Złoty Róg

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

(...)-ABSOLUT/CHRONOS

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 1 lut 2006, o 15:25

mlody pisze:nie prawda... 1-wszy jest spoko
Czy Ty kiedykolwiek czlowieku zrozumiesz ze ktos moze miec odmienne od Ciebie zdanie :evil:,to co podoba sie Tobie nie musi podobac sie innym 8)

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 1 lut 2006, o 18:41

Młody jest jeszcze młody, więc ja mu to wybaczam, chociaż czasem jego gust - nazwijmy to grzecznie - rozczarowuje mnie :?.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Gość

Nieprzeczytany post autor: Gość » 2 lut 2006, o 13:58

Kiedy nowy Złoty Róg?
02-02 13:47 Kalisz | Z życia samorządów

Czy i kiedy Złoty Róg w Kaliszu stanie się reprezentacyjnym punktem miasta? Kiedy pojawią się tam galerie i restauracje? Władze miasta sporo inwestycji planowały, ale czy na planach się skończy?

Wokół Złotego Rogu szumu zrobiono już sporo. Na stronach internetowych miasta pojawiały się nawet koncepcje zagospodarowania tej części miasta. Wykonano symulacje, na zdjęciach można było zobaczyć Nowy Róg po zmianach.

Wszystko wyglądało rewelacyjnie: mnóstwo zieleni, alejki dla spacerowiczów, kilkukondygnacyjne oszklone galerie ze sklepami i restauracjami. Internauci mogli wybierać, która prezentacja najbardziej im się podoba. I wybierali.

Tyle, że nic z tego nie wynika, bo chociaż są inwestorzy, którzy Złoty Róg chcieliby modernizować, to miasto nie ma pieniędzy. Wiceprezydent Daniel Sztandera podkreśla, że w tym roku na Złotym Rogu nic się nie zmieni.

Mało prawdopodobne, aby coś ruszyło się również w przyszłym.

Jedyną zmianą, o którą już dopytują radni, jest remont starego budynku, w którym teraz mieści się bank. Władze miasta wysłały pismo do właścicieli i pytają, o plany modernizacji i remontu elewacji obiektu. Odpowiedzi jeszcze nie ma.


żródło rc.fm

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 2 lut 2006, o 14:05

Czegos nie rozumie, jest inwestor ale miasto nie ma kasy. A Po co miastu pieniadze na ta inwestycje, skoro znalazl sie inwestor? Niech on pokrywa wszelkie koszty :!:

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 2 lut 2006, o 16:35

To jest to: zmiany w Kaliszu kończą się tylko na planowaniu :evil: grrrr

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 2 lut 2006, o 16:37

Dobrze, że chociaż interesują się starym Bankiem Handlowym - tam gdzie gospodaruje PeKaO SA świetnie wygląda, ale opuszczona część budynku należącego dawniej chyba do Banku Spółdzielczego wygląda tragicznie.

Jeszcze w kwestii Złotego Rogu - mi generalnie odpowiada stan obecny tego miejsca, ale zastanawia mnie co miasto ma do tego. Władze mówią, że nie mają pieniędzy na inwestycję - to co, ewentualny obiekt miałby należeć do miasta? dobre sobie, im mniej państwa w gospodarce, tym lepiej. Gdyby chcieli faktycznie, żeby powstało coś w tym miejscu, wpuściliby prywatnych inwestorów - oni już by odpowiednio zagospodarowali teren. No chyba że kaliscy włodarze chcieliby przygotować sobie ciepłe posadki po zakończeniu kadencji.
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 2 lut 2006, o 16:49

Dokladnie tez tego nie rozumie :roll:

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 2 lut 2006, o 21:47

Chcecie takiego inwestora, który zbuduje na Złotym Rogu podobny budynek, jaki stanął koło wieży cisnień?
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 2 lut 2006, o 22:21

