Blokowiska na ,,Trojce'' i ,,Zośce'' ???

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Blokowiska na ,,Trojce'' i ,,Zośce'' ???

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 1 lip 2009, o 17:46

Wakacyjne studium rozwoju Miasta'' - Życie Kalisza nr 26 z 01 lipca br, str. 6. Nie ma jeszcze w wersji elektronicznej i pewnie nie będzie :). Artykulik ,,cichociemny'' popełniony przez ,,korda'', w którym z-ca Naczelnika Wydziału Budownicwa, Architektury i Urbanistyki ob.Jan Kłysz uskarża się na nadmiar ,,roboty'' Okazuje się, że to znowu z winy min. naszych deweloperów, którzy wykorzystując kanikułę i personalne pustki usiłują wymóc nowe plany zagospodarowania przestrzennego i np. w rejonie ulic : Częstochowskiej - Budowlanych - Polnej i planowanej TB widzieliby ZABUDOWĘ WIELORODZINNĄ CZYLI BLOKOWISKO.
Co na to przyrodnicy i ekologowie ???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 lip 2009, o 20:51

Jestem ciekaw, czy chodzi o zasypanie glinianek.Jesli tak jak oni chca stawiac doy na niestabilnym gruncie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 lip 2009, o 21:15

Moze chodzi o tereny np. przy Budowlanych , za tymi koszmarkami.
Jakiś czas temu rozmawiałem z właścicielem tych terenów na temat nabycia działki - mówił że ma pozwolenie na domki szeregowe , mała uliczka miałaby przechodzić przez środek terenu tak żeby nie było zjazdu z Budowlanych do każdej posesji , lecz tylko jeden wspólny wjazd. Chciał to pozwolenie przekształcić na zabudowę blokową.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2009, o 21:17 przez milo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 lip 2009, o 21:17

Mozliwe.Kilka miesięcy temu, chyba sam pan Dembny wspomniał o blokach na budowlanych.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 sie 2009, o 21:30

Odnośnie tych małych zbiorniczków wodnych;ostatnio przeglądałem teren Kalisza na Geoportalu i zagłębiłem się bardziej szczegółowo w zbiorniki wodne na terenie Naszego miasta i zastanawiam się ile z tych zaznaczonych na mapie jeszcze istnieje.Kilka na pewno zlikwidowano albo uległy samoistnej zagładzie.Dla ciekawych adres;
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/#

Należy wybrać zakładkę RASTER w prawym górnym rogu,przybliżenie 1;5498 lub większe.
Miłego oglądania.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 16 sie 2009, o 22:14

Nic nie wiem o całkowicie zyspanych zb. wodnych na terenie Kalisza.Prawdą jest, że sporo zb. zostało pomniejszonych, poprzez zasypanie gruzem.Miasto to nazywa rekultywacją terenu, co zawsze mnie smieszy.Jest to zwyczajne gruzowisko. lub wysypisko śmieci.Co może dziwić biorąc pod uwagę fakt stepowienia Wielkopolski.Woda jest na wagę złota, i mimo tego ,że mamy jej w kranach pod dostatkiem.Jest jej coraz mniej.Główną przyczyna są lata dzikiej melioracji od rzek po bagna.Dzis potrzebna jest akcja renaturyzacji rzek i dbanie o każdy, nawet najmniejszy zb. wodny.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 sie 2009, o 22:20

A ten staw przy Koszałka Opałka???Nie zasypali go czasem pod zabudowę??

http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Ka ... =2&scale=1

A zapomniałem o tym zbiorniku wodnym przy zbiegu Podmiejskiej i Dodrzeckiej na terenie ( chyba Polifarbu).
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 16 sie 2009, o 22:34

Gumiś pisze:A ten staw przy Koszałka Opałka???Nie zasypali go czasem pod zabudowę??

http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Ka ... =2&scale=1

A zapomniałem o tym zbiorniku wodnym przy zbiegu Podmiejskiej i Dodrzeckiej na terenie ( chyba Polifarbu).
Oczywiście, że zasypali a pamiętam jak w tym stawie łapałem dafnie dla rybek, które wtedy miałem w zimę jeżdziło się tam na łyżwach.
Kolejny zasypany staw był przy W.P. koło ogródków działkowych oraz na Podmiejskiej.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 paź 2009, o 10:10

Straszne wyrobiska

W Kaliszu istnieją co najmniej cztery niezagospodarowane wyrobiska. Istnieją też plany wykorzystania ich w celach rekreacyjnych czy sportowych. I na planach się kończy

Chodzi o dawne złoża surowców naturalnych „Winiary”, „Tyniec”, „Piwonice” i „Rypinek”. Od dłuższego już czasu nie są one eksploatowane. Ustanowiony obszar i teren górniczy posiada jedynie złoże Okręglica I. „Tyniec” i „Piwonice” zostały skreślone z listy zasobów kopalin już w 2000 r. Wszystkie, poza „Piwonicami”, wymagają rekultywacji. – Najbardziej pożądane jest włączenie ich w system przyrodniczy miasta. Uzyskać to można poprzez wprowadzenie terenów leśnych lub terenów sportu i rekreacji. Istotnym zadaniem jest niedopuszczenie do lokowania w wyrobiskach odpadów organicznych lub toksycznych – czytamy w przyjętym niedawno przez Radę Miejską Kalisza Programie Opieki nad Zabytkami. O lokowaniu odpadów toksycznych w wyrobiskach nic nam nie wiadomo. Bez trudu można natomiast zaobserwować, że kaliszanie traktują te zagłębienia terenu jako zwałowiska gruzu i pospolite śmietniska. Przeciwnym, a więc pozytywnym przykładem jest Park Przyjażni, tyle że to wyrobisko zagospodarowano już 30 lat temu. Od tego czasu w Kaliszu nie powstał żaden inny urządzony teren zieleni czy rekreacji w miejscu powyrobiskowych dołów. (kord)

Więcej w Zyciu Kalisza
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