OBI w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

OBI w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 6 gru 2006, o 15:34

Wejściem na kaliski rynek zainteresowana jest sieć OBI, która bylaby gotowa wybudować u nas swój market.
Janusz Pecherz mówi: kaliskim rynkiem zainteresowana jest sieć OBI. Obi nie czuje sie sie zniechęconą faktem , że w Kaliszu ulokowaly sie juz znane firmy obsuguące ten rynek. Twierdzą że nie boja sie konkurencji. Narazie rozpoznaja tereny. Powiedzialem , żeby zainteresowali sie terenami prywatnymi, bo miasto nie ma wolnych działek o takiej powiechrzni, jaka bylaby tu wymagana . Tak samo dzieje sie w innych miastach- mówi Prezydent J. Pęcherz.

artykuł w ŻK.
Takie male miasto a tyle marketów dziwne to :roll: :?:
Andrzej

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 6 gru 2006, o 16:06

Szkoda ze buduja tylko nowe markety a nic co byloby pozyteczniejsze :roll:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 6 gru 2006, o 17:49

Ale to nie miasto buduje tylko inwestor czhyba nie? Miasto nic na tym nie traci przeciez. Co mają im powiedzieć że nie chcą już więcej marketów i nie będa wpuszczać na swoj rynek nowych firm? Smieszne :P

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 6 gru 2006, o 17:51

miasto wydaje zgodę na budowę obiektów handlowych powyżej 2 tysięcy m2, zatem współpraca zarówno władz, jak i inwestorów jest niezbędna.
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 6 gru 2006, o 17:55

Współpraca tak, ale są z tego dodatkowe pieniądze w postaci offsetu. Zresztą o czym tu mówić to dla miasta napewno nie jest nic złego, wiadomo jest popyt to i podaż rośnie.

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 6 gru 2006, o 17:57

Motywy budowania marketów w Kaliszu to kwestia o wiele bardziej złożona niż tylko prawo popytu i podaży :wink:
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 6 gru 2006, o 18:00

Zapominasz o drobnych przedsiebiorcach ktorzy przez wpuszczanie marketów traca przysłowiowy chleb,nie wiem czy prowadzac interes z danym asortymentem ucieszylbys sie gdyby wszedl duzy market z takimi samymi produktami :idea:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 6 gru 2006, o 18:02

Być może, ekonomistą nie jestem, ale wydaje mi się że kolejne blaszaki nie przyczynią się do wyczerpania zasobów kasy miejskiej. :wink:

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 6 gru 2006, o 19:36

Ale ludzie ktorzy zarabiaja na tym pieniadze straca a zarobi obcy moloch ktory w dodatku nie jest Polski :x
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 6 gru 2006, o 19:49

To byloby jedno z pierwszych Obi w Wielkopolsce bo jak na razie to jeszcze nie ma tej sieci w tym regionie Polski :roll: dziwne że tu jeszcze nie inwestowali :?: .
Andrzej

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 6 gru 2006, o 20:09

W każdym razie, myślę, że więcej będzie pozytywnych, niż negatywnych aspektów wejścia tej sieci do Kalisza, bo skoro wejściem zainteresowane jest OBI, to z pewnością rynek nie nasilił się produktami oferowanymi przez tego typu firmy, sklepy. Jeśli chodzi o stratę innych, mniejszych firm, to jak w większości przypadków, duży może więcej, a zatem małe firmy mają wysoko postawioną poprzeczkę, ale nie oznacza to od razu ich bankructwa.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 6 gru 2006, o 22:39

Tak tylko jak maja konkurowac cenami z takimi wielkimi sieciami :!: :?: :?: :?:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 7 gru 2006, o 10:36

może zabiorę głos w tym temacie bo akurat trochę się na tym znam. otóż markety budowalne wcale nie mają niższych cen!! to wcale nie jest takie trudne wejść do takiego sklepu i dokonać porównania z mniejszymi sklepami! sam często nie mogłem się powstrzymać od śmiechu patrząc na ich ceny. tańsze mają rzeczy no name ale to oczywiście jest szajs bo jak można nazwać inaczej tapetę za 10 zł która rwie się już w rękach??? jest tylko jeden problem - mentalność ludzi w polsce, myślą, że w markecie jest najtaniej i najlepiej.. p.s fajnie by było gdyby w polsce ludzie tak popierali krajową przedsiębiorczość jak na zachodzie

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 7 gru 2006, o 11:37

(...)-ABSOLUT/CHRONOS pisze:Tak tylko jak maja konkurowac cenami z takimi wielkimi sieciami :!: :?: :?: :?:
poza rzeczami, których potrzebowałem na szybko i o dziwnych porach np. pęknięty syfon, 2kg fugi i takie tam nie kupiłem w marketach nic, bo tam szczerze mówiąc mało jest tańszych towarów...

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 7 gru 2006, o 11:44

(...)-ABSOLUT/CHRONOS pisze:Tak tylko jak maja konkurowac cenami z takimi wielkimi sieciami :!: :?: :?: :?:
to proste - jakością. Mijają czasy, kiedy najważniejsza była cena niższa w markecie o np. 25%. Teraz coraz więcej ludzi patrzy na jakośc (najlepszy przykład podał Target z tapetą), dlatego dobre małe sklepy nie padają. A zagrożenie małych sklepów przez wielkie sieci można raczej między bajki włożyc (dlatego ludzie pokroju Kuświka, którzy zbili na tym kapitał polityczny już się skończyli, z nim samym na czele), no chyba że mały sklep sprzedaje buble za wysoką cenę, wtedy sam się skazuje na upadek.
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 7 gru 2006, o 13:33

Własnie to miałem na uwadze u nas lansuje sie zagranicze sieci a Polskie niszczy :?
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 7 gru 2006, o 13:52

(...)-ABSOLUT/CHRONOS pisze:Własnie to miałem na uwadze u nas lansuje sie zagranicze sieci a Polskie niszczy :?
sami Polacy są sobie winni. Polskie sieci też są i np. wygodniej mi zrobic zakupy w niedużym, lecz mającym dobry asortyment Polo Markecie. Poza tym w wielu miastach (u nas miało to miejsce tylko 1 raz), drobni handlarze potrafili się dogadac i pobudowali swoje centra handlowe. Chciec to móc :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

KLON
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 18:30

Nieprzeczytany post autor: KLON » 7 gru 2006, o 19:45

Obi w Kaliszu to dobry pomysl razem z rozbudowanym starym Tesco
moim zdaniem jesli beda juz 3 markety budowlane ( Nomi, Castorama, Leroy Merlin) to nastepny na pewno nie wplynie na male kaliskie sklepy te 3 juz je wykoncza ale podobno takie sa prawa wolnego rynku
a wlasnie dlaczego nasi kaliscy kupcy nie postawia czegos fajnedo gdzie beda mieli swoje sklepy tylko potrafia nazekac? niech sie wezma do roboty!!

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 7 gru 2006, o 22:59

uwierz mi klon, że niektórzy się starają, biorą kredyty, inwestują, oferują niższe ceny, lepszą jakośc produktów i usług ale nie są w stanie konkurować z marketami które stoją przy każdej ulicy i zwłaszcza z mentalnością polaków, co pokazuje niestety Twój post....

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 7 gru 2006, o 23:07

Według mnie mali przedsiebiorcy nie maja zadnych szans w walce z marketami oczywiscie zdarzaja sie wyjatki ale jest to niewielki odsetek :!:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Zablokowany