Nowe oblicze Prosny ? Bulwar nad Prosną.

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 26 maja 2009, o 22:52

Zwiedziający mogą się wczuć w klimat epoki gdzie z myciem było różnie :wink:
Andrzej - jest więcej takich wizualek ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 maja 2009, o 23:02

Ten most wiszący przypomina mi budapesztański most św.Elżbiety.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 maja 2009, o 23:05

Andrzej poruszył ważna kwestie.Te tereny są jednymi z najbardziej wartosciowych pod względem przyrodniczym w Kaliszu.Mam nadzieje, że proejkt bierze to pod uwagę i szkody dla srodoiska będa minimalne.
Mnie się najbardziej podoba własnie ten most.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 26 maja 2009, o 23:09

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ten most mnie rozwala i po co on tam

Mosty to nie budują tam gdzie ma przebiegać obwodnica Kalisza bo w Parku to on nie jest potrzebny

W końcu niech zaczną realizować to co obiecali a nie robią nowe obiecanki bo na razie zadana obiecana inwestycja nie ruszyła
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 maja 2009, o 23:40

To jest kładka dla rowerzystów i pieszych, a nie most.Moja pomyłka
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 27 maja 2009, o 00:05

Wole już ten most/kładkę z wizualizacji niż dymać z rowerem na plecach po pseudo ścieżce rowerowej przebiegającej przez TB.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 maja 2009, o 00:27

Ta kładka nie wyklucza budowy mostów , bo jej koszt nie będzie wielki a jest moim zdaniem potrzebna skoro chcemy zagospodarowac oba brzegi Prosny.
Bardziej mnie zastanawiają 2 sprawy :
"Ciekawie wygląda pomysł na zagospodarowania wysepki na Prośnie w sąsiedztwie teatru. Z brzegiem miałby ją łączyć drewniany most zwodzony"
Gdzie to miałoby być ?

Dokad ma siegać ten projekt ? Do trasy bursztynowej , Zawodzia ? Bo że do Żydowa to wiadomo , że nie...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 27 maja 2009, o 00:49

Ten mostek widać na wizualizacji. Jest mniej więcej pośrodku wysepki.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 maja 2009, o 01:02

Do Zawodzia.Im bliżek mostu kolejowego, ty, cenniejsze tereny przrodnicze.A więc uważam, że Zawodzie to taka granica.Zresztą Prosna biegnie też w przez centrum, które nad rzeką nie wygląda najlepiej.Wtstarczy spojrzeć na kanał Rypinkowski wstyd,a to samo centrum.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 27 maja 2009, o 07:58

Tak , nowe oblicze Prosny przydałoby się też od Teatru w drugą stronę.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 27 maja 2009, o 13:20

Dlaczego projekt nie obejmuje także odcinka od jazu Franciszkańskiego do KTW w Parku Miejskim? Tego nie rozumiem.

No i cóż to za "postmodernizmy" na wysepce na Prośnie przy Nowym Parku? Znowu trzeba będzie się użerać o ochronę zabytku? Czy na tym odcinku naprawdę nie można odtworzyć projektu Nowego Parku z ok. 1900? Czy nie można odtworzyć pakowych rzeżb zamiast stawiać jakieś "słowiańskie totemy"? :roll:

No i sprawa najważniejsza: UM zrobił sobie projekt i już mówi o jego realizacji, ale słowem się nie zająknął się o publicznej dyskusji nad projektem. No skąd w UM tyle przekonania o geniuszu własnego gustu?

designer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 29 maja 2008, o 15:22
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław

Nieprzeczytany post autor: designer » 28 maja 2009, o 07:18

A ja zapytam jak wygląda sprawa projektu?
O pewnych rzeczach w Kaliszu jest cicho, po czym pojawia się koncepcja, wizualizacje itp.
Ilu architektów wiedziało o tym, że ma powstać taka koncepcje i czemu akurat trafiło do tych architektów?
Na takie miejsca ogłasza się konkursy..... Chociaż patrząc na to jak wyglądała organizacja konkursu na Rynek to może Ratusz woli się za nie nie zabierać bo nie ma pojęcia jak to zrobić....?
Moim zdaniem to co widać na wizualkach jest słabe....
Dla zainteresowanych jak mogą wyglądać współczesne bulwary odsyłam na stronę ronet.pl i proszę poszperać sobie w archiwum jak wyglądały prace konkursowe na bulwar Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu, lewobrzeżnego bulwaru Wisły na odcinku od Powiśla do Podzamcza w Warszawie, Zagospodarowanie przestrzenne doliny Wisły w Krakowie na odcinku od mostu zwierzynieckiego po stopień wodny na Dąbiu.
http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=284
http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=329
http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=476
http://www.a-ronet.pl/index.php?mod=konkurs&k_id=47

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 maja 2009, o 10:04

No właśnie ja tez się zdziwiłem.Ni c nie było słychać o zadnym konkursie na zagospodarowanie tego miejsca.To wybrał tych architektów i ile kosztowali miasto.Czemu w tym miescie wszystko robi sie bez rozgłosu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 maja 2009, o 10:14

Ja też wytknę zarówno Miastu, jak i wojęwództwu zbyt małą, a w praktyce nawet brak zupełny komunikacji pomiędzy urzędami i społeczeństwem, mieszkańcami . My nie możemy służyć li tylko jako maszynka do głosowań wyborczych. Żądamy większego partnerstwa, większej jawności działań, bo to zmniejszy naszą podejrzliwość o czystość intencji urzędniczych czy samorządowych.

