Budynek byłego Banku Spółdzielczego w Kaliszu

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Budynek byłego Banku Spółdzielczego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: andre » 16 wrz 2007, o 14:40

Przykro patrzeć na niszczejący i opuszczony gmach byłego Banku Spółdzielczego w Kaliszu.Nie wiem jaki jest stan prawny tego budynku, i czy ma jakiegoś prywatnego właściciela.Pisząc ten temat, wiem że jeden z radnych zagląda na to forum.Może trzeba złożyć w ratuszu interpelację w tej sprawie, bo szkoda by obecna sytuacja trwała w nieskończoność.Nie można dopuścić by taki zabytkowy budynek, podzielił los koszar Godebskiego.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 gru 2010, o 18:24

A ten ,,dupek'' - wlasciciel w dalszym ciagu robi sobie jaja z Wladzy, Samorzadu i mieszkanców !!! Pewnie te rury trzeba bedzie zdemontować w ,,czynie spolecznym'', oddac na złom, a kase przeznaczyc na odbudowę mostu Kamiennego?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 20 gru 2010, o 23:27

O jaki gmach Banku Spółdzielczego chodzi?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 gru 2010, o 22:49

Ten na Złotym Rogu.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 22 gru 2010, o 23:06

Dzięki :)

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Re: Budynek byłego Banku Spółdzielczego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 23 gru 2010, o 08:58

andre pisze:Przykro patrzeć na niszczejący i opuszczony gmach byłego Banku Spółdzielczego w Kaliszu.Nie wiem jaki jest stan prawny tego budynku, i czy ma jakiegoś prywatnego właściciela.Pisząc ten temat, wiem że jeden z radnych zagląda na to forum.Może trzeba złożyć w ratuszu interpelację w tej sprawie, bo szkoda by obecna sytuacja trwała w nieskończoność.Nie można dopuścić by taki zabytkowy budynek, podzielił los koszar Godebskiego.

Dwóch zagląda :)
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 23 gru 2010, o 09:47

LUK pisze:O jaki gmach Banku Spółdzielczego chodzi?
Ten na Złotym Rogu.
Bank Spółdzielczy w Kaliszu by j e d e n ! W Kaliszu przy ul.Srodmiejskiej 27 - pomiędzy ,,Belwederem'' i Bankiem PEKAO SA.
Bank ten padl z naszymi pieniędzmi. Padl dzieki takim hohsztaplerom jak owczesny Prezes Banku i ,,kredytobiorcow'' typu Wojtulewicz, nic nie wspominajac o Radzie Nadzorczej.
Teraz dostal się w kolejne ,,ręce'' :)!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 26 gru 2010, o 15:38

Miałem tam ze wspólnikiem firmowe konto i trochę kasiorki na koncie. Wojtulewicz uciekł z kraju a jego wspólnik od złotych i srebrnych lańcuszków J.F. nadal spłacał tam kredyt i dzięki niemu odzyskałem swoje pieniądze. Parę tygodni temu wnoszono materiały budowlane na teren tej kamienicy.

ErEm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 lut 2011, o 23:12
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: ErEm » 27 lut 2011, o 20:49

sobieray-3 pisze:A ten ,,dupek'' - wlasciciel w dalszym ciagu robi sobie jaja z Wladzy, Samorzadu i mieszkanców !!! Pewnie te rury trzeba bedzie zdemontować w ,,czynie spolecznym'', oddac na złom, a kase przeznaczyc na odbudowę mostu Kamiennego?
Obecny właściciel może budynek odsprzedać.
Może kolega go odkupi i nie robiąc sobie jaj - odrestauruje go? Czy kolega mógłby uczynić taką przysługę dla miasta i jego mieszkańców?
Myślę (wywodząc z często nader pouczającego lub szyderczego tonu) , że kolega dysponuje kilkoma lużnymi milionami złotych i bez problemu oraz bez skąpstwa - będzie mógł zrobić remont na poziomie takim na jaki ten budynek zasługuje! Czyli tak kosztowny, że w życiu kolegi poniesione nakłady nie zdążą się zwrócić.
ErEm

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 kwie 2011, o 11:25

Nie sztuka kupic okazyjnie. Sztuką jest umiejętne i mądre gospodarowanie nawet swoją własnością tymbardziej, że ta ,,własnoiść'' straszy w samym centrum Miasta, u zbiegu dwóch jego najważniejszych ulic. Jestem ciekaw jak długo jeszcze urzędy - Ratusz i WUOZ będą beradne i bezsilne wobec niepoważnych ,,biznesmenów'' ???
Ostatnio zmieniony 10 lut 2013, o 16:20 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 20 kwie 2011, o 12:24

sobieray-3 pisze:(...) ta ,,własnoiść'' straszy w samym centrum Miasta, u zbiegu dwóch jego najważniejszych ulic. Jestem ciekaw jak długo jeszcze 1 urzędy - Ratusz i WUOZ będą beradne i bezsilne wobec niepoważnych ,,biznesmenów'' ???
Dobrym batem na takich "inwestorów" jest podatek katastralny. Jednak na samą propozycję jego wprowadzenia (i w ogóle wprowadzenia czegokolwiek nowego) w Polsce rozlega się rejtanowsko protestujący chór wujów: "Ojojoj, zarzynajOM niewinnego baranka, po naszym trupie!".

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 gru 2011, o 16:35

Chyba już najwyższa pora wprowadzić ,,kataster'', albo kata z szubieniczką pod Ratusz - jak drzewiej bywało ? Ratusz jest bezsilny, czy celowo bezczynny wobec bezczelnego właściciela???
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Re: Budynek byłego Banku Spółdzielczego w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: andre » 10 lut 2013, o 09:33

Póki co, zniknęło to nieszczęsne rusztowanie z tego budynku.

ODPOWIEDZ