Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: klocek » 19 maja 2015, o 22:44

Nie zgodzę się, że oddano na wyłączność użytkownikom aut. Oddano mieszkańcom, a że większość woli samochód...

A.Pacholski wprowadził u mnie wstręt do wszystkich akcji rowerowych. Od razu jestem negatywnie nastawiony do nich.

Wracając do tematu - film wg mnie stronniczy - pokażmy wszystko co złe, a nas w pięknych barwach.
1. Jak na rowerze to ptaszki śpiewają, jak samochody to złe.
2. Ciekaw jestem dlaczego nie przesłonili tablic rejestracyjnych.
3. Wybrano godziny szczytu i najbardziej zatłoczone miejsca.
4. Co ma przewrócenie się klientki do samochodów?

Ogółem - stronnicze jak wuj.

Jeżdżę na rowerze prawie ćwierć wieku. Miałem jeden wypadek - z mojej winy. Nie przeszkadza mi brak ścieżek, często "naginam" prawo, jednakże jak naginam staram się to robić bez uciążliwości dla innych.
Dlaczego nikt nie pamięta o pieszych? Jako pieszy czuję się zmarginalizowany i to bardziej przez rowerzystów niż jak to określili "usamochodowionych" - co to kutfa za słowo? Zmotoryzowanych jak już. I zgodzę się na działania tego lobby miłośników pedałów, jeśli zaczną przestrzegać przepisów - zacząłem tworzyć album ze zdjęciami panów/pań jadących po ulicy, obok ścieżki rowerowej czy też na wariata wjeżdżać na przejazd dla rowerów - "bo mam prawo".

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 maja 2015, o 10:01

klocek pisze:Nie przeszkadza mi brak ścieżek, często "naginam" prawo, jednakże jak naginam staram się to robić bez uciążliwości dla innych.
Dlaczego nikt nie pamięta o pieszych? Jako pieszy czuję się zmarginalizowany i to bardziej przez rowerzystów niż jak to określili "usamochodowionych" - co to kutfa za słowo? Zmotoryzowanych jak już. I zgodzę się na działania tego lobby miłośników pedałów, jeśli zaczną przestrzegać przepisów - zacząłem tworzyć album ze zdjęciami panów/pań jadących po ulicy, obok ścieżki rowerowej czy też na wariata wjeżdżać na przejazd dla rowerów - "bo mam prawo".
Tobie nie przeszkadza , mnie np. tak , a im więcej rowerzystów tym większy tłok i problem z brakiem ścieżek oraz jeżdżeniem pomiędzy samochodami i pieszymi

Co do pieszych - to nie lepsi od kierowców...i rowerzystów.
Chodzenie po nielicznych ścieżkach rowerowych , pal licho gdy idzie jedna osoba ale już parka potrafi zając całą ścieżkę.
Idzie pan/pani z pieskiem na smyczy i oczywiście zajmuje całą szerokość.
Most przy teatrze - jest podjazd dla wózków i rowerzystów a obok schody - ale oczywiście piesi muszą spacerować po podjeździe.
Ścieżka rekreacyjna wzdłuż rzeki - jest kilka zwężeń z barierką - no i taki pieszy oczywiście stoi obok barierki.

Więcej myślenia o innych przydałoby się wszystkim.
Pacholski oczywiście przegina w drugą stronę , a jego artykuły wywołują skutek odwrotny od zamierzonego.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 maja 2015, o 11:11

Jako nałogowy rowerzysta zgadzam się z Milo. Jak ktoś mi mówi, że ścieżek rowerowych w Kalisuz nie brakuje to bierze mnie na atak śmiechu.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, o 13:48 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 maja 2015, o 13:18

Tak swoją drogą to ciekawe ile km ścieżek przybędzie w tym roku przy naszej prorowerowej władzy...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 20 maja 2015, o 13:36

na pewno przy rondzie na Złotej :D (choć ja i tak od zawsze uważam ten fragment za ścieżkę rowerową :P

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 20 maja 2015, o 14:32

Ja mam dosyć dyktatury rowerów na chodnikach, zwłaszcza w Kaliszu, robi się szeroki tor dla rowerów, a dla pieszych cieniutki. Rowery na drogi, tam jest ich miejsce, nie na chodnikach. Taki zły PRL, a w tych czasach była śieżka rowerowa na drodze, oddzielona krzewami i jakoś wtedy szanowano pieszych, a teraz, wolna amerykanka.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 maja 2015, o 14:45

ZKalisza pisze: Rowery na drogi, tam jest ich miejsce, nie na chodnikach.
Kierowcy nie chcą ich na drogach Panie zkalisza.
W ogóle zakazać tych rowerów a rowerzystów na sybir...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: klocek » 20 maja 2015, o 16:33

milo pisze: Chodzenie po nielicznych ścieżkach rowerowych , pal licho gdy idzie jedna osoba ale już parka potrafi zając całą ścieżkę.
Idzie pan/pani z pieskiem na smyczy i oczywiście zajmuje całą szerokość.
Niestety - wina "projektów". Często dwie osoby nie zmieszczą się idąc obok siebie, a tu trzeba ich wyminąć/wyprzedzić. Najgorzej jest na ścieżce na Podmiejskiej, która jest mocno użytkowana. Wcześniej szeroki deptak, a teraz...

