Park

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 15 lip 2011, o 15:46

Takim to tylko nogi z d..y powyrywać :!:
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

andre
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 651
Rejestracja: 7 sie 2006, o 19:08
Lokalizacja: majkow

Nieprzeczytany post autor: andre » 25 lip 2011, o 19:22

Lampy na szczęście już naprawiono, ale wokół WKU rozebrano do podstaw rozwalający się mur z cegieł. Cały teren WKU jest niwelowany oprócz drzewostanu i wygląda na to że park powiększy się o kilkaset metrów powierzchni, chyba że wybudują tam parking.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 lip 2011, o 20:08

Z tym parkingiem to byłby koszmar.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 25 lip 2011, o 21:22

Ten mur oddzielał ogród Daragana od Parkui pamiętał czasy II poł. XIX wieku.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 25 lip 2011, o 22:14

Ten mur był obrzydliwy. Bardzo dobrze, że go nie będzie, ale am nadzieję, że parking tam jednak nie powstanie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 lip 2011, o 09:24

Ja nie twierdzę, że był piękny. Stanowił tylko granicę ogrodów gubernatrorskich, a to chyba jest ważne dla historiografii Kalisza. Nawet nie wiadomo, czy ogród był kiedyś opisany, a sam mur jakoś utrwalony. Czy ktoś pomyślał, żeby pozostawić cegły z ,,odzysku'' do renowacji innych fragmentów miasta z tego okresu - np w koszarach 29 pSK? Mnie razi taka niefrasobliwość władz miasta czy powiatu.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 lip 2011, o 13:43

Właśnie powróciłem z sesji foto i jestem w rozterce, czy pisać o parku i ogrodzie, czy pisać o planowanej inwestycji. Bo jak mi oświadczył jeden z panów - ,,my tu pilnujemy terenu prywatnego (sic!), a właścicielem jest pan Kajetan Przybyła. ,,Ma wszystkie pozwolenia'' - dodał jakby brał lekcje w TVN :)?
Pan Kajetan - osoba szanowana - współfundator liter na Teatrze i znany spec od gastronomii oraz developer kaliski. Ponoć ma być ,,teren wyrównany i obsiany trawą - krótko mówiąc - ,, new private park''???

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lip 2011, o 14:19 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
FERRER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 15 sty 2007, o 10:25
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FERRER » 26 lip 2011, o 13:46

Kajtek na 100% coś z tym zrobi by zarobć trochę grosza

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 lip 2011, o 14:25

Tylko patrzeć jak powstanie tam dzieło kaliskiego arch. Czy ten teren nie jest objęty ochrona konserwatorską.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 lip 2011, o 14:29

Domyslam się . Pierogów w tym miejscu nie będzie sprzedawał :)? Pewnie zrobi - o ile w tym miejscu będzie mógł zrobić ? - konkurencję dla prałata Ploty?Jednak wykluczyć nie można, że tam powstanie wielopoziomowy parkin! Preceden już był - z drugiej strony tego zabytkowego Parku. I tu znowu nie mozna wykluczyć problemu z ul.Stawiszyńskiej/Prostej

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/11 ... ,id,t.html

Ferrer, jak masz ,,piszczałkę'', to wal tam. Może jakieś guziki pocarskie znajdziesz, albo ,,czarną biżuterię''. Teren jeszcze nie ogrodzony i bez TI.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
FERRER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 15 sty 2007, o 10:25
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FERRER » 26 lip 2011, o 15:03

guzików carskich mam cały słoik :)
a te które bym chciał znaleść to raczej nie ma
Jak ktoś lubi POLMOSY zbierać to mogę pożyczyć

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 26 lip 2011, o 15:15

Mogą tam jeszcze występować inne guziki - np. urzędników Komisjii Wojewódzkiej, pruskie czy Korpusu Kadetów. Jak Miasto utworzy kiedyś MHMK, to może się podzielisz :)?
Przy kolegiacie kiedyś funkcjonował cmentarz przykościelny. Ciekaw jestem jak daleko sięgał?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
FERRER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 15 sty 2007, o 10:25
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FERRER » 26 lip 2011, o 15:23

Guzikami? oczwscie :)
jesli coś tam będzie stawiane to Siostry z Archeo napewno się pojawią.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 lip 2011, o 17:19

Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
FERRER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 15 sty 2007, o 10:25
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FERRER » 26 lip 2011, o 22:42

sobieray-3
nawiązując do twoich fotek, dzis też spacerowałem po parku a na murku takie coś odkryłem :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 sie 2011, o 17:13

sobieray-3 pisze: ,,my tu pilnujemy terenu prywatnego (sic!), a właścicielem jest pan Kajetan Przybyła. ,,Ma wszystkie pozwolenia'' - dodał jakby brał lekcje w TVN :)?
Aby na pewno :?: Gdyby tak było to UOZ tak szybko by nie wkroczył i nie wstrzymał robót.Szkoda,że po takim czasie.

http://rc.fm/polityczne/samowolka-czy-hyde-park.html
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 sie 2011, o 20:40

Gumiś pisze:
sobieray-3 pisze: ,,my tu pilnujemy terenu prywatnego (sic!), a właścicielem jest pan Kajetan Przybyła. ,,Ma wszystkie pozwolenia'' - dodał jakby brał lekcje w TVN :)?
Aby na pewno :?: Gdyby tak było to UOZ tak szybko by nie wkroczył i nie wstrzymał robót.Szkoda,że po takim czasie.

http://rc.fm/polityczne/samowolka-czy-hyde-park.html
Czy aby napewno? Informacji tej nie wyssałem z palca. Szedłem od strony CKiS, jak zwykle z ,,małpką'' w kieszeni. Zobaczyłem ten odkryty park, i zacząłem fotografować. Wyskoczył do mnie jakiś młody ,,bysio'' w black T-shircie, z pajda w ręku i zaczyna gardłować szybko łykając kęsa:). Ja jestem stary ,,wyga'' i w fotoprzepisach oblatany. Nie dam się szybko spłoszyć. Straszy mnie terenem prywatnym ( nieogrodzony i nie oznaczony tablicą !) , więc pytam o właściciela. Wtedy odpowiedział,że pan Kajetan Przybyła. Pierogi w Admacie kupuję, więc wiem o kogo chodzi. Dalej mi mówi,że jest ochroniarzem . Ja mu na to,że niech pilnuje, tylko niech sobie teren ogrodzi, bo w innym przypadku to mi może... wiesz co odpowiadał Jan Kobuszewski w ,,dialogu'' z W. Gołasem :wink:. Przy nim ogladałem cegły, min. były dziurawki. Zrobiłe parę fotek i po 2-3 godzinach były już na forum. A że mur znałem , więc szumu nie robiłem tymbardziej , że teren jest panastarostowy .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pani Beacie Matusiak - dyrektor Delegatury WUOZ serdecznie dziękuję za interwencję.
Ostatnio zmieniony 5 sie 2011, o 22:17 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 sie 2011, o 21:24

sobieray-3 pisze:
Czy aby napewno? Informacji tej nie wyssałem z palca. Szedłem od strony CKiS, jak zwykle z ,,małpką'' w kieszeni. Zobaczyłem ten odkryty park, i zacząłem fotografować.
Sobieray nie chodziło Mi o to co napisałeś tylko o to czy aby na pewno nie jest to tak jak pisze w artykule,bo albo ktoś się pośpieszył z tą rozbiórką albo ktoś się spóżnił z wydaniem pozwolenia na rozbiórkę.
Zresztą pisze,że........ Sprawa jest w toku, prace są wstrzymane. Konserwator czeka na wyjaśnienia i ewentualny plan zagospodarowania tego miejsca przez właściciela.
To wiele wyjaśnia.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 sie 2011, o 22:30

Wiem o co chodzi. Psim obowiązkiem inwestora jest czekać na decyzję WUOZ-u , a poza tym ma on obowiązek poiformowania WUOZ-u z wyprzedzeniem o rozpoczęciu prac, tak by WUOZ mógł go kontrolować. Poza tym na terenie ,, rozbiórkowym'' nie było śladu obowiązkowwej Tablicy Inwestycyjnej. Teren był niezabezpieczony, a na jednym z drzew wisiał lub był oparty jakiś potężny konar.Z TI jakby się polepszyło , już częściej są zamieszczane na budowach i remontach. Do sprawy ,,margaryny'' już nie wracam, ale tam było podobnie, bo bez zmrużenia oka interweniowaliśmy na Policji.

Polecam do fotografowania mury miejskie przy Kadeckiej , w podwórzu. Na mój widok chłopcy nie przebierają się do roboty, pewnie chcą elegancko wyjść na fotach :)?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 5 sie 2011, o 23:06

Dodaję jeszcze kilka fotek z tego ,,nowego pareku'', min. mam tą ,,ekipę'' pilnująca, ale łebki pochowali :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