Projekt Strategii Rozwoju dla Miasta Kalisza ma lata 2007-13

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
dembny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 27 lut 2007, o 08:35
Lokalizacja: Kalisz, Dobrzec

Projekt Strategii Rozwoju dla Miasta Kalisza ma lata 2007-13

Nieprzeczytany post autor: dembny » 23 lis 2007, o 21:54

Witam wszystkich, na mojej stronie http://www.dembny.pl znajdziecie dokument pt. "Projekt Strategii Rozwoju Turystyki dla Miasta Kalisza na lata 2007-2013". Dokument ten powstał ostatnio, jest wynikiem kilkunastu spotkań/konferencji. Przechodzi właśnie przez Komisje Rady Miejskiej, będzie głosowany na najbliższej Sesji w dniu 29.11.2007.

Przekazuję go do zapoznania, jeśli ktoś będzie miał jakieś uwagi, chętnie zgłoszę je na Sesji - oczywiście w imieniu ich autora oraz powołaniem się na to forum.

Dokument znajdziecie na stronie głównej, po lewej stronie, w sekcji "Ostatnie dokumenty...".

Dla minimalistów podaję bezpośredni link: http://www.dembny.pl/radny/strategia.zip

Uwaga, plik ma prawie 7 MB!

Pozdrawiam
Artur Dembny
---------------------------------------------------------------------------------
Artur Dembny
---------------------------------------------------------------------------------

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 23 lis 2007, o 23:56

O kulturze i turystyce piszą tam ludzie, dla których konkatedra w Ostrowie Wlkp. została wzniesiona w XIV wieku. Dla każdego, kto choć liznął odrobinę turystycznej (krajoznawczej, historycznej, architektonicznej czy jakiejkolwiek!) ogłady, taka wtopa powoduje wybuch gromkiego śmiechu. I taka wtopa spowoduje wybuch gromkiego śmiechu u poznaniaków, kiedy im to państwo Rada wyśle... Będą kiwać głową i powtarzać "Co te kaliszoki znowu wymyślili!?" A to właśnie czcigodni państwo Rada stwarzają obraz Kalisza w oberwojewództwie... Na inne kwiaty pomieszczone w tym dokumencie spuśćmy lepiej zasłonę litościwego milczenia.

Panie Arturze, dlaczego Rada nie zajmuje się takimi strategiami na pięć lat naprzód, tylko dopiero wtedy, gdy deadline mija za pięć tygodni i jesteście przyparci do muru!? Dlaczego nie stworzycie regularnego panelu, w którym udział braliby także naukowcy, np. historycy sztuki czy kulturoznawcy!? Słowem: dlaczego narażacie na szwank nasze miasto i dlaczego marnujecie nasze podatki!?

Kłaniam się
ww

dembny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 27 lut 2007, o 08:35
Lokalizacja: Kalisz, Dobrzec

Re:

Nieprzeczytany post autor: dembny » 24 lis 2007, o 22:00

Powiem, tak: nie brałem udziału w gremium, które opracowało ten dokument, zetknąłem się z nim dopiero kilka dni temu.

Moje wrażenia z jego lektury były smętne: dojechałem chyba do 65 strony i przestałem dalej czytać, ponieważ, wszystko co było do tego miejscca, to kompilacja już istniejących dokumentów: strategi województwa, strategi Kalisza - przepisano żywcem niektóre teksty, ba, wrzucono nawet nie skorygowane fragmenty, przygotowane najwyrażniej przez poszczególne wydziału Urzędu Miejskiego. Po czym to można poznać? Bo w niektórych akapitach jest napisane "nasze miasto" odmieniane przez przypadki. Piszącemu opracowanie (poznaniakowi) nie chciało się po prostu tego zmienić, albo może nawet nie doczytał - bo poszedł na taką łatwiznę, o Kaliszu nie pisałby przecież per "moje miasto".
Poza tym, po co w strategii pisanej dla Radnych (a więc miejscowych) autor poświecał miejsca aby opisać krótko historię miasta.

W tekście można znależć wnioski, które na różnych stronach wzajemnie się wykluczają, albo jak mówią inni są komplementarne, tzn. w jednym miejscu coś jest "cacy", a w innym "be", w zależności od tego, skąd zaczerpnięto tekst.

Jest tak wiele innych bzdur, podobnych do tej podanej wyżej o Ostrowskiej katedrze (tego akurat nie wyłapałem - z braku wiedzy).

Mam zamiar na Sesji wystąpić z komentarzem (szerszym niż ta wypowiedż) na temat marności tego dokumentu.

Jeśli macie ochotę mnie wspomóc w wynalezieniu wszelkich głupot tego materiału będę wdzięczny. Oczywiście Rada i dziennikarze zostaną poinformowani skąd i od kogo pochodzą niektóre wnioski i spostrzeżenia.

Pozdrawiam

P.S. Osobiście uważam, że ten dokument to skok na kasę jakiegoś naukowca z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. I to też mam zamiar powiedzieć.
---------------------------------------------------------------------------------
Artur Dembny
---------------------------------------------------------------------------------

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 24 lis 2007, o 22:05

A ja myślałem ze Pan uaktywnia się tylko przed wyborami :) myliłem się
pozdrawiam :D
sorki za offtopic :P

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 25 lis 2007, o 10:48

Nie jest ten dokument arcydziełem niestety. Takie rzeczy nie powinny powstawać w ostatniej chwili. Poza tym kto pracował przy jego
tworzeniu? Pewnie sami ludzie z UM i grono z TWA?

Podrozdział 3.1 (strony 28-29) to tekst zerżnięty z Wikipedii dlatego są tam
takie absurdy i tyle uwag. A propos uwag - wiele jest celnych, ale czy to nie za póżno, czy dokument nie poszedł już do Poznania?
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

dembny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 27 lut 2007, o 08:35
Lokalizacja: Kalisz, Dobrzec

Re:

Nieprzeczytany post autor: dembny » 27 lis 2007, o 07:10

Dziękuję za te uwagi; dokument jest dopiero projektem - ma być przedmiotem głosowania na najbliższej sesji w czwartek.
---------------------------------------------------------------------------------
Artur Dembny
---------------------------------------------------------------------------------

ODPOWIEDZ