Park

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 20 maja 2014, o 17:41

ochotnik pisze:W Parku bedzie ponownie kursował prom na Prośnie przy KTW.

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ga ... ml#galeria" onclick="window.open(this.href);return false;
Caspress wstawił o tym informację w dziale, zdaje się, Nasza Prosna. Ale informacja fajna, z chęcią przepłynę. :D

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 lip 2014, o 10:16

Cristof pisze:Dziś stwierdziłem że padło kolejne wiekowe spróchniałe drzewo w naszym parku. Zauważyłem ze prace pielęgnacyjne w parku sprowadzają się do usuwania powalonych drzew i koszenia trawy. Jest wiele drzew które wymagają pielęgnacyjnego przycięcia uschniętych konarów, które straszą kikutami. Widać brak prawdziwego gospodarza. Do tego dochodzą porozjeżdżane alejki parkowe. Koszenie trawy też czas by zacząć patrząc na fotkę.
Matka i dziecko mogli zginąć na spacerze! ZDJĘCIA
Chwile grozy przeżyła mieszkanka Kalisza spacerująca ze swoim synkiem alejkami Parku Miejskiego. W pewnym momencie tuż obok przechodniów spadł olbrzymi konar. - Ten spacer w parku mógł nas kosztować życie – mówi pani Małgorzata. I nie ma w tym żadnej przesady.

Kobieta wykonała fotografie miejsca zdarzenia i przesłała je do redakcji naszego portalu. Widać na nich, że złamany konar jest naprawdę sporych rozmiarów i z całą pewnością mógł poważnie ranić, a nawet zabić człowieka.
http://www.faktykaliskie.pl/matka-i-dzi ... a-spacerze" onclick="window.open(this.href);return false;

Pisałem już wielokrotnie o zaniedbaniach w Parku Miejskim . Wiele drzew wymaga natychmiastowego przycięcia uschniętych konarów. Dopóki nie będzie nieszczęśliwego wypadku , nikt tym się nie interesuje.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 lip 2014, o 22:21

Mówi o tym w naszych wiadomościach kaliskich. Było coś o tym, że odpowiednie jednostki sprawę monitorują. To niech szybko monitorują. A tak na marginesie to jak już tyle kasy bezsensownie idzie na różne głupoty biurokratyczne, to można by powołać jakąś grupę ds odnowienia kaliskiego parku. Wiem, że to na razie utopia, ale mogłoby coś takiego powstać, tak by stopniowo przywracać utracony blask tego wspaniałego parku, najstarszego albo jednego z najstarszych parków miejskich w Polsce.

Awatar użytkownika
Pecolt nieruchomości
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2013, o 23:26
Lokalizacja: Kalisz, Al.Wolnosci 15

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Pecolt nieruchomości » 29 lip 2014, o 22:51

Podobnych drzew w Kaliszu jest wiele. Największe uschnięte już od kilkunastu miesięcy straszy przy Śródmiejskiej tuż przy rzece przed wejściem do sklepu z odzieżą używaną (dawna Moda Polska). W Al.Wolności przy Villa Calisia rośnie (raczej usycha) spore drzewo, które ma wiele uschniętych gałęzi.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 lip 2014, o 23:09

Dziś przeszedłem się alejkami parkowymi zwracając uwagę na uschnięte drzewa i brak słów.
Bywałem w wielu parkach ale nigdzie nie podziwiałem tylu uschniętych pni. Pozostawione je chyba dla dzięciołów aby tępiły rozwijające się w nich szkodniki. Krótki spacerek i moje amatorskie oko dostrzega wiele prac do zrobienia w drzewostanie. Nie trzeba do tego przeprowadzać kosztownych analiz tylko zabrać się do roboty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 18 sie 2014, o 20:23

Park Miejski wypięknieje
Park Miejski to ponad 20 hektarów, na których znajduje się 4200 drzew i krzewów. Wiele z nich to pomniki przyrody, a sam park objęty jest ochroną konserwatorską. Niezmiennie od ponad 200 lat to także najbardziej popularne miejsce wypoczynku i spacerów kaliszan. Od czasu do czasu pojawiają się jednak głosy, że to i owo można by w parku poprawić i lepiej o niego zadbać. Wyraz swojej trosce o „zielone płuca” Kalisza mieszkańcy dali w głosowaniu na inwestycje w ramach Funduszu Obywatelskiego; zadanie pod nazwą „Park Miejski – reaktywacja. Opracowanie koncepcji i projektu” znalazło się na trzecim miejscu pod względem liczby oddanych głosów, zdobywając ich 2766. – Jesteśmy dobrze przygotowani do tej inwestycji – mówi Anna Goździńska, zastępca naczelnika Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu. – W 2012 r. powstała mapa geodezyjna parku, na której naniesione zostały alejki, elementy małej architektury, a także tereny zieleni, natomiast w roku ubiegłym dokonaliśmy inwentaryzacji Parku Miejskiego i przyległych do niego terenów. Inwentaryzacja nie miała jedynie charakteru ilościowego, ale również jakościowy.
Oba te dokumenty ułatwią przygotowanie koncepcji i projektu rewitalizacji Parku Miejskiego. Co się w nich znajdzie? Miejskie służby zastrzegają, że jest jeszcze zbyt wcześnie na mówienie o konkretach. – Na pewno chcielibyśmy, aby nasadzenia odbywały się zgodnie z planem, a nie były przypadkowe. Chcielibyśmy również odtworzyć parkowe ścieżki i małą architekturę w postaci ławek, koszy na śmieci itp. Być może pojawi się również system monitoringu – mówi Anna Goździńska. To również dobra okazja, aby przemyśleć użyteczność parkowych obiektów takich jak chociażby pagoda, czyli popularny Domek Chiński. Zgodnie z założeniem Funduszu Obywatelskiego, zadanie w postaci rewaloryzacji Parku Miejskiego zostanie wprowadzone do przyszłorocznego budżetu miasta.
http://www.faktykaliskie.pl/park-miejski-wypieknieje" onclick="window.open(this.href);return false;

Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie. Za mojego życia już kilkakrotnie były tworzone plany rewitalizacji parku i były realizowane po łebkach , albo wcale. Jeżeli na co dzień nie dba się o Park Miejski to jednorazowa inwestycja niewiele zmieni. Musi być dobry gospodarz który by dopilnowywał na co dzień porządku i estetyki w parku. Mam nadzieję że coś z tego wyjdzie. Patrząć na zarośniętą iluminacje Mostu Kamiennego i poziom realizacji różnych inwestycji kaliskich jestem pełen obaw.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 lis 2014, o 07:38

Tak wygląda koryto strumyka płynącego przez park po obniżeniu poziomu wody w Prośnie.
Jakoś nikt się nie kwapi wyciągnąć powrzucane kosze.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 lis 2014, o 19:39

Po mojej interwencji kosze wyciągnięto. Tylko nikt nie zadał sobie trudu aby je trochę obczyścić. Czy ja za dużo wymagam?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 lis 2014, o 21:44

To wszystko jest śmieszne... wygląda to tak jakby pracę wykonywały zaprogramowane roboty.
Zaprogramowano "Wyjmij kosz". Kosz wyjęto... Praca wykonana! Bądźmy z tego dumni!

I jak tu wziąć się za wielką rewitalizację jak kosza wyczyścić nie potrafią?
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 14 lis 2014, o 16:55

Jesienna mgła w Święto Niepodległości.

Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 sty 2015, o 19:52

Tez denerwują mnie te auta rozjeżdżające park...
http://www.calisia.pl/articles/park-czy-autostrada" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 sty 2015, o 19:54

A mnie denerwuje, że nic nikt z tym nie może zrobić. Żadna władza się Parkiem nie zainteresowała, a to nasze wspólne dobro. Daragan się w grobie nie raz przewraca...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: K-man » 1 lut 2015, o 16:56

Ale dlaczego wspominasz Daragana?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 mar 2015, o 16:19

W Parku Miejskim trwa naprawa rozjeżdżonych alejek. Są wysypywane grubym żwirem. Wszystko było by dobrze gdyby nie to że za robotę biorą się jak zwykle dyletanci nie stosując do rozprowadzenia żwiru po alejkach chociażby równej deski. Skutkiem czego cała nowa nawierzchnia jest pełna nierówności i na nic ubijanie. Gołym okiem widać sporawe nierówności nowej nawierzchni. Może by jakiś decydent z Ratusza zainteresował tą alejkową fuszerką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 mar 2015, o 17:58

Heh, w Polsce nawet jak chce się dobrze to nie zawsze dobrze wychodzi :D Marzy mi się aby wszystkie alejki w parku były tak ładnie wybrukowane tą małą kostką, której niestety uświadczyć można tylko w nielicznych miejscach. Taki mały detal ale dodaje. Takimi małymi rzeczami można przywrócić dawną świetność parkowi, tylko trzeba zacząć to robić.

Swoją drogą, kto zleca takie naprawy w parku miejskim? Jakiś wydział w ratuszu coś?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 22 mar 2015, o 00:51

Kaliszem rządzi banda smerfów z Ciamajdą na czele........to wszystko po prostu jest godne pożałowania.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 19 kwie 2015, o 21:32

Utwardzono w parku także drogę od Domku Parkowego do Kogutka, ale nad równością drogi można podyskutować.

Obrazek


Załatano ubytki kostki brukowej na alejkach co cieszyło by, gdyby nie fatalna jakość prac. Wygląda że ktoś to robił chyba za karę na odp..... . Myślę ze dzieci z podstawówki równiej i lepiej zrobiły by to.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 kwie 2015, o 21:34

Dziś tamtędy jechałem i widziełem tę FUSZERĘ. Niech ktoś za to odpowie, przecież to wstyd.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: Michał » 20 kwie 2015, o 12:23

Ja pierdziele. Już widzę jaki to Janusz z fają w mordzie robił. Gdzie wy ludzie macie poczucie estetyki (władza + wykonawca). Czy u was w domu też macie jak na polu z gnojem?

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Park

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 20 kwie 2015, o 12:29

Cristof, wyślij te zdjęcia do kaliskich mediów ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