Urząd miejski w budynku KLA przy ul. Majkowskiej

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 sty 2017, o 12:02

Powiem szczerze że na obecną chwilę nie za bardzo widzę to centrum.
Pierwsze pytanie kto z czego ma się przesiadać. Trzeba by przekierować wszystkie PKS-y i prywatnych z pod dawnego Kosmosu w tamte okolice. Słabym punktem są wieczne korki na skrzyżowaniach al.W.P. z drogami poprzecznymi jak Majkowska, Złota i Piskorzewie . Spowodowane złą pracą systemu sterowania ruchem. Złota i Piskorzewie są też dosyć wąskie dla autobusów. Musiała by powstać jakaś linia KLA dookólna wokół centrum o wysokiej częstotliwości kursów aby zbierać i rozwozić pasażerów. Nie wyobrażam sobie bowiem by przez Majkowską puścić większość obecnych linii KLA. Byłby podobny horror jak przy obecnym remoncie mostu przy Chopina.
Po drugie. Czterdzieści miejsc parkingowych na parking zbiorczy z prawdziwego zdarzenia to o wiele za mało.
Następnie sama infrastruktura duża wiata i kibel w XXI wieku to chyba o wiele za mało. Powinna powstać jakaś gastronomia i pomieszczenie aby ludzie zimą mieli się gdzie ogrzać. Może nie od razu ale zabezpieczyć miejsce pod coś takiego. Tylko żeby nie powstały obskurne blaszane budy z kurczakami czy pizzą ale jakiś sensowny budynek , którego nie potrzeba by się wstydzić.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: jp » 7 sty 2017, o 14:01

„Centrum przesiadkowe” to dodatkowe punkty w konkursie wniosków o dofinansowanie zakupu autobusów i chyba głównie o to chodziło…

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 7 sty 2017, o 14:16

jp pisze:„Centrum przesiadkowe” to dodatkowe punkty w konkursie wniosków o dofinansowanie zakupu autobusów i chyba głównie o to chodziło…
No, ale zakładam, że nawet jeżeli owo centrum przesiadkowe było planowane tylko w celu zwiększenia szans na otrzymanie środków na główny cel, czyli zakup niskoemisyjnych autobusów, to jednak nie zostawimy tego tematu odłogiem,prawda?

Słowem, mniemam, że skoro już otrzymamy na to środki, to co coś w tym temacie trzeba będzie zrobić. Nie chodzi mi o ewentualne wycofanie się z projektu, bo skoro miasto otrzyma dotację to będzie musiało ją wykorzystać w sposób zgodny z wnioskiem. Chodzi mi raczej o sposób wykorzystania tego centrum, a więc to, o czym pisałem wcześniej i na co odpowiedział Cristof.

Niewątpliwie aby odpowiednio wykorzystać potencjał takiego centrum potrzeba by reorganizacji siatki połączeń w mieście, co - jak zauważył Cristof, wiązałoby się ze sporymi utrudnieniami, a to z uwagi na dość duże zagęszczenie ruchu w tym regionie. Zakładam, że jakieś plany są co do funkcjonowania w praktyce tego centrum. Czy jednak mamy już teraz jakieś publiczne informacje na ten temat? Jak to będzie wyglądało?

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 7 sty 2017, o 14:19

jp pisze:„Centrum przesiadkowe” to dodatkowe punkty w konkursie wniosków o dofinansowanie zakupu autobusów i chyba głównie o to chodziło…
I tyle w temacie. ;)

Tym bardziej, że budując centrum przesiadkowe na terenie dawnej zajezdni przy okazji załatwia się problem niewykorzystania tego miejsca. Pomijam fakt, że cały pomysł jest zupełnie bez sensu, a chęć pokazania jakie to centrum jest istotne i ważne dla miasta spowoduje tylko jeszcze większy chaos w siatce połączeń.

Dodam jeszcze, że plan zakłada przeniesienie tam linii kończących obecnie na pętli przy Toruńskiej (19E, M) i przy Parczewskiego (A, 17), dodatkowo to co jeździ tam obecnie (8, 13, 15, 16).

