Zabudowa Nowego Rynku

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8925
Rejestracja: 5 lis 2007, o 22:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Zabudowa Nowego Rynku

Post autor: K-man » 3 mar 2010, o 09:28

ŻK
Kupcy chcą postawić na NR Całkiem nowy dość spory budynek, gdzie mieliby handlować.A takim przypadku szansa na nowy plac jest mała.
Koszt budowy budynku oceniają na jakieś 9-12 mln zł.Jak dla mnie za kasę można postawić zwykłe badziewie jakiś tandetny blaszak w stylu naszej pseudo galerii.W tym, że tu mamy centrum miasta, i ten koc stałby wiele lat.Niech się wybudują z ta blacha na 3 Maja.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2014, o 17:32 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4738
Rejestracja: 5 lis 2006, o 14:12
Lokalizacja: Widok/Majków
Kontakt:

Post autor: Adi » 3 mar 2010, o 09:59

A czy żk wspomniało o nieprzedłużaniu umowy z kupcami?? Wczoraj rozmawiałem z koleżanką z Szopena i podobno w tamtych rejonach głośno się mówi że w wakacje rynku już nie będzie.

Zapewne kupcy będą chcieli teraz zabłysnąć i pobudować halę żeby jednak prezio skruszał. Oby do tego nie doszło szkoda takiego ładnego miejsca.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6892
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną
Kontakt:

Post autor: sobieray-3 » 3 mar 2010, o 10:28

Nowy Rynek musi pozostać placem. Tyle jest innych możliwych lokalizacji na ,,kupiecki obiekt'', tylko problem w tym żeby oni dogadali się z Miastem. A czy nie można na taki cel wykorzystać starego młyna, albo placu po jego rozbiórce przy ul Podwale? Miejsce chyba idealne na ten cel, w pobliżu targowiska i z dogodną komunikacją . Miasto, pewnie z udziałem kapitał kupieckiego ? mogło by pod tym obiektem wybudować podziemny parking. Wilk byłby syty i owca cała !
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1781
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: jp » 3 mar 2010, o 15:43

Dla kupców jest miejsce pomiędzy ul.3-Maja a al.WP. Tam można budować hale targowe, stragany itp. Nie mam nic przeciwko, żeby Miasto pomogło kupcom przenieść swoje kramy, wsparło finansowo budowę nowej hali targowej, lub zapłaciło odszkodowanie.
Nowy Rynek musi pozostać placem! To nie jest jakiś bazar koło Tęczy, jak go niektórzy nazywają, tylko reprezentacyjny plac miasta. Dodatkowym argumentem za likwidacją targowiska jest zobowiązanie firmy Rank Progress, dotyczące budowy podziemnego parkingu pod Nowym Rynkiem. Tej szansy nie można zaprzepaścić.

Pewną nadzieją napawają słowa wypowiedziane przez wiceprezydenta Sztanderę, zamieszczone na łamach dzisiejszego "Życia Kalisza":

"Mamy zobowiązanie inwestora, budującego Galerię Tęcza, że wybuduje parking podziemny pod placem, gdzie obecnie znajduje się targowisko. O szczegółach jeszcze nie rozmawialiśmy, dlatego, że budowa galerii opózniła się. Gdy nadejdzie odpowiedni moment wrócimy do tematu. Parking podziemny jest mieszkańcom Kalisza potrzebny z różnych powodów. W żadnych dokumentach nie jest napisane, że na Nowym Rynku ma być targowisko miejskie."

