Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 maja 2018, o 21:25

Nie prawda 😜
jasiek20 pisze:
15 mar 2018, o 12:17
Inwestycje.kalisz.pl: Kiedy realnie możemy doczekać się poszerzenia ulicy Poznańskiej?
Tomasz Ludwiczak, dyrektor MZDiK: Na obecną chwilę jesteśmy w trakcie przygotowywania planu.

Inwestycje.kalisz.pl: Czy miasto planuje poszerzenie ulic: Podmiejskiej-Stanczukowskiego-Piłsudskiego do przekroju 2x2?
Tomasz Ludwiczak: Tak, rozważamy taką możliwość
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 5 maja 2018, o 21:28

Pytalem później. Nie ma żadnych projektów, terminów etc.
To tak luźno rzucone tylko.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 6 maja 2018, o 07:58

Pawel pisze:
5 maja 2018, o 20:31
Od kiedy zamknięto jedną nitkę nowej przeprawy faktycznie super się jeździ (raczej stoi) po Koninie :lol:
Pawle nie miałem na myśli korków bo niestety idąc rozumowanie korków to w wielkim mieście nawet i 5 jezdniowa droga nam się nie spodoba :D
Sam most został zamknięty z powodu uszkodzenia na tego typu rzeczy czy remonty zawsze należy brać poprawkę.

Wyobraź sobie teraz co by było gdyby nie było tam 2 nitki?

Albo jakby wyglądało to w warunkach Kaliskich most na Piłsudskiego na Prośnie został uszkodzony.
I co cały tranzyt leciałby przez Wojska Polskie + DK12 przez Poznańską no z pewnością byłoby jeszcze ciekawiej :wink:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 15 paź 2018, o 23:38

Witam
Nie do końca wiem do którego to tak naprawdę wątku wrzucić bo można by ten post przykleić do kilku, ale przede wszystkim do wyborów, ja niestety nie śledzę wątków wybiorczych.

Tak że wybieram najważniejszy wątek z mojej perspektywy.

A więc kilka dni temu zgłosiłem się na prv na fejsie do kilku kandydatów na prezydenta naszego miasta.
Oczywiście nie do wszystkich nie każdy raczył odpisać chociaż by pan Greg Sapiński.

zgłosiłem się do nich z takim pytaniem: prosiłbym o wymienienie 5 ulicy (dróg) które byłby dla pana podstawowym priorytetem które by chciałby pan jako prezydent zrobić interesuje mnie remonty/rozbudowy oraz nowe drogi.

Krystian Kinastowski
W odpowiedzi napisał:

Poszerzenie Podmiejskiej i Stańczukowskiego
Przedłużenie Szlaku Bursztynowego przez Moniuszki oraz połączyć Szeroką z ul. Generała Sikorskiego.
Remont Śródmiejskiej od Rogatki do Złotego Rogu.
No i oczywiście remont dróg osiedlowych.

Zbigniew Maj
W odpowiedzi napisał:

Połączenie drogowe Łódzkiej z Wrocławską
Budowa 2 nitki na Podmiejskiego, Stańczukowskiego i Piłsudskiego.
No i oczywiście remont dróg osiedlowych oraz miejsc parkingowych.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 17 paź 2018, o 06:37

Jak dla mnie to jest kiełbasa wyborcza.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 17 paź 2018, o 09:20

Pan Greg się obudził wczoraj
5 ulic to malo ale dokonczenie szlaku bursztynowego, od Łódzkiej przez Moniuszki do Szerokiej, południowy lacznik 4 stref gospodarczych, od Wojska Polskiego przez Metalowcow, Ks. Jolanty do Łódzkiej, sw. Michała, Żwirki i Wigury i wiele drog osiedlowych. Pokrzywnicka jest rozpoczeka a inwestorska i Wyszynskiego do Dorzeckiej, wojska polskiego rowniez mają termin zakonczenia w tym roku
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

barnaba42
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 10 paź 2017, o 15:08

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: barnaba42 » 17 paź 2018, o 09:38

Tylko Kinastowski ma w programie poszerzenie Podmiejskiej, Piłsudskiego, Szlaku Bursztynowego co jest konieczne! Reszta tylko ględzi oo seniorach, działkowcach, plantach, SM itp. Wybór w wyborach jest więc tylko jeden!

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 paź 2018, o 09:58

Oczywiście, że to kiełbasa wyborcza, ale dobrze, że chociaż ktoś porusza ten temat bo te ulice już dawno powinny być poszerzone. Bez względu na to czy kiedyś powstanie obwodnica czy nie.
Dobrzec, Korczak, Galeria Kalisz, wylotówka na Poznań, Cm.Komunalny, Szpital - to wystarczające argumenty do poszerzenia tych ulic.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 20 paź 2018, o 09:51

Bardzo spodobał mnie się ten pomysł poszerzenia Podmiejskiej, Stańczukowskiego i Piłdusdzkiego.
Zważywszy jak duży ruch panuje na ciągu tych ulic, a jeśli obwodnica w przyszłości pójdzie wariantem przez KW, poszerzenie może okazać się i tak niezbędne... Jakoś nigdy wczesniej nie mówiono o tym, a na pewno usprawniło by ruch w dużej części miasta.

