Czy rajcy miejscy musza nam wszędzie stawiać same markety?

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
skub73
Użytkownik
Użytkownik

Czy rajcy miejscy musza nam wszędzie stawiać same markety?

Post autor: skub73 » 30 kwie 2014, o 10:57

A może by tam po jakimś wyburzonym większym obiekcie zrobić skwer z zielenią o parku nie wspomnę.
A nie tylko market, market, market, market.
Panowie Radni wybory idą, może dla przykładu ja zagłosuję na tego radnego, który:
1. Obieca [przynajmniej] zrobić dodatkowe miejsca z zielenią w mieście.
2. Wpuści w końcu do miasta jakąś konkurencyjną sieć kablową.
To na bank obniży ceny za kablówkę w mieście.

Jak nie dotrzyma obietnicy to w następnych wyborach sam niech na siebie głosuje.

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik
GG: 24732954

Re: Czy rajcy miejscy musza nam wszędzie stawiać same market

Post autor: Caspress » 30 kwie 2014, o 14:52

Skwer zieleń?
Mamy planty i stado meneli...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 30 kwie 2014, o 16:24

skub73 pisze:A może by tam po jakimś wyburzonym większym obiekcie zrobić skwer z zielenią o parku nie wspomnę.
A nie tylko market, market, market, market.
Panowie Radni wybory idą, może dla przykładu ja zagłosuję na tego radnego, który:
1. Obieca [przynajmniej] zrobić dodatkowe miejsca z zielenią w mieście.
2. Wpuści w końcu do miasta jakąś konkurencyjną sieć kablową.
To na bank obniży ceny za kablówkę w mieście.

Jak nie dotrzyma obietnicy to w następnych wyborach sam niech na siebie głosuje.
Nie bardzo rozumiem twoje pretensje odnośnie zieleni. Większe tereny po wyburzeniach są najczęściej prywatne. Wiec rajcy nic do nich nie mają. Nawet plany zagospodarowania jeśli akurat są też nie przewidują w tych miejscach zieleni np. tereny Wistilu,dawnego Polmo. Miasto powinno się zająć upadającym Parkiem Miejskim, skwerkiem koło Amber, terenami wkoło aquaparku i nad rzeką Prosną. Stworzyć tereny zielone wkoło różnych zapuszczonych glinianek. Razem ze spółdzielnią Dobrzec zagospodarować Pola Marsowe.
Odnośnie kablówki póki nasz prezydent jest popierany tak to ładnie ujmę, przez szefa Multimediów na wiele nie możemy liczyć. Próbowała kiedyś TV Toya i została bodajże wykupiona w Kaliszu. Wiele ich gotowych nieczynnych instalacji pozostało do dnia dzisiejszego w blokach . Na oś Dobrzec są dwie kablówki, lecz podzieliły się jak kartele strefami wpływów i za sobą nie konkurują. Odnoszę wrażenie ze popularność kablówek może poza internetem wraz z rozwojem TV cyfrowej powoli spada.

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 30 kwie 2014, o 16:37

Ta 2 to jaka?
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 30 kwie 2014, o 21:00

Caspress pisze:Ta 2 to jaka?
Jeśli się pytasz o drugą kablówkę na Dobrzecu to jest UPC dawniej chyba Gosat. Żeby było śmieszniej to roznosili kiedyś ulotki w moim bloku odnośnie podłączenia. Okazało się się że się pomylili bo mój blok nie jest przez nich okablowany i nie mogą. Ich sygnał mają natomiast bloki po drugiej stronie ulicy, 50 metrów od mojego . Chociaż są podobno jednostkowe bloki podwójnie okablowane.
Tą sprawą powinien zająć się Rzecznik Konsumentów bo śmierdzi to zmową cenową i podziałem wpływów.
Czytałem iż w niektórych krajach operatorzy kablówek muszą oferować w ofercie pojedyńcze kanały. Po cóż mi 100 kanałów jak oglądam z dwadzieścia góra. Ale są w różnych pakietach. W dobie tv cyfrowej wszystko jest do zrobienia.

