Rozbudowa ul. Podmiejskiej

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 18 wrz 2010, o 18:05

jp pisze: Brawo! :)
? :shock: :lol:

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 18 wrz 2010, o 19:59

jp pisze:http://www.zdm.kalisz.pl/2010_090.htm
Ktoś wymyślił ścieżkę rowerową i chodnik w miejscu, które powinno pozostać rezerwą pod drugą nitkę ul.Podmiejskiej! Podmiejska powinna zostać wyprostowana i tym samym odsunięta od budynków. Budowanie chodnika ze scieżką rowerową w tym miejscu jest marnowaniem publicznych pieniędzy!

Albo ktoś jest nieświadomy, albo celowo blokuje rozwój miasta!
Musisz jp pogodzić się z faktem , że to poszerzenie jak i budowa reszty pierścienia jest odłożona ad acta. Trzeba dodać , że ten pierścień to nie jest jakiś genialny pomysł tej ekipy , lecz koncepcja wypracowana wcześniej na co wskazują rezerwy terenowe.
To odłożenie w daleką przyszłość nie jest też realizacja "gawronowych" pomysłów , może i błędnych ale jednak jakiś koncepcji.
To po prostu objaw niemocy władzy , która środki własne właśnie "topi" w aquaparku a z zewnątrz nie bardzo potrafi pozyskać.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 17 paź 2010, o 11:33

Pawel pisze:W ostatnim wywiadzie w ŻK z naszym Prezydentem jest mowa o tym że nie będzie rozbudowy Podmiejskiej od ronda Westerplatte do Majkowskiej.Miasto stawia na nowy przebieg 25 od Castoramy do Kokanina.
Pomysł porzucony i to chyba definitywnie.

Warto wspomnieć w tym miejscu o porzuconym pomyśle budowy drugiej nitki od Ronda Westerplatte do Majkowskiej w chwili, kiedy pojawił się pomysł poprowadzenia drogi krajowej nr 25 od Skalmierzyc przez Dobrzec do ul. Poznańskiej. Trwają rozmowy z GDDKiA na temat koncepcji przebiegu i budowy odcinka łączącego ul. Poznańską z Kokaninem, a więc biegnącego już poza granicami Kalisza. Pracujemy wspólnie intensywnie nad tą koncepcją i przekonujemy do niej Generalną Dyrekcję. Myślę, że będzie to możliwe do roku 2016.

http://www.zyciekalisza.pl/?str=116&id=81337
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 17 paź 2010, o 12:14

Władze Miasta (obecne i przyszłe) powinny wiedzieć, że nowa 25 od Castoramy do Kokanina nie zastąpi Podmiejskiej, Stanczukowskiego i Majkowskiej. Na nową 25 można przenieść jedynie tranzyt, który stanowi tylko niewielką część ruchu na Podmiejskiej.

Włedze miasta po prostu priorytetowo traktują odcinek 25 od castoramy do Poznanskiej. Nie jest to wielkim błędem, pod warunkiem pozostawienia rezerwy terenu pod rozbudowę Podmiejskiej i Stanczukowskiego. Myslę, że życie wymusi rozbudowę Podmiejskiej i Stanczukowskiego szybciej niż przewidują to władze. Chyba, że założymy brak jakichkolwiek inwestycji po obu stronach Stanczukowskiego i wyludnianie się Kalisza. Albo w ogóle brak jakichkolwiek inwestycji w mieście i masowe wyludnienie Kalisza. Wtedy tym nielicznym, którzy tu pozostaną, faktycznie wystarczy tylko obwodnica zewnętrzna... :wink:

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 18 paź 2010, o 02:05

Moim zdaniem nie jest nam potrzebna 4 pasmowa obwodnica od Castoramy do Kokanina, wystarczy jak będzie jedno pasmowa czyli po jednym pasie ruchu w kierunku tak jak jest to obecnie w Kierunku Ostrowa pieniądze oszczędzone w ten sposób przeznaczyć na ulicę Podmiejską, Stanczukowskiego oraz Piłsudskiego.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 18 paź 2010, o 14:03

