Sieć tramwajowa w Kaliszu

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 7 maja 2017, o 09:55

K-man pisze:Tylko, że kaliszanie chyba nie lubią korzystać z komunikacji miejskiej.
Nie ma się co dziwić skoro w chwili obecnej to mieszkańcy są dla komunikacji, a nie komunikacja dla mieszkańców.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Stanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 213
Rejestracja: 8 lis 2008, o 23:46
Lokalizacja: Środkowopolskie

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Stanis » 7 maja 2017, o 23:01

Z komunikacji rowerowej mieszkańcy też chyba nie lubią korzystać,bo tyle zachodu i pieniędzy co miasto wydaje na ścieżki rowerowe a Kaliszan z rowerami na nich nie widać.
Więcej myśleć, a mniej słuchać.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 8 maja 2017, o 09:11

Stanis pisze:Z komunikacji rowerowej mieszkańcy też chyba nie lubią korzystać,bo tyle zachodu i pieniędzy co miasto wydaje na ścieżki rowerowe a Kaliszan z rowerami na nich nie widać.
A jak mieli korzystać, jak jeszcze kilka lat wstecz ścieżki rowerowe w Kaliszu można było policzyć na palcach jednej ręki?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Piob » 8 maja 2017, o 09:24

Stanis pisze:Z komunikacji rowerowej mieszkańcy też chyba nie lubią korzystać,bo tyle zachodu i pieniędzy co miasto wydaje na ścieżki rowerowe a Kaliszan z rowerami na nich nie widać.
Niestety porównując do innych dużych miast jesteśmy bardzo do tyłu pod względem infrastruktury rowerowej. I wierz mi, że bardzo dużo osób jeździ rowerami, rocznie robię ok 4 tys km na rowerze, więc wiem co mówię. Polecam wysiąść z auta i wsiąść na rower przejechać się nim, szczególnie gdy jest ładna pogoda.
Dzisiaj o 6 rano jadąc rowerem do pracy na odcinku 4 km minąlem 8 rowerzystów, więc patrząc na godzinę, pogodę i temperaturę to nie jest źle.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 9 maja 2017, o 10:00

Piob pisze:
Stanis pisze:Z komunikacji rowerowej mieszkańcy też chyba nie lubią korzystać,bo tyle zachodu i pieniędzy co miasto wydaje na ścieżki rowerowe a Kaliszan z rowerami na nich nie widać.
Niestety porównując do innych dużych miast jesteśmy bardzo do tyłu pod względem infrastruktury rowerowej. I wierz mi, że bardzo dużo osób jeździ rowerami, rocznie robię ok 4 tys km na rowerze, więc wiem co mówię. Polecam wysiąść z auta i wsiąść na rower przejechać się nim, szczególnie gdy jest ładna pogoda.
Dzisiaj o 6 rano jadąc rowerem do pracy na odcinku 4 km minąlem 8 rowerzystów, więc patrząc na godzinę, pogodę i temperaturę to nie jest źle.
Cała podmiejska stoi w autach dostrzegam jednego rowerzystę i to jeszcze na drodze a nie ścieżce rowerowej pozdrawiam.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Piob » 9 maja 2017, o 10:05

Caspress pisze:
Piob pisze:
Stanis pisze:Z komunikacji rowerowej mieszkańcy też chyba nie lubią korzystać,bo tyle zachodu i pieniędzy co miasto wydaje na ścieżki rowerowe a Kaliszan z rowerami na nich nie widać.
Niestety porównując do innych dużych miast jesteśmy bardzo do tyłu pod względem infrastruktury rowerowej. I wierz mi, że bardzo dużo osób jeździ rowerami, rocznie robię ok 4 tys km na rowerze, więc wiem co mówię. Polecam wysiąść z auta i wsiąść na rower przejechać się nim, szczególnie gdy jest ładna pogoda.
Dzisiaj o 6 rano jadąc rowerem do pracy na odcinku 4 km minąlem 8 rowerzystów, więc patrząc na godzinę, pogodę i temperaturę to nie jest źle.
Cała podmiejska stoi w autach dostrzegam jednego rowerzystę i to jeszcze na drodze a nie ścieżce rowerowej pozdrawiam.
Dzisiaj rano od ronda Westerplatte do galerii Amber w ciągu 2 minut jazdy mijam/wyprzedzam 3 rowerzystów. Również pozdrawiam ☺

dyzma
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2017, o 14:05

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: dyzma » 9 maja 2017, o 11:53

