Reaktywacja Województwa Kaliskiego

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 12 sty 2006, o 12:03

Poczekajmy na sytuację w parlamencie. Prędzej czy póżniej PiSiory będą potrzebować wyborców, więc rzucą trochę kiełbasy wyborczej w postaci reformy - tak jak komuniści w latach 70-tych.
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 15 sty 2006, o 11:40

Pożyjemy zobaczymy.

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 16 sty 2006, o 11:05

powinno coś sie ruszyc, od dawna ani widu ani słychu... moze juz czas wziac te sprawe we własne rece? Zaczac pisac petycje, zbierac podpisy, pisac do prezydenta,(obojetnie ktorego, Polski czy miasta), zakładac posty o planie utworzenia woj.na roznych forach, trabic.... juz nie wiem co... po prostu ci w Ratuszu dostatecznie sie nie staraja, my juz powinismy wziac te sprawe we własne łapy i do roboty!!!!( jesli chcecie zeby miasto sie rozwijało, pomagajac utworzenie woj. ukladacie własna przyszłosc, tzn, jesli uda sie, to dzieki wam bedzie wiecej pracy, Kalisz bedzie zauwazany itp....)

www

Nieprzeczytany post autor: www » 20 sty 2006, o 03:19

Wiecie co, ziemianki mnie do szału doprowadzili :!:. Dałem to na Wyborczą, ale tu też, po prostu przeczytajcie może ten artykuł.

Rad. Stefan Drajewski w Głosie zastanawia się: "(...) ile potrzebnych jest orkiestr w naszym mieście. Czy na pewno konieczna jest orkiestra symfoniczna w Kaliszu (...)?"

Czy Kalisz to ich miasto? Czy Poznań pod pretekstem porządkowania bałaganu we własnej filharmonii zamierza wtrącać się do filharmonii w Kaliszu? Co Poznań chciałby jeszcze u nas zlikwidować? Może na samych też?

www.glos.com/2005/index.php?id=54024

www czyli ww

Nieprzeczytany post autor: www czyli ww » 20 sty 2006, o 03:20

Czemu serwer mnie nie loguje automatycznie?

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 20 sty 2006, o 08:18

Warcholstwo poznanskie ot co

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 20 sty 2006, o 08:36

niestedy działania poznanskich władz to - podcinanie żył innym miastom i dopomaganie im w agonii, taka była opinia jednej osoby w jakies gazecie, nie pamietam, w ktorej, fakt ze Poznan uwaza sie za pepek Wielkopolski a nawet Polski, zauwazyliscie, ze np w Gazecie Wyborczej wszystkie strony poswiecone sa Poznaniowi? Co jakis czas jest jakas wzmianka z ... Kórnika. A Kalisz? Piła? Konin? Ostrów? Kępno? gdzie sa ich wiadomosci? Skoro to jest dodatek regionalny wlkp to powinno byc tak, ze kazde miasto , gmina posiadałaby własna strone i tam umieszczała wiadomosci, informacje o planowanych inwestycjach....

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 20 sty 2006, o 08:38

Niestedy jakis inwestor otwierajac te gazete ma wrazenia ze wlkp to Poznan, w taki sposob Poznan łowi inwestycje... na szczescie z Kaliszem nie jest tak żle... ale co z pozostałymi miastami? Najszybciej trzeba utworzyc nowe wojewodztwo, a te wiadomosci TYP3 POZNAN..... jawna obraza, same wiadomosci z Poznania

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 20 sty 2006, o 09:05

na szczęście już coraz więcej ludzi poza WLKP zauważa, że Poznań prowadzi egoistyczną politykę, a reszta wielkopolski służy tylko do tego, by finansować poznańskie ambicje. Podobno właśnie wczoraj była jakaś audycja czy jakiś reportaż na ten temat, bodajże w RMF FM (sekcja katowicka).
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 20 sty 2006, o 10:03

kiedys sie usmiałem z przekomarzanek Poznansko - Krakowskich, jeden krakus tak powiedział jakos, ze pyry byli zbyt zachłanni, egoistyczni, bogacili sie w Krakowie i dlatego wygnali precz ich daleko hen hen za Kaliszem, a pyr odpowiedział tak - Od tego momentu datuje sie upadek Krakowa. wiem, ze to głupia przekomarzanka,ale zamienmy Kraków na Kalisz... to juz nie bedzie głupie, bedzie upadek, ale o własnych siłach moze sie rozwinac lepiej niz Poznan

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 20 sty 2006, o 10:05

acha, chyba wiem czemu mowili, ze byli zbyt zachłanni i był (niby) upadek Krakowa, to chyba prawda.... bo Poznan jest drugim w Polsce pod wzgledem liczby banków i rozwinietej bankowosci

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 20 sty 2006, o 10:06

nie dajmy sie zwariować 8)

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 20 sty 2006, o 10:53

Banków w Poznaniu jest tyle ile w każdym mieście tej wielkości. Nawet centrali nie mają WBK odkąd połączył się z BZ, teraz cała centrala BZ WBK jest we Wrocławiu w tej wysokiej kamienicy z okresu międzywojennego w Rynku.
Nie będę przypominał, że wszystkie największe inwestycje obecnie lokowane są pod Wrocławiem i Krakowem, w Poznaniu nie planuje się inwestycji przemysłowych o znaczeniu ogólnopolskim.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2006, o 11:04 przez faust, łącznie zmieniany 1 raz.

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 20 sty 2006, o 10:57

dzieki za dokładniejsze informacja, moze to był blad drukarski

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 20 sty 2006, o 11:00

ej, sprawdziłem te informacje, była napisana w encyklopedii, a wiec to prawda, Poznan jest na 2 miejscu :lol:

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 20 sty 2006, o 11:06

Od kiedy to w encyklopediach są takie informacje?? Chyba, że wikipedia :lol: Powiedz mi jakiego banku nie ma w Wrocławiu lub Krakowie, a jaki jest w Poznaniu - nie pisze tu oczywiscie o spółdzielczych.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 20 sty 2006, o 12:58

Myślę, że ziemniaki zaczęli się trochę frustrować - zwłaszcza po tym, jak do nich dotarło, że Kalisz wykupił im Goplanę. Ludziska pisali na forach, że przestaną jeść goplanowskie czekolady :lol:. Myślę też, że skoro znowu zaczynają nam dowalać, to z jakiegoś powodu. Jakiego?

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 20 sty 2006, o 13:04

Wikipedia? Czegoś głupszego w życiu nie czytałem :!:. Tam się leczy kopmleksy - zobaczcie co o sobie piszą tam ostrowianie (bo przecież każdy tam może napisać, co uważa). Inna sprawa, że to czyta mnóstwo ludzi :(.

sector

Nieprzeczytany post autor: sector » 20 sty 2006, o 14:03

www: Z Toba co jednak neitak. Taka okropnoscia palasz do Ostrowa! Co jest nie tak w informacjach o Ostrowie na Wikipedii ???

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 20 sty 2006, o 14:48

sector pisze:www: Z Toba co jednak neitak. Taka okropnoscia palasz do Ostrowa! Co jest nie tak w informacjach o Ostrowie na Wikipedii ???
ja kiedyś w wiki o ostrowie przeczytałem że jest stolicą subregionu :D heheh

ODPOWIEDZ