Absolutnie nie, jesli juz cos budowac na złotym to tylko nowoczesnie i z gustem. I budynek ktrory mial by powstac powinien miec charakter rozrywkowo-handlowy. Jesli mialo by powstac cos zupelnie innego to jestem przeciw :!:

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 2 lut 2006, o 22:40

Dokładnie. Zresztą nie pisałem, że chcę, by coś tam budowano, tylko że odpowiada mi tak jak jest. Interesowało mnie za to, co do kosztów inwestycji ma miasto. No i jeśli coś jednak by miało powstać, to coś, co pasowałoby stylistycznie i architektonicznie do okolic - może taki dawny Bank Handlowy bis z piękną architekturą i zdobieniami :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

Awatar użytkownika
maniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 3 lut 2006, o 09:31

Nieprzeczytany post autor: maniek » 3 lut 2006, o 09:36

jak dla mnie powinna tam stanąć oszklona galeria, ale typowa, taka jakie sie stawia w centrum miasta, a nie typu Galeria Kalisz czego nie można nazwać galerią... a funkcje miejsca gdzie można napić sie piwka-bo taką spłnie teraz m.in. złoty, mozna by bylo wkomponować

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 3 lut 2006, o 15:46

albo piwko przenieśc kawałek dalej i byłoby przy Wale Matejki nad Prosną...:) może za Carską albo przed

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 3 lut 2006, o 16:20

A może rzeczywiście zrobić z tego taką lekką, oszkloną konstrukcje, która latem była by otwarta (tzn. drzwi i kilka tych okienek) i ciepłe powietrze by chulało, a zimą byłoby zamknięte i ocieplone i wtedy też miło by się piło.... no, jeszcze 3 lata :P

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 3 lut 2008, o 20:26

Jakie mieliśmy piękne plany Złotego Rogu i nic z tego nie wyszło.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 sty 2009, o 15:34

W ziemi kaliskiej wyczytałem wzmiankę o to cytat " ze może wkrótce pomyślnie zakończy się sprawa zagospodarowania Złotego Rogu . To miejsce zasługuje na specjalne potraktowanie przez władze Kalisza".
To widocznie na dzień dzisiejszy trwają jakieś prace zagospodarowania tego terenu i w końcu doczekamy się zabudowania tego placu , tylko szkoda ze tyle pieniędzy było włożone w budowę chodniczków, bo teraz tam te chodniczki z kamienia fajnie wyglądają :wink:
Ostatnio zmieniony 10 sty 2009, o 23:06 przez andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 10 sty 2009, o 15:38

to może ktoś pokaże projekty jakie były do wyboru bo niema ich tutaj

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 sty 2009, o 22:45

kopalem na swoim kompie i się dokopałem do wcześniejszy projektów
oto dwa warianty zabudowy

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek


Obrazek


to ciekawe jakie sa kolejne koncepcje zabudowy Złotego Rogu w Kaliszu :?
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 sty 2009, o 22:59

kiedyś widziałem te koncepcje ale nie były one w ten sposób przedstawione. Dzięki Andrzej!
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 10 sty 2009, o 23:05

Wg mnie ten pierwszy wariant coś w sobie ma, ale trzeba byłoby go dopracować. I powstaje pytanie czy mieszkańcy Kalisza korzystaliby z tak zagospodarowanego placu? Bo bez sensu robić coś co tylko ładnie wygląda a jest niefunkcjonalne.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 10 sty 2009, o 23:12

A czemu ma być niefunkcjonalne jeżeli coś piszą w prasie to niedługo pewnie pokażą kolejny projekt zabudowy tego terenu, na pewno to nie będą te projekty ale wrzuciłem je do porównania , jeżeli pobudują tam coś fajnego będzie funkcjonalne będzie przyciągać ludzi to będzie duża wizytówką Kalisza , bo ten plac zasługuje naprawdę na coś fajnego :wink:
Andrzej

ODPOWIEDZ