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: jp » 7 sty 2017, o 14:28

Słyszałem coś o pomysłach przekierowania linii, tak by jak najwięcej autobusów zahaczało o węzeł przy Majkowskiej. Nie znam szczegółów tej koncepcji, ale szczerze mówiąc nie widzę sensu takiego rozwiązania. Być może po prostu brakuje mi wyobraźni ;)

MIKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 15 sty 2010, o 11:30
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: MIKI » 7 sty 2017, o 14:35

jp pisze:Słyszałem coś o pomysłach przekierowania linii, tak by jak najwięcej autobusów zahaczało o węzeł przy Majkowskiej. Nie znam szczegółów tej koncepcji, ale szczerze mówiąc nie widzę sensu takiego rozwiązania. Być może po prostu brakuje mi wyobraźni ;)
Zgadza się, po prostu to o czym napisałem jest już pewne, natomiast to o czym piszesz jest na razie tylko wstępną koncepcją. W samym MZDiK mają przed tym opory, bo tym samym wydłużało by to bardzo czasowo i kilometrowo trasę przejazdu autobusów.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 7 sty 2017, o 22:14

takie centrum przesiadkowe powinno byc na dworcu PKP. Dla mnie to by bylo prawdziwe centrum przesiadkowe, a na majkowskiej to z czego do czego mam sie przesiadac?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 7 sty 2017, o 22:24

kaczorkalisz pisze:takie centrum przesiadkowe powinno byc na dworcu PKP. Dla mnie to by bylo prawdziwe centrum przesiadkowe, a na majkowskiej to z czego do czego mam sie przesiadac?
No wlasnie drugie ma powstac przy dworcu PKP. Miki i jp, dziekuje za nieco wiecej informacji. No co, pozostaje czekac na kolejne doniesienia. Bardzo mnie ciekawi jak to wszystko zostanie zaplanowane.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 7 sty 2017, o 22:42

Myślę, że to centrum jest "efektem ubocznym" projektu, a wszystkim chodzi przede wszystkim o autobusów. Jako, że obecne nie ma już takich projektów, które pozawalają na dofinansowanie zakupu tylko autobusów to pozostałe projekty są jakby na doczepkę, a nuż się może przydadzą, ale przede wszystkim będzie dofinansowanie do pojazdów.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 sty 2017, o 07:27

ochotnik pisze:Myślę, że to centrum jest "efektem ubocznym" projektu, a wszystkim chodzi przede wszystkim o autobusów. Jako, że obecne nie ma już takich projektów, które pozawalają na dofinansowanie zakupu tylko autobusów to pozostałe projekty są jakby na doczepkę, a nuż się może przydadzą, ale przede wszystkim będzie dofinansowanie do pojazdów.
Oby nie skończyło jak info-kioski. Też było dużo zachwytów, co to za cudo. Minęło 5 lat czyli ile Unia wymaga i już są be. Nie ma kasy na ich utrzymanie. Nawiasem mówiąc były źle zlokalizowane bo padało na nie bezpośrednio słońce i były wtedy całkowicie nieczytelne. Tutaj może być podobnie. Jedyną szansą na przyciągniecie ludzi w to miejsce może być przeniesienie targowiska z pod Tęczy i 3Maja. Myślę że terenu by wystarczyło, a i centrum miasta by skorzystało.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 8 sty 2017, o 13:53

Tutaj będzie dokładnie tak samo.Po kilku wymaganych latach pseudo węzeł przestanie istnieć jak linie S ;)

Zaraz się okaże że targowiska nie przeniosą bo już nie będzie gdzie :lol:

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 sty 2017, o 13:54

Kościelny w wywiadzie dla Kalisza 24 info powiedział ze w planach było tam targowisko i spokojnie się zmieści oraz ma nadzieję na to że nie zrezygnują w ratuszu z tego pomysłu.
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 8 sty 2017, o 20:39

"Węzeł" kiedyś się zlikwiduje, ale co się kasy wyrzuci, to się wyrzuci. Będzie jednak jak znalazł - rzeczywiście idealne usprawiedliwienie dalszego trwania azjatyckiego bazaru w reprezentacyjnej części miasta. To przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi (kiedyż to one nie nadchodzą?) pozwoli nie zadrażniać stosunków z kupcami z tego targowiska, których wszystkie, nawet najbardziej mocarne kaliskie siły polityczne, panicznie się boją uważając ich za tak wielką i straszliwą potęgę, że gdyby tak, o zgrozo, miały z nią zadrzeć, to spotkałaby je nie jakaś zwykła porażka polityczna, ale całkowita zagłada, unicestwienie ich na terenie Kalisza po wsze czasy. Dlatego, drodzy forumowicze, ze zwykłej dobroci i litości nie namawiajcie już żadnego z kaliskich prezydentów, radnych i urzędników do likwidacji targowiska na Nowym Rynku, bo mogą zejść śmiertelnie wskutek apopleksji z przerażenia na samą tak mrożącą krew w żyłach zbrodniomyśl.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 sty 2017, o 21:11

