Przebicie Polnej do Dobrzeckiej

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Przebicie Polnej do Dobrzeckiej

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 30 maja 2008, o 09:18

Czy jest planowane doprowadzenie Polnej do Dobrzeckiej? Brakuje tam kilkunastu metrów od Granicznej, których wybudowanie wymagałoby rozebrania tej wrośniętej w ziemię chałupki, której istnienie jest dużym obciachem dla miasta.

Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 30 maja 2008, o 22:16

Tam nie ma żadnej chałupki, wiem o której ruderze mówisz ona faktycznie jest ale nieco dalej, lecz na pewno nie stoi na odcinku, który mógłby być przedłużeniem polnej od ulicy granicznej do dobrzeckiej. Gdyby chciano przedłużyć ulicę polną na tym odcinku to przebiegałaby dokładnie pod oknami bloku, który tam stoi, a na to to raczej nie zgodziliby się mieszkańcy.
Pomysł na pewno nie byłby zły, przede wszystkim rozładowałby ruch na skrzyżowaniu aleja wojska polskiego z Staszica.
Zresztą tak jak wcześniej pisałem ruch jednokierunkowy na Staszica np. w kierunku legionów, a na polnej przeciwstawny w kierunku alei wojska polskiego bardzo by rozładował nasilenie na tych odcinkach oraz upłynnił jazdę. Sama przedłużka polnej z granicznej do dobrzeckiej jeszcze by to wszystko usprawniła i zapewne na tym odcinku miasta mieliśbysmy problem załatwiony ;-)). To samo zresztą dotyczy ulicy robotniczej, która powinna być ulicą jednokierunkową tam również na dzień dzisiejszy samochody powinny wjeżdżać na robotniczą od strony Staszica, natomiast wyjeżdżać z robotniczej od strony skrzyżowania dobrzeckiej z Mickiewicza. Dzisiaj osoby wyjeżdżające z robotniczej w stasica muszą przejechać przez skrzyżowanie dobrzeckiej z Staszica. Widoczność jest tam praktycznie zerowa a stłuczek co niemiara.

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 31 maja 2008, o 19:05

Fazik pisze:Tam nie ma żadnej chałupki, wiem o której ruderze mówisz ona faktycznie jest ale nieco dalej, lecz na pewno nie stoi na odcinku, który mógłby być przedłużeniem polnej od ulicy granicznej do dobrzeckiej. Gdyby chciano przedłużyć ulicę polną na tym odcinku to przebiegałaby dokładnie pod oknami bloku, który tam stoi, a na to to raczej nie zgodziliby się mieszkańcy. (...)
Gdyby jednak ruderę rozwalić, to przedłużenie Polnej byłoby 3-4 m dalej od bloku, którego sytuacja niczym szczególnym nie różniłaby się wtedy od sytuacji innych domów przy Polnej.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 cze 2008, o 23:50

dzisiaj w radiu słyszałem informację na temat tego że miasto ma opracować w najbliższym czasie plan remontu ul. Polnej oraz zmiany w organizacji ruchu. między innymi zakaz poruszania się po tej ulicy samochodów powyżej 8 ton. Całość miałaby być remontowana w tym samym czasie, w którym rozpocznie się kolejny etap budowy TB2. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 3 cze 2008, o 00:07

Kiedy jadę z mojej firmy na Częstochowską samochodem ciężarowym przez Polną to jest 5 kilometrów i 10 minut jazdy, ale droga powrotna ze względu na zakaz to już 13 kilometrów i 40 minut, nie mogę się już doczekać, kiedy TB będzie w całości dostępna.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5002
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 3 sie 2011, o 09:28

Mowa o tym odcinku ??
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