecza.html

"- Plac ten zwał się wtedy „Placem 1 Maja” i nikomu nie śniło się, że w nieodległej przyszłości każdy jego metr zajmie wolnorynkowy handel z tzw. szczęki. Zanim to się stało, olbrzymi plac zdobiły stylizowane latarnie, a na środku znajdowała się (istniejąca do dziś) międzywojenna fontanna. - Pisze Maciej Błachowicz, kaliski historyk i wykładowca."

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: Anto » 17 gru 2015, o 21:59

http://www.ziemiakaliska.com.pl/artykul ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Coś się rusza :D . Niestety nie mam wykupionego dostępu [*] Ktoś coś? :roll: :roll:

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 gru 2015, o 10:04

Anto pisze:http://www.ziemiakaliska.com.pl/artykul ... ,id,t.html

Coś się rusza :D . Niestety nie mam wykupionego dostępu [*] Ktoś coś? :roll: :roll:
Dołączam się do prośby i pytania :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 gru 2015, o 10:29

Myślę, że szybciej będzie można iść do marketu i w dziale z prasą zrobić zdjęcie artykułu. :D
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 gru 2015, o 10:50

Może i tak być K-Man :)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 18 gru 2015, o 14:06

a ja myślę, że i tak nic tam odkrywczego nie będzie...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 gru 2015, o 17:15

jasiek20 pisze:
Anto pisze:http://www.ziemiakaliska.com.pl/artykul ... ,id,t.html

Coś się rusza :D . Niestety nie mam wykupionego dostępu [*] Ktoś coś? :roll: :roll:
Dołączam się do prośby i pytania :)
Przeczytałem ten artykuł. Nic odkrywczego nie piszą. Są planowane prace nad przeniesieniem targowiska do nowoczesnej, nowo wybudowanej hali na terenie starej zajezdni KLA. Jednak w przyszłym roku w budżecie nie ma na to pieniędzy. Może w 2017 roku.
Dodam od siebie że im bliżej nowych wyborów samorządowych, to władze unikają kontrowersyjnych przynajmniej dla kupców decyzji.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 18 gru 2015, o 19:03

Kaliscy samorządowcy (ze wszystkich ugrupowań) są zbyt tchórzliwi, żeby dać sobie radę z tym trzecioświatowym bazarem. Oni sami są Azjatami.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 21 gru 2015, o 17:02

Zniknie targowisko z Nowego Rynku

Prawdopodobnie już w 2016 roku zostaną opracowane plany przeniesienia w nowe miejsce targowiska “Pod Tęczą”. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Miasto będzie mogło odzyskać historyczny plac, który zostanie poddany rewitalizacji – zapowiada wiceprezydent Piotr Kościelny.

Problem wyniesienia targowiska z Nowego Rynku pojawił się już kilka lat temu. Ostatni, mijający rok pokazał, że dla środowiska kupców może to być coś, co rozwinie ich działalność, a nie będzie dla nich w jakikolwiek sposób szkodliwe – twierdzi wiceprezydent. Przez ostatnie kilka miesięcy toczyły się rozmowy – nie tylko z inicjatywy władz Miasta, Giełdy Kaliskiej i kupców – reprezentowanych przez Wojciecha Pawlaka, ale również spółki WABEK, która pobiera opłaty na targowisku. Kilka miesięcy temu zarząd spółki Giełda Kaliska wystąpił z inicjatywą, aby w Kaliszu powstała nowoczesna hala targowa. Chcielibyśmy doprowadzić do tego, żeby targowisko zmieniło swoją lokalizację – mówi wiceprezydent Kościelny. Odbyłem też spotkanie z kilkoma przedstawicielami środowiska kupców, którzy potwierdzili, że dostrzegają możliwości ewentualnego rozwoju po zmianie lokalizacji targowiska i postawieniu nowej hali. Na początku padła propozycja, aby taką halę targową postawić w miejscu obecnego targowiska. Natomiast wiemy, że względu na wymogi konserwatorskie i historyczne nie będzie takiej możliwości – wyjaśnia wiceprezydent.
Los zabytkowego placu będzie uzależniony od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Nowym terenem dla targowiska – optymalnym – który wskazują wszystkie strony, ze względu na zabezpieczenie miejsc parkingowych i stosunkowo bliską odległość w stosunku do miejsca, w którym targowisko obecnie funkcjonuje są nieruchomości na ulicy Majkowskiej – tereny po byłej zajezdni Kaliskich Linii Autobusowych. Władze Kalisza planują, by w sąsiedztwie hali powstał duży przystanek komunikacji, taki który tutaj niegdyś funkcjonował. Prawdopodobnie byłaby to linia końcowa dla autobusów z Ostrowa Wielkopolskiego i podkaliskich miejscowości, które w tej chwili muszą szukać miejsc w centrum. Dodatkowo to by powodowało napływ klientów do hali targowej – mówi Kościelny. Na tę chwilę oceniam, że powinniśmy w 2016 roku wypracować optymalne rozwiązanie, co do przeniesienia targowiska. Przede wszystkim musimy podjąć decyzję, kto będzie inwestorem czy współinwestorem w tym zadaniu, jaką rolę będzie pełnić spółka Giełda Kaliska, jaką rolę miasto i jaką sami kupcy.

Jeśli targowisko “Pod Tęczą” zniknie, historyczny plac zostanie poddany rewitalizacji – odrestaurowana zostanie fontanna i zostaną wprowadzone elementy zieleni. Chcielibyśmy, żeby to miejsce było otwarte dla mieszkańców – mówił wiceprezydent.


calisia.pl
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