Narty i snowboard

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 2 kwie 2007, o 21:55

W Poznaniu jest wiele rzeczy jakich nie ma w Kaliszu i nigdy nie bedzie.Nie zapominaj ze Poznan jest 5x wiekszy od Kalisza.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 kwie 2007, o 22:06

Ale nie porównuj Malty do kaliskiego Zawodzia, bo na Malcie jest typowo teren rekreacyjno-sportowo-komercyjny. Na Zawodziu chcecie stworzyc taki teren to zycze powodzenia .
Andrzej

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 2 kwie 2007, o 23:38

wiele jest takich stoków w Polsce!! poznań nie jest jedyny! w bełchatowie również takowy się znajduje!! kwestią do dyskusji wg mnie jest miejsce (nie jestem przekonany czy zbocze na częstochowskiej jest wystarczająco długie i ma odpowiedni kąt nachylenia). do rozpatrzenia jest poszerzenie toru saneczkowego na majkowie, lub lokalizacja w szałem-chełmcach albo w kościelnej wsi:) bezdyskusyjnym natomiast dla mnie jest położenie igelitu. co do kosztów to naprawdę byłyby one niewielkie:)

p.s Andrzej sądziłem, że jesteś bardziej rozważną osobą...

dembny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 27 lut 2007, o 08:35
Lokalizacja: Kalisz, Dobrzec

Re:

Nieprzeczytany post autor: dembny » 3 kwie 2007, o 08:01

Drodzy grupowicze, ciesze się, że wywiązała się dyskusja.

1) Według mojego pomysłu miasto powinno jedynie wyznaczyć teren, usypać górę z niepotrzebnej mu ziemi (okazuje się że jest to problem w Kaliszu, nie ma gdzie wysypywać niepotrzebnej ziemi), wyrównać teren i ogłosić konkurs/przetarg na wydzierżawienie/zagospodarowanie tego obiektu zainteresowanym firmom. I tyle. W porównaniu z lodowiskiem, aquaparkiem, halą sportową - koszty budowy takiego obiektu są znikome.

2) Górka narciarska może być wykorzystywana także latem, nie tylko na potrzeby sportów zimowych.

3) Uważam, że jest to forum, na którym pojawiają się bardzo ciekawe pomysły (jego uczestników). To chyba dobrze, że czyta je chociaż jeden radny i próbuje coś z nimi zrobić w rzeczywistości?

4) Informuję, że nie posiadam sklepu sportowego.

Pozdrawiam
;)
---------------------------------------------------------------------------------
Artur Dembny
---------------------------------------------------------------------------------

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 3 kwie 2007, o 08:30

Pawel pisze:W Poznaniu jest wiele rzeczy jakich nie ma w Kaliszu i nigdy nie bedzie.Nie zapominaj ze Poznan jest 5x wiekszy od Kalisza.
No to jest argument podwarzający każdą racje...

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 3 kwie 2007, o 17:15

Każdą nie ale wiele napewno tak.Przykład pierwszy z brzegu to chociazby multikina.W Kaliszu nie ma anie jednego.W przyszlości może coś powstanie a w Poznaniu jest kilka i nadal powstają nowe.Przedsięwzięcie komercyjne jakim bez watpienia jest planowany stok musi się zwrócić brutalnie mówiąc.Nikt nie zainwestuje pieniedzy jeśli nie bedzie mial perspektywy ich odzyskania.

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 3 kwie 2007, o 17:31

To, że Kalisz jest mniejszy, to nie powód do tego, żeby nie powstawało tu nic nowego, co jest w większych miastach, bo tak można wywnioskować z opinii, co poniektórych osób. Jeżeli nie są to jakieś wielkie koszty, to jak najbardziej tak!

