Wieżowiec w Kaliszu?

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 cze 2011, o 20:32

No, ale ja widze to zdjęcie wieżowca. Tylko, że użyłes słowa"ładny" a ja patrzę i nie widzę żadnego ładnego wieżowca. Tylko jakiegoś kloca, trochę lepszego od bloków z wielkiej płyty.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 24 cze 2011, o 06:41

K-man
Zależy jakim ma się gust :roll:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 cze 2011, o 07:13

Owszem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 24 cze 2011, o 16:35

Wydaje mi się że lepiej by było stawić jeden taki wieżowiec niż 2-3-4. bloki

Gadałem z paroma osobami to oni znowu wolą bloki ponieważ więcej powierzchni zajmują bo wiadomo wieżowiec wyższy a mniej się ich by budowało ale wydaje mi się że to nie na tym polega bo w mieście też powinny być wieżowce a co nie wspomnę dopiero o zabudowie pierzejo wej najlepiej ;/.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 25 cze 2011, o 11:45

Kiedy stawia się bloki, to zazwyczaj łatwiej wygopodarować miejsce na parkingi i tereny zielone (np. wokół bloków). Jeśli postawi się kilka wieżowców koło siebie, to zaczyna robić się problem. Między innymi z tego prozaicznego powodu jestem raczej zwolennikiem zwykłych, czteropiętrowych bloków.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 cze 2011, o 12:50

glootech
Obecnie to już 3 piętrowych głównie

Po nie waż garaże na dole ; /
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 7 lip 2011, o 23:30

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak budują we Wrocławiu najwyższy wieżowiec w Polsce, w Kaliszu takie pewnie nie powstaną
Andrzej

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 7 lip 2011, o 23:49

... całe szczęście, bo Kalisz , to nie Wrocław, nie Warszawa, nie Nowy Jork. Najpierw plujecie np., na p. Tadeusza, że zeszpecił ul. Dobrzecką, a potem żal, że nie ma wielkomiejskich wieżowców... Coś tu nie halo.
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10947
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 8 lip 2011, o 00:06

Ale u kogo cos tu nie halo. Zacznijmy od tego, ze Dobrzecka o okoliczne ulice to dość niska zabudowa. Wysokośc wacha się od domów parterowcyh do 4 kondygnacyjnych. A to coś Mazkowe tam nie pasuje. Część domów chyba jest nawet zabytkowa. Co oczywiscie nie oznacza, że w Kaliszu nie można budować wyższych budynków. Zwyczajnie powinno sie wybrać odpowiedni teren. Ja wysoką zabudowe widziałbym na terenie między ulicami Wrocławską, Podmiejską i Alejami Wojska Polskiego. Oczywiście teren powinni zając sie urbaniści, a potem architekci. Takie Kaliskie City ;)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 8 lip 2011, o 00:27

Wieżowce by się w Kaliszu przydały, to są jednak biurowce i stare kamienice w centrum raczej powinny być zabytkami a nie miejscami takich biur, a w wieżowcu jak najbardziej, szkoda tylko że na pewno w Kaliszu nic takiego nie powstanie bo nie ma gdzie, a po drugie nikogo nie stać na taki budynek , a szkoda.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 lip 2011, o 00:41

schizo1986 pisze:Wieżowce by się w Kaliszu przydały
Zasadnicze pytanie po co :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2496
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 8 lip 2011, o 00:59

Gumiś pisze:
schizo1986 pisze:Wieżowce by się w Kaliszu przydały
Zasadnicze pytanie po co :?:
"Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robiłyby takie wieżowce ? One odpowiadałyby żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To byłby wieżowce na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my byśmy robili tymi wieżowcami ? Otwierali oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówili - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie miałby prawa się przyczepić... " :lol:

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 8 lip 2011, o 11:35

Jak to "po co". Takie wieżowiec to idealne miejsce na zlokalizowanie kilkudziesięciu firm w jednym miejscu.

