Galeria Bursztynowa - inwestycja przy Tesco

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 25 sie 2007, o 23:35

Jakby im się nie opłacało to by nie budowali ;) A po za tym nawet jak im się nie będzie opłacać to takie blaszane "galerie" szybko przeniosą w inne miejsce ;) <co innego z Tęczą, ale ona jako że w centrum miasta napewno będzie często odwiedzana przez mieszkańców>

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 26 sie 2007, o 14:27

Widziałem projekt-koncepcję. Spytałem, czy może wyjść tak jak z Galerią, że pomniejszą. Odpowiedzieli, ze nie, bo wtedy nie będzie się opłacać. Czyli albo całość, albo nic.

Tak jak mówicie: 36tyś mkw, z czego przynajmniej połowa to galeria. Jak będzie można to coś jeszcze opowiem.

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 26 sie 2007, o 14:28

imigas pisze:Widziałem projekt-koncepcję. Spytałem, czy może wyjść tak jak z Galerią, że pomniejszą. Odpowiedzieli, ze nie, bo wtedy nie będzie się opłacać. Czyli albo całość, albo nic.

Tak jak mówicie: 36tyś mkw, z czego przynajmniej połowa to galeria. Jak będzie można to coś jeszcze opowiem.
parterowe to będzie???

z kinem chociaż?

Awatar użytkownika
maras104
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 2 wrz 2006, o 11:06
Lokalizacja: KALISZ

Galeria TESCO

Nieprzeczytany post autor: maras104 » 30 sie 2007, o 15:20

Widziałem rysunek - plan zabudowy.
Ma być kino - wygląda na 4 sale w północno zachodnim narożniku kompleksu.
Cała wschodnia część to ma być TESCO.
UWAGA - istniejące budynki TESCO, EURO RTV AGD, DEICHMANN - czyli cały kompleks istniejący - zostaną ZBURZONE (w tym miejscu zaplanowano parkingi napis po angielsku: existing building to be demolished). Nowy monolityczny budynek stanie za istniejącym użytkowanym obecnie po HICIE obiektem i sięgać będzie do końca tego terenu po fabryce domów.
Projekt ciągów butików to "położona cyfra 8 czyli "oo" z dwoma wejściami z lewej strony i z dołu tej położonej ósemki.
Naliczyłem ok 81 zaplanowanych butików w tym kilka pokażnych rozmiarów.
Nie bardzo widać na tym planie miejsce dla OBI ???
Pozsotanie stacja benzynowa.
Teren na projektiowanym planie obejmuje także część ENERGOTEXU i jak z niego wynika budynki istniejące mają być zburzone - być może właśnie w tej części stanie OBI ale jego powierzchnia wydaje mi się mała - tak na oko jest tam projektowany budynek o powierzchni około 1/4 istniejącego samego starego TESCO .
Hala NOWEGO Tesco będzie podobnych rozmiarów jak ta stara.
Wszystko to obejrzałem w raporcie na ostatnich stronach w Urzędzie Miasta na Kościuszki.
Jeżeli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce, to można.

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 30 sie 2007, o 15:55

Może mógłby ktoś zrobić tego jakiś skan?

ps: parterowe to będzie?

Awatar użytkownika
maras104
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 2 wrz 2006, o 11:06
Lokalizacja: KALISZ

nowe tesco

Nieprzeczytany post autor: maras104 » 30 sie 2007, o 16:12

Wygląda na parterowe.
Jeśli ktoś chce to mogę taki szkic przekazać ale bez prawa do publikowania - tylko do oglądnięcia.
Piszcie na PW
Jeżeli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce, to można.

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 30 sie 2007, o 16:50

Trzeba jeszcze poczekać do września na opublikowanie projektów Tęczy ale osobiście uważam, że galeria po tesco i Tęcza, będą zdecydowanie na wyższym poziomie niż GKII. Patrzę na ten plan g. po tesco i całkiem nieżle się ona zapowiada :)
© Tomek

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 30 sie 2007, o 16:58

Ja naliczyłem 86 sklepów.

Zastanawia mnie ten duży niebieski sklep na samym środku , a także ta bryła "B"

Faktycznie kino 4 salowe.

Pewnie nie będzie to tylko blaszane pudło ta galeria bo widać , że obiekt nie jest prostokątny :P mam nadzieję, że coś tam wykombinują fajnego.

Szkoda tylko że jednokondygnacyjny.

Pewnie dopiero po skończeniu budowy tej Galerii zamkną stare Tesco i zacznie się jego burzenie...

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 30 sie 2007, o 17:40

Z tych planów nie wyglada to żle.Prezentuje sie dużo lepiej niż GK.Część półokrągła to pewnie bedzie szkło.Część pomieszczen napewno przejmą obecne sklepy z pasażu.Chyba troche przesadzili z parkingami.W końcu zniknie wyjazd w Skłodowskiej.