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 30 maja 2015, o 14:09

http://www.faktykaliskie.pl/sciezki-row ... dmiejskiej" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol: :lol: :lol:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 maja 2015, o 16:52

W Życiu Kalisza o tym pisali i stękali jak to mają w zwyczaju.Mam nadzieję, że obecna ekipa ruszy z robotą wreszcie, bo czas biegnie, a ludzie widzą, że nic się nie dzieje.Powiem, że za 4 lata będzie pogrom obecnej ekipy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 30 maja 2015, o 17:04


K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 maja 2015, o 18:59

Dlaczego? Rowerzyści są pełnoprawnymi obywatelami tego miasta i chcą mieć bezpieczne drogi, którymi będą mogli się bezpiecznie przemieszczać. W Kaliszu jest jakaś paranoiczna liczba samochodów wzlęgem liczby mieszkańców. Czas zrobić coś, aby zatrzymać tą chorą sytuację.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: klocek » 30 maja 2015, o 20:20

K-man pisze:Dlaczego?
Dlaczego bez sensu? Podam powody:
- Ścieżka z zauważalnym początkiem i końcem.
- Po jakiej stronie będzie? Po stronie kościoła, czy po stronie przychodni? (znając życie może się to zmienić)
- Jeśli po stronie kościoła to będzie musiał być jakiś zjazd na skrzyżowaniu Rogatka, by rowerzyści przejechali z prawej na lewą
- Jeśli po stronie przychodni - co z parkingiem dla chorych? Na rowerach mają przyjechać?
- Podobna sprawa przy Moście Kamiennym - która strona - lewa/prawa? Jak z dołączeniem się do ruchu do przejazdu przez tenże?
- Obcięcie jednego pasa spowoduje tworzenie się korków, których i tak mamy masę (chociażby przez inteligentny system)
K-man pisze:Rowerzyści są pełnoprawnymi obywatelami tego miasta i chcą mieć bezpieczne drogi, którymi będą mogli się bezpiecznie przemieszczać.
Innych grup społecznych też mamy masę, może w ramach bezpiecznego przemieszczania się też dla nich coś zrobimy? Nie może być tak, by mniejszość zabierała coś większości - i nie mówię tu jako kierowca ale jako pieszy (niestety chamstwo rowerowe coraz częściej się pojawia - tylko jak ja, jako pieszy wyglądałbym z go-pro na głowie?)
K-man pisze:W Kaliszu jest jakaś paranoiczna liczba samochodów względem liczby mieszkańców. Czas zrobić coś, aby zatrzymać tą chorą sytuację.
Podpisuje się dwoma rękoma, nogami i czym tam jeszcze mogę. Znam przykład, gdzie rodzina - 3 osoby, ma 4 samochody - i mieszkają w bloku na 37m2, a zajmują miejsce.

Sam mam 1 samochód na dwa gospodarstwa domowe i w pełni nam wystarcza, ale nie mogę dopuścić do tego, by wtedy gdy będę musiał nim jechać (vide zakupy, dzieciaki ze szkoły / przedszkola, rodzice/teście do lekarza) - stać w korku, robić objazdy, albo mieć całkowity zakaz, bo ktoś powiedział że jestem głupi i jeżdżę samochodem.

Tworzenie zakazów często skutkuje odwrotnie niż było to zamierzone. Najlepiej zachęcić ludzi do przestania "ufania" własnej maszynie, ale co w zamian? Jechać w garniturze do pracy 9km na rowerze w śniegu i błocie? Wieźć 4 zgrzewki wód i napoi na plecach? Przepłacać w KLA, heh, przecież KLA już u nas praktycznie nie istnieje - dlatego mamy tylu Taksiarzy.

Chodnik po lewej stronie jest szeroki - wystarczy go "poświęcić" na utworzenie ciągu pieszo/rowerowego do ulicy Kościuszki, zlikwidować parking. Natomiast od Kościuszki/Fabrycznej można iść w inną stronę - Fabryczna i tam dojazd do tras nad Wałem Staromiejskim.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 30 maja 2015, o 22:16

Debilny pomysł. Zamiast likwidować jeden pas wystarczyłoby zwęzić oba do 3 metrów z obecnych 3,5-4. W najwęższym miejscu (czyli od przejścia do Krótkiej do mostu Reformackiego) Śródmiejska ma 13 metrów szerokości więc przy dwóch pasach po 3 i dwóch chodnikach po 2,5 byłoby miejsce na ścieżkę o szerokości 2 metrów. Tym bardziej nie byłoby problemu przy przychodni gdzie jest dużo szerzej.
K-man pisze:Czas zrobić coś, aby zatrzymać tą chorą sytuację.
To może lepiej usprawnić komunikację miejską niż na siłę zmniejszać przepustowość dróg?
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 cze 2015, o 12:59

Które ścieżki ?

