Rewitalizacja Jantara

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 20 lut 2009, o 10:55

No i oczywiście musiała być wzmianka o Ostrowie i sklepie jaki otwierają w pobliżu centrum. Ta wiadomość jest tak ważna, że powinno się zmienić tytuł tego tematu!

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 20 lut 2009, o 11:21

wg tych planów znikną invest-bank i ta mała księgarnia na tyłach PDTu... co do księgarni to ciekawe bo właśnie przenoszą się w całości do tego sklepiku spod ratusza...

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 20 lut 2009, o 12:57

Crossmen - poszukaj sibie jakies nakladki na windowsa, ktora zamiast "Ostrów..." bedzie Ci wstawiala XXXXX. Mniej wrzodow na zoladku bedziesz mial i cisnienie w normie.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 20 lut 2009, o 14:19

Crossmen pisze:No i oczywiście musiała być wzmianka o Ostrowie i sklepie jaki otwierają w pobliżu centrum. Ta wiadomość jest tak ważna, że powinno się zmienić tytuł tego tematu!
A Twój post co wnosi do dyskusji? Zamiast za każdym razem obrażać sectora radziłbym skupić się na merytorycznej dyskusji. Z resztą nie jesteś, niestety, na tym forum jedyny, który za cel obrał sobie ataki na sectora. Rozumiem, że deprymujące mogą być czasami posty sectora, zwłaszcza w pryzmacie tej ciągłej rywalizacji między Kaliszem i Ostrowem, ale to jest FORUM INTERNETOWE i każdy ma takie same prawa i może pisać co mu się podoba.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 20 lut 2009, o 14:49

^^
no właśnie. Dlatego ja, Crossmen i inni użytkownicy forum mają prawo do pisania nt. Ostrowa i mają prawo do komentowania postów.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 lut 2009, o 15:33

Wszystkie trzy elewacje są wpisane do RZ , sam budynek( wnętrze) nie , czyli można przebudować prawie że dowolnie.

A tak notabene. szkoda mi tych schodów:). Cały autokar pielgrzymów można by ustawić do ,,fotegrafii''.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 20 lut 2009, o 16:59

Tak jak kiedyś mówiłem takich inwestycji w centrum miasta brakuje i bardzo się ciesze ze taka inwestycja będzie miała miejsce :roll: :roll: :wink: :wink: :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 20 lut 2009, o 17:27

szymkalisz ma rację, to jest forum internetowe i mam prawo zwrócić uwagę na to co mnie zainteresuje i czym chce się podzielić to mnie zainteresowało i o tym napisałem.

Co do tematu to tylko mnie ciekawi czy te latarnie będą takie jak przedstawiono, bo inaczej to tam będzie cała mozaika żadnego ładu i składu, a przy tym jednolitości.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 20 lut 2009, o 17:33

szymkalisz pisze:^^
no właśnie. Dlatego ja, Crossmen i inni użytkownicy forum mają prawo do pisania nt. Ostrowa i mają prawo do komentowania postów.
I przy okazji obrażania innych, psucia atmosfery i powodowania "rozłażenia się" tematów. Marzy mi się merytoryczna dyskusja, a nie osobiste wycieczki.

Dobrze, że są próby zrewitalizowania centrum Kalisza. Na razie są to tylko pojedyncze przypadki i pozostaje mieć nadzieję, że są to skoordynowane i zaplanowane działania, które nie pozostaną odosobnione.
Budynek sam w sobie jest całkiem fajny i myślę, że jest szansa wgrania się w otoczenie i pociągnięcia za sobą kolejnych inwestycji na zamkowej i na pl.św Józefa.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 20 lut 2009, o 17:47

Tomek pisze:Zdaje się, że autorzy pomylili się i zaznaczyli ul. Zamkową po złej stronie. Restauracja wg tych planów znajduje się od strony pomnika Jana Pawła II.