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 23 mar 2008, o 22:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 3 mar 2010, o 16:39

Nowe targowisko pod Tęczą
Nowe targowisko pod Tęczą
Jest pomysł na modernizację targowiska obok ,,Tęczy’’

Czy w miejscu targowiska miejskiego na Nowym Rynku powstanie okazały budynek, w którym dotychczasowi kupcy będą mogli nadal sprzedawać swoje towary? Jest taka możliwość. W najbliższych dniach handlujący mają się zastanowić nad tą kwestią i jeśli większość wyrazi zgodę na modernizację targowiska, przedstawią propozycję władzom miasta. A ta wydaje się co najmniej interesująca

O spotkanie z kupcami z targowiska przy Nowym Rynku zabiegał Wojciech Pawlak, jego zarządca. Wszystko dlatego, że część kupców, obawiając się o swoją przyszłość, wiele razy rozmawiała na temat ewentualnej modernizacji targowiska. – Ludzie zastanawiają się i zadają pytania: co z nami będzie, czy nas stąd wyrzucą, czy nie, czy nasze kioski przetrwają, czy będą konkurencją dla innych – opowiada. – Dodatkowo w Internecie pojawia się wiele nieprzychylnych nam komentarzy i pogłosek. Wiele razy czytałem, że należy nas stąd wyrzucić, że trzeba targowisko zlikwidować i sprzątnąć ten slums. Również w prasie pojawiają się artykuły na ten temat. Doszedłem więc do wniosku, że byłoby dobrze, abyśmy wspólnie zastanowili się nad przyszłością naszego targowiska. Poczułem się za to wszystko odpowiedzialny i dlatego zaproponowałem dzisiejsze spotkanie. I właśnie dzisiaj chcę was zapytać, czy modernizujemy targowisko, czy pozostawiamy je w takim stanie, jak obecnie. Zastanawiałem się nad pewnymi rozwiązaniami i chcę je wam dzisiaj zaproponować. Zaznaczam jednocześnie – jeśli wypowiecie się w tej kwestii pozytywnie i zdecydujemy wspólnie, że stawiamy na modernizację targowiska, wtedy delegacja kupców pójdzie ze mną do prezydenta miasta i będziemy próbowali przekonać prezydenta, że nasza koncepcja jest właściwa i poprosimy o wyrażenie zgody na takie działania. Raz jeszcze podkreślę – mamy kilka dni na zastanowienie się – jeśli stwierdzimy, że chcemy modernizacji, wtedy nasze plany przedstawimy władzom miasta, które podejmą ostateczną decyzję. Zanim jednak to nastąpi, sami musimy się zorientować, czy chcemy się zmodernizować, czy nie. Czy mamy zamiar czekać i zastanawiać się, czy ktoś będzie chciał nas stąd wyrzucić, czy też nie.

Nic o was bez was
Wojciech Pawlak zapewnił jednocześnie kupców, że jeżeli cokolwiek zmieni się na targowisku, to za ich zgodą. – Handlujemy w miejscu, które ma status targowiska i jest to zapisane w odpowiednich dokumentach – dodał. – Ale myślę, że nie powinniśmy stać w miejscu, tylko się rozwijać. Stąd moja propozycja – chcę, abyście się nad nią zastanowili i w najbliższych dniach odpowiedzieli, czy ją przyjmujecie, czy nie. Jeśli większość zdecyduje się ją poprzeć, pójdziemy do władz miasta i zapytamy, co o niej sądzą.
Kupcy byli oczywiście zainteresowani szczegółami. Propozycja, przedstawiona przez Wojciecha Pawlaka, zakłada, że na terenie dzisiejszego targowiska zostanie wybudowany piętrowy budynek. – Ale będzie on mniejszy, niż obecny plac targowiska. Dlatego, żeby się w nim zmieścili wszyscy kupcy, część będzie handlować na parterze, a część na piętrze – mówił zarządca, co wywołało dyskusję, wśród właścicieli kiosków. – Każda galeria i każdy obiekt budowlany użyteczności publicznej musi mieć zaprojektowane miejsca parkingowe. Powierzchnia zabudowy odpowiada jakiejś powierzchni parkingowej. Możemy wybudować parking pod ziemią, tak by wszyscy zmieścili się na jednej kondygnacji, ale w takim przypadku koszty drożeją nam o 100 proc. Proponuję więc wariant optymalny. Jeśli przekroczymy powierzchnię obiektu, liczba miejsc parkingowych zostanie potrojona. Taki przelicznik powoduje, że jeśli zdecydujemy się na modernizację, powinniśmy wybrać proponowane rozwiązanie.
Wstępne plany zakładają, że na parterze miałyby się znajdować dwie sale – w jednej kupcy sprzedawaliby swoje towary, tak jak dotychczas – ze stołów, w drugim znajdowałyby się kioski z niektórymi produktami. Mimo że do ewentualnej realizacji projektu droga jest jeszcze daleka, część handlowców już teraz miała poważne obiekcje. (q)