Dla drugiego z projektów Krzysztof Gałka przedstawił kilka propozycji, wśród nich m.in. wykonanie drogi rowerowej łączącej al. Wojska Polskiego, z ul. Wrocławską, utwardzenie ścieżki biegnącej przez las w kierunku zalewu Szałe (początek przy ul. Wypoczynkowej), poprowadzenie ścieżki od ul. Przybrzeżnej w kierunku ul. Wodnej czy też przedłużenie ścieżki rowerowej od ul. Konińskiej (przy drodze krajowej nr 25) do miejscowości Niedźwiady. Każda z propozycji jest teraz analizowana pod kątem kosztów, która z nich doczeka się realizacji, tego obecnie nie wiadomo.

http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-ktore-sciezki.html" onclick="window.open(this.href);return false;

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 9 lip 2015, o 16:23

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na: wykonanie projektu budowlano – wykonawczego na budowę ciągu pieszego i rowerowego w ciągu Alei Wojska Polskiego w Kaliszu na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Inwestorskiej
http://www.zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2015-044" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 lip 2015, o 22:22

Nikt nie chce podjąć się zaprojektowania ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Śródmiejskiej w Kaliszu – ustalił portal faktykaliskie.pl. Na konkurs ogłoszony przez Miasto nie wpłynęła ani jedna oferta. Ścieżka to jedno z zadań wybranych przez mieszkańców w ramach głosowania nad Funduszem Obywatelskim.
http://www.faktykaliskie.pl/brak-chetny ... dmiejskiej" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 lip 2015, o 09:59

Na drugi już konkurs ogłoszony przez Miasto na opracowanie projektu ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Śródmiejskiej nie wpłynęła żadna oferta. Jeżeli i w trzecim konkursie nie będzie chętnych, realizacja tego zadania może stanąć pod znakiem zapytania.
http://www.faktykaliskie.pl/do-trzech-r ... dmiejskiej" onclick="window.open(this.href);return false;

A ja się zastanawiam czy Zarządzie Dróg Miejskich nie ma żadnego geniusza z uprawnieniami do zaprojektowania niewielkiego co bądź odcinka ścieżki rowerowej.Przecież pracują tam wybitni i kompetentni fachowcy. Chyba nikt nie chce podjąć się ryzyka nieuniknionych złośliwych komentarzy po wytyczeniu ścieżki. Na pewno nie wszystkim się ona spodoba i wywoła gorące dyskusje.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 22 lip 2015, o 09:11

klocek pisze:
milo pisze: Chodzenie po nielicznych ścieżkach rowerowych , pal licho gdy idzie jedna osoba ale już parka potrafi zając całą ścieżkę.
Idzie pan/pani z pieskiem na smyczy i oczywiście zajmuje całą szerokość.
Niestety - wina "projektów". Często dwie osoby nie zmieszczą się idąc obok siebie, a tu trzeba ich wyminąć/wyprzedzić. Najgorzej jest na ścieżce na Podmiejskiej, która jest mocno użytkowana. Wcześniej szeroki deptak, a teraz...
Dokladnie Podmiejska od Ambera do ronda. Sciezka rowerowa jest szersza od sciezki dla pieszych. Nie jestem aktywnym rowerzysta dlatego widze w nich minusy ;) chodza tym ciagiem komunikacyjnym czesto i strasznie mnie denerwuja rowerzysci (oczywiscie nie mowie ze wszyscy bo w kazdej grupie spolecznej (zawodowej) sa debile)

1) rowerzysci to swiete krowy na drodze i na chodniku.
2) rowerzysci dra ryja jak pieszy ledwo stapnie na czerwona kostke, jednak kiladziesiat metrow dalej nie objezdza przystanku dookola jak nakazuje sciezke tylko pedzi przez przystanek.
3) idziesz z dzieckiem na spacer i nagle za plecow przejezdza ci pendolino prawie zahaczajac cie. A jakby dziecko odbilo na sciezke? Trzeba miec wyobraznie jak w samochodzie.
4) o ile sie nie myle to pieszy ma pierwszenstwo na przejsciu dla pieszych na sciezce rowerowej? (moze sie myle) jednak ta zasada w ogole nie obowiazuje dla rowerzystow

Juz nie wspomne ze rowerzysci coraz bardziej znaja swoje prawa i przede wszystkim wjezdzaja na swoje drogowe przejscia rowerowa na jezdni bez jakiegokolwiek rozeznania sie czy jedzie samochod (bo po co skoro ma pierwszenstwo?)

Najlepszym rozwiazaniem dla Podmiejskiej byloby przeniesienie sciezki rowerowej na druga strone od Kafulanda.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 lip 2015, o 09:50

Dlaczego generalizujesz? Powininieś napisać np: wielu rowerzystów, niektórzy rowerzyści, ale Ty napisałeś rowerzyści jakby wszyscy byli tacy sami. A przecież nie są, mimo, że sam jestem rowerzystą to w tym co napisałeś jest wiele prawdy, ale jak już wspomniałem jest to jakiś %, a nie wszyscy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