Fontanna na Głównym Rynku

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
MARCO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 4 sty 2006, o 18:38
Lokalizacja: NAJSTARSZE MIASTO W POLSCE

Nieprzeczytany post autor: MARCO » 15 lis 2006, o 12:08

acha, przypomniał mi sie artykuł z Życia Kalisza, tam jeden Niemiec, który był w Kaliszu wypowiadał się, ze mysłał, ze ten katafalk jest szachownica;)

Jakub

Nieprzeczytany post autor: Jakub » 21 kwie 2007, o 11:41

szach-co za głupi pomysł !-mat !

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 gru 2008, o 10:21

A czy ktoś wie co się stało z tą fontanną co stała kiedyś gdzie obecnie znajduje się pomnik Papierza??Gdyby jeszcze była może tylko renowacja i montaż na rynku przed ratuszem.Co myslicie na ten temat???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 gru 2008, o 10:58

Ta odremontowana fontanna stoi przy wodociągach ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 gru 2008, o 11:50

Eeee a gdzie są te wodociągi bo nie jestem w temacie,podpowiedz proszę.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
bover
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 21 gru 2005, o 23:15
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: bover » 17 gru 2008, o 14:35

Na fabrycznej niedaleko DaGrasso jest taka mała uliczka, są tak jakieś garaże i fryzjer.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 gru 2008, o 16:14

Dla Mnie to kretynizm ustawić taką fontanne w miejscu gdzie nikt jej nie ujrzy.Szkoda słów.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 gru 2008, o 21:57

Gumiś pisze:Dla Mnie to kretynizm ustawić taką fontanne w miejscu gdzie nikt jej nie ujrzy.Szkoda słów.
No akurat widzi ją większość klientów wodociągów bo to główna droga do biura obsługi klienta no i kasy :)

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 17 gru 2008, o 22:06

Tak sobie myślę. Jak mają nam koło ratusza ufundować taką fontannę jak przy szkole muzycznej... szkoda pisać nawet.

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 18 gru 2008, o 01:26

Lepiej niech obecni włodarze nie biorą się za renowację starówki, a co dopiero stawianie nowej fontanny. Strach pomyśleć co by nam zafundowali :(
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

krocik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 sie 2007, o 11:38
Lokalizacja: Szczypiorno

Nieprzeczytany post autor: krocik » 18 gru 2008, o 13:30

Bardzo podoba mi się fontanna we Wrocławiu, zajmuje mało miejsca a sprawia wrażenie olbrzymiej ponieważ jest wysoka i wygląda bardzo... po mojemu :lol:
http://miastowroclaw.blox.pl/2007/04/W- ... -stoi.html

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 18 gru 2008, o 22:26

Pamiętam, że po wybudowaniu tej fontanny we Wrocławiu wiele osób było zbulwersowanych jej wyglądem. Dzisiaj wpisała się tak we Wrocławski krajobraz, że cięzko sobie wyobrazić to miasto bez niej.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 gru 2008, o 02:01

Już lepiej wyglądałaby fontanna w stylu tej w Poznaniu co Józef zapodał nam linka w temacie o fontannie.Tylko bez tych drewnianych konstrukcji dookoła.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

krocik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 26 sie 2007, o 11:38
Lokalizacja: Szczypiorno

Nieprzeczytany post autor: krocik » 21 gru 2008, o 12:14

Ale przed ratuszem nie mamy za dużo miejsca a ta fontanna we Wrocławiu naprawdę mało miejsca zajmuje a sprawia wrażenie dużej ponieważ jest wysoka, a latem można by było więcej ogródków piwnych porozkładać... albo pomyśleć nad innymi atrakcjami :) takie moje skromne zdanie 8)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 22 gru 2008, o 18:14

Jeżeli ma ta fontanna wyglądać tak jak ta ostatnia to mówię nie , to już wolę nie przeżywać drugiego koszmaru :roll:
Andrzej

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 23 gru 2008, o 19:37

Planowaną fontannę można połączyć z klombem. Ten, który możemy oglądać dzisiaj jest chyba zbyt duży.

Awatar użytkownika
jacek_k
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2010, o 00:16
Lokalizacja: pochodzę z centrum Kalisza, mieszkam w Slough (UK)

Nieprzeczytany post autor: jacek_k » 31 gru 2010, o 23:21

To jest mój pierwszy post na tym forum. Znalazłem je całkiem nie dawno i zupełnie przypadkowo. Ale nie o to, nie o to.
Chodzi o to, że głowa buzuje mi od pomysłów co by tu w moim ukochanym mieście zmienić, tylko do tej pory nie miałem się tym z kim dzielić. Myślałem o założeniu jakiejś strony internetowej gdzie mógłbym wszystkie swoje pomysły zamieścić w jednym miejscu i może by kiedyś ktoś z decydentów dotarł do tego i choć nie wielką część z nich zrealizował. Myślałem też o swoim blogu gdzie moje pomysły mogły by być oceniane przez odwiedzających blog. No, ale to co tu u Was znalazłem przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Jestem w szoku ilu tu znajduję takich ludzi jak ja z bardzo podobnymi jeśli nawet nie takimi samymi pomysłami na upiększenie i usprawnienie naszego miasta.

