Zabudowa Nowego Rynku

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik

Re: Zabudowa Nowego Rynku

Post autor: Anto » 9 wrz 2014, o 19:37

K-man pisze:Było, a zresztą to nie dotyczy Nowego Rynku.
Chodzi chyba gównie o przeniesienie targowiska a tutaj poniekąd jest o tym wspomniane :wink:

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 10 wrz 2014, o 18:50

Tego się nie spodziewałem:
http://www.rc.fm/polityczne/straznica-na-150-lecie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Lokalizacja: Kalisz (Rogatka /Szczypiorno), Poznań (Jeżyce/Naramowice), Bergen (Årstad)

Post autor: <Przemek> » 10 wrz 2014, o 19:09

gawronik13kalisz pisze:Tego się nie spodziewałem:
http://www.rc.fm/polityczne/straznica-na-150-lecie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie spodziewałeś się bo nie "śledzisz" (że pozwolę sobie na takie sformułowanie) Pana Błachowicza na znanym portalu internetowym! :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 10 wrz 2014, o 20:04

<Przemek> pisze:
Nie spodziewałeś się bo nie "śledzisz" (że pozwolę sobie na takie sformułowanie) Pana Błachowicza na znanym portalu internetowym! :)
No przyznam się, nie śledzę, nie raz wypłynie tylko coś, bo np. Calisia udostępni :)
Ale co sądzicie o odbudowie? Dyskusja już chyba tu wrzała kiedyś. Czy budynek wpisałby się w dzisiejszy wygląd miasta?
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Lokalizacja: Kalisz (Rogatka /Szczypiorno), Poznań (Jeżyce/Naramowice), Bergen (Årstad)

Post autor: <Przemek> » 10 wrz 2014, o 20:25

gawronik13kalisz pisze:
<Przemek> pisze:
No przyznam się, nie śledzę, nie raz wypłynie tylko coś, bo np. Calisia udostępni :)
Ale co sądzicie o odbudowie? Dyskusja już chyba tu wrzała kiedyś. Czy budynek wpisałby się w dzisiejszy wygląd miasta?
Swoją drogą polecam: "Odnawiamy kaliską starówkę" na tumańskim portalu, można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. :)

A co do budynku straży, hmm... jest z tym problem. Same komentarze nie są w 100% przychylne idei odbudowania. Jest naprawdę duży problem bowiem nie wiadomo czemu miałby służyć ten budynek? Czy tylko upamiętnieniu pożarników w Kaliszu czy może wykorzystaniu go w celach operacyjnych? Myślę, że to drugie odpada w przedbiegach. Tak w ogóle to życzyłbym sobie wywalić najpierw wstrętne budy, odsłonić fontannę i stworzyć piękny deptak/plac, z zielenią. Wiadomo, że sama zieleń i kostka chodnikowa by nie wystarczyła żeby temu miejscu przywrócić dawną okazałość. Czy koniecznie w taki sposób? Przyznam się, że kiedyś myślałem nad tym, myślałem, że byłby to fajny pomysł, dziś nie mam zdania, zbyt wiele jest niewiadomych i chyba też więcej wydatków na inne rzeczy. Nie wiem. :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 10 wrz 2014, o 21:58

Niech wybuduje prywatny inwestor, a miasto da mu ulgę na ileś lat.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 7 paź 2014, o 20:25

Na przenosiny się nie zanosi, bo dobudowywana jest kolejna część zadaszenie od str. ul. Babinnej w tej części gdzie często stoją z warzywkami, słodyczami i kwiatami.
I oczywiście ten daszek nie będzie półokrągły tylko trójkątny...

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ANewDay » 7 paź 2014, o 22:42

a to nie mieli się wynieść do końca roku?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 7 paź 2014, o 22:51

Co roku mają się wynieść... i na gadaniu tylko się kończy :?

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 18 gru 2014, o 10:37

No zaczyna się, wydaniu gazetowym artykuł jest znacznie większy.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=181733" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 18 gru 2014, o 11:37

Haha dobre, dobre. Troche sie posmialismy, a teraz na powaznie. Mam nadzieje, ze skonczy sie czas tych obskornych bud zasmiecajacych jeden z wazniejszych ongis placow Kalisza i skonczy sie czas impotencji wladz w tej sprawie. Co to ma byc, ze za przeniesieniem opowiada sie wiekszosc ludzi, za pozostawieniem garstka, ktora ma w tym interes (nie wiadomo jaki do konca), a i tak ta garstka dyktuje warunki. Wierze, GS postawi na swoim i bedzie mial odwage przeciwstawic sie tej sytuacji.

bjornekleksten
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: bjornekleksten » 5 sty 2015, o 14:16

