Browarnictwo - czy w Kaliszu wrócimy do tradycji?

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 8 lip 2010, o 22:43

Gumiś pisze: owszem dobre, ale nie powala, o niebo lepsze jest Gniewosz z browaru w Pile, albo pifko niepasteryzowane i niefiltrowane "Złoty Róg" z browaru w Kaliszu
Zagłosuj:
Kiedyś widziałem ranking warzonych "naprędce" piw w restauracjach albo barach i kaliski "Złoty Róg" był w ścisłej czołówce browarów z całej Polski.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 9 lip 2010, o 11:17

A słyszał ktoś o browarze Jozefa Marksa ? Nawet nie wiem, gdzie byl zlokalizowany. Działał w Kaliszu w okresie powrotu wojsk napoleonskich spod Borodino i Berezyny. Można tylko pomarzyć :wink:.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
emes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 15:50
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: emes » 9 lip 2010, o 12:14

Gumiś pisze:piłem noteckie, owszem dobre, ale nie powala, o niebo lepsze jest Gniewosz z browaru w Pile, albo pifko niepasteryzowane i niefiltrowane "Złoty Róg" z browaru w Kaliszu
Zagłosuj:
Witam, Gontyniec nie jest browarem :) piwo dla nich robią Amber z Bielkówka (jasne Gniewosze to Złote Lwy) i Krajan- ciemne, więcej:
http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=87835
http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=88173
Noteckie nie jest piwem niepasteryzowanym, na etykietach zaczęli już informować "niskopasteryzowane". Piwa ze "Złotego Rogu" były wysoko w rankingu kiedy jeszcze pracował tam piwowar z Niemiec (ten który kręcił się po knajpie w kraciastej czapce) i kiedy wchodząc do środka było czuć zapach palonego słodu i warzenia piwa...
U mnie , jeśli chodzi o "bączki", furorę robi Lipcowe z browaru Jagiełło w pod chełmińskiej Pokrówce Obrazek

ODPOWIEDZ