Kanadyjski rząd próbuje wpłynąć na operatorów telewizji kablowych, chcąc na nich wymusić zupełnie nową metodę sprzedaży programów. Chodzi o to, by zamiast pakietów oferujących po kilka lub kilkanaście kanałów, z których i tak potrzebujemy tylko jednego lub dwóch, zaczęli sprzedawać programy indywidualnie.
Pomysł z punktu widzenia konsumenta jest rewelacyjny, bo zamiast 150 kanałów, których i tak nie oglądamy, moglibyśmy kupić tylko 10-15, ale takich, które nas naprawdę interesują.
Pytanie tylko czy uda się osiągnąć cel, bo można śmiało założyć, że pomysł nie spodoba się nie tylko samym kablówkom, ale przede wszystkim właścicielom mało popularnych programów, które po prostu musiałyby zniknąć z rynku.
http://m.onet.pl/gadzety/biznes,3edg6" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 30 kwie 2014, o 22:27

A mają swoją Kaliską TV?

Chciał bym UPC u mnie na osiedlu :D

NP: Internet
Multimedia najlepszy net 120mb za 79zł
UPS 250mb za 80zł
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 30 kwie 2014, o 23:19

Caspress pisze:A mają swoją Kaliską TV?

Chciał bym UPC u mnie na osiedlu :D

NP: Internet
Multimedia najlepszy net 120mb za 79zł
UPS 250mb za 80zł
Jeśli chodzi Ci o coś w rodzaju magazynu miejskiego to chyba nie ma. Poza tym UPC to duża firma obecna w wielu miastach.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Kudlaty » 6 maja 2014, o 23:24

Jesli jest tak jak mowisz z tymi uslugami kablowki i zmowy cenowej to ta sprawa nadaje sie do UOKIK.Na pola marsowe to nawet pomysl mam niewielki kosztem. wokol pol marsowych zasadzic zywoplot a dookola nich dokonczyc asfalt lub wymienic ow kostke na asfalt i w ten sposob mozna by bylo zrobic BlONIA w Kaliszu gdzie duzo ludzi chetnie by jezdzila na rolkach grala w pilke i biegala wokol nich.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 8 maja 2014, o 21:13

Dziwi mnie że przez tyle lat nie zagospodarowano Pól Marsowych. Dziś była by już dorodna zieleń. Przydało by się przedłużyć ścieżkę rowerową pod kościół . Czy jak piszesz zrobić pętlę dla rolkarzy i biegaczy. Ja bym widział małe oczko wodne z fontanną i zieleń która by w upalne dni dawała schronienie na tej betonowej pustyni.

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 9 maja 2014, o 07:10

Cristof sama wizja fajna leczy jak nie mogą zrobić czegoś takiego przy centrum to chyba można zapomnieć o tak odległym miejscu oczywiście mówię o fontannie

Druga sprawa to jest taka ile by to wytrzymało bo co sylwester marsowe są zdemolowane :x
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 9 maja 2014, o 16:35

Caspress pisze:Cristof sama wizja fajna leczy jak nie mogą zrobić czegoś takiego przy centrum to chyba można zapomnieć o tak odległym miejscu oczywiście mówię o fontannie

Druga sprawa to jest taka ile by to wytrzymało bo co sylwester marsowe są zdemolowane :x
Ja uważam że tutaj prościej. Odchodzi Konserwator Zabytów i potencjalne konflikty interesów różnych stron.Teren jest spółdzielni i myślę ze Miasto mogło by taki park częściowo sfinansować. Nie chodzi mi o wielki staw. A małe oczko wodne nie za głębokie dla bezpieczeństwa. Mogła by być np. konstrukcja z kamieni po której spływa woda. Do zasilnia wystarczyła by większa pompa do oczek z marketu. Hydraulika wykonana z rurek stalowych trwale zabetonowanych w oczku.
Co do bezpieczeństwa można zainstalować kolejne kamery monitoringu na osiedlu. Obecne głownie monitorują okolice sklepów monopolowych na osiedlu. Przecież mamy wreszcie dzielną Straż Miejską która często stoi w okolicach Kauflanda i z pomocą mobilnej kamery zainstalowanej na dachu furgonu obserwuje poczynania miejscowych meneli. Może zmienić pole obserwacji i wyłapywać srające psy na Polach Marsowych na dziś.

