Museum of science???

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 23 paź 2013, o 12:01

Bardzo podoba mi sie ta stronka!
Mam taki pomysl: skoro sa juz te galerie, ktore potencjalnie przyciagaja ludzi z zewnatrz, jest co zwiedzac i jeszcze Aquapark to moze by teraz zainwestowac w inteligetna rozrywke dla calej rodziny??? Co powiecie na museum of science? Nowoczesne miejsce, w ktorym mozna przekonac sie, jak dziala slonce, elektryka, telefon, wszechswiat (mini obserwatorium)… bezpieczne miejsce eksperymentow dla malych i duzych, idealne dla szkolnych wycieczek, rodzin itp. a w srodku jakas mini kawiarnia i sklep z suwenirami.
Do tego mozna przystosowac jakis zabytkowy budynek fabryczny lub produkcyjny. Zrobic tanie bilety, wiec byloby za co oplacic czesc zobowiazan (reszte oplacaloby Miasto). Mysle, ze na to mozna wziac srodki unijne, a to bylaby super promocja miasta, a co za tym idzie bylyby tu wieksze pieniadze .
W kazdym razie na tzw. "zachodzie" takie osrodki ciesza sie ogromna popularnoscia!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 paź 2013, o 12:36

Coś w tym stylu http://www.kopernik.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; Wiem, że to okazało się strzałem w 10, ale wiem też, że Kalisz to nie Warszawa. Jeśli coś takiego miałoby powstać to tylko z rozmachem. Niestety rozmach kosztuje :), bo biedne muzeum nauki to nikogo nie zainteresuje chyba. Zgadza się na zachodzie to bardzo popularne miejsca, może bardzie popularne od tradycyjnych muzeum. Zwłaszcza dla dzieciarni to dobra zabawa nie nudzą mogą dotykać i sprawdzać działanie różnych urządzeń i praw fizyki. Tak pisałem duża kasa byłby potrzebna, ale jak najbardziej na tak.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 23 paź 2013, o 16:16

No tak, to Warszawskie muzeum to chyba cos duzo wiekszego, niz myslalam. Na cos takiego nie mozna liczyc, pasowalo by raczej cos na skale wojewodzctwa a nie Panstwa, moze cos takiego: http://www.mosi.org.uk" onclick="window.open(this.href);return false;
To muzeum nauki polaczone jest z muzeum przemyslu, akurat tam bylam i jestem przekonana, ze nie trzeba az takich wielkich milionow, zeby bylo atrakcyjne. Wystarczy miec pomysl i troche rozeznania- zaczerpnac inspiracje z innych miejsc, zakrecic sie dookola unijnych i panstwowych pieniedzy i madrze zarzadzac (!).

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 paź 2013, o 17:07

Jest już muzeum przemysłu w Opatówku może tam zagadaj. Mnie się pomysł podoba i to bardzo :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 23 paź 2013, o 17:53

Opatowek-nuda :) ale skoro jest, to nie ma co powielac. W takim razie muzeum nauki i techniki. Niestety to nie na moja kieszen, tylko Miasto lub gmina moze o tym pomyslec. Ja bylam w kilku takich miejscach i wiem, jak to wyglada- zawsze jest ruch a w wakacje i weekendy sa tlumy. Taki mam pomysl...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 paź 2013, o 18:06

Ale dlaczego od razu powielanie. Tam jest muzeum, a tu byłoby nowoczesne centrum nauki. Kaliska PWSZ robiła, a może nadal robi studia dla dzieci. To są zajęcia pokazowe, aby oswoić dzieci z nauką. Może oni byliby zainteresowani współpracą.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 23 paź 2013, o 23:06

Oczywiscie, pomoc wykladowcow i studentow bylaby nieoceniona. nie zapominajmy, ze jedni i drudzy pisza prace magisterskie,robia habilitacje itp, a takze musza odbywac jakies praktyki.
To jest dobry temat, tylko wciaz nalezy zaczac od pytania: czy ludzi w naszym regionie stac na takie rozrywki? albo raczej czy jest wystarczajaca liczba ludzi, ktora jest sklonna powiedzmy raz w roku wydac te 100zl na rodzinne wyjscie?
W Warszawie to zupelnie inna bajka.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 paź 2013, o 09:07

Przecież to warszawskie centrum obsługuje pół Polski. Każde muzeum, czy centrum nauki jest projektowane z myślą o regionie, a nie tylko o jednym mieście. Musze przyznać jednak, że 100 zł to cena zaporowa, nie tylko dla kaliszan.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 24 paź 2013, o 14:47

