Architekt Miejski

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
mik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Czaszki

Architekt Miejski

Nieprzeczytany post autor: mik » 28 kwie 2009, o 23:07

Trochę nie do tego działu, bo nie „co” ale „kogo” chciałbym zobaczyć w naszym mieście. Mało oryginalne, bo przewijało się w wielu tematach. Z tego co wiem, stanowisko architekta miejskiego jest nie obsadzone od ok. 7 lat. Brak osoby pracującej na styku UM – Konserwator Zabytków – Logiczne Myślenie Na Rzecz Miasta Kalisza. No i brak osoby, do której mogliby odwoływać się uczestnicy tego forum. Czasem macie Panie i Panowie pretensje do Szarego Obywatela, że jest obojętny na zabytki , cząstki naszej historii, o którą dbać powinniśmy pieczołowicie. Szary Obywatel nie zawsze dysponuje wiedzą taką jak Wy. Kieruje się czasem poczuciem estetyki, które podpowiada mu, że ruina i zaniedbanie to tylko bałagan szpecący nasze miasto. Teren uporządkowany i nowy obiekt – to dbałość o wygląd i wygodę mieszkańców. I trudno mieć o to pretensję. W którymś z wątków czytałem wypowiedż mądrego profesora (nazwiska nie pomnę ), że „ to taka chłopska logika, ważne, że nowe i błyszczące”. Sugestia, że jak dziki lud za paciorki sprzedamy nasze bogactwa. A to przecież nie tak. Mogę się potknąć o kawałek meteorytu, ważny dla naukowców jak mało co, a ja tylko zaklnę bo mnie palec boli jak cholera, i to dla mnie, nieuświadomionego, tylko kamień zawalidroga. Dyskusja z całym społeczeństwem raczej nie wypali. Potrzebny jest ktoś, kto będzie dbał i o estetykę i o uszanowanie tego, co zostawiły poprzednie pokolenia. Patrząc na niektóre planowane inwestycje widzę, że brak współpracy z KZ. Pojawiają się nowe pomysły, jak na przykład czerwony klinkier na placu koło fontanny, parking na zapleczu teatru. Hasła już poszły w świat, a z tego co na forum się pojawia wnioskuję, że KZ nikt o zdanie nie pytał. Łatwo nagłaśniać nowe plany a potem powiedzieć „My chcemy coś robić, ale KZ się czepia.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 kwie 2009, o 23:31

Tutaj już nikt pani KZ się nie czepia. Przydałby się jej do pomocy Miejski KZ ze swoim biurem. Delegatura nie moze sie czasowo wyrobić z biurokracją niezbędną - tak sądzę - i na myślenie o zabytkach czasu ,,nie staje''. Od dawna postulujemy powołanie instytucji Architekta Miejskiego, Urbanisty czy chociażby Plastyka Miejskiego. Każdy widzi jaki Kalisz jest zaniedbany. Brak tych urzędów sprzyja nieładowi i nic w tym dziwnego, że Kalisz tak a nie inaczej jest postrzegany. My potrzebujemy oddanych Miastu i nam mieszkańcom urzędników, którzy o nasze Miasto by walczyli, a nie o dorażne korzyści i własne posadki.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 kwie 2009, o 23:35

Tak, ale nie pod butem urzędników.Wizjoner z jajami :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 28 kwie 2009, o 23:42

To musiałby być ktoś niezależny albo z dużym autorytetem , bo inaczej to będzie kolejna synekurka. KZ nie podlega prezydentowi , więc może mu się przeciwstawiać.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 kwie 2009, o 00:24

Hmmm w tej sytuacji i przy tym składzie w ratuszu byle cegłoklep może zostać architektem.Normalnie jaja.Czy tego miasta nie stać na poważną inwestycję osobową???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