Zgadzam się z przedmówcą. Nie oszukujmy się, ten targ jest szpetny, a do tego w położony w newralgicznej lokalizacji. Po co remontować, skoro zza bud niczego nie widać? Większość moich sąsiadów ma takie samo zdanie i z tego co widzę forumowicze też.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 24 sty 2015, o 18:29

Na rogu Nowego Rynku, naprzeciw Tęczy przy przejściu dla pieszych, przy skrzyżowaniu z 3 Maja zamontowano słupki takie jak na wyremontowanej części Parczewskiego. Pewnie będzie to blokada dla wjeżdżających na tę wysepkę aut. Czy nie mogliby zastosować wszędzie takich stylizowanych słupków zamiast tych paskudnych biało-czerwonych barierek?
Wiem, że wiązałyby się z tym dodatkowe koszty, ale wyglądały by one 100 razy lepiej

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 24 sty 2015, o 18:31

gawronik13kalisz pisze:Na rogu Nowego Rynku, naprzeciw Tęczy przy przejściu dla pieszych, przy skrzyżowaniu z 3 Maja zamontowano słupki takie jak na wyremontowanej części Parczewskiego. Pewnie będzie to blokada dla wjeżdżających na tę wysepkę aut. Czy nie mogliby zastosować wszędzie takich stylizowanych słupków zamiast tych paskudnych biało-czerwonych barierek?
Wiem, że wiązałyby się z tym dodatkowe koszty, ale wyglądały by one 100 razy lepiej
Jakieś zdjęcie? :)

obywatel
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: obywatel » 25 sty 2015, o 16:36

<Przemek> pisze:
gawronik13kalisz pisze:Na rogu Nowego Rynku, naprzeciw Tęczy przy przejściu dla pieszych, przy skrzyżowaniu z 3 Maja zamontowano słupki takie jak na wyremontowanej części Parczewskiego. Pewnie będzie to blokada dla wjeżdżających na tę wysepkę aut. Czy nie mogliby zastosować wszędzie takich stylizowanych słupków zamiast tych paskudnych biało-czerwonych barierek?
Jakieś zdjęcie? :)
Coś takiego:

Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 25 sty 2015, o 20:03

No takie slupki sa bez dwoch zdan o wiele ladniejsze, bardziej estetyczne niz wspomniane przez gawronika czerwono-biale. Niby nic, a jednak juz dane miejsce wyglada troszke ciekawiej. Brakuje w Kaliszu obiektow malej architektury, nawet tak najmniejszych jak proste slupki drogowe. W takim Poznaniu troche wiecej zaczyna sie na to zwracac uwage, nawet glupie hydranty maja eleganckie, stylizowane, z herbem miasta. U nas herbu w ogole sie nie eksponuje, brakuje go w przestrzeni publicznej. Nowa wladza ma pole do popisu w tej sprawie :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 25 sty 2015, o 22:29

<Przemek> pisze:U nas herbu w ogole sie nie eksponuje, brakuje go w przestrzeni publicznej.
A co z herbem na ratuszy? Wystarczająco wyeksponowany :twisted: :lol:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: <Przemek> » 25 sty 2015, o 22:44

gawronik13kalisz pisze:
<Przemek> pisze:U nas herbu w ogole sie nie eksponuje, brakuje go w przestrzeni publicznej.
A co z herbem na ratuszy? Wystarczająco wyeksponowany :twisted: :lol:
No tak, aż daje po oczach :) Oczywiście chodziło mi o nieco inne eksponowanie herbu w przestrzeni miejskiej, np. właśnie na wspomnianych hydrantach, latarniach, etc. No i myślałem nie o pozłacanych, ale raczej o kolorowych herbach, oczywiście przy zachowaniu oryginalnych kolorów :D

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 25 sty 2015, o 23:07

Pociągnę dalej ten OT, ale zdaje się, że gdzieś takową lampę czy hydrant z herbem widziałem. Nie wiem też czy właśnie na wspomnianej już Parczewskiego, na latarni nie widnieje warszawska Syrenka?

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Anto » 27 kwie 2015, o 10:22

http://wkaliszu.pl/8040289/BLACHOWICZ_C ... Tecza.html

"- Plac ten zwał się wtedy „Placem 1 Maja” i nikomu nie śniło się, że w nieodległej przyszłości każdy jego metr zajmie wolnorynkowy handel z tzw. szczęki. Zanim to się stało, olbrzymi plac zdobiły stylizowane latarnie, a na środku znajdowała się (istniejąca do dziś) międzywojenna fontanna. - Pisze Maciej Błachowicz, kaliski historyk i wykładowca."

ODPOWIEDZ