Z ta cena, to tylko tak strzelilam: rodzinny bilet 40zl plus jakies ciacho i kawa w kafejce (bo zwiedzania byloby na dobrych kilka godzin), plus dojazd… stowka wypadnie. No ale z drugiej strony taki wypad do Wa-wy wyszedl by jeszcze drozej.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 paź 2013, o 14:54

Pomysł mi się bardzo podoba. No, ale bez porządnego biznesplanu, ani rusz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 24 paź 2013, o 20:24

Jeżeli mógłbym coś dodać, to to, że pomysł wydaje się fajny. W Kaliszu mogłoby być zapotrzebowanie. Jednak jest tak jak K-man mówi, dla Warszawiaków 100 PLN za taką zabawę to też dużo. Pozwolę sobie również na dodanie pewnej małej uwagi - może lepiej "Centrum nauki", albo jakikolwiek rzeczownik i to po polsku, a nie po angielsku. Toż to Rej się w grobie musi przewracać kiedy widzi jak jego rodacy się gęśmi stają. :) A już tak bardziej na serio - nie jestem fanem zangielszczania naszego życia publicznego. Ale ogółem pomysł fajny, pozdrawiam. :)

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 24 paź 2013, o 21:17

Oczywiscie naza wymyslona na roboczo- tez nie lubie zangielszczania.
Sprawdzilam, bilet rodzinny w Koperniku 66zl. doliczam przejazd do Warszawy 100zl (?) i cos do zjedzenia, bo to wycieczka calodniowa- wyjdzie grubo ponad 100zl (mysle, ze okolo 200)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 paź 2013, o 22:26

Ale wycieczki szkolne to nr jeden takich centrów, a one nie mogą być takie drogie. Zgadzam się absolutnie, co do poszanowania ojczystego języka.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 25 paź 2013, o 12:17

Moje dzieci chodza do szkoly za granica, takie wycieczki odbywaja sie na zasadzie dobrowolnej wplaty bo sa to miejsca edukacyjne a zatem szkola ma przewidziany budzet na takie formy nauki (poza murami szkoly). No i to jest rozwiazanie, tyle ze chyba nie dla Kalisza :(

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 8 lis 2013, o 18:51

Pomysł pewnie spali na panewce z dwóch zasadnicxzych powodów :
1. brak odpowiednirgo zaplecza naukowego i odpowirdnich uczelni oraz

2. brak woli , a i zapewne kasy ze strony władz Miasta.

Tutaj nie może nawet powstać muzeum historyczne Kalisza, bo na wszystkim położyło ,,rączkę'' MOZK.Ex-włodaez Miasta . Włodarek w pradsie wyraźnie stwierdził, że ,,po co nam drugie muzeum'' ! A w Toruniu z teleskopowego zbiornika gazowergo stworzono Planetarim, które jest obowiązkowym punkt4m wycieczek przyjeżdżających do miasta Kopernika. U nas młodzież nie ma pojęcia o kalisch astronomach z kregu K. Malaperta.Zbiornik po kaliskiej Gazowni zezłomowano.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 lis 2013, o 12:20

Czy Supermama się zmyła z forum :)
Żeby nie było, że tylko Warszawa http://mlynwiedzy.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Włodarze Kalisz, chyba nigdy by nie wpadli na taki pomysł.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 21 lis 2013, o 14:17

K-man, dopiero zauważyłam, Supermama się nie zmyła tylko obmyśla strategię biznesową :)
Zastanawiam się, czy lepiej nie otworzyc czegoś w Koninie...no ale to już inna bajka.
Wracając do Twojego linka - Toruń to jak inna palneta.
Tam rządzi wiesz kto i żeby było mało powstaje właśnie pierwszy na świecie
kościół z aquaparkiem budowany przez wiesz kogo :)
Misto cudów!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 lis 2013, o 16:06

Supermamo chcesz wzbogacać swoim podatkami Konin :twisted:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

SuperMama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2013, o 19:36

Re: Museum of science???

Nieprzeczytany post autor: SuperMama » 21 lis 2013, o 19:36

nieee, nie chcę :roll:
w ogóle nie chcę :D
Tylko tak wszyscy narzekają na ten Kalisz, że aż zaczęłam szukać alternatywy.

ODPOWIEDZ