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 8 lip 2011, o 13:02

O, a już myślałem, że nigdy nie zaczną budowy właściwego Sky Towera. Szkoda tylko, że go obniżyli i w efekcie czego "cudo", które nam ruskie zbudowali 60 lat temu nadal będzie najwyższym budynkiem w Polsce.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 8 lip 2011, o 14:13

Maciek62800 pisze:O, a już myślałem, że nigdy nie zaczną budowy właściwego Sky Towera. Szkoda tylko, że go obniżyli i w efekcie czego "cudo", które nam ruskie zbudowali 60 lat temu nadal będzie najwyższym budynkiem w Polsce.
Najwyższym licząc iglicę, ale "do dachu" SkuTower będzie wyższy. Będzie miał tylko niższą antenę. No chyba, że pod koniec budowy zrobią taki numer jak z Chrysler Building w NYC.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 8 lip 2011, o 19:49

schizo1986 pisze:Jak to "po co". Takie wieżowiec to idealne miejsce na zlokalizowanie kilkudziesięciu firm w jednym miejscu.
Mamy aż tyle firm co byłoby stać na wynajęcie komercyjnej powierzchni biurowej :?: :roll: To po pierwsze,po drugie jak na razie Nasze władze nie są w stanie ściągnąć nawet psa z kulawą nogą a nie myśląc już o jakiejś firmie.Zresztą Kalisz nie był,nie jest i nie będzie żadnym centrum biznesowo-technologicznym,za wysokie progi na Nasze nogi 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4992
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 8 lip 2011, o 19:58

Ale z tego co wiem to wieżowce nie służą tylko Biurowcom są jeszcze mieszkalne
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 8 lip 2011, o 22:07

Gumiś pisze:
schizo1986 pisze:Jak to "po co". Takie wieżowiec to idealne miejsce na zlokalizowanie kilkudziesięciu firm w jednym miejscu.
Mamy aż tyle firm co byłoby stać na wynajęcie komercyjnej powierzchni biurowej :?: :roll: To po pierwsze,po drugie jak na razie Nasze władze nie są w stanie ściągnąć nawet psa z kulawą nogą a nie myśląc już o jakiejś firmie.Zresztą Kalisz nie był,nie jest i nie będzie żadnym centrum biznesowo-technologicznym,za wysokie progi na Nasze nogi 8)
Gumisiu, po co w takim bądż razie budowano tak wysokie wieże (i to masowo) już kilkaset lat temu? Po co budowano wysokie kamienice (można było iść w długość i szerokość, a nie wysokość? Ludzie zawsze dążyli do wysokiego, majestatycznego obiektu.

Wieżowiec kojarzy się z wielkomiejskością, a że większość ludzi chciałaby poczuć się jak w dużym mieście to buduje się od kiczu np. siedziby Jutrzenki w Opatówku po fajne obiekty.

Ja w przyszłości chcę mieszkać... w bloku (a nie jak większość współczesnych - w domku na obrzeżach miasta). I to na nastej kondygnacji. Zawsze o tym marzyłem, od zawsze lubiłem patrzeć przez okna na miasto podczas wizyty w szpitalu.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 8 lip 2011, o 22:22

Mnie tylko tu interesuje sprawa techniczna jak oni montują tego żurawia i jak go póżniej zdemontują.

W Kaliszu przydał by się taki budynek ale tylko do 20 pięter nie więcej bo ciężko było by znależć najemców na takie lokale
Andrzej

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8989
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 lip 2011, o 22:25

Ja też jak szymkalisz chciałbym mieszkać wysoko. Byłem dzisiaj na wieży ratuszowej, w szpitalu i widoki na miasto są cudowne. Chciałbym zawsze spoglądać sobie na panoramę miasta i wszystko widzieć (oczywiście nie ze szpitala, tam chciałbym bywać jak najrzadziej :twisted: , czego życzę też wam).
No a po drugie wysokie budynki mi się podobają, jeszcze jeżeli są bardzo oszklone i odbijają się w nim przesuwające się chmury.
Mogłyby powstać chociażby 2 takie w Kaliszu, ok. 40 piętrowe.
Tylko zostaje problem wynajęcia przestrzeni w tych budynkach, firm dużo u nas nie ma, i chętnych na mieszkanie ful też by nie było.
Ale marzenia warto mieć, może pan Mazek je spełni :lol: i wybuduje kolejne "cudo" :roll: , skoro ma "wysokie plany" w kraju i w Kaliszu 8)
Ostatnio zmieniony 8 lip 2011, o 22:53 przez gawronik13kalisz, łącznie zmieniany 1 raz.
g13k

ODPOWIEDZ