Inwestycje Inwestycje Inwestycje!!!!

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
jacek_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2010, o 00:16
Lokalizacja: pochodzę z centrum Kalisza, mieszkam w Slough (UK)

Nieprzeczytany post autor: jacek_k » 3 sty 2011, o 23:37

Jeśli jest tak dobry, to wierzę Ci na słowo. Z tym, że jest to projekt, który jak zwykle w kaliskich realiach i rozmachem budowy może okazać się tylko projektem.
Co z koszarami zatem? Umieszczenie w nich muzeum byłoby jakimś krokiem do przodu i szansą na ich odbudowę.
"Wam panowie kury szczać prowadzać, a nie politykę robić."
- J.Piłsudski

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 4 sty 2011, o 01:34

Jeśli muzeum, to pytanie: jakie?
Z całkiem dobrego pomysłu na liceum plastyczne miasto się wyfocało.
Wracamy do punktu wyjścia (po raz kolejny), a koszary niedługo się zawalą na amen.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1367
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 4 sty 2011, o 09:48

A liceum plastyczne ciśnie się teraz w jednym budynku z metalówką i zajęcia muszą się przez to zaczynać o 7 i trwają nie wiadomo do której.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 4 sty 2011, o 09:54

Miasti oewnie wychodzi z zalozenia , że żakom uzdolnionym manualnie wystarczą zajęcia w plenerze albo w murach kaliskich swiatyń, jak jest chlodniej. :wink:
Ostatnio zmieniony 4 sty 2011, o 21:40 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 sty 2011, o 10:02

Rzeczywiście liceum plastyczne to był dobry pomysł. Jeden z niewielu naszych władz. Jacek tu masz projekt sam go oceń :)
http://www.calisia.pl/articles/1699-wie ... -w-kaliszu
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jacek_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2010, o 00:16
Lokalizacja: pochodzę z centrum Kalisza, mieszkam w Slough (UK)

Nieprzeczytany post autor: jacek_k » 4 sty 2011, o 21:26

Zaiste obiekt bardzo imponujący. Czy ładny... rzecz gustu. Nie mówię, że nie. Czy będzie pasował rozmiarem i stylem do stojącego obok pałacyku, odpowiadam, że wg mnie nie.
Tak jak napisałem, boję się tylko, że zamaszystość tego projektu może go skazać na to, że pozostanie tylko projektem.
Ja zamiast jednego gołębia na dachu wolałbym mieć trzy wróble w garści: odbudowane koszary mieszczące Muzeum Ziemi Kaliskiej, Biblioteka Regionalna w dotychczasowym budynku muzeum i Filharmonia Kaliska z prawdziwego zdarzenia w byłym budynku NBP, na zakup którego brakło pieniędzy. A w takiej sytuacji zostałaby dość spora oszczędność, która mogłaby wyrównać brakującą do zakupu NBP-u kwotę. Co do tej filharmonii (gdyby była) to nawet trudno nazwać ją wróblem w garści.
"Wam panowie kury szczać prowadzać, a nie politykę robić."
- J.Piłsudski

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 sty 2011, o 22:37

Zgadzam się z tobą, że miejsce na BR jest złe. No, ale nie ja i tym decyduje.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 5 sty 2011, o 13:16

Bank Polski przy pl. Bogusławskiego nie nadaje się na siedzibę filharmonii. Szansą było kupno gmachu Izby Rzemieślników Chrześcijan z salą widowiskową i właściwe przebudowanie jej, no ale już jest po herbacie.

MOZK to instytucja wojewódzka, koszary to własność miasta, jedno i drugie wylucza taki pomysł.

Pomysł, żeby BR wciskać w Kasę Skarbową (ob. MOZK) uważam za beznadziejny.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
jacek_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2010, o 00:16
Lokalizacja: pochodzę z centrum Kalisza, mieszkam w Slough (UK)

Nieprzeczytany post autor: jacek_k » 5 sty 2011, o 21:18

Dlaczego "Bank Polski", a nie NBP?
http://static.panoramio.com/photos/orig ... 479317.jpg
No, chyba że przed wojną był tam taki bank...
I dlaczego Twoim zdaniem ten budynek na Filharmonię Kaliską się nie nadaje?


"Izba Rzemieślników Chrześcijan", to też jakaś przedwojenna nazwa? Mam nadzieję, że nie chodzi Ci o były MDK na Częstochowskiej? :shock:

ww pisze:MOZK to instytucja wojewódzka, koszary to własność miasta, jedno i drugie wylucza taki pomysł.
A nie jest czasem tak, że owszem muzeum jest instytucją wojewódzką ale mieszczącą się w budynku należącym do miasta? Jeśli tak to co za różnica dla władz wojewódzkich w jakim budynku będą utrzymywać muzeum?

ww pisze:Pomysł, żeby BR wciskać w Kasę Skarbową (ob. MOZK) uważam za beznadziejny.
A tak jaśniej? Jako że mam większe problemy z czytaniem niż pisaniem, nie jest to dla mnie zbyt zrozumiałe.
"Wam panowie kury szczać prowadzać, a nie politykę robić."
- J.Piłsudski

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 sty 2011, o 21:45

Qurrrde, kto Cię historii uczyl? Czy historia nowożytnego Kalisza zaczyna sie na dacie twoich urodzin? Poczytaj najpierw - o ile potrafisz zadac sobie tyle trudu - wszystkie tematy od A do Z, a potem podwazaj wiedze WW! Co pytanie , to glupsze od poprzedniego... i tyle.
Ostatnio zmieniony 6 sty 2011, o 18:50 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 sty 2011, o 21:57

sobieray-3 pisze:Gamon jestes i tyle.
Proponowałbym troszkę więcej ogłady i wyrozumiałości dla nowego forumowicza 8) Uczy się i zadaje pytania jak każdy nowy.Sobieray pamiętasz Moje pytania i dyskusje na tematy historyczne :?: Jakoś nie odpowiadałeś Mi w tak niemiły sposób :wink: Co się z Tobą stało :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 sty 2011, o 22:20

