Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7120
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 10 gru 2015, o 11:28

Dodam, że nawet Warszawa wchodzi w tego typu ścieżki rowerowe:
Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 10 gru 2015, o 12:01

W Poznaniu tak samo a nawet jeszcze skromniej , bo wiadomo że tam panuje wielkopolska oszczędność - wystarczy wymalować pas i symbol roweru.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 14 gru 2015, o 09:11

No wlasnie, gdzie rkwi problem by takie sciezki u nas ppwstaly? Kolor czerwony na asfalcie wyrazznie wskazuje ze to sciezka rowerowa i powinno sie je tak budowac przy okazji kierowcy by widzieli

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 14 gru 2015, o 15:02

jak się chce to można, tylko u nas nie chcą i nie potrafią.... chyba że ścieżki do nikąd jak na Śródmiejskiej, która ani rowerzystom ani kierowcom samochodów się nie przysłuży...


Ja bym chciał, żeby powstała kładka pieszo-rowerową przez wyspę z Domen Pod Aniołami, tak żeby połączyć ścieżkę rowerową nad wałem nad rzeką z plantami. Myślę, że zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów byłoby to strzałem w dziesiątkę. A gdyby do tego jeszcze jakoś zagospodarować ten zaniedbany teren na wysepce, to byłoby wspaniale!

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 15 gru 2015, o 07:25

ANewDay pisze:jak się chce to można, tylko u nas nie chcą i nie potrafią.... chyba że ścieżki do nikąd jak na Śródmiejskiej, która ani rowerzystom ani kierowcom samochodów się nie przysłuży...


Ja bym chciał, żeby powstała kładka pieszo-rowerową przez wyspę z Domen Pod Aniołami, tak żeby połączyć ścieżkę rowerową nad wałem nad rzeką z plantami. Myślę, że zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów byłoby to strzałem w dziesiątkę. A gdyby do tego jeszcze jakoś zagospodarować ten zaniedbany teren na wysepce, to byłoby wspaniale!
popieram :-)

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 15 gru 2015, o 18:31

Poprostu zapyzialosc miasta Kalisza i rzadzacych komunistow na stolkach powoduje nie otwieranie sie na nowe mozliwosci rozwojowe miasta. Poprostu dobrze jest jak jest i juz. Glupie malomiasteczkowe myslenie. Popieram rozmowcow wyzej.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 17 gru 2015, o 17:46

Trwa remont prawego chodnika na Wojska Polskiego na odcinku Wrocławska-Inwestorska
Budują tam również ścieżkę rowerową z asfaltu
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 24 gru 2015, o 17:57

Panowie
Kalisz przyjac rozwiazania rowerowe wedlug standardow GDDKIA. Prawo weszlo w zycie z dniem podpisania tudzien 18 grudnia 2015. Cos na co zwrocilem uwage to strona 28 dokumentu ze niedopuszczalne jest budowanie sciezkek rowerowych jak i chodnikow z kostki betonowej. http://www.bip.kalisz.pl/ogloszenia/zar ... rz2015.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 13 sty 2016, o 17:42

Standardy rowerowe zmienią Kalisz?
Kalisz ma być miastem przyjaznym rowerzystom. Żeby tak się stało konieczne jest poprawienie jakości infrastruktury rowerowej oraz zwiększenia bezpieczeństwa podróżujących jednośladami. Zarządzeniem prezydenta miasta wprowadzono ,,Standardy techniczne i wykonawcze dla infrastruktury rowerowej’’. Co oznaczają one dla właścicieli jednośladów i innych użytkowników dróg
http://www.faktykaliskie.pl/standardy-r ... nia-kalisz" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5397
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: milo » 13 sty 2016, o 18:32

Wypoczynkowa miała być ukończona do końca roku , odcinek przez las winiarski.
Udało się to zrobić ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 15 sty 2016, o 16:46

Ścieżki rowerowe, drogi, a gdzie chodniki? Ułatwienia dla pieszych?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 lut 2016, o 13:47

