Dobrzec_lotnicze

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Dobrzec_lotnicze

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 15 gru 2005, o 19:37

Obrazek

mlody
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 26 lis 2005, o 12:16
Lokalizacja: Wrocław/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: mlody » 15 gru 2005, o 19:39

yyy sorry maiusz zapomnaiełem tego wstawic.. ale dobrze ze je wstawiłes

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 15 gru 2005, o 19:41

ok, czekam teraz na zapowiadane przez Ciebie zdjęcia całego miasta 8)

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 16 gru 2005, o 16:58

Ekstra fotka, tylko troszke stara chyba ma juz z jakies 10 lat, bo nie ma przedluzenia H.Sawickiej, no i co najwazniejsze mojego osiedla :wink:

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 16 gru 2005, o 17:12

niestety chyba żadnych nowych fotonalotów nad terenem Kalisza nie było, przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Próbowałem zdobyć podobne fotki dla całego miasta lecz nieco starsze, ale kontakt okazał się nieaktualny. Będę próbować innych dojść, aby zdobyć podobne foty.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 16 gru 2005, o 18:39

No spoko czekam na efekty :!: Super jest ta fotka, bo mozna na jej podstawie zobaczyc jak weilr pozmienialo sie na dobrzecu :!:

Tom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: 27 lis 2005, o 22:27
Lokalizacja: Kalisz (Czaszki) / Łódź (Centrum)

Nieprzeczytany post autor: Tom » 17 gru 2005, o 00:36

No nie moge. To zdjecie jest super. Po prostu totalna zmiana wygladu terenu jak teraz jest a jak bylo. Jeszcze puste pola, ktore teraz "zakwitły" nowymi blokami. Przeciez to jest juz wielkie osiedle w porownaniu z tym na zdjeciu.
Kaliski Informator Adresowy
http://www.kaliszfornia.webpark.pl

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 17 gru 2005, o 08:51

w rzeczy samej przez te parę lat wiele się zmieniło. Faktycznie na dzień zrobienia tego zdjęcia, przedstawiało ono Kalisz i gminę Nowe Skalmierzyce - granica przebiegała polną drogą - ul. Biskupicką. A kto pamięta, że na wjeżdzie do osiedla miał powstać wielopoziomowy parking (widoczny szkielet pierwszej kondygnacji) zamieniony póżniej na budynek mieszkalny? Tak na marginesie sprawa wielopoziomowego parkingu była jeszcze żywa w planach Spółdzielni Mieszkaniowej Dobrzec - prosiła ona o rezerwację terenu między ul. H. Sawickiej a os. Zielone Łąki właśnie na ten cel. Zwróćcie też uwagę na ulicę Graniczną, a właściwie drogę polną, która nie do końca zatarła się w krajobrazie miasta, przebiegając na tyłach gospodarstw rolnych usytuowanych przy ulicy Dobrzeckiej.

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 29 gru 2005, o 17:45
Lokalizacja: Kalisz / Poznań

Nieprzeczytany post autor: Arczi » 30 gru 2005, o 01:16

Mariusz...
odpowiem Ci trochę a propos tego parkingu (z przekazu, jaki usłyszałem od starszego pokolenia w rodzinie). Jeszcze za czasów PRLu Dobrzec był budowany z myślą, że będzie to osiedle bez samochodów.
Właśnie dlatego znajduje się tam owy szkielet ;)
i właśnie dlatego na Dobrzecu, szczególnie starym, Wschodnim, uliczki są takie wąskie.
Dopiero w pewnym momencie zrezygnowano z tego pomysłu (a szkoda) i wstępne place zabaw/tereny zielone przeznaczono na parkingi przy blokach.


A co do zdjęć super i pokazują, jak dużo zmieniło się na tym osiedlu przez około 10 lat. Chociażby niedokończony garażowiec, niemal zero bloków na Dobrzecu Zachodnim, zieloną łąkę zamiast dzisiejszych Zielonych Łąk ;)
No i plac zabaw, na którym radowałem się szczęnięcymi latami... i szkołę, w której je po części marnowałem ;)

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 30 gru 2005, o 06:55

pamiętam jeszcze szczere pole na miejscu dzisiejszego os. Dobrzec, a w oddali majaczący stary kościół. Był koniec lat 70. i faktycznie Arczi, kto wtedy marzył o samochodzie?

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 2 sty 2006, o 16:56

Sam też pamiętam czasy, gdy za ulicą Podmiejską było kilka tylko bloków i szczere pola. Czasem chodziło się na spacery do byłej wsi Dobrzec w okolice cmentarza i kościoła. A teraz - bloki stoją już obok...Ciekawe jak będą wyglądały te miejsca za kolejne 15-20 lat...

ODPOWIEDZ