Sorry, unioslem sie, bo mi na łysinie wlos sie zjezyl.Wiedze sie dlugo i mozolnie zdobywa, a nie kupuje bez trudu najmniejszego, jak paczke prezerwatyw w aptece czy kiosku. Trzeba mieć w sobie troche pokor w sobie, i tyle.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 sty 2011, o 22:32

sobieray-3 pisze:Sorry, unioslem sie, bo mi na łysinie wlos sie zjezył
Oooo :shock: to musi być niecodzienne zjawisko,być może Discovery Channel powinna się tym zainteresować :lol:
sobieray-3 pisze:Wiedze sie dlugo i mozolnie zdobywa, a nie kupuje bez trudu najmniejszego, jak paczke prezerwatyw w aptece czy kiosku. Trzeba mieć w sobie troche pokor w sobie, i tyle.
Pamiętaj,że kto pyta nie błądzi,koniec języka za przewodnika 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
jacek_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2010, o 00:16
Lokalizacja: pochodzę z centrum Kalisza, mieszkam w Slough (UK)

Nieprzeczytany post autor: jacek_k » 5 sty 2011, o 23:35

Nie, no sobieray! Posługujmy się starymi nazwami ulic jeszcze, będzie zabawniej!
Po za tym, Ciebie nie pytałem.
"Wam panowie kury szczać prowadzać, a nie politykę robić."
- J.Piłsudski

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 6 sty 2011, o 00:33

Panowie spokój bo temat przeznaczę do kasacji. Ostatnio w każdym temacie są kłótnie i OT.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 6 sty 2011, o 00:43

Gumiś pisze:Sobieray pamiętasz Moje pytania i dyskusje na tematy historyczne :?:
Gumisiu, jest ogromna różnica między zadawaniem pytań a zadawaniem pytań.
Z tej też przyczyny na twoje pytania każdy odpowiadał. A na inne nie.
Po prostu: jedni przeszli kindersztubę, inni jej nie przeszli. Ot, cała tajemnica.
Forumowicze wybaczą, ale nie wiem jak kindersztuba nazywa się "po wojnie". :wink:
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 sty 2011, o 01:24

ww pisze:
Gumiś pisze:Sobieray pamiętasz Moje pytania i dyskusje na tematy historyczne :?:
Gumisiu, jest ogromna różnica między zadawaniem pytań a zadawaniem pytań.
Z tej też przyczyny na twoje pytania każdy odpowiadał. A na inne nie.
Właśnie widzę tę różnice na osobie Jacka 8) :lol: Ja jakoś sobie nie przypominam abyś Ty bądż Sobieray w tak natarczywy sposób odpowiadali na Moje pytania chociaż też wyglądały z głupia frant.Nie wiem czym to jest spowodowane ale uważam po Waszych ostatnich wypowiedziach na forum,że chcecie mieć monopol na wiedzę,zachowujecie się jak nieomylni bogowie i każde podważenie Waszych wiadomości spotyka się z ostrą krytyką i sprowadzaniem ludzi do parteru.Nie podoba Mi się to i nie tego się spodziewałem po takich autorytetach jak Wy :cry: :cry: :cry: Jest Mi z tego powodu smutno i jeżeli będziecie postępować tak dalej zmienię zdanie o Was ale na gorsze czego chciałbym uniknąć bo jakby nie patrząc nadal jesteście autorytetami w Moich oczach jeżeli chodzi o wiedzę historyczną.
To tyle panowie,pomyślcie nad swoim zachowaniem.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 6 sty 2011, o 01:27

Kulturalne negowanie czyiś słów, a nazywanie gamoniem - ogromna różnica, na to przyzwolenia tu nie ma i nie będzie, bez względu na staż.

Awatar użytkownika
jacek_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2010, o 00:16
Lokalizacja: pochodzę z centrum Kalisza, mieszkam w Slough (UK)

Nieprzeczytany post autor: jacek_k » 6 sty 2011, o 01:38

ww pisze:Forumowicze wybaczą, ale nie wiem jak kindersztuba nazywa się "po wojnie". :wink:
Kindersztuba "po wojnie" nazywa się savoir vivre, lub kulturą osobistą..............


Gumiś, Dziękuję Ci bardzo, bardzo serdecznie za słowa wsparcia!
Napisałeś to co ja bym napisał - tylko, że mnie nie wypadało.

Widzę, że też mieszkasz za granicą. Chętnie bym się z Tobą spotkał, kiedyś tam w Kaliszu. :D
"Wam panowie kury szczać prowadzać, a nie politykę robić."
- J.Piłsudski

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 6 sty 2011, o 01:49

Gumiś pisze:Ja jakoś sobie nie przypominam abyś Ty bądż Sobieray w tak natarczywy sposób odpowiadali na Moje pytania chociaż też wyglądały z głupia frant.
Gumisiu:
1. Starałem się to jakoś oględnie wyjaśnić powyżej, może mi się nie udało. I nie wyglądały.
2. Czy przypominasz sobie, żeby ktokolwiek komukolwiek na forum napisał "Po za tym, Ciebie nie pytałem"?
3. Bzy przesady, trochę książek poczytałem i tyle. Tym bradziej nie monopolista, bo ze zdjęć itd., które wyszukujesz w Internecie, możemy się dowiedzieć więcej niż z owych książek.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

ODPOWIEDZ