Jermon Developments wybuduje w Kaliszu centrum handlowe

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 sie 2008, o 01:11

Oj Sector mają chłopcy racje,a ja starałem sie Ciebie bronić.Popraw się na przyszłość.Dobra rada;czasami dobrze jest się w język ugryżć jak palnąć głupstwo które póżniej będzie owocowało nieobliczalnymi skutkami.A tak prywatnie to masz zapał ale musisz czasami być bardziej obiektywny,nie możesz w swojej pracy na forum dzielić spraw Kalisz-Ostrów.Jeżeli jesteś na kaliskim forum to staraj się nie wprowadzać obrażliwych uwag na jakiś tam temat,to jest dobra rada z mojej strony.Twoje posty czytam równie z dużym zapałem jak innych użytkowników,ale postaraj się aby inni zmienili zdanie o Tobie na lepsze.Pozdrawiam z deszczowej Irlandii.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 27 sie 2008, o 07:17

Nie chce drazyc tego tematu, w kazdym razie jak juz znajdziesz jakis moj (stary!) post w ktorym napisalem cos negatywnego, to posledz sobie dokladniej dany watek (wypowiedzi strony przeciwnej) i zobacz jak do tego doszlo. Ostatnio staram sie ignorowac glupie wypowiedzi i przycinki. Zauwaz jak czesto tam Ostrow byl bardzo negatywnie (jako miasto) traktowany przez niektore osoby z Kalisza na forach. Nie zasmiecajmy jednak tego watku i jak ktos chce kontynuowac ten offtopic to polecam PM.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, o 08:07 przez sector-ostrow, łącznie zmieniany 1 raz.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 27 sie 2008, o 07:59

Obiektywnie rzecz ujmując, w Ostrowie póki co powstaną ładniejsze centra hadlowe. Niestety Kalisz nie ma szczęścia dotychczas do projektów, np. GK.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 27 sie 2008, o 10:24

Ja chwilowo rozumiem entuzjazm jakim dysponuje Sector. Rozpoczęła się budowa pierwszego w ich mieście centra handlowego będą mieć jeszcze z tego coś więcej niż rondo przy galerii. Wiemy również że do Ostrowa wchodzi Piotr i Paweł.

Ale pomyślcie sobie co dzieje się w Kaliszu. Mamy wizualizacje 2 ładnych obiektów handlowych. Jednego przy Tesco drugiego zamiast dworca. Dla tego pierwszego prawdopodobnie niedługo rozpocznie się budowa.Drugi obiekt jeśli wszystko pójdzie dobrze zacznie powstawać od lutego 2009 roku. Piotr i Paweł otworzy swój drugi obiekt w Kaliszu. Nie zapomnijmy również że Mazek też planuje jakąś inwestycję na terenie przy Młynarskiej.

Czytając ostrowskie forum zauważyłem że ludzie cieszą się że prawdopodobnie oba obiekty zostaną oddane do użhtku mniejwięcej 2 grudniu 2009 roku. Wydaje min się że jeśli w Kaliszu wszystko rozpocznie się zgodnie z planem ten sam termin jest również realny w Kaliszu. Wtedy znów wszystko wróci do normy ;)

Pozdro dla Ostrowa ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

target
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: 25 lis 2005, o 20:16

Nieprzeczytany post autor: target » 27 sie 2008, o 10:37

zapomniałeś o galerii tęcza i o jermen developments;p

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 27 sie 2008, o 10:49

No fakt zapomniałem ;) ciężko jest już zliczyć :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 sie 2008, o 10:57

W Kaliszu się dzieje,jak w takim tempie będą budować te markety to za lat kilkanaście będzie problem do którego się wybrać,chyba że Kalisz w tym czasie powiększy znacznie swój obszar administracyjny.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 27 sie 2008, o 11:01

Co gdzie i kiedy powstanie w Ostrowie i Kaliszu nie jest jeszcze przesadzone, ani pewne, ze wogole bedzie. Dopuki nie rusza prace budowlane nic nie jest jeszcze przesadzone. Wizualizacje obiektow, szczegolnie te pierwsze, pogladowe o niczym nie swiadcza. Poszperaj sobie w historii forum i zobacz kiedy miala juz byc budowana np. Tecza. Tak samo problemy jakies ma galeria "za Tesco", bo niby juz byly bardzo przyjemne projekty, ale w miedzy czasie sie okazalo, ze Obi zrezygnowalo (a mialo tez tam byc), kraza plotki, ze Tesco tez nie zamierza sie przenosic do nowego obiektu, hal za Tesco jakos nie wyburzaja jak na razie... No zobaczymy. Jedno jest pewne, ze stare Tesco na WP potrzebuje rozbudowy i modernizacji, bo na dzisiejsze czasy wyglada jak za przeproszeniem hurtownia paszy :lol:

Co do zmian na nowe, to w przypadku Kalisza powstana po prostu nowe, nowoczesniejsze obiekty. Jednak w przypadku Ostrowa sytuacja sie diametralnie zmieni po powstaniu nawet tej pierwszej Galerii Ostrovia (centrum handlowe na przedmiesciu). Jak wiadomo obiekty wielkopowierzchniowe w Ostrowie byly od prawie 10 lat blokowane w miescie i na zakupy w hipermarketach mieszkancy Ostrowa musieli jezdzic do innych miast - najblizej do Kalisza. Teraz nie beda musieli (a jedynie mogli), bo duze centrum (centra) handlowe beda mieli u siebie (50km autem cos kosztuje). W dodatku Ostrow jest po drodze do Kalisza dla jadacych z Krotoszyna i Ostrzeszowa oraz oczywiscie z osciennych miejscowosci. Tak wiec i oni pewnie zostana w wiekszosci "zatrzymani" w Ostrowie. Chlonnosc rynku na centra handlowe nie jest z gumy. Jesli chodzi o Ostrow to mysle, ze galerie na Kaliskiej i Poznanskiej powstana (na Kaliskiej to juz pewnik, bo zaczela sie budowa). Natomiast czy powstana kolejne obiekty? Tego nie mozna byc pewnym. Na pewno beda musialy zweryfikowac swoje zalozenia i wkalkulowac istnienie juz 2 duzych galerii. Poniewaz Kalisz i Ostrow dzieli jedynie 20km, to rowniez inwestorzy, ktorzy zamierzaja wejsc do Kalisza z nowymi galeriamie beda musieli jeszcze raz przeanalizowac sytuacje na naszym (aglomeracji) rynku. Jedno jest pewne - boj moze byc zazarty (konkurencja) i najwiecej skorzystaja na tym klienci - czyli my :D

[ Dodano: Sro, 27.08.2008, 11:05 ]
Gumiś pisze:W Kaliszu się dzieje,jak w takim tempie będą budować te markety to za lat kilkanaście będzie problem do którego się wybrać,chyba że Kalisz w tym czasie powiększy znacznie swój obszar administracyjny.
hmm, ale to nic nie zmieni. Na papierku Kalsiz bedzie mial wiecej ludnosci, ale na danym obszarze ludnosci nie przybedzie. Obszar oddzialywania centrum handlowego to nie tylko obszar miasta, a sporo wiecej. W przypadku srodmiejskich galerii jest to mniej wiecej okrag o promieniu 15 - 20km, a dla centrim handlowych 50km i nawet wiecej.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 sie 2008, o 11:15

Tak Sector masz racje zgadzam się z tobą,dopuki nie zostanie wbita w ziemie łopata nie ma się czym podniecać.A tak na marginesie swego czasu też jeżdziłem na Bema do Brico na zakupy,bo było taniej jak w Kaliszu,ale nie będę tutaj pisał o jakie towary chodziło i jaka była cena,to było jakieś dwa lata temu,dawno i nieprawda.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 27 sie 2008, o 13:57

Ja jestem zdania że nawet gdy w Ostrowie powstanie galeria to ludzie z tego miasta będą dalej ciągnąć do Kalisza na zakupy. Może nie w tak dużym stopniu jak teraz ale zawsze tak będzie. Tak jak z Kalisza ludzie jeżdżą do Poznania czy Wrocławia.

Co do Tęczy to zapomniałeś o pewnym ważnym fakcie. Mianowicie o walce z handlującymi na rynku pod Tęczą. Inwestor zastrzegł że rozpocznie budowę jeśli będzie mógł pod tym placem zrobić dwupoziomowy parking podziemny. Zobaczysz że gdy skończy się umowa miasta na wynajem tego terenu wszystko ruszy do przody.

Co do Obi które poruszyłeś wiem że masz ogromną nadzieję że powstanie ono w Ostrowie ponieważ na wizualizacji zobaczyłeś DIY ;) W Kaliszu najbardziej realną lokalizacją dla tego sklepu były tereny obok MM.

Zgadzam się że dopiero gdy rozpoczną się prace budowlane wszystko będzie już pewne i będziemy mogli na ten temat dalej dywagować.