kaliszanin2 pisze: To przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi (kiedyż to one nie nadchodzą?) pozwoli nie zadrażniać stosunków z kupcami z tego targowiska, których wszystkie, nawet najbardziej mocarne kaliskie siły polityczne, panicznie się boją uważając ich za tak wielką i straszliwą potęgę, że gdyby tak, o zgrozo, miały z nią zadrzeć, to spotkałaby je nie jakaś zwykła porażka polityczna, ale całkowita zagłada, unicestwienie ich na terenie Kalisza po wsze czasy.
Chyba obecna ekipa ma jeszcze zdolność trzeźwej samoceny i zdaje sobie sprawę że jej dni są policzone. Paradoksalnie likwidacją tego targowiska może zaplusować u większości Kaliszan nie związanych z targowiskiem. Pochwalić się przerwaniem niemocy w tym temacie. Gdyby jeszcze odtworzono dawną fontannę i wprowadzono trochę zieleni w to miejsce. Bo puki co na parking podziemny ponoć miasta nie stać. O tak sobie zamarzyłem,a za to się ponoć nie płaci.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Urząd Miejski w biurowcu KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 9 sty 2017, o 14:51

Cristof pisze:Chyba obecna ekipa ma jeszcze zdolność trzeźwej samoceny i zdaje sobie sprawę że jej dni są policzone. Paradoksalnie likwidacją tego targowiska może zaplusować u większości Kaliszan nie związanych z targowiskiem.
Zaproponuj KTÓREMUKOLWIEK z klubów radnych likwidację tego targowiska, wszystko jedno rządzących czy opozycyjnych. Zobaczysz jedynie błysk szalonego przerażenia w oczach, przyspieszony oddech i niepewne rozglądanie się wokół czy któryś z kupców przypadkiem nie słyszał tej herezji. Wiara w straszliwą potęgę lobby kupieckiego, zjadającego na śniadanie nieposłuszne, niechętne targowisku partie, stowarzyszenia, obywatelskie komitety wyborcze i samych radnych, jest silniejsza nawet od przekonań religijnych i prawie równie mocna jak przekonanie, że łącznika HS-Dobrzecka wybudować NIEDASIE, NIEDASIE, panie, NIEDASIE.


Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Urząd miejski w budynku KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 kwie 2019, o 12:23

Wrócił JP wróciły jego pomysły. Szkoda, bo wątpię, żeby korzystali z projektu z tego tematu:viewtopic.php?f=3&t=3483&p=133157&hilit ... la#p133157
Urząd miasta przy Majkowskiej - kaliski magistrat chce zagospodarować biurowiec po KLA na potrzeby urzędu. Póki co czeka na decyzję odnośnie lokalizacji inwestycji.
"Urząd miasta ma dość trudne warunki lokalowe i część wydziałów będzie przeniesiona właśnie do tego biurowca po jego remoncie i przebudowie" - powiedział radiuCENTRUM Stanisław Krakowski, szef wydziału rozbudowy miasta w kaliskim magistracie:"Niedawno prezydent wspominał, że obok może powstać nowoczesny budynek na potrzeby firm świadczących usługi dla biznesu. Gdyby tak było - to bardzo dobrym połączeniem tej planowanej inwestycji byłoby przeniesienie na Majkowską, do wyremontowanego biurowca wydziałów, które bezpośrednio zajmują się obsługą inwestorów".

Ile będzie kosztowała przebudowa - na razie nie wiadomo. Inwestycja będzie spora, bo też zakres prac będzie obszerny - budynek wymaga kapitalnego remontu, a dodatkowo konieczna jest instalacja windy. Na terenach sąsiedniej zajezdni KLA, miałyby powstać parkingi.
http://www.rc.fm/news/kalisz-biurowiec-czeka.html
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Urząd miejski w budynku KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 kwie 2019, o 07:25

Skoro miasto ma już projekt, to powinno go wykorzystać. Inaczej to będzie marnotrawstwo.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Urząd miejski w budynku KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 sty 2020, o 15:23

Niestety na razie bez konkretów
Załączniki
20200129_152232.jpg
20200129_152232.jpg (170.51 KiB) Przejrzano 4228 razy
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Urząd miejski w budynku KLA przy ul. Majkowskiej

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 paź 2020, o 23:19

UM niczym rak coraz bardziej zachłanny. Kaliszan ubywa, a urzędników przybywa. Szkoda budynku na Jasnej, bo według mnie i nie tylko mnie ma potencjał. https://zyciekalisza.pl/artykul/znamy-p ... ia/1085328
Ostatnio zmieniony 2 paź 2020, o 12:20 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