OBI w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
hipermaketowiec ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2007, o 15:12

Nieprzeczytany post autor: hipermaketowiec ostrow » 5 wrz 2007, o 17:12

To kiedy ma być wydane pozwolenie na budowe, albo czy ten teraz jest są juz plany zagospodarowania przestrzennego? Widziałem plan budowy waszej galerii przy tesco i raczej nie wiem gdzie postawią obi. No i dziś u nas w Ostrowie został zatwierdzony plan zagospodarowania przy kaliskiej. Myśle ze jednak obi nie bedziecie mieć :D

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 5 wrz 2007, o 18:11

^^^ No i bardzo dobrze :lol: U nas jest aż nadmiar tych blaszano-budowlanych potworów i nie potrzeba nam więcej 8) Niech Ostrów też ma jakiegoś blaszaka :P
*All Rights Reserved*

hipermaketowiec ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2007, o 15:12

Nieprzeczytany post autor: hipermaketowiec ostrow » 5 wrz 2007, o 18:33

No nie wierze że ktoś z kalisz to mowi. Ale to chyba dobrze.. od początku powinien być równy podział ;)

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 5 wrz 2007, o 18:55

Hipermarketowiec ma racje. Tydzien temu nastala historyczna chwila i Rada Miejska w Ostrowie zatwierdzila pierwszy raz w historii miasta miejscowy plan zagospodarowania terenow pod obiekty wielkopowierchniowe. Teraz inwestorzy moga juz stawiac hipermarkety i centra handlowe przy ulicy Kaliskiej. Chodzi o tereny po obu stronach drogi gdzie wjezdza sie do miasta od strony Kalisza (obecnie laki i pola). To miejsce za jakis rok, poltora zmieni sie nie do poznania, bo oprocz przynajmniej jednego centrum handlowego bedzie przeciez tam przechodzic obwodnica miasta z wielkim, dwupoziomowym wezlem w ksztalcie koniczynki. Ulica Kaliska od tego wezla w strone miasta bedzie poszerzona do 2 jezdni (4 pasy ruchu) i polaczy sie z czteropasmowymi Alejami Slowackiego. Po drodze powstanie jeszcze duze rondo lub swiatla. Natomiast remont Alei Slowackiego wlasnie sie zaczal.
Przygotowywane sa tez miejscowe plany zagospodarowania w innych czesciach miasta. Za pare miesiecy powinnna byc uchwalona zmiana pod konkretnego inwestora, ktory postawi drugie centrum handlowe w miescie na ulicy Poznanskiej. Pierwsze bedzie oczywiscie na Kaliskiej.

Aha - i ruszyla tez budowa hipermarketu kompaktowego Tesco na Strzeleckiej. Rozstawiono juz budki dla pracownikow, zaczeto wyrownywac teren i rozstawiac ogrodzenie. Nie bedzie to wielki obiekt, ale pod wzgledem wielkosci bedzie to 3 Tesco w okolicach, po 2 kaliskich hipermarketach.

Awatar użytkownika
LookAss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kalisz-Niedźwiady

Nieprzeczytany post autor: LookAss » 5 wrz 2007, o 20:31

Szkoda ze postawia na tym terenie glupie hipermarkety i centra handlowe :cry: Zawsze najgorsze inwestycje dla rozwijającego się miasta to inwestowanie w blaszaki.... :cry:

[ Dodano: Sro, 05.09.2007, 20:32 ]
^^^ Dlatego właśnie sie ciesze ze OBI może powstać w Ostrowie, nie w Kaliszu, choć to też nie jest do końca pewne.
*All Rights Reserved*

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 5 wrz 2007, o 20:54

To jest poprostu zaśmiecanie forum i pisanie o niczym. Widzicie jaki jest temat, więc piszcie to co trzeba, a nie co powstanie w Ostrowie Wielkopolskim, bo to jest forum o inwestycjach w Kaliszu.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 5 wrz 2007, o 20:58

Twmat brzmi: Obi w Kaliszu. My zastanawiamy sie czy czasem Obi nie powstanie jednak w Ostrowie, to wszystko. Chyba juz zostalo dowiedzone, ze Obi na pewno nie bedzie w tym planowanym centrum handlowym 36tysm2, ktore bedzie budowane za starym Tesco.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

(...)

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 5 wrz 2007, o 21:09

Ale kogo interesuje co powstanie w Ostrowie nawe Disneyland niech buduja to forum o inwestycjach w Kaliszu a nie w Ostrowie i nie intresuje nikogo co tam bedzie budowane!!!
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

hipermaketowiec ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2007, o 15:12

Nieprzeczytany post autor: hipermaketowiec ostrow » 5 wrz 2007, o 21:19

No może sector się troche rozbujał z tym wypisywaniem inwestycji w ostrowie hhehe. No ale jak juz mowimy o tym OBI to rozwazamy miejsce gdzie może być postawione. :D

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 5 wrz 2007, o 21:48

przepraszam, ponioslo mnie
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 5 wrz 2007, o 23:14

sector-ostrow pisze:... To miejsce za jakis rok, poltora zmieni sie nie do poznania, bo oprocz przynajmniej jednego centrum handlowego bedzie przeciez tam przechodzic obwodnica miasta z wielkim, dwupoziomowym wezlem w ksztalcie koniczynki. Ulica Kaliska od tego wezla w strone miasta bedzie poszerzona do 2 jezdni (4 pasy ruchu) i polaczy sie z czteropasmowymi Alejami Slowackiego. Po drodze powstanie jeszcze duze rondo lub swiatla....

