Złoty Róg

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 mar 2012, o 18:33

Długo już cicho było w temacie.....ale coś się zaczyna dziać........pytanie tylko co.

Koniec "Złotego Rogu"


Na Złotym Rogu nie ma już ogródka piwnego, który istniał tam od początku lat 90., nie będzie też działalności gastronomicznej. Miasto chce odzyskać swój teren i wymówiło dotychczasowemu użytkownikowi umowę dzierżawy. Ratusz nie ma jednak pomysłu na zagospodarowanie tego atrakcyjnego placu. Wersja oficjalna głosi, że zostanie tam posiana trawa i… na tym koniec. Prawie nikt w to nie wierzy

Jak twierdzi Kajetan Przybyła, właściciel firmy Admat i wieloletni dzierżawca Złotego Rogu, rocznie płacił on Miastu 200 tys. zł czynszu dzierżawnego. Prawdopodobnie był to najdroższy ogródek piwny w Kaliszu. Przeliczając tę kwotę na metry i miesiące, otrzymać można stawkę blisko trzykrotnie wyższą niż ta, którą co roku płacą właściciele sezonowych ogródków na Głównym Rynku. Do czynszu dzierżawnego doliczyć trzeba podatek od nieruchomości i opłaty za koncesje na sprzedaż alkoholu, a poza pieniędzmi także ok. 20 miejsc pracy. – Gdy powiedziałem w ratuszu, że wraz z likwidacją „Złotego Rogu” będę musiał zwolnić ok. 20 osób, odpowiedzieli mi, że te osoby poszukają sobie pracy gdzie indziej. Niedawno otworzyłem sklep w Ostrowie, otwieram w Pleszewie i widzę, że tam jest zupełnie inne podejście. Urzędnicy mówią mi: „o, fajnie, będzie sklep, będą nowe miejsca pracy, super!” i pytają, w czym mogą mi pomóc. W Kaliszu jest to nie do pomyślenia – mówi właściciel Admatu.

Posieją tam trawę
– Mieliśmy wiele głosów, że dzieje się tam samowola budowlana, a Miasto na to nie reaguje. Kajetan Przybyła korzysta z gruntu Miasta, za który nie płaci, a gdy zostaje mu naliczona opłata, on się od tego odwołuje. Były z nim spotkania w ratuszu i były mu składane propozycje, na które się nie zgodził. Po wypowiedzeniu umowy nie wydał nam gruntu. Poszło więc zawiadomienie do sądu – twierdzi wiceprezydent Daniel Sztandera. Opisuje przy tym sytuację z roku 2010, bo Miasto wymówiło Admatowi umowę już wtedy. Mimo to w roku 2011 ogródek piwny działał nadal. Prowadzona była też działalność gastronomiczna, zarówno w budynku głównym, jak i w sąsiadującym z nim kiosku z fast foodami. Dziś działa już tylko kiosk, a i to nie wiadomo, jak długo. Kajetan Przybyła przyznaje, że przez miniony rok korzystał z gruntu bezumownie, zaprzecza jednak, by z tytułu prowadzenia „Złotego Rogu” miał jakiekolwiek zaległości płatnicze wobec Miasta. Twierdzi, że w przeszłości zdarzały mu się spóźnienia z opłatami, jednak w chwili rozwiązywania umowy wszystkie zaległości były uregulowane. – Miasto zażyczyło sobie, żebym zlikwidował kiosk i budynek, który jest trwale związany z gruntem. Nie chciało ich odkupić. Likwidacja tych obiektów kosztowałaby mnie kilkaset tysięcy złotych, wliczając w to koszty demontażu i wartość samych budynków. W grę wchodzi tu czynnik ekonomiczny, ale też społeczny: stracą klienci, którzy przez lata przyzwyczaili się do tego miejsca i jego atmosfery, Miasto straci pieniądze, które mu płaciłem, a pracownicy stracą pracę. Poza tym jest to działanie przeciwko przedsiębiorczości – podkreśla K. Przybyła. Dodajmy, że na Złotym Rogu poniósł on dodatkowe koszty wynikające z wybrukowanie kostką ścieżki przecinającej ten plac i z budowy ograniczających ją murków. – Nie kwestionuję samego wypowiedzenia umowy. Właściciel jest właścicielem i trzeba uszanować jego prawa. Nie mogę jednak zrozumieć, dlaczego Miasto rezygnuje z 200 tys. zł rocznie, a w zamian nie ma w tym miejscu niczego do zaproponowania. Powiedziano mi, że ma mnie tam nie być, bo ma mnie tam nie być, ot tak, bez przyczyny. Gdy spytałem, co tam ma powstać, usłyszałem że nic, po prostu ma tam trawa rosnąć. Gdy w przeszłości przedłużano za mną umowy dzierżawy, zawsze słyszałem, że mogę być spokojny, bo żeby mnie usunąć ze Złotego Rogu, musiałoby tam powstać coś naprawdę dużego. A teraz mi mówią, że będzie tylko trawa.