Tak na marginesie ciekawie prezentuje się na wizualizacjach właśnie tamta część, z której zniknął parking i zastąpiony został deptakiem. Inwestycja jest całkiem realna łącząc ją z parkingiem podziemnym pod Nowym Rynkiem.
nie mam pewności ale nie sądze żeby tam zmieniła się okolica na taką jak prezentują wizualki.
projektant chyba nieco rozpędził się z dodatkami otoczenia i pododawał mnustwo elementów (głównie korony drzew) w miejscach w którym raczej się nie mogą znależć

co do oczywistego tematu pobocznego związanego z miastem na O. (pisze tak bo widze że niektóre osoby zadyszki dostają jak widza pełną nazwę) - to powiem krótko - mnie interesuje to co napisał kolega z sąsiedniego miasta, podzielił się z nami przykładem z poza Kalisza.
i przyłącze się do słów Wollnego - żal patrzeć jak zamiast merytorycznej i lużnej wymiany zdań ktoś woli wylewać kwasik - Panowie, dajcie sobie na wstrzymanie, po co psuć atmosferę. Jak macie jakieś uwagi, załóżcie osobny temat i tam się wyżalajcie.

Pozdrawiam
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 20 lut 2009, o 19:51

Pamiętam, że już w latach dziewiędziesiątych głośno mówiło się o "nowym domu towarowym", o wielkim remoncie. Miejmy nadzieję, że tym razem doczekamy się konkretów. Mocno trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 20 lut 2009, o 20:59

Mysle, że inwestor zajmie sie kaliskim domem towarowym po otwarciu wrocławskiej Renomy, która zostala kapitalnie zrewitalizowana i rozbudowana.
Mam nadzieje, ze podobnie bedzie w przypadku Jantara.
*All Rights Reserved*

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 21 lut 2009, o 21:24

Inwestor na pewno nie będzie chciał zszargać sobie opinii miastem wielkości Kalisza. Byłaby to wielka skaza na inwestorze. Dlatego myślę, że inwestor zrobi coś na prawdę wspaniałego.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 21 lut 2009, o 23:11

Wielkości Kalisza.Szymek z tego co wiem, Kalisz zajmuje 37 lokatę wsród największych polskich miast.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 22 lut 2009, o 00:05

sobieray-3 pisze:Wszystkie trzy elewacje są wpisane do RZ, sam budynek (wnętrze) nie (...).
Że co proszę? :)

Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 22 lut 2009, o 01:03

no ogolnie niech sobie rewitalizuja, ale mam jedno ALE = projekt, nie podoba mi sie ze w projekcie usunieta ten 'podest' ze schodkami, chodzi mi o tą czesc przylegla do budynku od strony placu...jakos tak sentyment mam :P

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 lut 2009, o 09:59

Thunder, sądzę, że większość forumowiczów się cieszy, że ów schody zniikną.Ja się cieszę z dwóch powodów, według mnie one wogóle tam nie pasują i szpecą.A po drugie są dość niebezpieczne, są ślizgie i mają bardzo ostre krawędzie.A w okresie zimowym nawet ja mam problemy, bo się slizgam na nich jak łyżwiarka figurowa.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 lut 2009, o 10:43

Przecież schody zostają.Zniknie murek je okalający.
Widać to wyrażnie na "fotkach".

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 22 lut 2009, o 10:55

Ale będą one znacznie niższe i nie tylko po bokach, taka bardziej przyjazna forma. W jakimś programie słyszałem że takie długie schody, mają zapraszać do środka i faktycznie wydaje mi się że tak jest. Może ten efekt będzie tak mocny że będą zapraszać do zwiedzenia całej starówki :wink:.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lut 2009, o 11:09

K-man pisze:Wielkości Kalisza.Szymek z tego co wiem, Kalisz zajmuje 37 lokatę wsród największych polskich miast.
Owszem zajmuje. Ale w porównaniu do miast, w których inwestor działa, czyli m.in. Warszawy, Szczecina, Poznania, czy Wrocławia - Kalisz i Płock, czy Olsztyn to małe miasta i żle byłoby w takimi 100-150 tys. miastami zszargać sobie opinię.

A co do tych schodów: rzeczywiście tak jest. Duże, ale dosyć niskie schody zachęcają i są dobrym symbolem. Cieszę, że te wielkie, strome, śliskie i wysokie znikną.

ODPOWIEDZ