Forum oragnizowane przez Forum Kalisz

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Forum oragnizowane przez Forum Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Artur » 30 maja 2010, o 22:50

Po pewnym czasie mojego pobytu na tym forum, nasunęła mi się myśl, czy od czasu do czasu nie można by zorganizować w Kaliszu niezależnego forum poświęconego danemu tematowi wykorzystując potencjał tutejszych forumowiczów. Bardzo sobie cenię wiedzę i zaangażowanie większości osób tu piszących. Dlatego może by rozważyć sprawę zorganizowania otwartej debaty, pozostawałaby sprawa sali, prelegentów itp. , ale to nie problem bo wielu forumowiczów z marszu może o danym temacie rozmawiać. Uważam, że taka forma pomogłaby w pchnięciu niektórych tematów do przodu i wyjściu z nimi na zewnątrz. Oczywiście ze swojej strony deklaruję jak najdalej idąca pomoc, bo i mnie leży wiele tematów na sercu, jak np. stadion, zabytki, trasa historyczna itp. Już kilka razy robiłem tego typu debaty i nie jest to trudne organizacyjnie.
Co o tym sądzicie ?
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 30 maja 2010, o 22:53

Bardzo dobry pomysł, może by na nas pokazali w Amazing TV ( dawniej Teletop Kalisz) :)

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 30 maja 2010, o 23:00

ochotnik pisze:Bardzo dobry pomysł, może by na nas pokazali w Amazing TV ( dawniej Teletop Kalisz) :)
Jak temat będzie się wiązał z innym spojrzeniem niż ma obecna ekipa rządząca w mieście, to mogą nie pokazać ;) Ale na szczęście są inne media, ale najważniejsze, żeby dany temat trafił szerzej i żeby inni mogli zobaczyć, że są w tym mieście ludzie, którzy widzą że można tu coś zrobić, zmienić, poprawić itp.
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 31 maja 2010, o 14:59

Raz już proponowałem prostą samoorganizację (się) i udział w debacie publicznej (albo raczej jej rozpoczęcie, bo w Kaliszu brak jakiejkolwiek debaty publicznej). Zainteresowanych było 1,5 osoby.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 31 maja 2010, o 15:25

ww pisze:Raz już proponowałem prostą samoorganizację (się) i udział w debacie publicznej (albo raczej jej rozpoczęcie, bo w Kaliszu brak jakiejkolwiek debaty publicznej). Zainteresowanych było 1,5 osoby.
No to jak mnie doliczysz, będzie już 2,5 osoby, jakby nie patrzeć jest postęp :)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

Cressi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 1 sty 2006, o 17:33
Lokalizacja: Sulisławice

Nieprzeczytany post autor: Cressi » 5 cze 2010, o 07:55

Dolicz mnie - 3,5 chłopa

Dominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 29 maja 2009, o 14:11
Lokalizacja: KALISZ/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Dominator » 5 cze 2010, o 08:14

4,5
KALISZ - MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 5 cze 2010, o 12:25

5,5 ze mną.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Forum oragnizowane przez Forum Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 cze 2010, o 12:35

Artur pisze:Po pewnym czasie mojego pobytu na tym forum, nasunęła mi się myśl, czy od czasu do czasu nie można by zorganizować w Kaliszu niezależnego forum poświęconego danemu tematowi wykorzystując potencjał tutejszych forumowiczów. Bardzo sobie cenię wiedzę i zaangażowanie większości osób tu piszących. Dlatego może by rozważyć sprawę zorganizowania otwartej debaty, pozostawałaby sprawa sali, prelegentów itp. , ale to nie problem bo wielu forumowiczów z marszu może o danym temacie rozmawiać. Uważam, że taka forma pomogłaby w pchnięciu niektórych tematów do przodu i wyjściu z nimi na zewnątrz. Oczywiście ze swojej strony deklaruję jak najdalej idąca pomoc, bo i mnie leży wiele tematów na sercu, jak np. stadion, zabytki, trasa historyczna itp. Już kilka razy robiłem tego typu debaty i nie jest to trudne organizacyjnie.
Co o tym sądzicie ?
Artur pomysł dobry ale gorzej z realizacją 8) takie same spotkania forumowe były organizowane,podobne kwestie były poruszane,wielu się deklarowało,że przybędzie na dyskusję i co :?: Ano nic,na deklaracjach sie skończyło.
Kilku zainteresowanych na pewno sie znajdzie,ale na tłumy nie licz 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 5 cze 2010, o 13:32

^^
Wielu się deklarowało ale termin nie zawsze wszystkim pasuje. Ja np się deklarowałem, ale na co dzień jestem w Poznaniu, więc nie zawsze mogę być.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 5 cze 2010, o 18:06

Od połowy lipca będę już na stałe mieszkał w Kaliszu, więc się piszę.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
Artur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 08:40
Lokalizacja: Kaliniec / XXV - lecia

Nieprzeczytany post autor: Artur » 5 cze 2010, o 22:14

Panowie jest nas już 5,5, a przy takiej liczbie to już można coś zdziałać, jak mówił Stanisław Anioł "myśmy w Pułtusku nie takie numery robili" :) A tak już na serio, wpisujcie proponowane tematy na debaty, wybierzemy coś i organizujemy.

Ogólny plan debaty:
1. Temat.
2. Data i godzina.
3. Miejsce (sala itp.)
4. Formuła - np. prelegenci + dyskusja, lub: wprowadzenie + dyskusja + wnioski, albo: goście + ich dyskusja + pytania z widowni itp., do każdej formuły zawsze potrzebny będzie dobry moderator.
5. Informacja - media lokalne, internet, plakaty, ulotki.

rym-ek od połowy lipca będzie w Kaliszu, więc ekipa rośnie do 6,5, jeszcze pół chłopa i będzie 7 wspaniałych, broniących wioski Kalisz i jej mieszkańców, przed atakami los banditos ;)
"Wolność polega na świadomym i dobrowolnym wyborze dobra. Wolność to nie moc czynienia tego, co chcemy, lecz prawo bycia zdolnym do czynienia naszej powinności."
Lord Acton

ODPOWIEDZ