Lofty w Calisii

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik

Lofty w Calisii

Post autor: jasiek20 » 30 maja 2014, o 10:15

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://www.architekt-mm.pl/projekty/200 ... lisia.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Koncepcja z 2008r.
Szkoda, że fajne projekty w tym mieście nigdy nie doczekały się realizacji ;/
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Re: Lofty w Calisii

Post autor: gawronik13kalisz » 30 maja 2014, o 14:27

Fajny projekt i na prawdę warty realizacji wg. mnie, ciekawe czy znaleźli by się chętni na mieszkanie w tej części miasta. Warto mieć marzenia, że kiedyś ktoś go znów obudzi :)

A na razie ratują jak mogą. Spotkania charytatywne:
http://www.faktykaliskie.pl/kryszak-i-s ... rytatywnie" onclick="window.open(this.href);return false;
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Lokalizacja: Kalisz (Rogatka /Szczypiorno), Poznań (Jeżyce/Naramowice), Bergen (Årstad)

Post autor: <Przemek> » 31 maja 2014, o 08:41

Wizualizacja konkretna, gdyby taki projekt powstał na pewno poprawiłby nieco tamtejsze otoczenie. Szkoda, że pewnie nie ma co marzyć. :)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 31 maja 2014, o 12:11

Szkoda, że w projekcie zniknął napis Calisia. Ale o czym ja mówię... i tak nic z tego nie będzie...
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

Pawel
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Pawel » 31 maja 2014, o 20:36

Jest napis na pierwszej fotce.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 1 cze 2014, o 14:08

Chodziło mi o ten duży na dachu budynku :)

A
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: A » 1 cze 2014, o 21:17

projekt rewelacja. od zawsze uważałem, że tylko takie coś mogłoby uratować ten budynek.
dzielnica kiepska, ale na pewno otoczenie by bardzo na tym fakcie zyskało.
pozdrawiam
A.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: cheetah » 1 cze 2014, o 23:31

Można trochę sobie pomarzyć - ja bardziej widziałbym zaadoptowanie budynku na hotel, jak na przykład Focus w Łodzi...
Załączniki
1.jpg
1.jpg (208.79 KiB) Przejrzano 11009 razy

ddmmourm
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ddmmourm » 30 cze 2014, o 15:31

Myślę, że byli by chętni na przeciwko już jest jeden ładny budynek razem poprawiły by tą okolice.

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Kudlaty » 4 paź 2014, o 09:54

Mam pytanie czy budynek Calisi na chopina 9 nalezy do miasta czy do jakiegos prywaciarza? mysle ze czas sprobowac cos z tym budynkiem zrobic w sensie zrewitalizowac bo jest to ladny obiekt ktory moglby sie zachowac jesli zacznie sie dzialac juz dzisiaj i przeksztalcic go w mieszkania na lofty wraz z umiesczeniem w nim historii tego budynku na klatkach schodowych i zdjec

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 4 paź 2014, o 10:02

Miasto Kalisz chce upadłości spółki Calisia. Stosowny wniosek jest już gotowy i lada dzień trafi do sądu. "Obecnie ta spółka nie robi już nic. Nie ma pieniędzy nawet na najprostsze sprawy remontowe obiektu wpisanego do rejestru zabytków" - powiedział Radiu Centrum wiceprezydent Kalisza Daniel Sztandera.
"Budynek przy ulicy Chopina jest dla nas bardzo ważny, to jest historia Kalisza. Zdecydowaliśmy się zatem wystąpić do sądu o upadłość spółki i nie jest wykluczone, że miasto w toku postępowania upadłościowego wykupi budynek, aby go ocalić i podtrzymać jego historię. Jedyny naszym celem jest to, aby nie doprowadzić do całkowitego zniszczenia budynku."
Jak dodał wiceprezydent, spółki obecnie nie stać nawet na konieczne naprawy zadaszenia gmachu: "Nie ma ona żadnych perspektyw, dlatego zdecydowaliśmy się na taki krok" - powiedział Daniel Sztandera. Miasto nie ma konkretnych planów wobec siedziby Calisii.
http://www.rc.fm/polityczne/upadlosc-calisii.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Upadłość spółki Calisia szanszą na ocalenie zabytkowego gmachu?