Swój pierwszy post zdecydowałem zamieścić właśnie w tym miejscu, w tym temacie, ponieważ temat ten jest bardzo podobny do mojego najważniejszego z pomysłów, który dręczy mnie, że ktoś wpadnie na jakiś inny przez co mój nie będzie już mógł być zrealizowany. A jak wiecie mój pomysł jest najlepszy. ;)
mlody pisze:fontanna na głównym rynku zamiast tej betoniki powinna być już dawno 8)
Owszem, ale nie dokładnie w tym miejscu. Co do owej "betoniki" to być może się na powitaniu narażę ale mam prawie takie samo zdanie jak galetos w temacie viewtopic.php?t=1213
Trochę za mocno tam na niego naskoczyliście (może dlatego, że on trochę nie właściwie zaczął), ale to on ma wg mnie tam rację. Podest czasami się przydaje - Sylwester, koncerty, kampanie wyborcze, Dni Kalisza itp. Wystarczy go obłożyć czymś ładniejszym i niech sobie stoi bo nikomu nie przeszkadza. Jak go się trochę przebuduje to przestanie szpecić.
Szachy, nie głupi pomysł, ale ma jedną wadę. Gdzie niby miały by być trzymane figury do tej szachownicy? Znając życie po kilku dniach już walały by się po całym rynku.

A teraz do rzeczy. Pomysł, który chcę zaprezentować zrodził mi się w głowie podczas mojej pierwszej wizyty na dziedzińcu Sommerset House w Londynie - jakieś osiem lat temu...

http://www.youtube.com/watch?v=L1Zlm7wa ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=emDXGZWNwls&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=KngIqvrryfM&NR=1
http://pl.wikipedia.org/wiki/Somerset_House
http://www.somersethouse.org.uk/whats_on/107.asp

Gdy ujrzałem po raz pierwszy tę fontannę - zakochałem się w niej i postanowiłem, że kiedyś doprowadzę do tego ażeby taka fontanna znalazła się pod kaliskim ratuszem. Wieczorem ta fontanna wygląda jeszcze bardziej okazale ponieważ każda z dysz jest od dołu podświetlana kolorowymi diodami, które zmieniają swe kolory w różnych konfiguracjach. Fontanna ta tak bardzo podoba się turystom i Londyńczykom, że przed nowiutkim terminalem piątym na lotnisku Heathrow wybudowano podobną, lecz wyposażoną w nowocześniejszy program komputerowy fontannę.

zacznijcie oglądać poniższy filmik od 2:25, bo początek troszkę nudny
http://www.youtube.com/watch?v=qUhABzRALsE
Można się przyglądać i przyglądać, co nie? :)

A tu jeszcze inna, podobna z USA.
http://www.youtube.com/watch?v=8xzU60bbSE0&NR=1

Miejsce:
Absolutne i jedyne miejsce to to gdzie obecnie znajduje się klomb z choinką przed ratuszem. Fontanna była by dokładnie w tym samym miejscu (no, może ciut szerszej?), więc nie zawadzałaby nikomu bo przez obecny klomb i tak nikt przecież nie przechodzi. Klomb natomiast można przenieść w miejsce, które również nie wydrze żadnej przestrzeni spod ratusza, tylko lepiej ją zagospodaruje. Mam na myśli klombik po lewej stronie ratusza koło sklepu fotograficznego. Jest tam mały klombik, który spokojnie można powiększyć do rozmiarów otaczających go ławek spoczywających na jakby stworzonych do tego specjalnych murkach oporowych! Tam klomb latem i choinka zimą a przed ratuszem tańcząca podświetlana fontanna. Mało tego. Taka fontanna w razie potrzeby może być wyłączona i w ten sposób powiększa się plac przed ratuszem. Zauważyliście jak obecny klomb przeszkadza podczas większych imprez pod ratuszem? A tak, zakręca się fontannę i o ile więcej ludzi plac może pomieścić. A nowy klomb z tyłu za tłumem ludzi po drugiej stronie tak nie chcianej przez Was sceny...
W ten sposób imprezy wrócą spod teatru pod kaliski ratusz.

Jestem ciekaw Waszych opinii na ten temat.


A co do kolorów kamienic to chyba nie zrozumieliście Kolegi. Imigasowi chodziło o "jeden, przyjemny dla oka styl" a nie kolor. Właśnie kolor łososiowo-pomarańczowy jest utrapieniem Kalisza i cieszę się, że ktoś prócz mnie również to zauważył.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 1 sty 2011, o 10:42

,,Nie przespanej nocy znojnej, mam na ...''. Stary, Ty wyskoczyleś spod Raatusza zeby to nam tuz przed północa, w Sylwestra wtlaczć do glowy :)? Wizjonerski desperat?
Jest Nowy Rok, głowa mi pęęęka ! Wszystkiego najlepszego! - idę w kimono... ! Bo to i tak nie przejdzie - KASY BRAK!!!

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Fontanna ..

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 1 sty 2011, o 13:16

Sobieray- facet ma entuzjazm a ty mu kubłem zimnej wody....Obrazek
JP - WRÓĆ !!!!!!

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 1 sty 2011, o 13:38

Żeby tylko łososiowo-pomarańczowy... Przecież neoklasycystyczne kamienice maluje się w tym mieście na średniowieczne jakieś karminy i turkusy. Mało tego, że się maluje: to się wszystkim podoba! Nawet konserwatorowi zabytków. Wyobrażcie sobie, że jedziecie do Paryża i w 1. dzielnicy macie czerwone domy.

Żadnych fontann, klombów, podestów i tym podobnych na Głównym Rynku. Namówcie sobie krakowian, żeby na Rynku Głównym ustawili sobie fontannę, klomb albo jakiś podest. To was ciupagą pogonią.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

ODPOWIEDZ