Kalisz-energia wiatrowa.

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 mar 2011, o 11:28

Gmina pełna wiatraków

29 elektrowni wiatrowych zostanie wybudowanych na terenie gminy Blizanów

Już niedługo gmina Blizanów, postrzegana jako szczególnie atrakcyjna dla turystyki, będzie kojarzona z czym innym. Jej krajobraz zdominują wysokie maszty elektrowni wiatrowych. Radni gminy Blizanów podjęli uchwałę akceptującą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zespołów 29 elektrowni wiatrowych. – Nowe tereny przeznaczone dla lokalizacji elektrowni wyznaczono na dużych otwartych terenach rolniczych, z zachowaniem bezpiecznych odległości od zabudowań mieszkalnych. Przystępując do realizacji procedury planistycznej spełniliśmy wszystkie formalne wymogi. Między innymi projekt został zaopiniowany i uzgodniony przez właściwe instytucje i organy. W drugiej połowie grudnia ubiegłego roku był wyłożony do publicznego wglądu, a następnie zorganizowano dyskusje publiczną nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami – wyjaśnia Sławomir Musioł, wójt gminy Blizanów. Budowę wiatraków przewiduje się w rejonie położonym na północ od Blizanowa pomiędzy Brudzewem, Bolmowem, Lipem, Godziątkowem i Górami Jankowskimi oraz w rejonie południowym usytuowanym pomiędzy Blizanowem, Skrajnią, Rychnowem i Romankami.

Więcej w Życiu Kalisza

http://www.zyciekalisza.pl/?str=157&id=95035
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 5 lut 2012, o 20:50

Zaczyna sie budowa wiatraków wokół Kalisza

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 6 lut 2012, o 13:40

A można więcej szczegółów? :D
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 lut 2012, o 21:15

Ja nadal nie mogę zrozumieć tej radości z wiatraków. Szpecą one krajobraz, ale głównie prąd z nich jest zdecydowanie droższy, niż prąd z elektrowni węglowych. Gdyby nie dopłaty z UE byłby zwyczajnie nieopłacalne. A tak UE dopłaca do nierentownego biznesu :) Pracy dla gminy tez tego nie będzie, ewentualnie jakies mały podatek. Tak, że nie ma się z czego cieszyć.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 6 lut 2012, o 21:47

K-man pisze:Ja nadal nie mogę zrozumieć tej radości z wiatraków. Szpecą one krajobraz, ale głównie prąd z nich jest zdecydowanie droższy, niż prąd z elektrowni węglowych. Gdyby nie dopłaty z UE byłby zwyczajnie nieopłacalne. A tak UE dopłaca do nierentownego biznesu :) Pracy dla gminy tez tego nie będzie, ewentualnie jakies mały podatek. Tak, że nie ma się z czego cieszyć.
Z tym szpeceniem znowu nie przesadzaj, elektrownie węglowe nie szpecą krajobrazu? UE dopłaca, bo w Niemczech więcej ludzi pracuje w "odnawialnej energii" niż w przemyśle samochodowym, a gdzieś te wiatraki muszą sprzedawać. A co do tego podatku to też nie do końca prawda, w końcu gmina Kobylnica np na wiatrakach zrobiła niezłe kokosy (jest jedną z najbogatszych w Polsce gminy?).
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 lut 2012, o 22:22

Zwyczajnie smieszy mnie dopłacanie z pieniędzy podatników do biznesu. Szkoda, że państwo nie dopłaca do innych niedochdowych branż. Brak sprawiedliowści :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 6 lut 2012, o 22:53

Do rolnictwa też dopłacają, niezależnie czy jest dochodowe czy nie. Parę innych dziedzin też by się znalazło.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 lut 2012, o 08:42

