Dwa Centra Handlowe w Kaliszu!!!!!!!!! Yeeeeeeeaaaa:)

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Dwa Centra Handlowe w Kaliszu!!!!!!!!! Yeeeeeeeaaaa:)

Nieprzeczytany post autor: mlody » 18 kwie 2006, o 10:01

Dwa Sklepy należące do PSS Społem w Kaliszu prawdopodobnie zostaną zburzone. W ich miejsce mają powstać oryginalne , nowoczesne obiekty w tym ogromna galeria przypominająca Stary Browar w Poznaniu.

Lokalizacją budzącą największe zainteresowanie inwestorów jest teren na którym znajduje się "Tęcza" i przylegający do niej parking. Właściciel PSS "Społem"- prowadzi rozmowy z czterema deweloperami duzych firm. - W tym miejscu miałby powstać duży obiekt handlowo-usługowy, przypominający Galerię Dominikańską we Wrocławiu czy Stary Browar w Poznaniu. W tej sytuacji "Tęcza" zostanie zburzona - zdradza Piotr Zasuń, prezes PSS Społem w Kaliszu. - Myśle że wiążące decyzje zapadną w maju. To bardzo cenny teren, dlatego chcemy go dobrze wykorzystać.

To nie jedyna potężna inwestycja jaką planuje "Społem". Oryginalny obiekt miałby powstać również przy ulicy Czaszkowskiej, na bazie usytuowanego tam sklepu - Teren za sklepem gdzie kiedyś znajdowała się fabryka bombek , jest od lat niezagospodarowany. Myślimy o zburzeniu sklepu i przeznaczeniu tych dwóch działek pod budowę nowoczesnego obiektu handlowo-usługowego - dodaje Piotr Zasuń. Na dole miałby znajdować się społemowski , znacznie lepiej wyposażony sklep spożywczy. Na pierwszym piętrze biura, a na ostatnim apartamenty - wszystko połączone windą. Obiekt ma być zbudowany w stylu secesyjnym. - Będzie to taka perełka Kalisza, drugi teatr - zdradza pracownik firmy , która prowadzi w tej sprawie rozmowe ze Społem.

żródło: Fakty Kaliskie


8)

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 18 kwie 2006, o 10:04

przydała by sie porządna gleria a ten pomysł nie jest głupi

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 18 kwie 2006, o 10:08

No a michałek mówił że takie coś nie ma racji bytu w Kaliszu... a tu powstaną aż dwie Galerie :)

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 18 kwie 2006, o 10:10

a mniej zakładow pracy

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 18 kwie 2006, o 10:37

Jakie dwie?
mlody pisze:Na dole miałby znajdować się społemowski , znacznie lepiej wyposażony sklep spożywczy. Na pierwszym piętrze biura, a na ostatnim apartamenty
To według Ciebie jest Galeria? Spożywczak spolem i biura :/

Co do obiekty na terenie Tęczy: super, tylko że tam jest roche problem z ruchem pieszych :/

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 18 kwie 2006, o 11:20

w teczy to jesZzce...
ale jak sobie wyobrazavie galerie na czaszkoweskiej?
przeciez po 1 to jest malutkie a sam sklep spozywczy z biurami nie tworzy galerii.. z tecza to fajnie tylko kiedy:P

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 18 kwie 2006, o 11:52

LOL !! młody chyba sam nie wiesz co piszesz:) jak uraczysz to CH za dwa lata to bedzie najwiekszy cud swiata ! pozatym sąsiadujący obok kupcy prędzej wysadzą ratusz w powietrze niż pozwolą na obecność takiej Galeri obok siebie i na odwrót zreszta też...

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 18 kwie 2006, o 11:55

Kupcy nie mają nic do tego. Po 1 ta działka jest przeznaczona na inwestycje handlowe, po 2 nie powstanie tam market żadnej sieci zachodniej tylko Społem, po 3 reszta część obiektu zajmą butiki, usługi, restauracje, jakby nie patrzeć salony firmowe takie jakie są w galeriach nie stanowią konkurencji dla ryneczków. Nigdzie w Polsce Galerie handlowe nie budziły kontrowersji, chyba, że towarzyszyły im ogromne hipermarkety, a tu czegoś takiego nie będzie.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 18 kwie 2006, o 11:57

Faust chyba sam nie wiesz co mowisz...

Pokaż mi chociaż jedna galeria w sąsiedztwie której jest zapyziały meliniarski i złodzieski bazar ! jak sobie to wyobrażasz??

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 18 kwie 2006, o 11:58

A ja się znowu zgadzam z faustem....