Więcej w Życiu Kalisza
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 640
Rejestracja: 14 gru 2007, o 22:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Post autor: Kudlaty » 3 mar 2010, o 17:56

parking podziemny i skewerek powinien powstac. Jak juz cos robic to robic to raz a porzadnie !!

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 1 lis 2007, o 13:12
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Michal » 3 mar 2010, o 18:13

Przesada. Żadnych budynków, plac otwarty z podziemny parkingiem a nad nim piękna zieleń z fontanną (ale taką przez duże "F") i wieloma ławkami!

KUPCY NA 3 MAJA!!! MOŻE WARTO ZROBIć LISTĘ Z PODPISAMI O ICH PRZENIESIENIE!

Przecież tak być nie może żeby grupa 300 osób blokowała pół społeczności Miasta!!!!

KTO ZA? Postaram się rozeznać temat!
Michal

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4738
Rejestracja: 5 lis 2006, o 14:12
Lokalizacja: Widok/Majków
Kontakt:

Post autor: Adi » 3 mar 2010, o 19:04

Handlarze już od dawna wiedzieli co kombinują widzieliście wizualizację tej hali?? Mam nadzieję że władze nie dadzą się omamić handlarzom.

Obrazek

No i ciekawostka na wizualizacji NR i Tęczy widać rondo

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 23 mar 2008, o 22:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 3 mar 2010, o 19:09

Hala tandetna jak cały ten pseudo targ,z wyglądu przypomina.....no właśnie co to przypomina???Dosłownie bunkier.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1781
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: jp » 3 mar 2010, o 19:17

Adi pisze:Handlarze już od dawna wiedzieli co kombinują widzieliście wizualizację tej hali?? Mam nadzieję że władze nie dadzą się omamić handlarzom.
Wypowiedz wiceprezydenta Sztandery pozwala wierzyć, że nie dadzą się omamić.
Adi pisze:No i ciekawostka na wizualizacji NR i Tęczy widać rondo
A na dalszym planie straż ogniową. Niezły "chłyt materkindody" :D
Ostatnio zmieniony 3 mar 2010, o 19:40 przez jp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4738
Rejestracja: 5 lis 2006, o 14:12
Lokalizacja: Widok/Majków
Kontakt:

Post autor: Adi » 3 mar 2010, o 19:25

A mnie zastanawia czy w związku z tym że pod targowiskiem ma być parking zmieni się plan galerii.

Teraz miasto huczy od spekulacji na temat do kiedy targowisko ma ważną umowę z miastem ;) Podobno koniec umowy to maj 2010 :D ma ktoś jakieś wtyki w UM żeby to sprawdzić :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1781
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: jp » 3 mar 2010, o 20:00

Gumiś pisze:Hala tandetna jak cały ten pseudo targ,z wyglądu przypomina.....no właśnie co to przypomina???Dosłownie bunkier.
Gumisiu, tu nie chodzi o wygląd hali, nie miał bym nic przeciwko gdyby taki obiekt powstał w innym miejscu.
Najważniejsze jest żeby Nowy Rynek pozostał placem.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6892
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną
Kontakt:

Post autor: sobieray-3 » 3 mar 2010, o 20:21

Moi Państwo, zwrućcie proszę tylko uwagę na retotykę zarządcy tego niby-przedsięwzięcia zwanego ,,targowiskiem''. Zauważcie Państwo, że ogólnomiejskie dobro jakim jest ten jedyny w Mieście większy plac ten osobnik traktuje jak niby swoją własność, na której w imieniu części handlarzy chce inwestować. Ciekawe tylko czy za swoje, czy za cudze pieniądze? Kto z władz miejskich mu tą najcenniejszą w Mieście nieruchomość przyobiecał, przecież - oprócz dzierżawy - nie zapłacił ani przysłowiowego centa? Nie mam nic przeciw ucywilizowanemu handlowi typu targowego, ale niech poczują sie ci nibykupcy jak prawdziwi inwestorzy - najpierw trzeba kupić działkę, a potem , oczywiście po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń budują swój wymarzony obiekt. Przeciwny jestem jednak budowaniu na samym środki Nowego Rynku, zwanego wcześniej Rynkiem Dekerta, a jeszcze wcześniej placem św.Mikołaja - patrona przydzielanego kiedyś przez władze kościelne najstarszym miastom i parafiom. Nieprzypadkowe jest wezwanie naszej kaliskiej Katedry stojącej w pobliżu.
Ten obiekt nie może powstać ,,w pępku'' Miasta, wyżej proponowałem nieruchomość z młynem przy ul.Podwale - o ile obiekt ten nie jest sprzedany, bo nie wiem czy Miasto jest we władaniu tą nieruchomością. Władza nasza niech traktuje swoich mieszkańców i wyborców jednakowo - ja, Ty, On też chciałby uzyskać grunt tzw, ,,psim swędem'' i na nim się budować. Nic za darmo, a jesli tak - to WSZYSTKIM!!! O patologiach narazie nie będę pisał.

Michale - dopisz mnie proszę do swojej listy :).

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 23 mar 2008, o 22:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 3 mar 2010, o 20:27

jp pisze: Gumisiu, tu nie chodzi o wygląd hali, nie miał bym nic przeciwko gdyby taki obiekt powstał w innym miejscu.
Najważniejsze jest żeby Nowy Rynek pozostał placem.
Mój post odnosił się tylko do wizualizacji tego bunkra.Co do reszty zgadzam się z Tobą.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1676
Rejestracja: 12 lut 2006, o 13:10
Lokalizacja: xxxx

Post autor: ANewDay » 3 mar 2010, o 21:24

tylko nie to! wtedy bedzie poruta! ej no katastrofa

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4319
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 3 mar 2010, o 21:31

Kupcy mogą sobie pomarzyć , mogą sobie takie coś wybudować na rynku 3 Maja, tam mają tyle miejsca
Andrzej

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2484
Rejestracja: 26 gru 2005, o 17:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec
Kontakt:

Post autor: LUK » 3 mar 2010, o 23:36

PROJEKT HALI Nowy Rynek TO KOSZMAR!!!!!!!!!!!!! To jakieś nieporozumienie. Wygląda jak jakiś magazyn.

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 612
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Post autor: andre » 3 mar 2010, o 23:59

Po jednej stronie tej stodoły naliczyłem aż 21 miejsc parkingowych. REWELACJA.Nawet dla kupców nie starczy.

Awatar użytkownika
ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1243
Rejestracja: 1 sty 2006, o 12:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Post autor: ww » 4 mar 2010, o 00:48

Eeej, no czemu wam się nie podoba? No hallo! :lol:
Przecież ta architektura neobablilońska bardzo konweniuje z tamtą architekturą neobizantyjską. :lol:
Będziecie mieli plac po światowemu! :lol: No hallooo! :lol:
Ostatnio zmieniony 4 mar 2010, o 01:12 przez ww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 3923
Rejestracja: 24 lis 2008, o 03:30
Lokalizacja: Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym :-)
Kontakt:

Post autor: milo » 4 mar 2010, o 02:34

ww pisze:Eeej, no czemu wam się nie podoba? No hallo! :lol:
Przecież ta architektura neobablilońska bardzo konweniuje z tamtą architekturą neobizantyjską. :lol:
Będziecie mieli plac po światowemu! :lol: No hallooo! :lol:
Mi się podoba :-) , tylko bardziej zdecydowanie postawił bym na typową blachę.
Widać w projekcie klasyczne proporcje oraz nowatorskie wykorzystanie paneli słonecznych na dachu.
Ta inwestycja moze wreszcie odmienić ten zaniedbany kawałek miasta.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