Galeria Bursztynowa - inwestycja przy Tesco

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 17 mar 2009, o 18:27

A skąd wiecie ze chodzi o Bursztynową , w Kaliszu interesuje się wielu inwestorów z tej branży, w marcu powinni dostać pozwolenie na budowę, czyli niedługo sprawa się wyjaśni :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 mar 2009, o 19:08

Będąc dzisiaj koło placu rozbiórki nie wyglądało na to że prace miałby zostać przerwane. Szkoda że nie udało mi się zrobić zdjęć od strony pól bo teren jest już praktycznie wyrównany.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 17 mar 2009, o 19:08

Pozwolenie na budowę to oni mieli już w ub. roku.Wiadomo na 100% że chodzi o Bursztynową.

Znalezione w sieci pełne info:

"Atrium zamraża inwestycje w Polsce

Atrium European Real Estate wstrzymuje wszystkie inwestycje w naszym kraju. Mowa tu o przynajmniej pięciu obiektach handlowych w takich miastach, jak: Kalisz, Lublin, Jastrzębie Zdrój, Wałbrzych oraz Gdynia. Taką decyzję podjął nowy zarząd funduszu, który został powołany po sprzedaży Meinl European Land spółce joint venture CPI/Gazit Holdings i zmianie nazwy firmy na Atrium European Real Estate.

Realizacja Galerii Bursztynowej, lubelskiego CH Felicity, Galerii Jastrzębie i Wałbrzych oraz gdyńskiego Młodego Miasta stoi pod znakiem zapytania. Nowy właściciel postanowił jeszcze raz przyjrzeć się obiektom, których budowę zaplanowano przed przejęciem firmy. Chodzi głównie o optymalizację kosztów oraz zweryfikowanie każdego projektu w obliczu spowolnienia gospodarczego. Jak zapewniają władze spółki, nie oznacza to że projekty te nie zostaną zrealizowane. Ich budowa zostaje odłożona w czasie.

Źródło: Retailnet"

Oby tylko w efekcie nie okroili tego projektu.

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 17 mar 2009, o 19:31

Wychodzi na to, że zamiast FD będzie jakiś bardak.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 mar 2009, o 20:19

Jak mają zoptymalizować to już lepiej niech nie budują. Powstanie kolejny blaszak i tyle :(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 mar 2009, o 23:49

Odpowiedż inwestora.Dotyczy co prawda budowy w Lublinie ale jest tez slowo o Kaliszu.

"Felicity w zamrażarce? Inwestor zaprzecza
Marcin Bielesz
2009-03-18, ostatnia aktualizacja 2009-03-18 18:51

Firma Atrium European Real Estate, która w zeszłym roku przejęła budowaną Galerię Felicity wstrzymuje wszystkie inwestycje w Polsce? Taka informacja pojawiła się na branżowych portalach w internecie. Atrium zaprzecza, ale po raz kolejny potwierdza, że modyfikuje plany budowy Felicity.
...

Dzisiaj przedstawiciele Atrium dementują informacje o wstrzymaniu inwestycji w Lublinie, jak i w innych polskich miastach (m.in. Kaliszu, Jastrzębiu, Wałbrzychu i Gdyni). - Nie udzielaliśmy takich informacji. Inwestycje są na etapie optymalizacji - twierdzi Gabriela Woronko odpowiadająca za kontakty z mediami w polskim przedstawicielstwie Atrium. Poproszona o doprecyzowanie terminu "optymalizacja" wyjaśniła, że ma na myśli "modyfikację".

Według pierwotnych planów Felicity miało mieścić aż 260 sklepów i butików, a także kilkusalowe kino. Parking miał mieścić 3 tysiące aut. Z czasem plany korygowano zmniejszając powierzchnię sklepów, choć firma Gray International, która w inwestycji wypełnia rolę dewelopera co jakiś czas przekazywała listę coraz to nowych firm, które będą handlować w Felicity. Otwarcie najpierw zapowiadano na 2009 rok, póżniej przełożono je na wiosnę 2010. Niemal na sto procent wiadomo, że Felicity do tego czasu nie powstanie.

- Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie - mówi Woronko zapytana o to kiedy w Felicity pojawią się pierwsi klienci.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

Myśle ze u nas nie bedzie cięcia.Galeria lubelska miała byc nieporownywalnie większa od Bursztynowej.Sytuacja na kaliskim rynku równiez jest zgoła odmienna od tej w Lublinie.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 22 mar 2009, o 22:06

W czwartek 19.03 wybrałem się na rekonesans wokoło TESCO . Robiąc zdjęcia od strony firmy Dr Marcus wykorzystałem wzniesienia których tam nie brakuje - dobrze była widoczna również obwodnica Skalmierzyc.
Jakie było moje zdziwienie gdy odchodząc z oddali usłyszałem " HALO PROSZĘ PANA DLACZEGO PAN ROBI ZDJĘCIA".

Okazało się , że była to ochrona która musiała mnie wypatrzeć z dużej odległości - gościowi chciało się nawet specjalnie przechodzić przez murowany płot - szkoda że jeszcze do mnie nie strzelał.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 22 mar 2009, o 22:08

marek69 pisze:W czwartek 19.03 wybrałem się na rekonesans wokoło TESCO . Robiąc zdjęcia od strony firmy Dr Marcus wykorzystałem wzniesienia których tam nie brakuje - dobrze była widoczna również obwodnica Skalmierzyc.
Jakie było moje zdziwienie gdy odchodząc z oddali usłyszałem " HALO PROSZĘ PANA DLACZEGO PAN ROBI ZDJĘCIA".

Okazało się , że była to ochrona która musiała mnie wypatrzeć z dużej odległości - gościowi chciało się nawet specjalnie przechodzić przez murowany płot - szkoda że jeszcze do mnie nie strzelał.
to się odpowiada "HALO, A DLACZEGO NIE?" :D
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 22 mar 2009, o 22:12

I tak fotki zrobiłem takie jakie chciałem.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 22 mar 2009, o 22:16

No to wstawiaj ;) Ochrona była z Tesco czy dr. Marcus??
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 22 mar 2009, o 22:26

Ochrona była z tego terenu gdzie ma powstać Galeria - prawdopodobnie z oddali mnie zobaczyli - stoi tam jedna budka kempingowa.

Musze się zarejestrować na jakimś serwisie photo - bo Fotosikowi raczej podziękuje.

Jaki polecacie?

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 22 mar 2009, o 22:26

ja wstawiam na imageshack ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 22 mar 2009, o 22:27

imageshack.us
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 7 maja 2009, o 17:22

Trochę informacji ze strony Budremu.

Obrazek

oraz wizualizacja

Nie wiem czyżby powrót do pierwotnej koncepcji z Tesco ?
Środek IMHO zapowiada się bardzo oryginalnie.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 7 maja 2009, o 18:34

co to są big box bo chyba nie jestem w temacie albo coś przeoczyłem
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 7 maja 2009, o 18:42

Nic mi nie wiadomo o tym żeby Tesco miało się przenosić. Co do BigBoxów to sam nie wiem co to miałby być za markety. Są one wielkości Tesco. Czyżby obi/Praktiker i saturn/mega avans??
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 7 maja 2009, o 18:56

Coś mi się obiło o uszy że tam w okolicy mają powstać markety ale potraktowałem to jako plotkę , poczekamy zobaczymy.
Andrzej

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 7 maja 2009, o 19:01

Ciekawi mnie jakie jeszcze miałyby powstać tam sklepy, trochę sporo by już tego było jak na nasze warunki, mnie nie pokoi to Medical Center, czyżby Helios zrezygnował z inwestycji w tym obiekcie?

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 7 maja 2009, o 19:21

Stary już jestem i chyba niedowidzę :) ale nie widzę na wizualizacji tego Medical Center. Jest tam za to Cinemaworld...
W/g mnie te napisy nie pokazują sklepów , które się tam finalnie znajdą np. jest xara ( zara ? ) , h&n ( H&M ? ).
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 7 maja 2009, o 19:23

Te wizualizacje są bardzo ładne. Bardzo mi się podoba wizualizacja 5. Na 6 zastanawiają mnie te ruchome schody... dokąd one mają prowadzic?
Fajnym rozwiązaniem jest także ten motyw ludzki (jeżeli chodzi o wygląd z zewnątrz).

ODPOWIEDZ