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 9 maja 2014, o 17:35

Sugerujesz że mieli by stawić kamerę z powodu oczka wodnego?
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 9 maja 2014, o 20:47

Caspress pisze:Sugerujesz że mieli by stawić kamerę z powodu oczka wodnego?
Tak sugeruję że przydała by się kamera, obrotowa na słupie na środku Pól Marsowych i nie bynajmniej z powodu oczka. Sam pisałeś że " co sylwester marsowe są zdemolowane". Chodzi mi ot że obecnie jest już ładny plac zabaw oraz boiska i przydało by się oko na to wszystko.
Jak by miał powstać zieleniec tym bardziej. Wreszcie właściciele psów nagminnie nie sprzątają po swoich pupilach. Spacerując po trawie trzeba uważać żeby nie wejść na minę. Mieszkam na osiedlu i nieraz w letnie weekendy , jako ze śpię przy otwartym oknie budzą mnie ekscesy pijanej młodzieży powracającej z różnorakich imprez. Rozbijanie butelek, wywracanie koszy na śmieci i czego się da jest co sobotnią letnią noc. Jak się pojawi jakiś patrol to już nie ma śladu po sprawcach.

Awatar użytkownika
Caspress
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Caspress » 9 maja 2014, o 21:21

Problem jest tego taki że raczej akcje typu sylwester odbywają się raczej w nocy a z oświetleniem to tam raczej marnie...
Więc :?
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 9 maja 2014, o 21:50

Caspress pisze:Problem jest tego taki że raczej akcje typu sylwester odbywają się raczej w nocy a z oświetleniem to tam raczej marnie...
Więc :?
Nowoczesnym kamerom wystarczy niewiele światła. Obraz może być trochę niewyraźny lecz daje pogląd na sytuację, aby w porę reagować. Patrz filmiki straży miejskiej z chuliganami w akcji nie zawsze są w jakości HD. Zresztą część Pól Marsowych jest oświetlona. Jedną z metod walki z patologią jest doświetlanie zagrożonych miejsc i przycinanie krzewów do takiej wysokości aby nie zasłanialy całej perspektywy.
Najpierw piszesz: "Skwer zieleń? Mamy planty i stado meneli..." Dlatego zaproponowałem monitoring , żeby na osiedlu nie powtórzył się podobna sytuacja. Zresztą planty oblegają smakosze z centrum, na szczęście na osiedlu jest ich niewielu.
Wszystko zależy od determinacji odpowiednich służb. Dziś przechodząc Zamkową , pijany młodzieniec pod samą kamerą monitoringu obok "Pięterka" spożywał piwko. A straż miejska w tym czasie zabezpieczała zlot starych samochodów pod ratuszem.

Przykład kamery z Funkcją Dzień/Noc

Kamerę cechuje się bardzo wysoką czułością na oświetlenie, co pozwala na stabilną pracę nawet przy skrajnie niskim poziomie oświetlenia. Z powodzeniem może pracować zarówno w dziennych, jak i nocnych warunkach oświetleniowych (wbudowana funkcja Dzień/Noc). Dodatkowo urządzenie posiada bogaty zestaw funkcji wspomagających, które zdecydowanie poprawiają poziom jakości wyświetlanego obrazu w nocnych warunkach oświetleniowych. Kamera automatycznie zmienia tryb pracy z kolorowego (dzień) na monochromatyczny (noc), co zapewnia ciągłość i stabilność obserwacji.

Obrazek

http://www.eltrox.pl/kamera-obrotowa-sp ... -4823.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy jeszcze widzisz jakiś problem odnośnie kamer.

ODPOWIEDZ