Pomnik Piłsudskiego

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 4 sty 2011, o 14:33

Tak myslalem ze z braku argumentow wyleca z endekiem albo komunista haha :lol: :lol: :lol:

To gen. Tadeusz Rozwadowski urchonil II Rzeczpospolita od bolszewikow. Wielki wodz w tym czasie zalamal sie, zlozyl dymisje(ktora potem odebral Witosowi), uciekl jak szczur do Bobowej i tam siedzial na walizkach gotowy czmychnac do Szwajcarii. Gdy dowiedzial sie o zwyciestwie Rozdowskiego wrocil jak gdyby nigdy nic jako naczelny wodz. Po BW wydal ksiazke "rok 1920" w ktorej zdeprecjonowal wszystkich generalow(w tym przekletego Rozwadowskiego) a po przewrocie majowym aresztowano, zamordowano i wymazano z historiografii faktycznych tworcow zwyciestwa w BW.
K-man pisze: Przejął władze bo w sejmie był zwyczajny chlew. Politycy traktowali sejm jak koryto, gdzie można się nażłopać forsy. Dla marszałka Polska była zawsze najważniejsza. I dlatego nie mógł dłużej na to patrzeć
Sancja i Pilsudki krytykowali sejm za korupcje i nepotyzm a sami po przerwocie majowym dokonywali tych patologii na jeszcze wieksza skale np. afera Czechowicza. To sanacja stworzyla polski osob koncentracyjny Bereza. Gdzie zsylano i torturowano przeciwnikow politycznych. To miala byc odnowa moralna? Wolne zarty...

Tak. Konczylem studia w Moskie :lol: :lol:

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 4 sty 2011, o 22:54

A kto Cię nazwał endekiem. Komunistą też cię nie nazwałem, raczej socjalistą, a to różnica. Już się przyzwyczaiłem, że przeinaczasz słowa. Pisałem Ci już, że nie był święty. Bereza to wstyd i minus dla Piłsudskiego. Rozwadowski z pewnością odegrał wielka rolę. Jaką nie wiem, jedni historycy twierdzą, że kluczową, inni, że to jednaK Piłsudski decydował w najważniejszych chwilach. Ty popierasz jedna wersję, a ja drugą. Poczekajmy, może z czasem pojawią się nowe ciekawe fakty. Póki co, obstaje przy Piłsudskim.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
emes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 15:50
Lokalizacja: Piwonice

Nieprzeczytany post autor: emes » 5 sty 2011, o 13:02

trochę o wspomnianej Berezie:
http://kresy24.pl/showArticles/article_id/39/
"polskim obozie koncentracyjnym"
tekst pewnie za długi żeby przekonać kogoś kto i tak swoje wie...
ktokolwiek robi złe piwo będzie wrzucony do gnojówki (prawo gdańskie z XI wieku)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 sty 2011, o 19:26

Proponuję ten temat połączyć z tym http://www.inwestycje.kalisz.fastom.pl/ ... php?t=1414 aby zmniejszyć bałagan na forum
g13k

ODPOWIEDZ