Realizacja pomysłów

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Realizacja pomysłów

Nieprzeczytany post autor: Artur » 2 maja 2010, o 22:30

Pomysły na tym forum są bardzo różne, od wymagających wielkich nakładów i środków, po te które można zrealizować dość szybko i małym nakładem.
Mam więc propozycję, jeśli byliby chętni z tego forum, to może od czasu do czasu, przekulibyśmy słowa w czyn ?:)
Jako przykład, może służyć opracowanie Kaliskiej Trasy Historycznej, widzę tu kilku pasjonatów i ludzi obeznanych w temacie, więc może warto zacząć. Roy Batty już na Google Maps zrobił przebieg trasy, dalej kwestia opisu, opracowania, dajemy gotowca do miasta niech oni znajdą środki.
Można oczywiście jeszcze prostsze rzeczy robić, jak np. łódzka Grupa Pewnych Osób, a to w nocy posiali trawkę na zapuszczonym trawniku, a to posprzątali przy zabytkowym, zaniedbanym grobie na starym cmentarzu. Zresztą popatrzcie na ich stronę i opis ich działalności:

http://gpo.blox.pl/html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Pewnych_Os%C3%B3b

Mam kilka takich pomysłów co do Kalisza, więc może podczas spotkania forumowiczów, byłaby okazja by o tym porozmawiać ?

Co o tym sądzicie ?

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 maja 2010, o 22:54

Dla mnie, k-mana czy rymka, to nie nowosc. Przez 2 ostatnie lata sprzątalismy na CE-A. Bylem tam w piątek, potrzebne jest koszenie trawy. Kiedys robiliśmy to ze studentami ODK, ale ostatnio ich opiekun znikl mi . On uzgadniał z proboszxzem(rezyduje w Ostrowie) podsył kosy spalinowej. Dysponuję jeszcze kluczami do magazynku cmentarnego i mam dostep do narzędzi (grabie, szpadle i szczoty) ale kosic nie mogę
Na cmentarz prawoslawny, po ubiegłorocznych zniszczeniach, aż boję się wejść. Na Majkow - cm.wojskowy - sprzęt można zalatwić w Wydz.Srodowiska, ale nie wiem co z transportem tego? Może k-man doradzi? Tylko warunek jest podstawowy - muszą być chętni :).
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 2 maja 2010, o 23:05

Nie ma problemu, jeśli tylko będę dyspozycyjny, to zawsze możecie na mnie liczyć :) Poza tym, trzeba będzie się po prostu spotkać i porozmawiać.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 maja 2010, o 09:55

Zawsze mozna cos zrobić dla miasta. Przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia. Zreszta pisał już o tym sobieray.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
RoyBatty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 18 wrz 2009, o 19:57
Lokalizacja: Rypinek

Re: Realizacja pomysłów

Nieprzeczytany post autor: RoyBatty » 7 maja 2010, o 21:13

Artur pisze: Roy Batty już na Google Maps zrobił przebieg trasy, dalej kwestia opisu, opracowania, dajemy gotowca do miasta niech oni znajdą środki.
Jak już pisałem proszę chętnych o zgłoszenie na priva, mapę może edytować wiele osób równolegle. W wolnym czasie postaram się o podpięcie zdjęć z forum do poszczególnych punktów (zakładam że jeśli ktoś wrzuca zdjęcie na forum to wyraża zgodę na jego publikowanie). Ale z czasem u mnie kiepsko więc przydałaby się pomoc, tym bardziej jeśli chodzi o opisy.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 lis 2010, o 11:45

Kiedyś Miasto miało pomysł na ... pomnik Merkurego na Nowym Rynku. Pewnnie podobny do tego z fotki :)

http://translate.google.com/translate?h ... em/6365353

Moze obecna ekipa zamknie swoją kadencję takim pomnikiem, ot tak na podsum owanie ?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 sty 2011, o 22:02

Czy taki pomysl - sciaga z Bialwgostoku - mozliwy jest w Kaliszu ?

Zabytkowa współpraca miasta i konserwatora
Andrzej Kłopotowski
2010-04-26, ostatnia aktualizacja 2010-04-26 20:13
Białostocki magistrat może wykonywać na własny koszt karty obiektów zabytkowych. Konserwator zaś może wciągnąć je do prowadzonej przez siebie ewidencji.
Więcej... http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1, ... z1ATo6Bne1
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