Inwestycje typu - ,,pomargaryna'' ...

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Inwestycje typu - ,,pomargaryna'' ...

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 22 lip 2010, o 13:40

Zainwestowano w ,,dolek pomargarynowy'' przy Łaziennej. Potem poszła ,,pod kozik'' kolejna dziura przy Narutowicza. W kolejce czekają - skutecznie unicestwiane przez wladze obiekty zwane ,,koszarami Godebskiego''. A że koszarami były to fakt, bo stacjonowała tam rosyjska orkiestra garnizonowa, która umilała muzyką sloneczne kaliszan niedziele w Parku . A co do nazwy? Przecież to takie kaliskie - mało ich mamy ? ,,II-gi Biskupin'' , ,,Wenecja Pólnocy'' , włokienniczy ,,Trzeci Manchester'' - bo Łódż była druga :) itd. mozna by mnożyć!
Ale mnie zadstanawia co innego - czy Miasto gotuje taki sam los temu, podleglemu pod MZBM obiektowi jak Koszarom ?

Obrazek.

Jak nazwać ten ,,dołek'' ? Tu obiekt (znaleziony e necie) jeszcze kompletny - zamieszkany i z całymi szybami w oknach. Adres - ul.Górnośląska 71 Mam gdzieś foty z zamurowanymi oknami.Jak odszukam wstawię. A może ktoś mnie wesprze? Błagam tylko nie potencjalny inwestor! Rozumując miejskimi kategoriami - widać, że rudera szpeci, zwłaszcza, że znajduję sie na wprost niefortunnego wylotu TB. Ponadto zasłania widok na zabytkowy znowu PAŁACYK wink: MOK-u , ktoremu niedawno stuknęło XXX-lecie ( notabene na Osiedlu XXV-lecia)
I coo, pewnie trza będzie 30-to latka odsłonić ???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ewnana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2010, o 14:06
Lokalizacja: xxv lecia

:)

Nieprzeczytany post autor: ewnana » 25 lip 2010, o 14:10

budynek szpeci (tym bardziej że mam go dosłownie na wprost okna) ale jak by go troszkę odnowić to by była fajna kamieniczka :) ale jak by go zburzono to by nie odsłonił pałacyku bo on z boku :) (odsłonił by tylko wieżowiec w tym moje okno na czym mi niezbyt zależy) ;)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 lip 2010, o 14:22

Nie łap mnie ,,za slowo'', dobrze wiem, że MOK jest pod nr 71B :wink:. I nie o burzenie mi chodzi , a wręcz przeciwnie - bo tylko r e m o n t k a p i t a l n y! A tak, jak się jakiś zmotoryzowany turysta dobrze w niego zapatrzy, to może go - staruszka staranować! A przecież on wita gości, turystów i powracających kaliszan conajmniej od czasu powstania Kolei Warszawsko - Kaliskiej.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 lip 2010, o 18:13

Budynek wymaga sporych nakładów finansowych,szczególnie po ostatnim pożarze.Logicznym będzie stwierdzenie,że czeka go taki sam los jak koszary Godebskiego.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 lip 2010, o 18:28

Gumiś, szybko go spisaleś na straty, a Miasto wpisało budynek do Gminnego RZ poz.489 jako dom mieszkalny sprzed 1914 roku/
Teraz moj ruch :wink: - mamy kolejny adres ulica Asnyka 46-48, narożny z ul.Polną(nr 30) wpisany do Gm.RZ pod poz.54 jako dom mieszkalny z IV ćwierci XIX wieku! To ten z ,,supermarketem ,,Ż..ka''.Co jeden, to starszy!!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 lip 2010, o 18:38

Ja go nie spisałem na straty,nic mi do tego,ale widząc co robi władza czyli nic łatwo jest przewidzieć skutek i efekt końcowy :roll:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 lip 2010, o 20:21

Zgadzam się z Gumisiem.
Schemat jest taki sam jak w koszarach : brak remontów , pożar , wyprowadzenie mieszkańców , dalszy brak remontów. Na koniec czyli za kilka lat bedzie to rudera i wtedy w okresie piątej kadencji Pęcherza :lol: władze oswiadczą , że budynek nie nadaje się do niczego poza wyburzeniem. Po wyburzeniu powstaje coś na kształt rogatkowego nowoczesnego budownictwa ze szkła.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 25 lip 2010, o 21:46

Wyrok na ten budynek został wydany w momencie planowania TB, ponieważ prędzej czy póżniej trzeba będzie wrócić do budowy ronda a wtedy inaczej się nie da jak tylko rozebrać ten budynek a wystarczyło przedłużyć TB do Podmiejskiej.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 25 lip 2010, o 23:33

Cholernie mi szkoda tego budynku, a argument TB mnie nie przekonuje.
Wszelkie pomysły przebudowy skrzyżowania, celem usprawnienia ruchu kołowego, powinny uwzględniać handlowo-usługowy charakter ul.Górnośląskiej, a więc spory ruch pieszy na linii Galeria Amber -centrum miasta. Dlatego byłbym ostrożny z rondlowaniem ul. Górnosląskiej.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 25 lip 2010, o 23:58

Przecież ewentualne rondo pomiędzy dwoma skrzyżowaniami sterowanymi światłami nic nie zmieni a nawet może pogorszyć..Nie dajmy się zwariować na punkcie tych rond i nie budujmy ich tam gdzie są zbyteczne.
Do obsłużenia ruchu w tych okolicach konieczna jest przebudowa skrzyżowania Podmiejskiej z Wrocławska/Górnośląską tj. m.in "przebicie" Podmiejskiej (najlepiej dodatkowym pasem) w kierunku dworca PKS i dalej do Dworcowej,budowa prawo skrętu z Górnośląskiej w Podmiejską na możliwie najdłuższym odcinku.

ODPOWIEDZ