Jak to niewiele człowiekowi do szczęścia potrzeba :lol:
Rozumiem ze wtedy bedziesz juz najszczęśliwszym czlowiekiem i wolny czas bedziesz spedzał albo w "przynajmniej jednym centrum handlowym albo jeżdżąc w kółko "po kończynce".
Napisz jeszcze ile masz lat i nie mam więcej pytń 8)

No bo faktycznie taka czteropasmowa ulica to juz jest prawdziwy skok cywilizacyjny.Jeszcze gdyby wybudowali obok tego nowego ronda lub świateł (bo nie wiem co ma w końcu być) ze dwa wieżowce 20 pietrowe to byłaby taka mała stolica.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 6 wrz 2007, o 05:53

To jeszcze jeden wycinek prasowy na temat rozbudowy i budowy nowych marketów :roll:

Obrazek

żródło ŻK

Ciekwe kiedy będa jakieś bardziej oficjalne wiadomości na temat rozbudowy czy budowy nowego obiektu i co sie będzie mieścic bo więcej jest spekulacji :?: :?: :?: , ale wiemy juz że jest to spółka Progres :roll:
Andrzej

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 6 wrz 2007, o 07:50

Pawel, nie rozumiem Twojej reakcji i mi troche przykro. Przeciez wiadomo, ze kazda wieksza inwestycja w Ostrowie mnie bradzo cieszy. Was, Kaliszan cieszy kazda inwestycja w Kaliszu. A wspolnie powinna nas cieszyc kazda inwestycje w naszym regionie (naszej aglomeracji). Wiem, ze Wy jestescie juz troche przesyceni hipermarketami i wiele jest glosow, ze zaczyna byc ich za duzo. My jednak, w Ostrowie chcemy pare wpuscic, a pozniej zobaczymy.

Co do mojego wieku, to raczej nie jestem od Ciebie mlodszy, bo ja juz troche stary dziad jestem 8)

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 6 wrz 2007, o 15:29

Soctor11, boszszsz, jaki ty się grzeczny zrobiłeś. Wprost cię nie poznaję... ;) Pozdr.

Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 6 wrz 2007, o 17:13

Sektor, teraz piszesz o wspólnej algomeracji a jak pamiętam z róznych forów jeszcze jakis rok temu ziałeś na Kalisz nienawiścią gdy ten coraz bardzej składniał się co do utworzenia województwa środkowopolskiego.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 6 wrz 2007, o 17:14

sector-ostrow pisze:...

Co do mojego wieku, to raczej nie jestem od Ciebie mlodszy, bo ja juz troche stary dziad jestem 8)
Hmm no nie bardzo che mi się w to wierzyć.To tym bardziej dziwi mnie Twoje zachowanie.Ja wiem że można się cieszyć z różnych inwestycji.I ja rónież się cieszę ale nie można popadać w skrajność.Napewno hipermarketami i węzłem kończynką nikomu nie zaimponujesz a takie odnoszę wrażenie czytając na wielu forach Twoje wypowiedzi.Fajnie jak to będzie ale to nic nadzwyczajnego.

Fazik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 31 gru 2005, o 14:12

Nieprzeczytany post autor: Fazik » 6 wrz 2007, o 17:36

Wiadomo im mniejsze miasto tym cieszą mniejsze inwestycje, Ostrowian cieszy podbudowanie kończynki czy ronda oraz jakiegoś pierwszego od kilku lat blaszka, Kaliszan będą cieszyć już rzeczy o wiele większe np. budowa jakieś wielkopowierzchniowej galerii z prawdziwego zdarzenia, budowa aquaparku czy kompleksu uniwersyteckiego, bo blaszaki są już dla nas czymś normalnym i raczej nie wzbudza już entuzjazmu. A w takim Wrocławiu cieszą się np. z budowy fabryki na 3000 miejsc pracy, bo powyższe wymienione rzeczy, które budują np. w Kaliszu też już są już dla nich normalnością.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 6 wrz 2007, o 18:37

Inaczej bedziecie mowic, jak juz bedzie gotowy ten wezel z obwodnica i wszystko co ma powstac w tych okolicach. Na razie mysle, zeby zakonczyc ten drazliwy temat.

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 6 wrz 2007, o 18:39

Panowie... takie dyskusje to na Private, bo czemu mamy czytać wasze wypociny, dobrze wiecie, że takie dyskusje nigdy nie kończą się kompromisem, zawsze porządek musi zrobić moderator/administrator i dziwię się, że jeszcze nic nie zrobił w związku z tym wielkim off-topem!

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 6 wrz 2007, o 18:48

Nie, wtedy nie będziemy inaczej mówić, tylko w ogóle zaniemówimy z wrażenia. :x

Ostrowianie są kuci na cztery kopyta, więc nie dajcie się zwieść ich tymczasowemu lizusostwu. Jak z Kalisza zrobiono powiat, to ostrowianie myśleli, że "teraz nam pokażą", ale jak im nic z tego pokazywania nie wyszło, miasto OW splajtowało, to im się teraz zachciewa aglomeracji, żeby się pod kuratelą Kalisza podciągnąć. Ale jak im zbudują w końcu ten upragniony market koło kończynki, to im znowu odbije. I oni bedą tak w odbijanego już zawsze. (Obym się mylił.)
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Zablokowany