Stan obecny a raczej sprzed kilku lat.
Obrazek

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 sie 2007, o 16:18

ten pasaz bedzie zburzony wiem bo babcia pracuje w aptece... byla cala konferencja na ten temat

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 31 sie 2007, o 16:26

ANewDay pisze:ten pasaz bedzie zburzony wiem bo babcia pracuje w aptece... byla cala konferencja na ten temat
No coś Ty :lol:

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 sie 2007, o 16:42

tylko potwierdzam z dodatkowego zrodla...

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 31 sie 2007, o 16:47

A czy to nie Twoja babcia z apteki mówiła coś o kładce nad jezdnią pomiędzy Tesco a Media Markt ? 8)

Tomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 12:35
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Tomek » 31 sie 2007, o 16:56

A no właśnie, mówili coś może nowego na tej konferencji?

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 1 wrz 2007, o 10:08

nie wiem czy to bylo wspomniane ale do wiosny nic nie bedzie burzone

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 wrz 2007, o 12:47

Ja już wcześniej wspominałem że nawet do końca przyszłego roku Włoska firma działająca na tyłach Fabryki domów nie będzie zmieniać miejsca. No chyba że dostaną jakieś wypowiedzenia i będą do tego zmuszeni. Wydaje mi się że inwestycja będzie podzielona na etapy. Zaczną od terenu Energotexu i wybudują obi a póżniej zajmą się resztą.

Samo przenoszenie Tesco do nowego budynku będzie prawdopodobnie zorganizowane tak jak w przypadku Tęczy.

No ale nie ma co rozmyślać pogadam z kolegami z tamtego Tesco i jak dowiem się więcej szczegółów to coś napiszę a tak chwilowo czekajmy na kolejne artykuły w prasie.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 1 wrz 2007, o 13:20

Skoro firma juz teraz występuje z wnioskiem o pozwolenie na budowę to chyba nie po to aby czekać ponad rok czasu.
Gdzie widziałes na tych planach OBI w miejscu Energotexu ?Ten budynek B na planie ma nie wiecej jak 2tys.metrów.Zbyt mały jak na OBI.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 1 wrz 2007, o 14:09

A co to według Ciebie jest?? Skoro Tesco ma być hipermarketem gigantem jak gdzieś wcześniej było napisane to oznacza że ono nie będzie miało 5 tyś m2 tylko znacznie więcej. A obi nie jest jakoś specjalnie gigantycznym marketem budowlanym. 2 tyś napewno nie będzie miało ale nie będzie podobne wielkością do Castoramy

Nie mówię że będą czekać ze wszystkim do grudnia przyszłego roku ale w tym roku mogą co najwyżej przeprowadzić prace rozbiórkowe niepotrzebnych elementów.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 1 wrz 2007, o 15:24

Zobacz sobie na ten budynek B i porownaj go wielkoscia do starego Tesco. Stare Tesco ma 5500m2 powierchni handlowe. Razem z magazynami, zapleczem i butikami niech ma 7000m2. Ten budynek B jest jakies 3x mniejszy. Jesli mialby byc to market budowlany to bylby chyba nawet mniejszy od Bricomarche.
Poza tym w jednym z newsoch w ktoryms z mediow padly wyraznie slowa, ze inwestor zrezygnowal z budowy 2 hal i ma byc tylko jedna. Mysle, ze druga hala miala byc wlasnie w miejscu gdzie zaznaczony jest budynek B, ale miala byc duzo wieksza (pewnie okolo 6000-7000m2), ale z niej zrezygnowano i na planie jest tam duzy parking. W sumie to z powierchnia tych parkingow chyba nieco przesadzili bo wychodzi na to, ze miejsc parkingowych bedzie z 4x wiecej niz obecnie. Oczywiscie to tylko moje spekulacje na dzien dzisiejszy, ale mysle, ze to planowane OBI postanowiono jednak (tak jak krazyly plotki wczesniej) wybudowac jednak w Ostrowie. Kilka dni temu dostalem informacje z Bardzo pewnego zrodla, ze te plany (chodzi o rysunki) centrow handlowych w Ostrowie z kwietnia ulegly zmianom i czesc z nich (mysle, ze chodzi wlasnie o to na Kaliskiej) bardzo sie rozni "na korzysc". Czyli w domysle CH bedzie wieksze. Przypomne, ze juz w kwietniu na planie byl market budowlany 6000m2 i hipermarket Tesco 7500m2 z mala galeria. Przy Tesco najczesciej stawiane sa wlasnie OBI. Jak bedzie naprawde prezekonamy sie wkrotce, poniewaz dowiedzialem sie tez, ze ma byc niebawem ogloszone juz bardzo skonkretyzowane plany inwestorow jesli chodzi o przyszle centra handlowe w Ostrowie. Wiem tez, ze rozmowy z inwestorami prowadzone sa od kwietnia "bardzo intensywnie".

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 1 wrz 2007, o 15:33

male pytanko czy ktos moze podeslac mi te "fotki" nowej galerri?
z gory dzieki
[email protected]

ODPOWIEDZ