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/up ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ~Kefas » 11 paź 2014, o 15:35

Ja bym to widział tak:

Na dole jakieś sklepy, wyżej muzeum plus galeria sztuki, na samej górze restauracja.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator

Post autor: gawronik13kalisz » 30 paź 2014, o 14:59

~Kefas pisze:Ja bym to widział tak:

Na dole jakieś sklepy, wyżej muzeum plus galeria sztuki, na samej górze restauracja.
Twój scenariusz jest bliski realizacji, przynajmniej w części:
http://www.faktykaliskie.pl/miasto-ma-p ... ke-calisia" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 30 paź 2014, o 18:18

Idą wybory i tylko głupcy wierzą w te brednie. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Lokalizacja: Kalisz (Rogatka /Szczypiorno), Poznań (Jeżyce/Naramowice), Bergen (Årstad)

Post autor: <Przemek> » 2 lis 2014, o 18:10

No właśnie właśnie, obietnice. Tylko dlaczego pojawiły się dopiero teraz? Oczywiście pomysł Pana Prezydenta jest bardzo dobry, ale dlaczego nie można było go "odpalić" wcześniej? No powiedzmy kilka lat wcześniej? :) Nie wiem, pewno nikt o tym nie mówił, ale na stronie Odnawiamy kaliską starówkę (Face srace bok) pojawił się skan pisma prezesa Fundacji Laera, który przedstawia Prezydentowi pytanie, nad którym tu rozprawiamy, tj. dlaczego dopiero teraz? :)

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: damianfarba » 3 lis 2014, o 00:14

<Przemek> pisze:No właśnie właśnie, obietnice. Tylko dlaczego pojawiły się dopiero teraz? Oczywiście pomysł Pana Prezydenta jest bardzo dobry, ale dlaczego nie można było go "odpalić" wcześniej? No powiedzmy kilka lat wcześniej? :) Nie wiem, pewno nikt o tym nie mówił, ale na stronie Odnawiamy kaliską starówkę (Face srace bok) pojawił się skan pisma prezesa Fundacji Laera, który przedstawia Prezydentowi pytanie, nad którym tu rozprawiamy, tj. dlaczego dopiero teraz? :)
Wiadomo....wybory.... a to smutne że przez wybory ludzie mają więcej nadziei a później rozczrowanie
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 3 lis 2014, o 11:11

A pamiętacie jak Pęcherz obiecywał tramwaje w Kaliszu. :lol: Wtedy się autentycznie nabrałem :lol: , ale człowiek z wiekiem podobno mądrzeje. U mnie chyba tak jest, a przynajmniej mam taką nadzieję.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Rafi2981
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Rafi2981 » 3 lis 2014, o 14:20

Miały być nawet trolejbusy :mrgreen:

Mhn
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Mhn » 3 lis 2014, o 20:35

calisia.pl pisze:"Nie wezmę sobie kolejnego trupa na głowę"

Fundacja Leara – w związku z informacjami na temat zagospodarowania budynku po Fabryce Calisia, które podaje Prezydent Miasta Kalisza Janusz Pęcherz – żąda wyjaśnień oraz podania Fundacji jako autora koncepcji utworzenia Centrum Edukacyjno-Kulturalnego w budynkach pofabrycznych.

Przedstawiciele Fundacji przygotowali list – cytowany powyżej, który w poniedziałek zostanie złożony w Urzędzie Miasta Kalisza.

Łukasz Jarych – Prezes Fundacji Leara wspomina rozmowy z Prezydentem:
Pan Prezydent Calisię uważa za trupa, którego nie da się zreanimować, koncepcję stworzenia miejsca kultury uważa za “bajki wyssane z palca”, odrzucił propozycję Fundacji, w której założeniach jest spłata 100% wierzytelności oraz adaptacja budynku.
http://www.calisia.pl/articles/nie-wezm ... a-na-glowe" onclick="window.open(this.href);return false;

phrenic
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: phrenic » 6 lis 2014, o 13:39

Pewnie w planach jest adaptacja tego terenu pod kolejnego Lidla.

ODPOWIEDZ