Rowerzyści dyktują warunki
Dwa pasy dla rowerów w ciągu ulicy Młynarskiej, kontrapas na Śródmiejskiej i uchwalone niedawno standardy rowerowe – władze miasta podejmują coraz więcej decyzji, które mają poprawić życie rowerzystom. Przyroda, jak wiadomo, lubi jednak równowagę i jeśli ktoś zyskuje, to ktoś inny musi stracić

,,Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Śródmiejskiej’’ – na to zadanie w ramach Funduszu Obywatelskiego w 2014 roku zagłosowały 2463 osoby. W ubiegłym roku Zarząd Dróg Miejskich na wykonanie projektu tej inwestycji ogłosił aż cztery przetargi. Zgłosił się wtedy tylko jeden oferent, którego propozycja została odrzucona z powodu zbyt wysokiej ceny. Wtedy też podjęto decyzję, że kolejnych przetargów nie będzie, a decyzję w sprawie ścieżki rowerowej podejmie zespół ds.organizacji ruchu drogowego. Dziś już wiadomo co postanowił.
– Na ulicy Śródmiejskiej, na odcinku od mostu Kamiennego do Rogatki, po prawej stronie jezdni powstanie kontrapas. Rowerzyści będą mogli poruszać się nim od centrum w kierunku Rogatki, natomiast w kierunku do centrum ruch będzie odbywał się jak dotychczas, czyli pasem jezdni – mówi Krzysztof Gałka, p.o. dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu.
Takie rozwiązanie oznacza jednak, że kierowcy zamiast dwoma pasami poruszać się będą jednym. Dodatkowo wprowadzone zostaną rozwiązania, które mają nie tylko ograniczyć prędkość, ale i uniemożliwić jej przekraczanie.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=235&id=193880" onclick="window.open(this.href);return false;

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 18 kwie 2016, o 18:48

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej na: wykonanie projektu budowlano - wykonawczego na budowę ścieżki rowerowej w ul. Warszawskiej
http://zdm.kalisz.pl/zamowienia-publiczne/2016-048" onclick="window.open(this.href);return false;
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ścieżki rowerowej w ul. Warszawskiej na odcinku od ulicy Garncarskiej do granicy miasta, z podziałem na dwa etapy:
- etap 1 – odc. ul. Garncarska - ul. Toruńska,
- etap 2 – odc. ul. Toruńska - do granicy miasta.

ZKalisza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 3 kwie 2015, o 14:24

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ZKalisza » 19 kwie 2016, o 14:57

Był ktoś na ul. Warszawskiej, po stronie ul. Toruńskiej, jestem ciekawy jak pieszy ma tam po tej przebudowie chodzić. Mnie już bierze jasna ..... Przepraszam za to, ale już mam dosyć wciskania wszędzie tych ścieżek, zwłaszcza tak absurdalnie jak na ulicy Warszawskiej. Jezu!!!

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 20 kwie 2016, o 00:03

Najlepsze sprawdzily by sie sluzy rowerowe

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3254
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 maja 2016, o 20:45

Ścieżka rowerowa na ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu już w czerwcu?
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/sc ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 4 maja 2016, o 21:26

tragedia :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 maja 2016, o 20:56

Brak mi słów...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 maja 2016, o 20:58

Teraz każdy narzeka, ale trzeba było to przemyśleć w sumie przed głosowaniem :(
Począwszy od pomysłodawców, po osoby które to zatwierdzają, kończąc na specjalistach w tej dziedzinie - żeby odradzić, że to tam nie ma racji bytu przynajmniej w obecnej chwili.
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1942
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Sieć ścieżek rowerowych w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 11 maja 2016, o 21:13

to powinni zrobić pytanie sprawdzające w kolejnej turze głosowania, czy każdy się zgadza na taką formę ścieżki, ja na to głosowałem, ale nie zgadzam się za obecną formą kompletnie. Będzie jeden wielki klops zarówno dla samochodów, jak i rowerzystów

ODPOWIEDZ