Taj napisałem wyżej. Smieszy mnie dopłacanie do biznesu, nie ważne jaki to biznes. Jeśli ktoś uzna, że teatr, galeria sztuku, czy filharmonia to biznes. To w tym przypadku jestem skłonny się z tym pogodzić. Powinny byc małe podatki, żadnych dopłat i ulg. Bo one dają tylko możliowść przekrętów.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 lut 2012, o 10:07

gawronik13kalisz pisze:A można więcej szczegółów? :D
Jeżeli się nie mylę to stawiają wiatraki przy drodze pomiędzy Biskupicami a Trkusowem.Docelowo mają tam stać dwie siłownie wiatrowe,pod jedną jest już wylany fundament,także już niedługo zacznie się montaż :lol:

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 lut 2012, o 13:40

dzięki Gumiś ;)
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 kwie 2012, o 13:52

Wiatrak już stoi :D info na 100% pewne,może ktoś zrobi zdjęcia :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 4 kwie 2012, o 18:28

Ale o co się martwicie? To powiat ostrowski! Gumiuś, dzieki za fotkę ,, z gór'' - fajnie widać poczatek Krępicy. Może te wiatraki wydmuchną smród kapusciano-ogórkowy ? Jeśli chodzi o oszpecenie krajpbrazu. Widziałem ostatnio farmę pomiedzy Koszalinem i Lołobrzegiem. Nie było tak strasznie. Ostatercznie od naszej strony można zalesić teren tak, by sie nie kurzyło na osiedle Dobrzec.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 cze 2012, o 20:14

Śmieszą mnie te dywagacje http://www.zyciekalisza.pl/?str=157&id=135616

Będąc ostatnio w Kaliszu miałem przyjemność stać koło takiego wiatraka dosłownie 10 metrów od niego i .............. cisza łopaty wirnika kręciły się jak oszalałe.Ja wiem z autopsji dlaczego Ci ludzie sprzeciwiają się tej inwestycji...sąsiad sąsiadowi nie popuści bo tutaj chodzi o dużą kasę za dzierżawę gruntu pod wiatrakiem.Skąd wiem :?: bo w Głóskach mieszka moja rodzina i wiem z samego źródła o tych dobrosąsiedzkich przepychankach.Jest takie powiedzenie-jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 27 cze 2012, o 23:39

Gumiś, nie słyszysz, bo infradźwięki są poniżej progu słyszalności. Pomieszkaj obok takiego wiatraka 10-20 lat, a Twoje organy wewnętrzne opowiedzą Ci dziwną historię o własnej degradacji.
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 cze 2012, o 23:49

tooom pisze:Gumiś, nie słyszysz, bo infradźwięki są poniżej progu słyszalności.
Zgadza się......... http://www.oddzialywaniawiatrakow.pl/od ... 72,79.html ale ja nawiązywałem do artykułu,którego zapewne nie przeczytałeś uważnie,bądź tylko pobieżnie :wink:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 sie 2012, o 15:02

W nawiązaniu do postu Andrzeja z lutego tego roku,jako uzupełnienie.

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

DomBud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 15:30
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: DomBud » 12 wrz 2012, o 15:33

Jeden wiatrak to raczej nic nie da, ale farma takich potworów już tak.
Kto to w ogóle finansuje, bo raczej nie miasto.??? Czyżby ta osławiona UE się dorzuciła.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 12 wrz 2012, o 17:13

DomBud pisze: Kto to w ogóle finansuje, bo raczej nie miasto.??? Czyżby ta osławiona UE się dorzuciła.
Finansuje każdy kto kupuje prąd.
Dystrybutor energii musi kupić określoną ilość "zielonego" prądu niezależnie ile on będzie kosztował ( a kosztuje sporo drożej niż "nieekologiczny" ).
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 12 wrz 2012, o 18:13

Człowiek nie wynalazł na razie żadnej czystej energii tzw. zielona energia też wpływa często niekorzystnie na ludzi i środowisko naturalne. Zwyczajnie zieloni dali sobie wmówić, albo coś innego :) i lansują określone nośniki energii. Jak wspomniał Milo są one zdecydowanie droższe.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 wrz 2012, o 19:29

Pomiędzy ulicą Romańską i DW 450 stoi chyba 5-6 sztuk wiatraczków . Mam fotę , ale z dużej odległości. Szukalismy schronów, a nie wiatraków.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