Michał a czy każde miasto musi mieć zlokalizowane Centrum Handlowe np. w okolicach Parku czy pomiędzy blokowiskami?

Kalisz akurat będzie miał Galerie nieopodal rynku...

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 18 kwie 2006, o 11:59

ja tez sie zadzam z młodym i fustem

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 18 kwie 2006, o 12:02

oby tylko tej Galerii po Tęczy nie spieprzyli... mam nadzieje ze akurat ten budynek będzie godny uwagi w przeciwieństwie np. do Galerii Kalisz czy do innych potworków jakie ostatnio powstały w Kaliszu (budynek koło KFC, budynek na Pułaskiego..)

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 18 kwie 2006, o 12:03

No i dla tego jestem pewien ze Kalisz tym wyjątkowym miastem nie bedzie ! bo tak długo jak bedzie stał tam ten bazar tak długo nie zobaczysz zadnej galeri ! TO był by szczyt głupoty zeby jedni i drudzy wchodzili sobie w droge... sprawa jest jasna Galeria dostaje pozwolenie na budowe i automatycznie kupcy składaja protest do sądu ! sprawa sie ciagnie latami i na tym sie skonczy...

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 18 kwie 2006, o 12:05

Michał a teraz Tęcza nie konkuruje z rynkiem pod Tęczą????

przecież tam jest np. Big Star... to znakiem tym jedno powinno upaść albo Big Star w Tęczy albo stoiska z ciuchami (spodniami) z rynku...

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 18 kwie 2006, o 12:09

Nie wiem, nie jeżdżę po wszystkich Galeriach w Polsce. Nie wina właściciela gruntu-Społem czy inwestora, że obok jest ryneczek. Inna kwestia, że w centrum miasta nie powinno być takiego syfu. Równie dobrze sklepikarze mogą zażądać zamkniecie Tęczy. Ty nie wiesz co piszesz, chyba psychicznie i mentalnie siedzisz w głębokiej komunie, ze nie potrafisz sobie pewnych spraw wyobrazić. Jeszcze dwa dni temu pisałeś, że nikt nie zechce zbudować Galerii w Kaliszu, masz przykład są tacy, więc może już daj sobie spokój z komentowaniem. Zresztą budową galerii handlowej od dawna jest zainteresowany inwestor przy ul. Mostowej, ale konserwator zabytków wszystko blokuje z wiadomych względów.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 18 kwie 2006, o 12:10

Mam wrażenie ze znow sie za mocno podnieciłeś i nie potrafisz ocenic czegoś obiektywnie! nie bede wiecej z tobą na ten temat sie spierał bo jesteś uparty i na siłe chcesz mi coś udowodnić a ja Ci mowie jak jest i jak bedzie !
Powtórze jeszcze raz ! jezeli zobaczysz tą galerie za 2/3 lata to bedzie to cud najwiekszy na swiecie!!

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 18 kwie 2006, o 12:12

Tylko, żeby zgłosić protest trzeba mieć powód.

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 18 kwie 2006, o 12:12

Michał nie wiem do kogo to było ale podejrzewam że podobnie mówiłeś / myslałeś że nie będzie Galerii Kalisz (i mimo że jest to pseudo Galeria to jednak jest, coś tam powstało... byle co ale jednak)... myśle że tak samo sceptycznie podchodziłeś np. do budowy innych obiektów w Kaliszu...
może myślałeś że nie bedzie Hali na Dobrzecu, że szybko nie wybudują Bursztynowej czy Stanczukowskiego?

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 18 kwie 2006, o 12:13

Ty się podniecasz, nie wiem czy zauważyłeś, ale w każdym prawie zdaniu używasz wykrzykniów. Uspokój się dziecko albo napij się Melisy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 18 kwie 2006, o 12:13

sory Michał ale jak czytam co wypisujesz to zastanawiam sie gdzie jest sens i logika. jak juz faust napisał dla ryneczku nie byłaby to żadna konkurencja!! porównaj sobie asortyment sklepów w galerii a tych z rynku!! kupcy mogliby najwyżej na tym zyskać bo kręciłoby się w tych okolicach jeszcze więcej ludzi!!

tak swoją droga po powstaniu takiej galerii prędzej czy póżniej znalazłby się ktoś kto miałby jakiś sensowny pomysł i pieniądze na zagospodarowanie rynku :) to samo tyczy sie bazaru przy 3 maja. to jest tak bliska odległość, że na pewno z tym też coś prędzej czy póżniej zostanie zrobione!

Zablokowany