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 3 kwie 2007, o 19:48

Paweł poszukaj sobie w jakich miastach można spotkach igielit :) i stoki narciarskie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 3 kwie 2007, o 20:13

Hmm poszukałem i ciekawe ale odniosłem wrażenie że większość z nich jest na poludniu Polski.Ciekawe dlaczego:)

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 3 kwie 2007, o 20:47

Gołdap . Sopot . Kazimierz Dolny . Bełchatów . Bytów . Poznań . Bydgoszcz . Warszawa . Wieżyca . I MASA innych

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 3 kwie 2007, o 20:58

No to jeszcze potrzebne sa informacje kto i za ile je wybudował oraz jaki jest roczny koszt utrzymania.
Dyskusja jednak poszła w trochę złym kierunku.Ja nie neguję pomysłu budowy samego stoku tylko nie chciałbym jako mieszkaniec w przyszlości do niego dopłacać.
Powtórze co raz napisałem.Niech miasto wyznaczy teren i poszuka inwestora.Jeśli sie takowy znajdzie a my jako mieszkańcy nie dołozymy do interesu złotówki to niech sobie nawet kilka stoków buduje.Oby tylko nie było tak jak z parkiem wodnym.

dembny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 27 lut 2007, o 08:35
Lokalizacja: Kalisz, Dobrzec

Odpowiedż Ratusza

Nieprzeczytany post autor: dembny » 24 kwie 2007, o 11:16

Odpowiedż na interpelację ws. stoku:

http://www.dembny.pl/radny/stok_odp.pdf

Pozdrawiam wszystkich, będę monitorował sprawę.
---------------------------------------------------------------------------------
Artur Dembny
---------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 24 kwie 2007, o 12:09

Ponoć radni podczas sesji śmiali się z tego projektu, bo chyba nie do końca wiedzą o co chodzi.

W Kaliszu chyba nie odróżnia się stoku narciarskiego od skoczni narciarskiej :D Pamiętam jak w radiu mówili o tym temacie i na zakończenie sypnęli takiego teksta : "Czyżby następca Adama Małysza miał pochodzić właśnie z Kalisza..."
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Jakub

Nieprzeczytany post autor: Jakub » 23 cze 2007, o 23:44

już lepiej wybudować basen !

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 lut 2011, o 13:38

I ja pozwalam sobie wesprzeć radnego Debnego w staraniach o narciarstwo nizinne w rejonie Kalisza. Radny narazie zbiera plusy'' i to dobre. Pewnie sprzyja temu pomysłowi doroczny Bieg Piastów i działania dolonośląskich działaczy w okolicach Polany Jakuszyckiej. My też mieliśmy naszych Piastów, więc możemy taką akcję rozszerzać na inne regiony Polski Proszę zatem zerknąć na artykuł w ŻK :
Na nartach po Kaliszu


Ciekawy pomysł radnego Artura Dembnego

Kaliskie forum internetowe dla narciarzy uruchomił radny Artur Dembny. Przy okazji odkurzył swój stary pomysł, by w Kaliszu przygotować stok narciarski. Zainteresowani sprawą mogą się wypowiedzieć na ten temat poprzez stronę www.calisia-ski.pl

Radny Artur Dembny po raz pierwszy mówił o stoku narciarskim w Kaliszu trzy lata temu. – Ale niektórzy patrzyli na mnie jak na kosmitę – przyznaje. – Jak to? Mamy globalne ocieplenie, a tu stok? Przecież zimy będą coraz słabsze! A w dodatku w Kaliszu? Jeszcze, żeby Kalisz był w górach, to tak! A poza tym są ważniejsze sprawy do zrobienia niż jakieś tam góry dla narciarzy. Odezwali się do mnie wtedy miłośnicy nart, którzy pamiętają jeszcze stary niby-wyciąg, który funkcjonował kiedyś za Cmentarzem Komunalnym za czasów komuny. Wyciąg-wyrwiłapka wykonali podobno w dawnych czasach pracownicy WSK w czynie społecznym, ale potem nikt o niego nie dbał, więc podupadł, a potem resztę pozostałych elementów rozkradziono. Niechętne reakcje skłoniły mnie do tego, aby temat odłożyć na lepsze czasy.
Lepsze czasy nadeszły, bo radny podjął zawodową współpracę ze Stowarzyszeniem „Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne”, która skupia w sobie prawie wszystkich właścicieli stacji narciarskich z Polski. – Poznając ich, spotykając się z nimi na konferencjach, targach branżowych dostrzegłem, że stacje narciarskie buduje się dzisiaj nie tylko w górach, ale także na nizinach. Łomża, Zamość, Zgierz, Chodzież, Poznań – to nie górskie miejscowości, a stoki narciarskie mają. W każdym przypadku musiał jednak zostać spełniony jeden warunek – musiał się pojawić na horyzoncie odpowiedni wariat – nawiedzony, który sprawę doprowadził do końca. W niektórych przypadkach stoki narciarskie to nawet inicjatywy miejskie (Chodzież, Przemyśl), a w niektórych inicjatywy prywatne. Te drugie najlepiej świadczą o tym, że oprócz przyjemności jest to także biznes, bo żaden inwestor nie utopiłby swojej kasy dla kaprysu – zapewnia Artur Dembny i dodaje, że gdy jedna z dziennikarek zapytała go ostatnio, jakie stawia sobie postanowienia na nowy rok i na nową kadencję Rady Miejskiej, przypomniał swój pomysł zbudowania stoku narciarskiego w Kaliszu i… zaskoczyła go pozytywna reakcja wielu ludzi.