MirekDB
Zgadzam się z Tobą. Nie ma sensu uszczuplać budżetu Miasta na dodatkową jezdnię obwodnicy od Castoramy do Poznańskiej. Chodzi przecież przede wszystkim o wyeliminowanie tranzytu z Podmiejskiej i Stanczukowskiego, a nie zwiększanie przepustowości 25
Dlatego Miasto planuje wybudować drogę jedno jezdniową z rezerwą terenu pod drugą nitkę.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 18 paź 2010, o 20:54

Mam nadzieję, że do czasu, kiedy będzie konieczność wybudowania drugiej nitki zmienią się przepisy o konieczności finansowania tej drogi z budżetu miasta albo zmieni się myślenie GDDKIA o drodze nr.25 i stanie się ona drogą ekspresową, lecz ulica Podmiejska wymaga od ronda Westerplatte do ronda Dobrzec 4 pasów ruchu, chociaż ze względu ma brak miejsca można by zrobić 4 pasy tylko przegrodzone barierkami oraz koniecznie lewoskręty na Piłsudskiego przy Złotej.

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 31 paź 2010, o 17:37

jak na razie budowa chodnika grzebie plany o budowie drugiej nitki... miejmy tylko nadzieję, że przynajmniej pozostanie miejsce na dobudowanie drogi i że nasi genialni "rządzący" nie postawią w tym pasie domów, bo u nas wszystko jest przecież możliwe... poza tym nawet gdyby doszło kiedyś do budowy obwodnicy, to i tak mamy w perspektywie pewnie z 8-10 lat korków na podmiejskiej/stańczukowskiego...

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 2 lis 2010, o 03:47

Ten chodnik i ścieżka to JEST marnowanie pieniędzy. A jeśli to nie jest marnowanie pieniędzy, to znaczy, że druga nitka ul. Podmiejskiej NIGDY nie powstanie. Ja nie wiem jak oni w ogóle (w przyszłości) tam chcą jeszcze zmieścić przebicie ul. Granicznej do ul. Podmiejskiej i dalej na Dobrzec.

Tam jest taki pęcherzowy bałagan, że to się w niczyjej głowie nie mieści. To po prostu wstyd, że ten Gałka robi taki syf w mieście.
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 2 lis 2010, o 12:29

Gdyby naprawdę miała tam kiedyś powstać 2 nitka to tylko po wyburzeniu tych domków które tam stoją.
Innej opcji nie widzę. Nikt sie na to nie zgodzi...

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 2 lis 2010, o 14:33

Michał pisze:Gdyby naprawdę miała tam kiedyś powstać 2 nitka to tylko po wyburzeniu tych domków które tam stoją.
Innej opcji nie widzę. Nikt sie na to nie zgodzi...
Do wyburzenia jest tylko jeden domek, ten na skrzyżowaniu z H.Sawickiej. O ile pamiętam właściciel tej chałupy kiedyś, kiedy miasto proponowało mu wykup działki poszedł Va Banque ...i niestety przegrał.
Domyślam się że masz na myśli domki wzdłuż Podmiejskiej przed Dobrzecką - ich nie trzeba ruszać, miejsce jest "na wprost" ronda.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 2 lis 2010, o 15:10

Żartujesz sobie chyba ,jeżeli myślisz ze ktoś z tych mieszkańców sie na to zgodzi...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 lis 2010, o 15:43

Droga przed Dobrzecką miała iść po stronie Polifarbu więc domy byłyby nie ruszone. Za rondem z Dobrzecką ulica miałaby iść po lewej stronie jadąc w kierunku Poznańskiej.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 2 lis 2010, o 17:55