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: glootech » 21 lis 2018, o 22:50

Taka ciekawostka - co dzieje się po poszerzeniu dróg:
https://twitter.com/StreetsblogUSA/stat ... 6219523072
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 21 lis 2018, o 23:10

glootech pisze:
21 lis 2018, o 22:50
Taka ciekawostka - co dzieje się po poszerzeniu dróg:
https://twitter.com/StreetsblogUSA/stat ... 6219523072
Coś w tym jest. Najlepiej zwęzić do zera pasów. Zaręczam, że żadnych korków w tym miejscu nie będzie.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 lis 2018, o 09:14

Zdaje się, że o poszerzeniu Podmiejskiej i całej Trasy Stańczukowskiego podczas kampanii mówił Prezydent Kinastowski. Mam nadzieję, że będzie do tego dążył w następnych latach bo to jest inwestycja na dziś, a nawet na wczoraj.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 22 lis 2018, o 09:38

<Przemek> pisze:
22 lis 2018, o 09:14
Zdaje się, że o poszerzeniu Podmiejskiej i całej Trasy Stańczukowskiego podczas kampanii mówił Prezydent Kinastowski. Mam nadzieję, że będzie do tego dążył w następnych latach bo to jest inwestycja na dziś, a nawet na wczoraj.
Zgadza się, ale forumowicz glootech jest temu przeciwny :lol: Wystarczy poczytać temat.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: glootech » 22 lis 2018, o 10:28

Jestem przeciwny, natomiast film zostawiłem specjalnie bez komentarza. Z jednej strony ktoś powie, że skoro autostrada jest zajęta to znaczy, że było zapotrzebowanie i dobrze, że została poszerzona. Ja powiem, że wygenerowany został sztucznie popyt, więc sytuacja się pogorszyła. Natomiast zgodzimy się co do jednego faktu dotyczącego filmu - problemu korków poszerzenie nie rozwiązało.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 22 lis 2018, o 11:35

<Przemek> pisze:
22 lis 2018, o 09:14
o poszerzeniu Podmiejskiej i całej Trasy Stańczukowskiego podczas kampanii mówił Prezydent Kinastowski.
Niestety środowisko polityczne prezydenta decydując się na koalicję z PiS wolało ją sprzedać za drobne, czyli posadę dla p. Pęcherza, zamiast za kasę, która umożliwiałaby zapowiadane inwestycje. Obawiam się, że w tej sytuacji będzie figa z makiem. Jeżeli poszerzenie nastąpi, to kosztem innych inwestycji.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 lis 2018, o 12:10

Jak się chce zrobić coś dla dobra miasta to nie jest ważna przynależność polityczna i stołki.Działać wspólnie dla dobra mieszkańców zgodnie z deklaracją sprzed wyborów.
W pierwszej kolejności należałoby się skupić na budowie brakującego ronda w ciągu Stanczukowskiego-Podmiejska bo istniejące światła działają obecnie jak korek zamykający przepustowość.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 22 lis 2018, o 17:55

<Przemek> pisze:
22 lis 2018, o 09:14
Zdaje się, że o poszerzeniu Podmiejskiej i całej Trasy Stańczukowskiego podczas kampanii mówił Prezydent Kinastowski. Mam nadzieję, że będzie do tego dążył w następnych latach bo to jest inwestycja na dziś, a nawet na wczoraj.
Uważam dokładnie tak samo, bez względu na planowaną kiedyś obwodnice. Był sztandarowy pomysł Prezydenta. Pytanie na kiedy planowana będzie realizacja.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 lis 2018, o 20:32

Myślę, że najwcześniej na drugą kadencję ;)

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: jp » 22 lis 2018, o 22:23

glootech pisze:
21 lis 2018, o 22:50
Taka ciekawostka - co dzieje się po poszerzeniu dróg:
https://twitter.com/StreetsblogUSA/stat ... 6219523072
A jaki to ma związek z Podmiejską? Co będzie się działo po poszerzeniu tej ulicy? Potrafisz odpowiedzieć na te pytania? Uprzedzam, że nie interesują mnie akademickie ogólniki oraz przykłady innych ulic. Lekcje z inżynierii ruchu drogowego mam już dawno odrobione ;) Chodzi mi o ten konkretny przypadek- ciąg ulic Podmiejskiej i Stanczukowskiego.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Podmiejska - poszerzenie czy uspokojenie ruchu

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 22 lis 2018, o 22:43

Pawel pisze:
22 lis 2018, o 12:10
W pierwszej kolejności należałoby się skupić na budowie brakującego ronda w ciągu Stanczukowskiego-Podmiejska bo istniejące światła działają obecnie jak korek zamykający przepustowość.
To rondo powinno być budowane razem z poszerzeniem odcinka Wyszyńskiego-Dobrzecka, żeby nie podnosić całkowitych kosztów przebudowy, jak to się stało w przypadku odcinka Korczak-Dobrzecka. Liczę w tym przypadku na urbanistyczny zmysł prezydenta Kinastowskiego, mam nadzieję, że nie dopuści już do wielokrotnego rozgrzebywania poszczególnych odcinków. Dobry rachunek ekonomiczny jest tym bardziej konieczny, że wobec politycznego osamotnienia nowych władz Kalisza trudno liczyć na większe pieniądze.

ODPOWIEDZ