Być może już niedługo porozmawiamy sobie o BursztyNowej ;)

pozdro
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 27 sie 2008, o 14:03

Adi pisze:Co do Obi które poruszyłeś wiem że masz ogromną nadzieję że powstanie ono w Ostrowie ponieważ na wizualizacji zobaczyłeś DIY ;)
Nie, nie dlatego. Informacje z pewnego zrodla mialem sporo wczesniej. 8)

[ Dodano: Sro, 27.08.2008, 18:24 ]
Adi pisze:Ja jestem zdania że nawet gdy w Ostrowie powstanie galeria to ludzie z tego miasta będą dalej ciągnąć do Kalisza na zakupy. Może nie w tak dużym stopniu jak teraz ale zawsze tak będzie.
Oczywiscie, ze jakas czesc ludzi bedzie nadal jezdzila na zakupy do Kalisza, ala zmiana sytuacji na naszym wspolnym rynku bedzie to, ze takze czesc mieszkancow Kalisza zacznie jezdzic na zakupy do Ostrowa.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 sie 2008, o 20:03

Sector ja osobiście wiem z autopsji że klient przywiązuje się emocjonalnie,i nie ważne że będzie jechał 20km w jedną strone,ludzie będą kupować tam gdzie podoba im się bardziej i gdzie są przyzwyczajeni.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 27 sie 2008, o 20:58

Gumiś pisze:Sector ja osobiście wiem z autopsji że klient przywiązuje się emocjonalnie,i nie ważne że będzie jechał 20km w jedną strone,ludzie będą kupować tam gdzie podoba im się bardziej i gdzie są przyzwyczajeni.
Sugerujesz, ze po otworzeniu nowych galerii handlowych w Kaliszu i Ostrowie nikt do nich nie bedzie jezdzil, bo ludzie beda przyzwyczajeni do starych hipermarketow? Ja mysle, ze jak otworza jakas nowa galerie to ludzie ja z ciekawosci odwiedza (ogromna wiekszosc). Moze sie okazac, ze spodoba im sie ona bardziej od tych "starych" i sie do niej przyzwyczaja do tego stopnia, ze nie beda zwazac na te dzielace ich 20km.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, o 21:09 przez sector-ostrow, łącznie zmieniany 1 raz.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 27 sie 2008, o 21:00

^^ Mieszkałem na Szpilowskiego, a teraz na Winiarach. Wtedy chodziłem do Tesco na WP, i tak samo teraz (choć mam dużo bliżej na Majkowską)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 sie 2008, o 21:20

Może i sugeruje jak się komuś coś nie spodoba to po co tam będzie jeżdził?Ja osobiście jak otworzyli Carefura byłem tam kilka razy,lepiej robiło Mi sie zakupy w Tesco na Majkowskiej.Kiedyś jak było tylko Nomi to na zakupy jeżdziłem do Brico na Bema,wiecz dlaczego??bo było lepiej i milej i nie zważałem na kilometry.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 27 sie 2008, o 21:33

To wszystko jest kwestia przyzwyczajenia. W 'Kerfurze' byłem też kilka razy i 'hypermarket' mi nie podchodzi. Wolę stare, poczciwe Tesco Wojska Polskiego... Pamiętam to jak z HIT'u dostawaliśmy gazetkę. Lista 'hypermarketów' HIT mieściła się w okienku 5x30cm. To jest też kwestia przyzwyczajenia do miejsca.
A co do Carrefoura:
jak mówicie na Carrefour?
KERFUR (tak jakoś się u nas w Kaliszu przyjęło {z tego co zauważyłem}), czy KARFUR (po polsku)?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 27 sie 2008, o 22:27

Ja mówię KERFUR tak jakoś lepiej Mi to przechodzi przez gardło.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 28 sie 2008, o 21:57

szymkalisz pisze: A co do Carrefoura:
jak mówicie na Carrefour?
KERFUR, czy KARFUR?
Kalafior :P

Michal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 1 lis 2007, o 12:12
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Michal » 28 sie 2008, o 23:52

Ja osobistycznie mówię KALAFIOR:) Podobają mi się wizualizacje (podkreślam wizualizacje) galeryjek (bo wielkość powierzchni użytkowej mnie nie przekonuje) w Ostrowie. tego brakuje w Kaliszu. Brakuje ładnych centrów handlowych, opartych na konkretnych projektach budowlanych (cegła, klinkier, szkło, drewno itd) a nie projektach hal przemysłowych. Całe szczęście, że w pobliżu chociaż powstaje coś ładnego. To pokazuje iż Miasto Ostrów bierze sobie do serca to że w Kaliszu ludzie narzekają na face tych marketów. Myślę, że Miasto Kalisz przy kolejnych projektach pójdzie po rozum do głowy i wydając warunki zabudowy czy też uwzględniając plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwoli na budowę baraków, tylko będzie kazało wznosić obiekty ładne dla oka a zarazem funkcjonalne.
Z myślą tą zwracam się do Wydziału Urbanistyki i Architektury w Kaliszu.
Michal

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 29 sie 2008, o 08:03

Michal - a widziales wizualizacje galerii Bursztynowej w Kaliszu? Moim zdaniem jest bardzo ladna. Zreszta Tecza tez.
Mozesz napisac o co Ci chodzilo w zdaniu "bo wielkość powierzchni użytkowej mnie nie przekonuje" dotyczacej ostrowskich galerii?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2008, o 08:49 przez sector-ostrow, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