Park - tereny zielone

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Park - tereny zielone

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 22 lut 2006, o 17:24

jak wiemy w kaliszu jest juz kilka parkow lecz tylko 2 sa do pochodzenia (miejski i przyjazni) reszta to siusiumajtki... uwazam ze powinno sie stworzyc jakis duzy teren rekreacyjny: spacery, rowery.... gdzie sa rosliny i inne rzeczy bo te 2 normalne parki sie juz wielu ludziom znudzily... i gdzie tu mozna spacerowac na swiezym powietrzu... nie mowie ze od razxu jakis Ogrod Japonski jak we wroclawiu ale cos nowego, duzego i porzadnego...

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 22 lut 2006, o 19:46

Moze ogród botaniczny?

MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 22 lut 2006, o 20:23

powinni przekształcić pole marsowe w park na Dobrzecu

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 23 lut 2006, o 10:58

też myśle ze w tak dużej dzielnicy jaką jest Dobrzec powinien być park...

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 23 lut 2006, o 11:21

mlody pisze:też myśle ze w tak dużej dzielnicy jaką jest Dobrzec powinien być park...
i są podstwy prawne do tego aby takowy powstał. Przedstwia go rysunek planu miejscowego w dziale "Kalisz w planach zagospodarowania przestrzennego" - obszar oznaczony jako 45 ZP pokrywający się faktycznie z terenem pól marsowych, gdzie dopuszczono lokalizację usług i obiektów służących rekreacji

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 23 lut 2006, o 19:43

A boiska do kosza to nie rekreacja?
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

&y M
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sty 2006, o 15:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: &y M » 23 lut 2006, o 21:26

...i chyba najwyzsza pora pomyslec o szlaku ,,polamanych serc , nog i kregoslupow''.Taki szlak dla ludzi z by passami , po zawalach na wozkach itp...,szlak pozbawiony spalin samochodowych ,bez ruchu kolowego , z lawkami do siedzenia , grami typu szachy , boule itp. ... w kazdym razie nie cmentarz. Ale np. az do Stanczukowskiego , taki nadwodny.
Fantasta jestem ??? :D

&y M
,,Anormalność przewlekła staje się normą.'' -
T.Kotarbiński

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 23 lut 2006, o 22:06

nie jesteś, takie coś by można zrobić, rozszerzając Park nad Krępicą. Tylko...czy bez ochrony, nie zostało to zaraz zdemolowane, podobnie jak i w Parku Miejskim.
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 4 wrz 2008, o 14:26

Na Dobrzecu brakuje parku, to fakt. W godzinach popołudniowych nie ma gdzie wypocząć wśród zieleni i pospacerować. Może ktoś z rady osiedla poruszą tą kwestię i coś się w końcu ruszy. Nie wiem czy Pan Artur Dembny nie mieszka czasem na tym osiedlu. Już w paru kwestiach wykazał się pozytywnie, więc może tutaj też pomoże.

Przeszedłem się dzisiaj po osiedlu i porobiłem fotki miejsca w którym rośnie spora liczba drzew i wg mnie małe dopieszczenie tego terenu wystarczyło by aby stworzyć park. Tereny nad Krępicą też tak kiedyś wyglądały, a dzisiaj mamy tam doskonałe miejsce do wypoczynku. Co to za problem stworzyć alejki, postawić ławki i posiać trawkę? Niech spółdzielnia zadba o swoich mieszkańców!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A tera doskonałe miejsce na skwerek.
Obrazek
Obrazek
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 wrz 2008, o 20:40

Po oddech do parku
Mamy jeszcze bogatą przyrodę Kalisza. A w zasadzie jego wspaniały park miejski, jeden z najpiękniejszych i najstarszych w Polsce. Położony w centrum miasta, otoczony ramionami Prosny i jej kanałów, z wieloma gatunkami rzadkich roślin, dostojny, majestatyczny, tajemny… Mimo zlikwidowania
sztucznych ruin, palmiarni, domku szwajcarskiego,
a także większości rzeżb parkowych w tym olbrzymim zieleńcu nadal kryje się ogromny potencjał. O, jakżebym chciał, by park odzyskał swój XIX-wieczny blask! By na powrót „ożeniono” go z kulturą – w niedzielne popołudnia grała tu orkiestra i występowali artyści wszelakich specjalności,
na kogutku działała ślizgawka, a po Prośnie dostojnie pływały pełne pasażerów łodzie i stateczki wycieczkowe… Po alejkach spacerowały pawie i… tłumy odświętnie ubranych kaliszan. I żeby gdzieś w pobliżu „pól elizejskich” móc zjeść pyszne lody lub (jak mały Adam Asnyk) świeży chleb z masłem i cukrem...
Jest jeszcze spacer po leżących na kaliskich szlakach turystycznych plantach. A na dokładkę możemy przecież wybrać się, na przykład rowerami,
do pobliskiego Nędzerzewa. Tam, w obszarze chronionego krajobrazu Doliny Rzeki Swędrni, znajdziemy chyba najpiękniejszy w okolicach miasta niemal górski pejzaż – godzien plenerów malarskich, fotograficznych i zwykłych rodzinnych wypadów.

[ Dodano: Pon, 08.09.2008, 20:42 ]
Czyż nie piękny opis naszego parku??Czy ktoś się nie zgadza???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 2 lut 2009, o 15:44

czekałeś na odpowiedż rok........No ale ja w końcu odpowiem. Sorry że tak póżno ale jestem dopiero tu od 3dnii. Moim zdaniem szansa, żeby takie coś zrobiono wynosi 1%. Chociaż gdyby takie coś zrobiono to by było super. PIęknie by sie tak spacerowało. Naprawdę. A np. ten domek szwajcarski(swoją drogą jak ktoś może wkleić jego zdjęcie czy rysunek, bo jestem stosunkowo młody i go nie pamiętam) można odbudować. Naprawdę gdyby tak zrobili tłumy by turystów dla samego parku przyjeżdżało. Ale musiał by być tam monitoring i musiała by chodzić straż miejska, bo by to zdemolowali;/;/;/;/. Np. tacy kolesie z mojej szkoły. I bez tych pawiów. Jeszcze by kogoś zaatakowały xdxdxdxdxd


Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 2 lut 2009, o 19:03

Ale to kiedyś fajnie wyglądało. Powinni odbudować ten domek i zrobić tam, np. Muzeum Historii Parku

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 2 lut 2009, o 19:59

niestety park jak i wiele fragmentów miasta wygląda przerażająco , brak spójnej wizji dla rozwoju miasta , brak poczucia tożsamości z Kaliszem u prezydenta ( nie jest kaliszaninem ) , chore zacietrzewienie konserwatora w mało istotnych sprawach a nieudolność pielęgnowania tego co dla wizerunku miasta ważne . Te oraz wiele innych elementów powoduje , że park i wiele innych kawałków miasta wygląda tak, że już nie ma siły krzyczeć o pomstę .

ODPOWIEDZ