Podejrzewam, że jazda rowerem w mieście jest bardzo niezdrowa. Rzekomo zdrowsza niż jazda samochodem, bo szkodliwe gazy spalinowe są cięższe od powietrza a zatem kierowca samochodu osobowego wdycha ich więcej niż rowerzysta którego nos jest wyżej od nosa kierowcy samochodu. To dziwne, bo kierując samochodem nie czuję spalin tak jak kierując rowerem. Kluczowe jednak jest chyba to, że jazda rowerem trwa znacznie dłużej więc tych spalin rowerzysta nawdycha się o wiele więcej niż kierowca samochodu.

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Piob » 9 maja 2017, o 12:53

Idąc tym tokiem myślenia to mieszkanie w mieście jest niezdrowe bo non stop wydychanym to powietrze i powinniśmy mieszkać w górach ☺
Dla wszystkich antyrowerowych polecam odwiedzić Holandię.

dyzma
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 maja 2017, o 14:05

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: dyzma » 9 maja 2017, o 13:03

Istotnie, mieszkanie w górach jest zdrowsze ale niestety, mało tam zakładów pracy więc wyboru większość osób nie ma.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 maja 2017, o 13:04

Piob pisze: Dla wszystkich antyrowerowych polecam odwiedzić Holandię.
Wystarczy przyjechać do Wrocławia ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Sieć Tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 9 maja 2017, o 13:24

jasiek20 pisze:
Piob pisze: Dla wszystkich antyrowerowych polecam odwiedzić Holandię.
Wystarczy przyjechać do Wrocławia ;)
Generalnie jeżeli chodzi o kontekst rowerowy to polecam Zduńską Wolę za dużo ścieżek rowerowych nie mają ale rowerzystów 15x więcej jak u nas chodź miasto o wiele mniejsze ale dobra panowie wracamy do wątku tramwajowego
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 gru 2017, o 19:55

Co prawda dotyczy to Poznania
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1AwyvSqdDMs[/youtube]
Ale nie potrafię sobie wyobrazić takie wizualizacji dla Kalisza
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 29 paź 2018, o 17:14

Temat jest poruszany w związku z wyborami prezydenta. Moim zdaniem gdyby doszło kiedyś do budowy linii tramwajowej, to powinna być ona poprowadzona przez najludniejsze dzielnice, a torowisko powinno być wykorzystywane także jako buspas, żeby niektóre linie autobusowe mogły na części swojej trasy funkcjonować jak BRT.

Awatar użytkownika
ophelia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2018, o 12:37

Re: Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ophelia » 6 lis 2018, o 12:47

kaliszanin2 pisze:
29 paź 2018, o 17:14
Temat jest poruszany w związku z wyborami prezydenta. Moim zdaniem gdyby doszło kiedyś do budowy linii tramwajowej, to powinna być ona poprowadzona przez najludniejsze dzielnice, a torowisko powinno być wykorzystywane także jako buspas, żeby niektóre linie autobusowe mogły na części swojej trasy funkcjonować jak BRT.
Zgadzam się z Tobą :))
Zapisz sie na badanie cebulek włosów trichogramem clinicacosmetologica.pl/zabieg/trichogram-badanie-wlosow/ i uporaj sie z łysieniem.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 19 maja 2019, o 12:09

Co prawda nie o Kaliszu.
Wszystko wskazuje na to, że Olsztyn pozostanie jedynym miastem, które zdecydowało się zbudować nową sieć tramwajową, choć taką inwestycję rozważały też inne. Podobny pomysł miał Płock, ale Andrzej Nowakowski, prezydent miasta od 2010 r., miał inną wizję. – Zamiast tramwaju zaproponowaliśmy budowę wewnętrznej obwodnicy. Sprawiła ona, że wszystkie materiały niebezpieczne i ruch pracowników do kombinatu został wyprowadzony poza centrum. Jakość życia znacząco się poprawiła – mówił Nowakowski podczas EKG.
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... hC6V1bDfPs
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 15 lis 2019, o 17:54