WIęcej w Życiu Kalisza
Warto powrócić do budowy jakiegoś wyciągu - ,,wyrwiłapki'', bo budowa każdego innego była by nieopłacalna. Może można kupić jakiś używany wyciąg na początek i poddać go remontowi? Na jakiś czas by starczył! Jednak tworzenia warunków do uprawiania śladowego narciarstwa niżinnego nie wolno nam dłużej powstrzymywać. Mam nadzieję, że tradycyjne zimy do nas w kaliskie powrócą i wystarczy tylko wytyczyć trasy i ... czekać na śnieg. Dobroczynnego wpływu tego rodzaju zimowej rekreacji na świeżym powietrzu nigdy za wiele.
Na początek dołączam fotę górki winiarskiej w okresie lekkiej zimy :

Obrazek
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 28 lut 2011, o 22:00

Ja sie zgadzam z Radnym Debnym, lepiej jest usypac taka gorke i wyrownac. Choc np na majkowie jest ok choc przydalby sie szerszy stok no i pozniej trzeba jeszcze zadbac o miejsca parkingowe. ale mozna to tez zupelnie gdzie indziej zrobic nawet gdzies za miastem.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 lut 2011, o 22:57

[quote
Gołdap jest ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym leżącym na wysokości 155–165 m n.p.m. Znajdują się tu najwyższe wzniesienia Mazur Garbatych, legendarna Puszcza Romincka z Parkiem Krajobrazowym oraz pięć rezerwatów przyrody z unikatowymi okazami fauny i flory. Okolice Gołdapi należą do najczystszych w regionie. Wykorzystuje się tu turystyczne walory nie tylko mazurskich jezior, czy Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, ale i podgołdapskiego pasma Szeskich Wzgórz.

Wyciągi narciarskie

Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Piękna Góra”

•wyciąg orczykowy, długość 550 m
•wyciąg orczykowy, długość 350 m
•wyciąg niskiego prowadzenia liny, długość 200 m
•wyciąg niskiego prowadzenia liny, długość 200 m
•park snowboardowy
Trasy narciarskie są o różnej skali trudności, dostosowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane, ratrakowane. Do dyspozycji gości jest szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz zaplecze gastronomiczne. Więcej informacji na stronie internetowej http://zajazd-rudziewicz.pl.
[/quote]

A poniżej foty, ażeby nabrać ochoty :)!

http://www.mazury.info.pl/atrakcje/goldap-wyciag/

http://www.youtube.com/watch?v=yO2c0ukD-1I&NR=1

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 paź 2011, o 21:13

Radny Dembny już znalazł , lecz nie chce zdradzić lokalizacji Kopca Kazimierza! 400 - 500 m stok , różnica poziomów 30 m. parking itd. Tylko sprzedawać SKI-Passes, a KLA niech uruchamia SKI-linię! Ponoć śniegu w najbliższą zimę nie zabraknie - przepowiada kaliski baca spod K-2.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 paź 2011, o 21:56

Kalisz bez stoku narciarskiego się nie będzie rozwijał :) Nasi radni mają ekstra pomysły. Rozumiem, że kasa na to pójdzie z likwidacji MOK.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 paź 2011, o 22:39

Resort niby ten saaaam :). Osobiście skoczyłbym do Rzeczki w G.Sowie, ale jak tam dojechać ? A i od poniedziałku bilety kolejowe drożeją :(.

ODPOWIEDZ