Kanał Rypinkowski

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Kanał Rypinkowski

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 cze 2009, o 11:52

7 Dni Kalisz.Fragment
Najstarsi kaliszanie zapewne pamiętają konkurs na zagospodarowanie obu brzegów kanału Rypinkowskiego.Ogłoszony w latach 60. podobno cieszył się ogromny zainteresowaniem, a przedstawione projekty były "rewelacyjne"
Może ktos wie wieęcj na ten temat.Pamiętam ww, że wspominałes kiedyś o tym, może masz jakieś dokładniejsze info. na te temat.Może miasto ma jeszcze prace konkursowe.Może ktoś się orientuje.Sadzę, że Złoty Róg i Kanał Rypinkowski mają niezły potancjał.A jesli te projekty były rzeczywiście tak dobre, to czy nie można ich wykorzystać, a nie płacic za nowe.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Kanał Rypinkowski

Nieprzeczytany post autor: ww » 5 cze 2009, o 13:36

K-man pisze:Pamiętam ww, że wspominałes kiedyś o tym, może masz jakieś dokładniejsze info. na te temat.
No taki stary to ja nie jestem, żeby pamiętać coś z lat 60tych! :)

Ale to było gdzieś tak w połowie lat 80tych chyba. Nie pamiętam nic więcej poza tym, że był konkurs i że zwycięskie projekty przedstawiono na łamach "Ziemi Kaliskiej". Byłem gówniarzem i mało interesowałem się takimi rzeczami, ale niektóre z nich bardzo się podobały dorosłym. No istnieje jeszcze taka możliwość, że w 7DK mowa jest o jakimś innym konkursie, rzeczywiście z lat 60tych.

"Produkowanie" wciąż nowych projektów tylko po to, żeby przed wyborami pomachać nimi w oczy publice i żeby póżniej wsadzić je do pudła na strychu ratusza... to świadczy o braku rozumu. :(

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 11 lip 2010, o 09:11

Coś zaczęto właśnie , ale na skarpie pomiędzy Śródmiejską i Kredytową !

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 sie 2010, o 17:35

Jedyny jaz na kanale Rypinkowskim jest remontowany. Będa wyższe zastawki(nie wiem, czy tak się to dokładnie nazywa), tylko nie wiem, czy on sa całkiem nowe. Czy też do starych dospawano jakis element. Raczej to drugie. To nie jedyna zmiana. Nie wiem jak to opisać, wyglada to jakby dobudowali cos jeszcze do tych zastawek, a dokładnie przed nimi (od strony przystani). Jak ktoś będzie niech zrobi zdjęcie, wtedy każdy zobaczy, co miałem na mysli.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 sie 2010, o 19:07

K-man tutaj masz odpowiedż.

Jaz parkowy w remoncie
10 sierpnia, 2010 - 13:43 — [email protected]

Obrazek


Trwa remont jazu rypinkowskiego w Parku Miejskim w Kaliszu. "Prace rozpoczęły się w końcu czerwca" - powiedział Radiu Centrum Józef Nowak, zastępca dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu:

"W tej chwili prowadzimy remont eksploatacyjny jazu. W zeszłym roku i dwa lata temu była pierwsza część, w tym roku kontynuujemy. Będą wymienione zasuwy i naprawione elementy betonowe, przyczółki. Dodatkowo zamontowana zostanie kładka remontowa do usuwania zanieczyszczeń sprzed zasuw głównych."

Remont potrwa do końca listopada. Koszt naprawy wynosi 500 000 zł.

[email protected]
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 10 sie 2010, o 21:02

Tegoroczne ,,wysokie stany'' dały sie we znaki kaliskim urzadzeniom hydrotechnicznym. A Poznan tak lekką ręką dal pół ,melona'' na następny etap. Był jakis przetarg w tej materii?
Ostatnio zmieniony 11 sie 2010, o 08:12 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 sie 2010, o 07:42

Dzięki Gumiś jakoś to info. przegapiłem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 lip 2012, o 13:14

Minęły już prawie dwa lata od zakończenia remontu......ale jakoś nikt zdjęć w tym temacie nie zamieścił,więc zrobię to ja :lol: 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