[ Dodano: Czw, 28.05.2009, 21:43 ]
Prom ,,Batory'' w toni Prosny - przycumowany do nabrzeża. Po drugiej stronie w Parku trwała wycinka haszczy. Widziane dzisiaj ok.godz .11.oo .
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 maja 2009, o 12:20

wollny pisze:Te "wizualizacje" bardzo "profesjonalnie" wyglądają. Mam nadzieje, że wykonanie będzie sto razy lepsze.
Aby nie było jak z fontanną,ale sam projekt jest ciekawy.
Realizacja??Oby nie następne 20-cia lat.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 maja 2009, o 13:08

W Gorzowie tez są plany bulwarów.Ale wywołały ogólny sprzeciw, tak że powstało kilka watków wrzucę tu jeden.Tak zeby pokazać, że pomysł rym-ka jest jak najbardziej na +
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=95680132
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 2 cze 2009, o 17:46

Rozmowa z architektem Danutą Wysocką-Stachowiak, współautorką koncepcji rewitalizacji nabrzeży rzeki Prosny w Kaliszu
Żeby Prosna ożyła
Jak doszło do powstania „Koncepcji programowo–przestrzennej zagospodarowania nabrzeży rzeki Prosny na odcinku od Mostu Teatralnego do Rezerwatu Archeologicznego na Zawodziu na cele aktywnej turystyki wodnej”?
- Przygotowanie projektu zlecił Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Kaliszu. Prawdę powiedziawszy na początku nie bardzo wiedziałam, jak się za to zabrać. Z opracowania turystycznego, które miasto przygotowało wynikało, że coś trzeba zrobić, żeby przybliżyć miasto do Zawodzia, żeby turyści mogli tam dopłynąć po wodzie, łodziami pływającymi po Prośnie. Sięgnęłam po różne książki, zaczęłam gromadzić materiały i zabrałam się do opracowania koncepcji programowo-przestrzennej wraz z kosztorysem. Na tej podstawie można już zabiegać o pieniądze na realizację tego projektu.
Ile czasu zajęło pani przygotowanie całej koncepcji?
- W maju 2008 roku dostałam zlecenie z Urzędu Miasta, a w pażdzierniku projekt był gotowy, czyli około 5 miesięcy. Dokumentem, który jak gdyby wyznaczał cele i kierunki, które powinnam uwzględnić, była „Strategia rozwoju miasta Kalisza na lata 2007-2013”. Stamtąd dowiedziałam się ilu turystów i pielgrzymów odwiedza Kalisz i jak miasto chciałoby w przyszłości pokierować ruchem turystycznym, jak wzbogacić miejscową ofertę turystyczną. Stąd też pomysł, żeby można było dotrzeć po wodzie do Zawodzia. Wgłębiając się w temat, wertując książki i przewodniki, zastanawiając się nad tym zadaniem uznałam, że powinnam pokazać temat całościowo, czyli nie tylko same budynki, ale też odwołać się do wcześniejszych rozwiązań i pokazać, jak te miejsca wyglądały wcześniej, w okresie międzywojennym. Sięgnęłam po miejscowe plany zagospodarowania, część z nich została zatwierdzona, cześć nie. Są tam też tereny ochronne, co wynika ze studium zagospodarowania przestrzennego. Musiałam oczywiście zebrać wszystkie niezbędne plany, mapy, dokumenty i opracowania, także te dotyczące ochrony środowiska. Niezbędna była też inwentaryzacja wszystkich obiektów znajdujących się na tym szlaku, ujętych w mojej koncepcji.
Jaki obszar obejmuje przygotowany przez panią projekt? (…)

NFK
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 2 cze 2009, o 19:11

Pani nie wiedziała jak za to się zabrać :)
Ja jestem ciekaw, jakimi argumentami kierował się WKiS, że akurat ta firma dostała to zlecenie.I to w takiej wielkiej tajemnicy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 cze 2009, o 19:20

Kiedyś proponowałem wąskotorówkę 600 lub 750 mm od Częstochowskiej (ogródek jordanowski) do ... w pobliże Zawodzia ( można nawet do wylotu ul Bolesława Pob.) jako alternatywę na wypadek niskich stanów Prosny, chociażby jak w lecie ub roku. Kolejka taka stanowiłaby dodatkową atrakcję - zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 2 cze 2009, o 20:03

Może dzięki tej inwestycji będziemy miec w Kaliszu tramwaj... wodny ;)
Ja myślałem o kolejce parkowej 600mm z Nastrojów przez park, koło CKiS do Teatru a z Teatru brzegiem Prosny na Zawodzie

ODPOWIEDZ