Ja rozumiem o co wam chodzi. Natomiast znam troche nasz kraj i wiem ,że ludzie którzy mieszkają w tych domkach nigdy w zyciu sie na to nie zgodzą. Ja tez bym sie nie zgodził. Taka mentalność. Wychodzę z założenia ,że jak ktoś chce budować obwodnice w centrum miasta to niech płaci solidną kase za wyprowadzkę. Gwarantuje wam ,że mieszkańcy tych domków myślą tak samo.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 2 lis 2010, o 18:11

Michał pisze:(...) ludzie którzy mieszkają w tych domkach nigdy w zyciu sie na to nie zgodzą. Ja tez bym sie nie zgodził. Taka mentalność. Wychodzę z założenia ,że jak ktoś chce budować obwodnice w centrum miasta to niech płaci solidną kase za wyprowadzkę. (...)
Nie chodzi o żadną obwodnicę, tylko o drugą jezdnię ważnej miejskiej ulicy, której plany nieprzerwanie istniały zanim się ci ludzie pobudowali. W dodatku pobudowanie drugiej jezdni oznaczałoby lekkie odsunięcie ulicy (dzięki wyprostowaniu) od tych domków. Anarchia jest zachowaniem niedopuszczalnym.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 2 lis 2010, o 18:13

Właśnie Michale nie rozumiem czemu ludzie mieliby się nie zgodzić skoro miejsce pod 2 nitkę jest już naszykowane a droga i tak przebiega obok ich domów. Tak jak wspomniał kaliszanin plany budowy istnieją od dawna i dawno byłyby zrealizowane gdyby nie nasze władze.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Nieprzeczytany post autor: Michał » 2 lis 2010, o 19:02

Ja pamiętam czasy jak tej drogi która tam jest w ogole nie było.
Nie wiem kto był pierwszy czy mieszkańcy czy plany. Trudno wyczuć.
Dla mnie w tej chwili jest totalne niepotrzebne. Uważam ,że powinno sie natychamist budować obwodnice poza miastem ,żeby wygnać tranzyt.
A drogę która istnieje delikatnie usprawnić. Dla zwykłych samochodów wystarczy w zupełności. Dorobić prawoskrętów ,jedno rondo i koniec męczarni.

I nie chodzi o to ,że jestem przeciwny budowie tej drogi. Uważam jednak ,że w chwili obecnej pieniądze powinno sie przeznaczyć na rzeczy dużo ważniejsze.

Zresztą w przyszłości pewnie będzie tak jak chcecie. Myślę jednak ,że nikt z Was nie chciał by być na miejscu tych ludzi którzy tam mieszkają.

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Nieprzeczytany post autor: ww » 3 lis 2010, o 02:07

No co wy wypisujecie? Przecież tam nie trzeba niczego wyburzać za wyjątkiem tego jednego starego domku przed skrzyżowaniem z ul. Sawickiej, który zresztą i tak jest już opuszczony (przynajmniej w sobotę na taki wyglądał).
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 3 lis 2010, o 15:39

Michał pisze:Myślę jednak ,że nikt z Was nie chciał by być na miejscu tych ludzi którzy tam mieszkają.
W nagrodę otrzymają miastotwórcze ekrany akustyczne ;>

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 lis 2010, o 21:37

Michał pisze:Myślę jednak ,że nikt z Was nie chciał by być na miejscu tych ludzi którzy tam mieszkają.
Przebudowa/rozbudowa Podmiejskiej powinna leżeć takze w interesie mieszkańców posesji położonych bezpośrednio przy ulicy. Wraz z rozbudową, ulica powinna zostać wyprostowana, co wiąże się z odsunięciem jezdni od zabudowań.
No i ta bezcenna nagroda w postaci ekranów, o której wspomniał Gawron :wink:

Mam oczywiście na myśli domki w okolicy ronda dobrzeckiego. Na innym odcinku Podmiejskiej nie wyobrażam sobie ekranów

ODPOWIEDZ