Inwestycje AWS

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 wrz 2012, o 15:48

Zaczęło się od kotłowni... ciekawe czy na tym się skończy?
http://www.calisia.pl/articles/15832-ek ... -wiezienie
g13k

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: tomash » 23 sie 2013, o 17:57

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ga ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.przetargi.egospodarka.pl/274 ... 013_2.html" onclick="window.open(this.href);return false; tutaj specyfikacja

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 sie 2013, o 20:35

Będę teraz trochę złośliwy :twisted: i spytam kiedy będzie bunt więźniów w kaliskim Alcatraz i kiedy sfajczą ten budynek aby mogła powstać kolejna Biedronka,Netto czy to tam wolicie :lol: :lol: :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 28 sie 2013, o 11:50

Ale dobrej klasy hotel z celami i restauracją , cafe-barami i jakkuzi miłby powstać? Zwłaszcza, ze do do rozbudowanego stadionu niedaleko. Niech Kalisz załatwia z Unią budowę nowego Kicia , zgodnego ze[[ze standardami unijnymi.Z tamtą d rozlega się piękna panorama na Miasta. Czy ona ma służyć li tylko skazanym? Inni są niegodni ?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 6 paź 2013, o 01:03

Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 6 paź 2013, o 13:01

Czy to jest skuty tynk, czy postawiono całkiem nową ścianę.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: wollny » 6 paź 2013, o 18:35

K-man pisze:Czy to jest skuty tynk, czy postawiono całkiem nową ścianę.
Raczej całkiem nowa ściana, bo jak tam ostatnio jechałem to był zburzony stary mur.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 6 paź 2013, o 19:28

można przenieść do realizwoanych
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 6 paź 2013, o 23:50

Wollny ma rację, to jest nowy fragment muru. Ostatni raz widziałem w tamtym miejscu wielką dziurę w starym murze. Teraz jest tam elegancka nowa cegiełka.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 2 lip 2014, o 11:45

Przebudzili się odnośnie remontu, który był tak hucznie zapowiadany a jakoś jeszcze za wiele tam się nie ruszyło, po za odbudowanym kawałkiem muru.
http://www.faktykaliskie.pl/rewolucja-w ... -wiezieniu" onclick="window.open(this.href);return false;

Cele z filmów, wyglądają nieco inaczej i przyjemniej niż te z zameczku, łagodnie mówiąc :D
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 gru 2014, o 15:14

Zakład Karny w Kaliszu opustoszeje. Więzienne mury w styczniu opuszczą prawie wszyscy osadzeni, a nowi nie będą przyjmowani. Wszystko za sprawą długo oczekiwanego remontu najstarszej części budynku, w której mieszczą się cele. Prace budowlane potrwają dwa lata.
http://www.faktykaliskie.pl/zamykaja-kaliskie-wiezienie" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 gru 2014, o 18:49

Dla mnie wygląda okey, tylko ja postrzegam więzienie jako miejsce odsiadywania kary. A nie luksusowe lokum dla przestępców. Dlatego szkoda kasy na remont według mnie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 18 gru 2014, o 00:05

K-man powiem Ci ze jesli mialbys odsiadywac wyrok w szarych scianach to, to powieksza frustracje osadzonego i wpada w depresje, zaden z nich nie jest robotem tylko czlowiekiem ktory predzej czy pozniej cos w nim peka. Nie chce tutaj ich bronic, jednak jesli wprowadza sie programy by oni mieli wplyw na pewne decyzje, czy na jakosc odsiadywania kary piszac do komendanta listy i ktos z nimi o tym rozmawia to to rokuje na prszyszlosc dla tych ludzi ze oni maja wplyw na to ze moga zmienic swoje zycie ze oni maja wplyw na to jaka bedzie ich przyszlosc a do tego potrzebne tez jest jakis standard odsiadywania kary by nie spac z kiblem w lozku. chcialbys miec glowe w kiblu zamiast poduszki ? kazdemu czlowiekowi nalezy sie szacunek niezaleznie od tego kim jest i lub czego dokonal. Szacunek sie nalezy ze wzgledu na czlowieczenstwo. Chodzi o to by z nich sie nie smiac. Patologia i ludzie ktorzy trafiaja do zakladow karnych zazwyczaj zostali wychowywani przez ulice albo rodzicow alkoholikow lub inne rodziny ktore nie radzily sobie z wychowaniem swoich dzieci, pozniej agresja w domu wobec dzieciaka i ciagla walka tego dzieciaka o kawalek tego by ktos go wysluchal, wczesniej w wiezieniu sie ich karcilo, karalo itd. jesli zmienimy podejscie do nich oni tez moga zmienic podejscie do swiata tylko trzeba im w tym pomoc.Czasem do niektorych to nie dotrze ale to jest maly odsetek