Więcej w Życiu Kalisza
http://www.zyciekalisza.pl/?str=128&id=129225
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 28 mar 2012, o 19:46

Lubiłem wyskoczyć na piwko na "Złoty Róg" ale trzeba przyznać, że estetyka tego miejsca była delikatnie mówiąc mało gustowna...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 mar 2012, o 22:14

Nie chce mi się wierzyć, że miasto sobie odpuszcza ponad 200tyś. zł dla estetyki. Zwłaszcza, że nasze władze nie mają jej za grosz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 29 mar 2012, o 16:32

Obrazek

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości czy zabudowa Złotego Rogu jest konieczna, proponuję spacer ul.Śródmiejską od Gł.Rynku do Złotego Rogu.
Widok Złotego Rogu z Mostu Kamiennego robi wrażenie, prawda ? :)
Wyrwa w zabudowie, ślepe ściany, oficyny, podwórka budynków przy ul.Pułaskiego. Taki ohydny widok towarzyszy przechodniom głównej, spacerowo-handlowej ulicy miasta!

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 29 mar 2012, o 16:53

wszystko powinno się rozpocząć od zlikwidowania przystanku kla, następnie zabudować Złoty Róg, jednak jak daleko będzie sięgać budynek muszą sie wypowiedzieć fachowcy. Bo różne opinie słyszałem :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 mar 2012, o 17:14

Budynek jeśli powstanie powinien trzymać linię zabudowy ul.Śródmiejskiej. Proste.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 29 mar 2012, o 22:19

K-man pisze:Nie chce mi się wierzyć, że miasto sobie odpuszcza ponad 200tyś. zł dla estetyki. Zwłaszcza, że nasze władze nie mają jej za grosz.
Przecież i tak nie płacił ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 mar 2012, o 22:39

Pawel pisze: Przecież i tak nie płacił ;)
Dokładnie :wink: 10 lat uchylał się od płacenia należności za kiosk z lodami przy moście Kamiennym,no chyba,że chodziło o kręcenie lodów :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 29 mar 2012, o 22:46

Jakieś kikla miesięcy temu w lokalnej prasie (nie pamiętam tytułu) ukazał się spory artykuł opisujący jak to miasto jest nieskuteczne w stosunku do dzierżawcy, który nie uiszcza opłat za korzystanie ze Złotego Rogu. Może sprawa ma głębsze dno niż wszyscy myślimy...

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 mar 2012, o 23:06

Kolesie tak się rozpasali,że poprostu niepłacą bezkarnie. Pamiętacie afere z Brok'n'Rollem? Zapłacili czy dług umorzono? Kto te interesy nadzoruje z ramienia Ratusza? Chyba nie wiceprezydent ,,od kultury'' ???

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 mar 2012, o 23:50

Skoro fiutek nie płacił to won. I tak się dłogo cackali z nim.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

shuudoushi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 3 maja 2010, o 19:58
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: shuudoushi » 30 mar 2012, o 23:03

A ja się nie zdziwię, jeśli jakaś tajemna prawda wyjdzie na jaw za kilka miesięcy. Wszak jest to kawałek gruntu, w dodatku w ciekawym miejscu. Pojawi się zapewne jakiś tajemniczy inwestor i zabuduje :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 30 mar 2012, o 23:15

Tylko nie pan M.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 31 mar 2012, o 00:55

K-man pisze:Tylko nie pan M.
Kto wie :D :D :D
Życie Kalisza pisze: zawsze słyszałem, że mogę być spokojny, bo żeby mnie usunąć ze Złotego Rogu, musiałoby tam powstać coś naprawdę dużego. A teraz mi mówią, że będzie tylko trawa.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 mar 2012, o 12:09

g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 31 mar 2012, o 12:36

Mógłbym coś napisać o protestujących, ale jeszcze dostałbym bana :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 31 mar 2012, o 14:18

K-man pisze:Mógłbym coś napisać o protestujących, ale jeszcze dostałbym bana :)
Też mnie korci. Fejsbukowym komentatorom dedykuję myśl Stanisława Lema: "Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu"

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 kwie 2012, o 15:17

Tak dla przypomnienia wyglądało to kiedyś tak :D

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 6 kwie 2012, o 15:43

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ga ... a462,1,3,4 zdziwiłem się wypowiedzią Pana Błachowicza

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 6 kwie 2012, o 16:16

Noo, i jak myślićie ? Kto wygra Puby Złoty Róg + Carskij czy Admat Pub? To jest zwykła walka z konkurencją. I jeszcze jedno - kiedyś nauczyciele gonili młodzież z ulic, knajp i spod ,,czerwonych latarni'' :). Osobiście jestem za lokalikami kameralnymi na miarę ... skarłowaciałego już Kalisza. Takie molochy są groźne i trudno je utrzymać w ryzach. A płatnych patroli na Rogu jak nie było, tak nie ma!.

ODPOWIEDZ