Wizualizacje Złotego Rogu

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik

Re: Wizualizacje Złotego Rogu

Post autor: jasiek20 » 17 cze 2015, o 14:12

No i proszę:
http://www.faktykaliskie.pl/kto-postawi ... h-chetnych" onclick="window.open(this.href);return false;

Jednak arogancja Pana Przybyły i ADMAT-u pozostawiła niesmak...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Juliusz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Juliusz » 18 cze 2015, o 21:42

Pana Kajetana P. znany jest z takich numerów od wielu lat. Ten cały cyrk namiotowy miał pozostać do końca pozwolenia, potem ociągał by się z opuszczeniem terenu . U niego zawsze wszystko było "szybko i tanio", a sami wiemy co może powstać z takiego połączenia

Pawel
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Pawel » 18 cze 2015, o 22:37

Przecież to od początku była transakcja wiązana.Posprzątam teren ale muszę mieć tam ogródek.I może gdyby ten namiot postawili przy samej ścianie w miejscu blaszaka a nie na środku to by to przeszło.A tak mamy przynajmniej w końcu posprzątany placyk ;)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: jasiek20 » 25 cze 2015, o 14:58

http://www.faktykaliskie.pl/adma-poprow ... lotym-rogu" onclick="window.open(this.href);return false;

"Według koncepcji ADMY na Złotym Rogu pojawią się tradycyjnie stoliki z parasolami. Zostanie utworzona też mini plaża z leżakami. – Ustalamy jeszcze ofertę gastronomiczną – mówi Marek Górczyński, właściciel firmy – Na pewno będą zapiekanki, napoje, oczywiście piwo. Postaramy się, by ta oferta była dość szeroka – dodaje Górczyński. Gastronomia będzie sprzedawana w drewnianej budce. Firma w swojej koncepcji zawarła także pomysł wykonania muralu historycznego na odrapanej dziś, brzydkiej ścianie. Szczegóły ustalane są z konserwatorem zabytków. – Od przyszłego tygodnia zaczynami intensywne przygotowania ogródka. Będziemy starać się postawić go jak najszybciej – zapewnia Marek Górczyński.- Oceniam, że w ciągu 10-14 dni ten ogródek będzie funkcjonował – uważa wiceprezydent Piotr Kościelny."
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaczorkalisz » 25 cze 2015, o 17:21

ADMA jest to jedna ze spolek wspolnikow Dymarczyk i Górczyński. Maja rowniez stolowke w 9 na Hanki oraz cateringi na szpitale.

Tak patrzac to robia niezly biznes w naszym miescie Kaliszfornia, Antonio, Szałe, stolowka oraz budowana dyskoteka. Nie wiem czy maja jeszcze stolowke na Kordeckiego, kiedys mieli

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: jasiek20 » 25 cze 2015, o 17:33

Chyba "A nóż widelec" w Kaliszu i Ostrowie, też należą do nich ;)

— Abraham Lincoln

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ANewDay » 6 lip 2015, o 19:48

jak dla mnie, ale przejeżdżałem szybko rowerem, wygląda bardzo bardzo średnio

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
GG: 9270210
Kontakt:

Post autor: ochotnik » 6 lip 2015, o 19:55

Jak się nie przyjrzysz dokładnie to możesz minąć ten ogródek nawet nie wiedząc, że tam stoi. Tak trochę w skrajności w skrajność, ale lepszy mało się rzucający ogródek niż wielki namiot z jakiejś plandeki.

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 10 lip 2015, o 09:13

Kalisz nie ma szczęscie do dobrej współczesnej architektury. A zresztą wielokrotnie pisałem, ze tam gdzie to mozliwe miasto powinno zrobić wszystko co się da, aby kamienice, czy gmachy publiczne wyglądąły tak jak zakładały projekty odbudoway miasta ze zniszczeń 1914 roku. A więc dlaczego nie zabudować tego miejsca według projektu Alberta Nestrypke? Projekt znajduje się w AP w Kaliszu. Myślę, że o wiele bardziej by taka kamienica pasowała niż proponowane współczesne budownictwo.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Lokalizacja: Kalisz (Rogatka /Szczypiorno), Poznań (Jeżyce/Naramowice), Bergen (Årstad)

Post autor: <Przemek> » 10 lip 2015, o 22:00

K-man pisze:Kalisz nie ma szczęscie do dobrej współczesnej architektury. A zresztą wielokrotnie pisałem, ze tam gdzie to mozliwe miasto powinno zrobić wszystko co się da, aby kamienice, czy gmachy publiczne wyglądąły tak jak zakładały projekty odbudoway miasta ze zniszczeń 1914 roku. A więc dlaczego nie zabudować tego miejsca według projektu Alberta Nestrypke? Projekt znajduje się w AP w Kaliszu. Myślę, że o wiele bardziej by taka kamienica pasowała niż proponowane współczesne budownictwo.
Poniewaz ludowi wystarczy zimne piwko w ogrodku, a nie jakies tam arkitektury mocium panie. Sam widziales K-man jaki byl placz, gdy zamykali stary ogrodek na Zlotym. Tragedia narodowa. Niestety, ale czasem trzeba podejmowac stanowcze kroki, kierujac sie ogolnym dobrem (w tym przypadku porzadek architektoniczny miasta), a nie zadaniami kilku osob, ktorym rzekomo miejsce spotkan zabrano. :wink:

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 10 lip 2015, o 22:27

Przemku oczywiście się z Tobą zgadzam,ale rzecz w tym, że wszyscy chcą tam stawiać coś nowoczesnego. A po co skoro mamy już gotowy projekt.

tomash
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: tomash » 11 lip 2015, o 10:29

K-man pisze:Kalisz nie ma szczęscie do dobrej współczesnej architektury. A zresztą wielokrotnie pisałem, ze tam gdzie to mozliwe miasto powinno zrobić wszystko co się da, aby kamienice, czy gmachy publiczne wyglądąły tak jak zakładały projekty odbudoway miasta ze zniszczeń 1914 roku. A więc dlaczego nie zabudować tego miejsca według projektu Alberta Nestrypke? Projekt znajduje się w AP w Kaliszu. Myślę, że o wiele bardziej by taka kamienica pasowała niż proponowane współczesne budownictwo.
masz może gdzieś fotkę jak miałby wyglądać ten obiekt?

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 11 lip 2015, o 12:36

Miałem,ale mnie nie ma teraz w Kaliszu.Chyba na Złotym Rogu jest projekt na tych planszach. Mógłby ktoś sfocić i wrzucić na forum.Jeśli dobrze pamietam jest na nim fasada od strony Alei Wolności.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: jasiek20 » 21 lip 2015, o 09:06

Malują...
Obrazek

Obrazek

— Abraham Lincoln

klocek
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: klocek » 14 sie 2015, o 19:57

Czy pojawił się ten mural którym tak się chwalili? Nie mam czasu podskoczyć w tamte rejony. Jak coś to może być fotka.

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: kaliszanin2 » 14 sie 2015, o 22:07

Znalazłem przeznaczenie dla Złotego Rogu. Proponowałem to już w innym wątku, ale powtórzę. Sześciokondygnacyjny (dwie kondygnacje podziemne, parter i trzy piętra) parking, z zewnątrz stylizowany na zabytek (forma architektoniczna i elewacja z epoki, bez żadnych namiastek), nawiązujący wyglądem do banku naprzeciwko. Dzięki temu zakaz parkowania na Śródmiejskiej i deptak od Mostu Kamiennego do Głównego Rynku. Na deptaku zabytkowy bruk zachowany, ale znacznie zwężony i w poprzek przerywany odcinkami chodnika, a na środku bruku ustawione długie dwustronne ławeczki zwrócone siedzeniami w stronę witryn. Między ławeczkami stylowe lampy uliczne. Dojazd służb i samochodów dostawczych szerokimi chodnikami.
Linki mogłyby otwierać się w nowej karcie.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: ANewDay » 15 sie 2015, o 19:08

klocek pisze:Czy pojawił się ten mural którym tak się chwalili? Nie mam czasu podskoczyć w tamte rejony. Jak coś to może być fotka.

Nie ma

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: Cristof » 12 paź 2015, o 19:41

ANewDay pisze:
klocek pisze:Czy pojawił się ten mural którym tak się chwalili? Nie mam czasu podskoczyć w tamte rejony. Jak coś to może być fotka.

Nie ma
Nie ma zgody na namalowanie muralu za Złotym Rogu.
... Pani konserwator nie wyraziła zgody na to, by mural powstał w formie rysunku bezpośrednio na murze. Natomiast pani konserwator dopuszcza zabezpieczenie tej ściany w postaci umiejscowienia muralu na specjalnych zaczepach czy w formie instalacji – wyjaśnia Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza....
http://www.faktykaliskie.pl/zloty-rog-nadal-bez-muralu" onclick="window.open(this.href);return false;

Ręce opadają. Przecież ten odrapany murek nie ma wartości historycznych. Powinien być tam mural nawiązujący do historii miasta, do czasu właściwego zagospodarowania terenu. Płócienne instalacje na tej wysokości padną szybko dziełem wandali. Jak nie mural to może już czas zobowiązać właścicieli tych kamienic do odnowienia szpetnych elewacji.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Lokalizacja: Kalisz (Rogatka /Szczypiorno), Poznań (Jeżyce/Naramowice), Bergen (Årstad)

Post autor: <Przemek> » 13 paź 2015, o 00:40

Jedyne, co powinno zostac zrobione w tym miejscu, co z reszta raz na zawsze rozwiazalo by problem, to zabudowanie tej watpliwej urody wyrwy w zabudowie. Projekty sa, trzeba tylko skorzystac.

K-man
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: K-man » 13 paź 2015, o 06:46

Jak pisałem wielokrotnie, odbudować według projektu po zburzeniu Kalisza 1914 roku.

ODPOWIEDZ