Tramwaj zaczął więc podbijać małe i średnie miasta Francji, jednak swoją ekspansją zahaczył nawet o największe miasta znad Sekwany.
Nowa sieć tramwajowa w Olsztynie ma obecnie 12 kilometrów długości, jednak planowane jest rozbudowanie jej o kolejne 6 km. Jak na razie okazało się to niezwykle trafną inwestycją. Jak wskazuje Zaborowski, olsztyńska komunikacja publiczna ma wyższą liczbę pasażerów na wozokilometr niż przeciętnie w miastach o podobnej wielkości (4,6 w Olsztynie wobec średniej 4,0). Przy czym tramwaje wiodą pod tym względem prym. Przewożą średnio 7,4 pasażera na wozokilometr, a autobusy 4,4. Efektywność tramwajów jest zatem 70 proc. wyższa, choć to wynika także z tego, że linie tramwajowe powstały na najbardziej obciążonych ciągach komunikacyjnych w mieście. Biorąc na to poprawkę i tak należy uznać, że tramwajowa inwestycja okazała się dla stolicy Warmii i Mazur strzałem w dziesiątkę.
Jak wylicza Zaborowski, w Polsce sieci tramwajowej nie mają 4 miasta z przedziału 200-500 tys., także 4 z przedziału 150-200 tys. i aż 11 ośrodków wielkości 90-150 tys. mieszkańców. Autor w szczególności postuluje budową sieci tramwajowej w Kielcach, Radomiu, Tarnowie, Bielsku-Białej i Białymstoku.
https://merytoryczny.pl/tramwajowa-modernizacja/
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 lis 2019, o 20:58

Tramwaj ma jedną wielką zaletę. Linie przebiegają zwykle dość prosto i żaden mędrek nie ma szans ukształtować ich przebiegu w esy-floresy, niemiłosiernie wydłużające czas przejazdu. Zatem w Kaliszu ten środek lokomocji powinien być szczególnie pożądany.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 kwie 2020, o 12:40

Trochę wieje nudą z okazji koronki a po wczorajszej wizycie w Łodzi coś mnie natchnęło by wziąść do łap painta.
No i tak sobie narysowałem przykładowy przebieg tramwajów na ul. Prymasa Wyszyńskiego przy kościele Piotra i Pawła oczywiście z przystankiem :?
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

matteo94
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 5 paź 2011, o 19:42
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: matteo94 » 11 kwie 2020, o 17:46

Dobrze idzie, im bardziej w stronę Ostrowa, tym bardziej nasi sąsiedzi zobaczą czym jest miasto :D
Życie to gra w której jesteś tylko pionkiem

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Sieć tramwajowa w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 12 kwie 2020, o 18:59

Kontynuując moją zabawę dodam że inspiruję się tutaj koncepcją z fanpage Mój Kalisz.
Do którego zresztą odsyłam sporo ciekawy informacji można tam wyczytać również tych historycznych odnośnie tego tematu.
O to linki związane z tramawajami:
https://www.facebook.com/MojKalisz.Jace ... 5885265450
https://www.facebook.com/watch/?v=309842596294318
https://www.facebook.com/MojKalisz.Jace ... 0380580667
https://www.facebook.com/MojKalisz.Jace ... 3628885342
https://www.facebook.com/MojKalisz.Jace ... 9568251748
https://www.facebook.com/MojKalisz.Jace ... 4523217919

Co prawda to tylko moja zabawa i nic więcej jak malowanie w paincie na pixelach chodź są już pierwsze rzeczy które bym już zmienił.
Chociażby parking ul.Prymasa Wyszyńskiego 8 ja zostawiłem go w aktualnej formie dziś wiem że na pewno wybrałbym taką formę:
Obrazek
Kolejna sprawa ścieżka rowerowa/chodnik jest tam tyle miejsca że oddzieliłbym je od siebie tak zresztą zrobiłem już w kolejnym screenie.
Swoją drogą fajna byłaby taka ścieżka rowerowa od dziś zakończonej na polach marsowych do podmiejskiej,
Tym razem odcinek Podmiejska-Widok Tutaj oczywiście wszystko zależy w końcu od powstania 2 nitki jak to wszystko miałoby wyglądać ja dodałem to do aktualnej formy i wyszło to tak
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