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: klocek » 21 gru 2014, o 07:25

Jako, że mam w rodzinie klawiszy ;) wiem jak to wygląda - sami pisali prace magisterskie z cyklu "Nowoczesna resocjalizacja" (na przełomie wieku), i nie są to młodziki (mogą już iść na emeryturę ;)
Oni nie wierzą w resocjalizację; nawet najlepsze więzienie nie pomoże. Jeżeli dajemy marchewkę i nie działa to może trzeba jak nie kijem to twardą marchewką napierdzielać? Może strach przed więzieniem i warunkami w nim panującymi byłby lepszy?
A prawda jest taka, że w kaliskich lokalach nie znajdują się groźni przestępcy - głównie alimenciarze, dłużnicy, rozboje, włamania itp.

n1x0n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 7 sty 2011, o 16:15
Lokalizacja: o. Asnyka

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: n1x0n » 24 gru 2014, o 11:50

klocek pisze: A prawda jest taka, że w kaliskich lokalach nie znajdują się groźni przestępcy - głównie alimenciarze, dłużnicy, rozboje, włamania itp.
kto Cie tak starsznie oklamal? ZK w Kaliszu jest wiezieniem typu zamknietego dla odbywajacych kare pozbawienia wolnosci po raz pierwszy. Wiec poki co nie ma tam recydywy ale mordercy jak najbardziej

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: klocek » 24 gru 2014, o 15:12

n1x0n pisze:kto Cie tak starsznie oklamal? ZK w Kaliszu jest wiezieniem typu zamknietego dla odbywajacych kare pozbawienia wolnosci po raz pierwszy. Wiec poki co nie ma tam recydywy ale mordercy jak najbardziej
W Kaliszu są dwa więzienia - Łódzka i COSSW. W COSSW praktycznie sami drobni, natomiast na Łódzkiej pojawiają się inni (napisałem głównie), jednakże nie jest to Piotrków ;).

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 25 gru 2014, o 13:03

moim zdaniem to wiezienie nie powinno byc przytulnym pokojem zeby czlowiek chcial tam isc bo dadza jesc i lozko, a sa tacy. Nie moze byc ze stawka zywieniowa w wiezieniu jest wyzsza jak w szpitalu. Wiem ze prawa czlowieka itd. ale to powinien byc strach przed kolejnym przestępstwem ze jak mnie zlapia to znowu tam trafie.

Rzeczywistosc jest taka ze jest i jedzonko dobre, telewizor, gry, silownie. Lepiej jak w osrodkach turystycznych.

Troche zboczylem z tematu za co przepraszam

n1x0n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 7 sty 2011, o 16:15
Lokalizacja: o. Asnyka

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: n1x0n » 25 gru 2014, o 18:15

klocek pisze:
n1x0n pisze:kto Cie tak starsznie oklamal? ZK w Kaliszu jest wiezieniem typu zamknietego dla odbywajacych kare pozbawienia wolnosci po raz pierwszy. Wiec poki co nie ma tam recydywy ale mordercy jak najbardziej
W Kaliszu są dwa więzienia - Łódzka i COSSW. W COSSW praktycznie sami drobni, natomiast na Łódzkiej pojawiają się inni (napisałem głównie), jednakże nie jest to Piotrków ;).
pracuje tam wiec wyprowadze Cie z błedu, w Kaliszu nie ma dwóch wiezień. Na Łódzkiej jest Zakład Karny w Kaliszu a w Szczypiornie jest tzw. Oddział Zewnętrzny Zakładu Karnego w Kaliszu, mieści sie on na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej (jak zapewne wiesz jedynego w Polsce) ale organizacyjnie podlega pod ZK w Kaliszu, nie jest to oddzielna jednostka.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: klocek » 27 gru 2014, o 21:40

Nie wyprowadziłeś mnie z błędu - chodziło mi o miejsca "pobytu". Mało osób wie, iż w COSSW znajdują się więźniowie.

bjornekleksten
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 5 sty 2015, o 12:52

Re: Remont więzienia w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: bjornekleksten » 5 sty 2015, o 13:34

Mam nadzieję, że nie tylko więźniom wyremontują, ale nam też po drugiej stronie odświeżą elewacje, bo teraz woła o pomstę do nieba

ODPOWIEDZ